کرونوس

کرونوس (Cronos) چیست؟

مقدمه

کرونوس (به اختصار CRO) توکن بومی بلاک چین است که CRO Protocol Labs  طراحی شده است که با نام Crypto.com نیز شناخته می‌شود. این،  شرکتی است که یک اپلیکیشن مالی غیرمتمرکز و مبادله آل این وان (all-in-one) را نیز ارائه می‌دهد. از طریق این اپلیکیشن می‌توانید کریپتو بخرید و بفروشید، کریپتو خود را به اشتراک بگذارید و با آن درآمد کسب کنید، همه ارزهای دیجیتال خود را در یک کیف پول جمع‌آوری کنید و خیلی کار‌های دیگر انجام دهید.

با ادامه این مقاله از زرد نیوز همراه باشید تا درباره کرونوس (CRO)، Crypto.org، Crypto.com، و نحوه دریافت کرونوس بیشتر بیاموزید.نکات مهم

  • این شرکت ابتدا موناکو نام داشت، اما در سال ۲۰۱۸ نام خود را به Crypto.com تغییر داد.
  • ماموریت این شرکت این است که با تبدیل‌شدن به ارائه دهنده همه خدمات غیرمتمرکز مالی و ارزهای دیجیتال، “ارز دیجیتال در هر کیف پول قرار دهد”.
  • وب سایت Crypto.com یک صرافی ارز دیجیتال یک مرحله‌ای و پلت فرم مالی غیرمتمرکز است. این سایت یک اپلیکیشن و یک کارت ویزا ارائه می‌دهد که به شما امکان می‌دهد از کریپتو خود برای خرید ارزهای فیات استفاده کنید.
  • کرونوس (CRO) توکن ابزاری (utility) برای بلاک چین سایت‌های Crypto.org و Cronos.org است.

آشنایی با کرونوس

وب سایت Crypto.com که در ابتدا موناکو نام داشت، اسم خود را در سال ۲۰۱۸ تغییر  داد. این سایت یک پلت فرم مالی فراگیر است که خدمات معاملات ارزهای دیجیتال را از طریق صرافی، خدمات پرداخت را از طریق اپلیکیشن و کارت ویزا و دیگر گزینه‌های مالی غیرمتمرکز و توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) ارائه می‌دهد. این شرکت همچنین دارای ارز دیجیتال ویژه خود به نام کرونوس است. این رمز ارز در بلاک چین کریپتو دات کام برای تقویت اپلیکشین‌های آن استفاده می‌شود.

کرونوس به دلیل طراحی، پروتکل‌ها و مکانیسم اجماع مورد استفاده، قابل استخراج نیست. ارز دیجیتال کرونوس را می‌توانید در صرافی Crypto.com خریداری کرد. با این حال، دسترسی به این صرافی هنوز برای ساکنان کشور آمریکا در دسترس نیست.

همانطور که گفتیم، Crypto.com با این چشم انداز ایجاد شده است که با تلاش برای تسریع انتقال جهان به استفاده از ارز دیجیتال، دسترسی به ارزهای دیجیتال را برای همه فراهم کند.

برای انجام این کار بنیانگذاران، پلتفرمی را متصور شدند که نیازهای غیرمتمرکز سرمایه گذاران، معامله گران، مصرف کنندگان و مشاغل را برآورده می‌کند. آن‌ها به این نتیجه رسیدند که پلتفرمی که این خدمات را ارائه می‌دهد، به جای ایجاد فورک (fork) از یک بلاک چین دیگر باشد، باید دارای بلاک چین خود باشد تا بهترین سرویس را ارائه دهد.

ارز دیجیتال اصلی که این شرکت ایجاد کرد، موناکو (MCO) نام داشت. پس از تغییر نام تجاری آن به کرونوسِ شرکت  ProtocolLabs ( یا همان Crypto.com) ، این شرکت نماد سکه خود را به CRO تغییر داد. گفتنی است این ارز دیجیتال برای استفاده در بلاک چین طراحی‌شده است.


خدمات سایت کریپتو

سایت Crypto.com پنج نوع از خدمات مالی را ارائه می‌دهد که آن‌ها را در زیر می‌بینیم:

  • پرداخت: از طریق Crypto.com Pay، ویزا کارت
  • تریدینگ: اپلیکیشن Crypto.com  و صرافی آن
  • خدمات مالی: محصولات، درآمد‌ها و اعتبار‌ات غیرمتمرکز
  • متاورس: بلاک چین ان اف تی
  • زیرساخت: Crypto.org Chain (blockchain)، کرونوس

بلاک چین Crypto.org و بلاک چین Crypto.com، از مکانیزم اجماع اثبات سهام به نام تندرمینت (Tendermint) استفاده می‌کنند.

پنج میلیارد توکن کرونوس در ابتدا برای توزیع پاداش اختصاص داده شد و هر پنج ثانیه یک بار بلوک‌های جدید آن ایجاد می‌شود.

تفاوت کرونوس و اتریوم در چیست؟

اتریوم و پلتفرم کریپتو دات کام یک شباهت دارند: هر دو با یک توکن بومی طراحی شده‌اند که از عملکردهای زیادی در سراسر محیط آن‌ها پشتیبانی می‌کند. با این حال، اینجاست که شباهت این دو به پایان می‌رسد و تفاوت‌ها آغاز می‌شود.

تفاوت اول، کریپتو دات کام شرکتی است که بلاک چین کلوزد سورس (closed-source) خود را با هدف ارائه چندین سرویس مالی غیرمتمرکز از طریق یک ارائه دهنده (provider) و یک‌ پلتفرم، طراحی کرده است. با این حال، هدف اتریوم آن است که هر کسی بتواند بر روی پلتفرم اوپن سورس آن محتوا (و هرچیز دیگر) ایجاد کند. به عبارت دیگر، اتریوم به هر کسی اجازه می‌دهد تا کد‌های آن را مشاهده کند، تغییراتی را پیشنهاد یا محصولات خود را بر اساس آن ایجاد کند.

تفاوت دوم، هدف کریپتو دات کام با اتریوم متفاوت است. زیرا کربپتو دات کام شرکتی است که خدمات مالی ارائه می‌کند (از این جنبه، این شرکت مفهومی را متمرکز می‌کند که طبق طراحی قرار بود غیرمتمرکز باشد). با این حال اتریوم، که به ماشین مجازی جهانی نیز معروف است، کاملاً غیرمتمرکز است. جالب است بدانید که بلاک چین Crypto.org و چِین کرونوسِ پشتیبان این سایت، بر روی ماشین مجازی (virtual machine) اتریوم اجرا می‌شود.

و تفاوت سوم. خدمات Crypto.com راحتی را برای طرفداران ارزهای دیجیتال و کاربرانی که می‌خواهند تمام تراکنش‌ها و دارایی‌های دیجیتال خود را در یک مکان داشته باشند، فراهم می‌کند. اگرچه این امر متمرکز است، اما ذاتاً چیز بدی نیست. همه راحت نیستند که از صرافی‌های مختلف برای تبدیل ارز دیجیتال خود استفاده کنند یا نمی‌خواهند چندین کیف پول متفاوت داشته باشند که مجبور شوند دائما بین آن‌ها انتقال دهند. Crypto.com تقریباً همه چیزهایی را که یک فرد معمولی برای درگیر شدن در ارزهای دیجیتال و امور مالی غیرمتمرکز نیاز دارد، فراهم می‌کند.

نکته

شما می‌توانید ارزهای دیجیتال خود را بخرید و مبادله کنید، کریپتو خود را با ارز فیات مبادله کنید و از کارت ویزا Crypto.com در بیش از ۸۰ میلیون کسب و کار در سراسر جهان استفاده کنید. علاوه بر این، می‌توانید با استفاده از صرافی Crypto.com روی ارزهای دیجیتال معامله و سرمایه‌گذاری کنید.

اهداف کرونوس

طبق لوح خط‌مشی و چشم انداز Crypto.com، ماموریت کلی آن “تسریع تشویق جهان به استفاده از ارزهای دیجیتال” با ارائه خدمات مالی دیجیتال به مردم است.

سایت Crypto.com با دسترسی به طیف گسترده‌ای از ارزهای دیجیتال و محصولات و خدمات مرتبط با بلاک چین معتقد است که هزینه را به سمت وب ۳ (web 3) هدایت می‌کند که از نظر تئوری قرار است بر اساس فناوری بلاک چین ساخته شود و از ارز دیجیتال استفاده کند.

توکن بلاک چین بومی Crypto.com، کرنوس، برای تسهیل تراکنش‌ها با استفاده از بلاک چین سفارشی طراحی شده است. کرونوس برای پرداخت کارمزد تراکنش استفاده می‌شود و می‌تواند برای تبدیل‌شدن به یک ماینر برای کسب جوایز توکن وثیقه‌ (stock) شود.

پرسش‌های متداول

آیا کرونوس یک سرمایه گذاری خوب برای سال ۲۰۲۲ است؟

کرونوس (CRO) یک توکن ابزاری است که  سایت Crypto.com آن را برای تسهیل تراکنش‌ها در بلاک چین و اکوسیستم مالی خود طراحی کرده است. شما می‌توانید آن را در برخی از صرافی‌های متمرکز پیدا کنید، اما برای  سرمایه گذاری گزینه‌ای مطلوب و جذاب نیست. اگر می‌خواهید آن را یک سرمایه‌گذاری در نظر بگیرید، باید با یک مشاور مالی حرفه‌ای در مورد اضافه کردن آن به پرتفوی خود صحبت کنید.

ارز دیجیتال  کرونوس چیست؟

کرونوس (CRO) یک توکن ابزاری است که وب سایت Crypto.com آن را برای استفاده در بلاک چین و محیط خدمات مالی غیرمتمرکز خود ایجاد کرده است.

آیا Crypto.com بهتر از صرافی کوین بیس است؟

کوین بیس یک صرافی ارز دیجیتال است که کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا بر آن نظارت می‌کند. Crypto.com یک ارائه‌دهنده خدمات مالی و صرافی غیرمتمرکز است که هنوز نمی‌تواند در کشور آمریکا فعالیت کند، اینکه آیا یکی بهتر از دیگری است بستگی به تجربه کاربر، دسترسی، و پاسخگویی به نیازهای مشتریان دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *