لنز رنگی؛ چقدر در مورد این وسیله‌ی آرایشی می‌دانید؟

لنز رنگی؛ چقدر در مورد این وسیله‌ی آرایشی می‌دانید؟

لنزهای رنگی بی‌شک یکی از مخفی‌ترین سلاح‌های برتر برای زیباتر به‌نظر رسیدن از نظر متخصصان زیبایی هستند. آرایش و یک ظاهر  زیبا و موهایی زیبا و مرتب می‌تواند باعث شگفتی زیادی شود. ولی به نظر من همه این‌ها با یک لنز رنگی زیبا کامل‌تر می‌شود و می‌تواند خیلی بهتر و بیشتر چشمان شما را درخشان و زیباتر جلوه دهد. این روزها این محصولات تنوع خیلی بالایی دارند و ممکن است از لحاظ قیمت هم متفاوت به‌نظر برسند.

اگر مقاله‌ای که ما برای شما در ادامه این مقاله از زرد نیوز نوشته‌ایم را مطالعه کنید. سعی کنید تمامی نکاتی که به شما گفته‌ایم را مطالعه کنید. متوجه خواهید شد که آیا به صرفه است که برای این محصولات هزینه کنید یا نه!

پس در ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

لنز رنگی
لنز رنگی

مزایای استفاده از لنزهای رنگی

شاید اگر در مورد چهره و آرایش خود هزار کار انجام دهید، هیچ‌کس متوجه تغییر زیادی در شما نشود. تغییراتی مثل مدل مو، مدل ابرو و … ولی اگر با آرایشی که برای خود انجام می‌دهید، از یک لنز چشمی مناسب هم استفاده کنید، 180 درجه تغییر خواهید کرد و زیبایی‌تان همه را جذب خود خواهد کرد. اگر هم در مورد انتخاب رنگ و برند هم کمی هوشمندانه تصمیم بگیرید، هیچ‌کس حتی متوجه نشود و فقط ممکن است که با خود فکر کند که شما چه تغییری در چهره خود داشتید که انقدر زیباتر شده‌اید!

استفاده از لنزهای رنگی موجب می‌شود که رنگ طبیعی چشم شما جلوه‌ای دو چندان داشته باشد. با رنگ‌های جذابی که این لنزها دارند، چهره شما را چندین برابر دراماتیک کنند. در ادامه چند مورد از تغییراتی که با استفاده از این وسیله آرایشی خواهید داشت را به شما می‌گوییم.

اصلاح رنگ و حالت چشم

افرادی هستند که به‌خاطر ضعف بینایی که دارند، ممکن است از لنزهای چشم طبی استفاده کنند. برخی از آنها رنگ‌های متفاوتی هم دارند.  این دسته از لنزها تقویت کننده و اصلاح کننده رنگ چشم به‌‍شمار می‌آیند و می‌توانند شایع‌ترین عیوب چشم از جمله نزدیک بینی، هایپروپی و پریسبیوپی را درمان کنند. اخیراً  لنزهای تقویت کننده چشم رنگی که به بازار آمده هم می‌توانند مشکل آستیگماتیسم خفیف تا متوسط ​​را درمان کنند!

ولی در هنگام خرید این لنزها شما باید حتما با تجویز پزشک این کار را انجام دهید و سپس پزشک شما باید اندازه و شکل دقیق چشم شما را اندازه گیری کند و مناسب‌ترین و بهترین گزینه را به شما پیشنهاد دهند.

کاور کردن آسیب‌های چشمی

برای افرادی که دچار تروما و یا به عفونت‌های چشمی مبتلا شده‌اند و یا قرنیه چشم را جراحی کرده‌اند، استفاده از لنزهای رنگی می‌تواند کمک زیادی به آنها کند. پزشکان متخصص چشم می‌توانند لنزهای رنگی را برای این دسته از افراد تجویز کنند. آنها به راحتی می‌توانند افراد از آن استفاده کنند. این لنزها می‌توانند تمامی ناسازگاری‌ها را بپوشانند و به بهبود کیفیت زندگی آنها کمک کند.

لنزهای اسپورت

استفاده از لنزهای اسپورت هم این روزها وجود دارد که برای اهدافی خاص و نه صرفا آرایشی و زیبایی طراحی شده‌اند. ورزشکاران حرفه‌ای  اگر چشمان ضعیفی دارند، می‌توانند از این محصولات استفاده کننده تا در کیفیت ورزشی و کاری که انجام می‌دهند، پیشرفت بهتری را داشته باشند.

گلف‌بازان، بازیکنان بیس‌بال، دوندگان و تنیسورها می‌توانند از این لنزهای رنگی ورزشی استفاده کنند تا با افزایش کنتراست و کاهش تابش نور در بینایی خود شاهد پیشرفت زیادی باشند. لنزهای رنگی ورزشی معمولاً در دو سبک موجود است که یکی که کل عنبیه را پوشش می‌دهد و دیگری که فقط مردمک را پوشش می‌دهد.

مدل‌ها و سبک‌های متفاوت

لنزهای تقویت‌کننده چشم در انواع مختلفی از رنگ‌ها در بازار وجود دارد. رنگی که شما انتخاب می‌کنید، می تواند مناسب به سلیقه و ظاهر شما باشد. لنزها رنگ‌های خیلی زیادی دارند و شما می‌تواند از رنگ‌های نامرئی گرفته تا روشن‌تر متوسط و ​​رنگ‌های طبیعی استفاده کنید تا به تغییر اساسی در چهره خود به‌وجود آورید.

لنز رنگی
لنز رنگی

لنزهای نامرئی

شاید در مورد لنز‌های رنگ نامرئی کمی کنجکاو شدید که به چه دردی می‎خورند، شما می‌توانید با استفاده از این محصولات رنگ اصلی چشمان خود را تقویت کنید و تغییر ظریفی در رنگ چشم طبیعی خود ایجاد کنید که این کار باعث می‌شود چشمان شما روشن‌تر و نافدتر به‌نظر برسند و جلوه آرایشی که می‌کنید را دو چندان کنید. این لنزها معمولا  شفاف هستند و سایه‌های متنوعی دارند.

لنزهای مات

لنزهای رنگ مات، لنزهایی هستند که می‌/توانند رنگ چشم شما را تغییر دهند. این لنزها عنبیه را کامل می‌پوشاند  و از لنزهای تقویتی که برای افرادی که دارای تیرگی چشم هستند مناسب هستند. این محصولات در حال حاظر در رنگ‌ها و تناژها مختلف در دسترس هستند.

لنزچشم از چه موادی تشکیل شده است؟

این امر بسیار مهم است که در مورد محصولی که استفاده می‌کنید اطلاعات کافی داشته باشید و در مورد ساختارش کاملا آگاه باشید. در ادامه در مورد ساختار این محصولات به شما خواهیم گفت.

لنز رنگی
لنز رنگی

لنزهای نرم

لنزهای نرم از پلاستیک‌هایی که شامل ژل و آب هیدروژل است، ساخته شده‌اند. این لنزها بسیار نازک و قابل انعطاف هستند و دقیقا مطابق با سطح جلویی چشم (قرنیه) هستند این محصولات قدمتی بیشتر از 48 سال دارند که جزو محبوب‌ترین و پراستفاده‌ترین محصولات هستند.

لنزهای سخت

این لنزها جایگزین لنزهای نرم هستند که از پلاستیک PMMA ساخته شده‌اند. استفاده از این محصولات کمی سخت است و معمولا چندین هفته ممکن است زمان ببرد تا چشم به آنها عادت کنند.

لنزهای سیلیکون هیدروژل

لنزهای سیلیکون هیدروژل نوع پیشرفته‌ای از لنزهای نرم هستندکه به طور منظم اجازه ورود اکسیژن بیشتری به قرنیه را می‌دهد. حدود 16 سال است که استفاده از این محصولات رواج پیدا کرده و یکی از محبوب‌ترین لنزهای موجود در کشور آمریکاست!

لنزهای قابل نفوذ اکسیژن یا RGP

 لنزهای قابل نفوذ اکسیژن که لنز RGP  هم نامیده می‌شود، لنزهای سختی هستند و تقریبا همانند محصولات PMMA  هستند که اجازه ورود اکسیژن را به سطح قرنیه می‌دهد ولی این محصولات معمولا نسبت به لنز PMMA  مناسب‌تر و راحت‌تر هستند.

لنزهای GP

 لنزهای GP اغلب بینایی واضح‌تری نسبت به لنزهای نرم هیدروژل سیلیکونی دارند و اگر چشم شما آستیگماتیسم باشد، خیلی مناسب‌تر است. بیشتر افراد با لنز GP احساس راحتی بیشتری نسبت به لنزهای هیدروژل دارند و خیلی گزینه‌ی مناسبی است.

بهترین زمان برای استفاده از لنز رنگی چقدر است؟

قبل از هر چیزی باید اینجا اضافه کنم که هرگز با لنز درون چشمتان نخوابید، چرا که ضررهای جبران ناپذیری متحمل خواهید شد. در مورد بهترین زمان برای مصرف هم باید این موارد را حتما در نظر داشته باشید:

لنزهای با مصرف روزانه که باز هم نباید فراموش کنید که در هنگام خواب از چشمان خود خارج کنید.

 لنزهای EX  که معمولا به مدت هفت روز متوالی بدون جدا کردن از چشم هم قابل استفاده هستند.

لنزهای دائمی که معمولا می‌توانید به صورت متوالی تا 30 روز استفاده کنید که البته خیلی توصیه نمی‌شود و خوب است که هرشب از چشم خارج شود.

زردنیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.