دوشنبه مجازی (Cyber Monday)

دوشنبه مجازی (Cyber Monday) چیست؟

آیا می‌دانید که دوشنبه مجازی (Cyber Monday) به عنوان فروش بعد از اثر باقی‌ مانده جمعه سیاه آغاز شد؟ خرده فروشان متوجه شدند که دوشنبه بعد از روز شکرگزاری فروش آنلاین افزایش یافت. این امر باعث شد Shop.org نام “دوشنبه مجازی” را به عنوان قلابی برای جذب بیشتر مصرف‌کنندگان معرفی کند و نام آن گیر کرد. در این مقاله به معرفی و بررسی این رویداد پرطرفدار می‌پردازیم، پس همراه زردنیوز باشید.

دوشنبه مجازی چیست؟

اگر فرض کنید دوشنبه مجازی فقط تعدادی از شرکت‌های فناوری است که لوازم الکترونیکی خود را به فروش می‌رسانند، بخشیده می‌شوید. حقیقت در واقع کاملاً باورنکردنی است. دوشنبه مجازی در حال حاضر بزرگترین روز خرید سال است و حتی از جمعه سیاه پیشی گرفته است. در سال 2019، فروش دوشنبه مجازی 9.2 میلیارد دلار بود. فروش بسیار فراتر از وسایل الکترونیکی در همه جنبه‌های خرده فروشی است. بهترین بخش این است که هیچ ساعت پیش از موعدی برای هل دادن و حرکت در صف که برخی از فروشگاه‌ها برای جذب خریداران به فروشگاه خود استفاده می‌کنند، وجود ندارد. می‌توانید با لباس خواب خود اینترنتی خرید کنید.

دوشنبه مجازی کی است؟

سایبرماندی همیشه دوشنبه بعد از روز شکرگزاری است. اما از آنجا که فروش می‌تواند چند روز زودتر شروع شود، ممکن است یکشنبه شب بیشتر خریدهای خود را انجام دهید.

جمعه سیاه بهتر است یا دوشنبه مجازی؟

دوشنبه مجازی و جمعه سیاه
دوشنبه مجازی و جمعه سیاه

انتظار نداشته باشید چون از کلمه مجازی (cyber) در دوشنبه مجازی استفاده شده است بتوانید بهترین لوازم الکترونیکی را بخرید. در حالی که دوشنبه مجازی منحصراً یک روز خرید آنلاین است و مطمئناً معاملات خوبی در زمینه فناوری خواهد داشت، جمعه سیاه هنوز یک روز عالی برای خرید گجت‌ها است. به همان اندازه شگفت‌انگیز، دوشنبه مجازی یک روز عالی برای مد است. و همانطور که ممکن است انتظار داشته باشید، دوشنبه مجازی شامل گزینه‌هایی مانند حمل و نقل رایگان است که معمولاً در فروشگاه‌های حضوری که میزبان فروش جمعه سیاه هستند نمی‌بینید. البته بزرگترین تفاوت این است که سایبر ماندی بصورت آنلاین انجام می‌شود. این نه تنها به معنی عدم انتظار در صف‌های طولانی است، بلکه به این معنی است که بررسی رسانه‌های اجتماعی می‌تواند بخشی جدایی‌ناپذیر از یافتن معاملات خوب باشد. این چیزی است که ما توصیه می‌کنیم.

بهترین محصولات را از کجا پیدا کنیم؟

توییتر می‌‌تواند راهی محکم برای یافتن محصولات فروشی باشد. با وارد کردن #CyberMonday از عملکرد جستجو در توییتر برای اطلاع از بهترین محصولات فروشی استفاده کنید. اگر به دنبال چیزی خاص هستید، مثلاً با اضافه کردن هشتگ به اول جمله جستجو کنید فروش تلویزیون دوشنبه مجازی، و ببینید چه چیزی نشان داده می‌شود. باید دقت و سرعت عمل خوبی داشته باشید چون محصولات فروشی به سرعت می آیند و می‌روند. همچنین، صفحه فیس‌بوک خرده فروشان مورد علاقه خود را بررسی کنید تا فروش خوبی را پیدا کنید. برخی از فروشگاه‌ها به کاربران فعال و وفادار خود فروش فوری ارائه می‌دهند، مانند سفارش آنلاین تا ساعت 2 بعد از ظهر شرقی برای صرفه‌جویی 40 درصدی یا 100 نفر اول که به این پست پاسخ می‌دهند، یک کد کوپن ویژه دریافت می‌کنند تا نیمه شب وقت دارند از آن استفاده کنند.

مارک‌های مورد علاقه خود را در اینستاگرام پیدا کنید تا اگر چیزی برای فروش گذاشتند ببینید. از روش‌های مشابه توییتر و فیس‌بوک استفاده کنید تا محصول مورد نظر خود را با بهترین قیمت پیدا و تهیه کنید. قبل از سایبر ماندی، در خبرنامه‌های مارک‌های مورد علاقه خود یا خرده فروشان برای دیدن محصولات ثبت‌نام کنید. بسیاری از آنها حداقل یک بار برای مشترکین ایمیل تخفیف ارائه می‌دهند. برخی دیگر از این رسانه برای اطلاع فروش و قیمت‌های خاص به اعضای خبرنامه استفاده می‌کنند.

به خاطر داشته باشید که همه این خبرنامه هایی که برای آنها ثبت نام کرده‌اید و مارک‌هایی که شروع به دنبال آنها می‌کنید می‌توانند به تعدادی از ایمیل‌ها و تبلیغات هدفمندی که ممکن است مشاهده کنید اضافه کنند. شاید به نظر شما تجارت عادلانه‌ای باشد، اما باید به آن توجه کرد. به محض پایان یافتن فروش، از لغو اشتراک نترسید. هر سال ممکن است تغییر کند، اما در گذشته، این توصیه‌ها عموماً درست بوده است:

توصیه‌های دوشنبه مجازی

بخرید: محصولات پوشاک و زیبایی اغلب به عنوان بهترین محصولات فروشی در دوشنبه مجازی رتبه‌بندی می‌شوند. بسته‌های تعطیلات و مسافرتی نیز از بهترین‌ها هستند. با استفاده از تلفن‌های هوشمند مبتنی بر اندروید و لپ تاپ‌های مبتنی بر ویندوز که به طور کلی در دوشنبه‌مجازی فروش بهتری دارند، وسایل الکترونیکی کمی بیشتر مورد توجه قرار می‌گیرد و زود به فروش می‌روند.

نخرید: این محصولات معمولاً بهترین معاملات خود را در جمعه سیاه (یا روز شکرگزاری، از آنجا که فروش جمعه سیاه بسیاری از خرده فروشان در روز پنجشنبه به پایان می‌رسد) دارند. در حالی که اپل ممکن است امسال نسبت به سال‌های گذشته بیشتر درگیر فضای دوشنبه مجازی شود، اما گوشی‌های هوشمند و تبلت‌هایش هنوز بهتر است در جمعه سیاه خریداری شوند. بلندگوها، مانند بلندگوهای هوشمند Sonos، در جمعه سیاه فروش بهتری دارند و در حالی که سایبر ماندی برای خرید لباس عالی است، جمعه سیاره برای خرید کفش عالی است.

در دوشنبه مجازی به چه نکاتی توجه کنیم

مانند هر خرید و فروش دیگری، همیشه به یاد داشته باشید که فروشگاه‌ها را مقایسه کنید. این امر به ویژه در حین فروش سریع صدق می‌کند. این که چیزی از قیمت خرده فروشی پیشنهادی تولید کننده (MSRP) تخفیف زیادی دارد به این معنا نیست که این یک فروش عالی است. تنها هدف واقعی MSRP این است که خرده فروشان هنگام متقاعد ساختن فروش فوق‌العاده از آن استفاده کنند. از آنجا که دوشنبه مجازی بصورت آنلاین اتفاق می‌افتد، می‌توانید قیمت‌ها را به راحتی بررسی کنید. آمازون مکانی عالی برای تأیید یک فروش خوب است. اگر می‌توانید آن را به همان اندازه ارزان در آمازون تهیه کنید، در دوشنبه‌مجازی سود چندانی نخواهید کرد.

دوشنبه سبز را نیز از دست ندهید

اگر همه فروش‌های جمعه سیاه و دوشنبه مجازی را از دست دادید، ناامید نشوید. دوشنبه دوم دسامبر معمولاً آخرین مهلت تعیین شده برای حمل و نقل در تعطیلات است. این روز دوشنبه سبز نامیده می‌شود، یک روز عالی برای استفاده از فروش بیشتر مجازی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.