تست کرونا ترکیه

تست کرونا برای سفر به ترکیه اجباری شد

تست کرونا برای ترکیه هم اجباری شد. در حالی که ترکیه از معدود کشورهای جهان بود که اجازه سفر بدون تست را می‌داد، این قوانین عوض شد. در این نوشته شما را با قوانین جدید و محدودیت سفر به ترکیه آشنا خواهیم کرد. سفر به ترکیه ممنوع نشده است و شما همچنین می‌توانید راهی بهترین شهرهای ترکیه شوید. اما قبل از هر سفری، باید تست کرونا بدهید.

اجباری شدن تست کرونا برای ترکیه

تست کرونا برای ترکیه

ترکیه سرانجام محدودیت‌های جدیدی را برای سفرهای بین المللی وضع کرده است. از روز دوشنبه، کسانی که وارد ترکیه می‌شوند باید تست کرونای منفی به همراه داشته باشند. این محدودیت‌ها تا ماه مارس و عید نوروز ۱۴۰۰ ادامه خواهد داشت. وزیر بهداشت ترکیه، فاحرتین کوجا روز جمعه در توییتر این خبر را تایید کرد. بر اساس این محدودیت‌ها، برای اجازه پرواز به ترکیه، باید تست منفی PCR داشته باشید. این تست باید در محدوده ۷۲ ساعت اخیر گرفته شده باشد. ترکیه قبلا نیازی به تست کرونا برای ورود خارجی‌ها نداشت.

این قانون شامل همه نوع سفر به ترکیه از روز چهارشنبه خواهد شد. یعنی حتی اگر از مرز زمینی یا آبی بخواهید وارد ترکیه شوید، باید تست منفی کرونا داشته باشید. مسافرانی که تست منفی کرونا ندارند، باید دو هفته در قرنطینه باشند. ترکیه اعلام کرد برای مسافران هوایی، به هواپیمایی‌ها گفته که کسانی که تست ندارند را سوار نکنند. مسافرانی که در ده روز قبل از سفر به ترکیه سابقه حضور در بریتانیا، دانمارک و آفریقای جنوبی را دارند، نه تنها باید تست منفی داشته باشند، بلکه باید یک هفته اجباری در قرنطینه بمانند و یک هفته بعد دوباره تست دهند.

آخرین وضعیت کرونا در ترکیه

ترکیه یکی از بدترین شرایط جهان در قبال ویروس کرونا را دارد. در هفته اول دی ماه سال ۱۳۹۹، ترکیه به طور میانگین روزانه بین ۱۹ تا ۲۰ هزار مورد کرونا را گزارش داده است. روزانه همچنین بین ۲۵۰ تا ۳۰۰ نفر به خاطر کرونا از دنیا می‌روند. تاکنون بیش از ۲ میلیون و ۱۱۸ هزار نفر به صورت رسمی در ترکیه کرونا گرفته اند. همچنین طبق آمار دولت ترکیه، حداقل ۱۷۵۴۳ نفر به خاطر کرونا فوت کرده اند.

کدام مناطق امن تر است؟

آنتالیا
آنتالیا

در ابتدا باید بدانید که ویروس کرونا در تمام جهان در کمین شماست. به همین دلیل اگر قصد سفر دارید، حتما نکات بهداشتی را رعایت کنید. زدن ماسک در اماکن عمومی و رعایت فاصله ۱.۵ متری با سایرین، می‌تواند تا حدی شما را محافظت کند. مانند هر کشوری، میزان انتشار کرونا در شهرهای مختلف ترکیه با هم متفاوت است. قاعده کلی این است که شهرهای بزرگ و شلوغ بیشتر درگیر کرونا هستند.

شهرهایی مثل استانبول، آنکارا و ازمیر (در مقیاس کمتر)، به طور روزانه مشکلات زیادی با کرونا دارند. این شهرها محدودیت‌هایی مثل منع رفت و آمد در شب و بسته بودن رستوران‌ها را هم وضع کرده اند. در مناطقی مثل ناحیه آنتالیا، شرایط بهتر است. اما با توجه به وضعیت آب و هوا، توریست‌های زیادی به جنوب ترکیه سفر نمی‌کنند. مناطق شرقی ترکیه، کمترین میزان کرونا را دارند. شهرهای نزدیک ایران، در شرایط وخیمی نیست. شهر وان ترکیه که از طریق زمینی توریست‌های ایرانی زیادی را دارد، نسبتا امن گزارش شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *