بانک کریپتو

بانک‌های کریپتو تا سه سال دیگر جایگزین بانک‌های سنتی خواهند شد

پیش بینی می‌شود ظرف سه سال و شاید هم کمتر با توجه به استقبال از ارز دیجیتال، بانک‌های کریپتو جایگزین بانک‌های سنتی شوند.

به زودی و طی چند سال آینده، نسل جوانتر خدمات مالی می‌توانند در بانک‌ها به محصولات اعتباری و حساب‌های بانکی و سرمایه گذاری خود که هر دو نوع ارز کریپتو و ارز عادی را پشتیبانی می‌کند، دسترسی داشته باشند.

در حقیقت به گزارش کوین تلگراف، پیش زمینه رسیدن به این موضوع از همین حالا در حال آماده شدن است.

احتمالا اطلاع دارید که یکی از صرافی‌های رمزارز به نام کراکن (Kraken) در سان فرانسیسکو نخستین صرافی ارز دیجیتال است که در حال تبدیل شدن به یک بانک درایالات متحده آمریکا است.

در حال حاضر کراکن با بانک سیلورگیت همکاری می‌کند و خدمات سوئیفت (SWIFT) را به مشتریان ارائه می‌دهد. هرچه این همکاری‌ها بیشتر خواهد شد، این اتفاقات در صنعت ملی به یک رویه طبیعی تبدیل خواهد شد.

به همین دلایل است که بانک‌های سنتی با بی توجهی نسبت به این موضوعات از قافله عقب مانده اند.

بانک سیلورگیت (Silvergate) در حال حاضر یک گام از سایر بانک‌ها پیش افتاده است. بانک سیلورگیت در حا حاضر با بیش از 880 شرکت ارز دیجیتال همکاری دارد و آن‌ها مشتریان اصلی این بانک محسوب می‌شود.

گزارشات نشان می‌دهد که مشتریان این بانک نزدیک به 1.5 میلیارد دلار در این بانک سرمایه گذاری کرده اند. اگرچه این حجم از معاملات نمی‌تواند در حوزه ارز دیجیتال چندان چشمگیر باشد.

پیش بینی می‌شود که در آینده ای نزدیک «فول سرویس» بانکی خواهد بود (بانک‌های کریپتو) که هم خدمات ارز عادی و هم خدمات ارز دیجیتال ارائه دهد.

اکنون زمان لازم فرا رسیده که بانک‌ها ابزارهای لازم برای ورود به حوزه ارز دیجیتال را فراهم کنند. بانک‌ها یا باید تصمیم بگیرند که با شرایط خود را وفق دهند و یا از قافله عقب بیافتند.

قبل از آنکه خیلی دیر شود

اگر بانک‌ها با این شرایط خود را وفق ندهند چه اتفاقی رخ می‌دهد؟ پیش بینی می‌شود اگر حداقل در 18 ماه آینده، بانکی نتواند سیاست مشخصی را در قبال رمزارزها اتخاذ کند، احتمالا به دست کراکن و سایر بانک‌های این حوزه، از صحنه رقابت در ارز دیجیتال حذف خواهد شد.

اکنون فرصت برای بانک‌های عادی فراهم شده است که بتوانند خود را به این قافله برسانند و به مشتریان خود بهترین خدمات رسانی را در حوزه ارز دیجیتال ارائه کنند درغیر اینصورت موج بلند شده ارزهای دیجیتال آن‌ها را غرق خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.