کوتاه کردن مو؛ چگونه این کار را در خانه انجام دهیم؟

کوتاه کردن مو؛ چگونه این کار را در خانه انجام دهیم؟

این روزها با شیوع ویروس کرونا و تعطیلی اگثر سالن‌های زیبایی خیلی از ماها تصمیم گرفتیم که به آرایشگاه‌ها که می تواند یکی از منابع اصلی انتقال این ویروس کشنده است نرویم و خودمان کارهای خودمان از جمله مو کوتاه کردن مو را در منزل انجام دهیم. امروز در این مقاله از زردنیوز ما تصمیم گرفتیم که در مورد اینکه چگونه موهای خود را در خانه کوتاه کنیم بنویسیم.

چگونه با حداقل امکانات موهای خود را در خانه کوتاه کنیم؟

خوب همه‌ی ماها ترجیج میدیم که این کار را به یک آدم کاربلد در یک سالن زیبایی درجه یک انجام دهیم. ولی خوب حالا که این امکان وجود ندارد و سلامتی ما و اطرافیانمان از اهمیت خیلی بالاتری برخوردار است، خوب است که خودمان دست به کار شویم. خوب است که این کار را یاد بگیریم و این کار را در منزل انجام دهیم.

اما  قبل از اینکه دست به قیچی شوید و شروع به کار کنید، بعد نیست که تکنیک‌هایی که در ادامه ما به شما آموزش می‌دهیم را در نظر داشته باشید. سعی کنید این کار را کاملا اصولی انجام دهید تا مرتکب اشتباهی نشوید و موهای خود را خراب نکنید.

هرگز توقع نداشته باشید که با خواندن این مقاله و تکنیک‌هایی که به شما آموزش میدهیم بتوانید مدل موی جذابی مثل موهای ویکتوریا بکهام و… داشته باشید. اصلا هم به فکر این نباشید که بتوانید موهای خود را لییر و یا کاملا بی نقص کوتاه کنید. همین که بتوانید کمی از نوک‌های موهایتان را کوتاه کنید باید راضی باشید. مدل موهای حرفه ای داشتن را بعدها به آرایشگران بسپارید.

کوتاه کردن مو
کوتاه کردن مو

بایدهای و نبایدهای موکوتاه کردن در خانه!

خوب داریم به اصل مطلب نزدیک می شویم، وقتی نوبت به کوتاه کردن موهای خود در خانه می رسیم، یک سری بایدها و نبایدها وجود دارد که شاید خیلی‌ها به اشتباه آنها را انجام می دهند که در ادامه با هم این نکات را برسی می کنیم:

دیدن فیلم‌های آموزشی یوتیوب و یا آپارات

خوب خیلی ایده‌ی خوبی خواهد بود که شما قبل از انجام این کار به جای اینکه هیجان زده شوید و این کار را بلافاصله بدون تحقیق انجام دهید، ویدئوهای آموزشی بیشماری که در اینترنت وجود دارد را از قبل بببنید. خوب است که ایده‌ای برای انجام این کار داشته باشید.

این کار را در حمام انجام دهید

بهترین حالت ممکن برای این کار، این است که شما این کار را ایستاده در حمام و در جلوی یک آینه انجام دهید.هرگز این کار را در خانه و روی فرش انجام ندهید!

موها را در حالت خیسی کوتاه نکنید

هرگز این اشتباه را نکید و از انجایی که شما در این تبحر کافی را ندارید، هرگز سعی نکنید که این کار را با موهای خیس انجام دهید. چرا که وقتی که موها را خشک میکنید متوجه عمق فاجعه خواهید شد!

ولی اگر این کار را وقتی موها خشک است می‌توانید با دقت بیشتری انجام دهید. احتمال اینکه موهای خود را خراب کنید خیلی کمتر خواهد بود.

موقع کوتاه کردن هرگز موهای خود را به سمت پایین نکشید

این کار یکی از اشتباه‌ترین کارهایی است که شما می توانید انجام دهید و شک نکنید که نتیجه کار فاجعه ای بیش نخواهد بود!

مرحله به مرحله کوتاه کردن موها در خانه

قبل از هر کاری این نکته را در نظر داشته باشید که با دیدن یکی دو ویدئوی آموزشی در یوتوب شما هرگز به یک آرایشگر حرفه‌ای تبدیل نشده اید. به قول معروف جو این کار شما را نگیرد و خیلی محتاطانه سعی کنید که این کار را انجام دهید.

کوتاه کردن مو
کوتاه کردن مو

حالا در ادامه با ما همراه باشید که قدم به قدم با هم به جلو برویم. بیایید موهای خود را در خانه کوتاه کنیم:

مرحله 1

قبل از هر کاری اگر تازه از حمام آمده‌اید و یا موهای شما خیس است اول به طور کامل آن را با سشوار خشک کنید و با موهای خود خداحافظی کنید.

مرحله 2

موها را به سمت پایین شانه کنید تا متوجه شوید که کدام قسمت‌ها را می‌خواهید کوتاه کنید.

مرحله 3

موهای خود را تقسیم‌بندی کنید. اول از همه موها را به صورت وقتی که فرق وسط باز می کنید از بالا تا پایین تقسیم کنید. بعد مثلا قسمت چپ را با دو قسمت دیگر تقسمیم کنید و سمت راست را هم به همین صورت.

در پایان شما باید چهار دسته موی تقسیم شده داشته باشید و بعد به مرحله‌ی بعد بروید.

مرحله 4

وقتی که تقسیم موها به چهار قسمت به اتمام رسید باید یکی یکی از اولین قسمتی که تقسیم کرده‌اید جلو ببرید.

مرحله 5

قیچی را در دست بگیرید و نوک موها را با دو انگشت بگیرید و به سمت بالا ببرید.آن ها را به صورت زاویه دار و حالت شکسته قیچی کنید.

اگر موهای مجعد یا فری دارید بهتر است که آنها را شانه نکیند. سعی کنید آنها را همانطور که هست بگذارید و هر دفعه برای کوتاه کردن یک قسمت را انتخاب کنید. بعد به صورت جداگانه قیچی کنید.

اگر موهای خیلی ضخیمی دارید بهتر است از قیچی های نازک تر استفاده کنید و خیلی با دقت بیشتری این کار را انجام دهید.

در پایان هم از نتیجه کار لذت خواهید برد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *