دیگو مارادونا

دیگو مارادونا درگذشت

دیگو آرماندو مارادونا فوتبالیست آرژانتینی دنیای فوتبال امروز در سن شصت سالگی از دنیا رفت.

دیگو مارادونا اسطوره فوتبال آرژانتین و دنیای فوتبال که لحظات به یادماندنی را در تاریخ فوتبال رقم زده است، امروز در سن شصت سالگی درگذشت.

نشریه کلارین آرژانتین ساعاتی قبل خبر از حمله قلبی دیگو مارادونا داد که چند وقتی است در بیمارستان بستری شده و روی او چندین عمل جراحی انجام داده است.

دیگو مارادونا از حدود 200 روز قبل و با بیماری هماتوم مغزی در بیمارستان بستری شده بود و زیر نظر پزشکان بیمارستان لاپلاتا در آرژانتین تحت عمل جراحی قرار گرفته بود.

دیگو مارادونا در بیمارستان

پزشک معالج و جراج مارادونا اطمینان خاطر داده بود که عمل این اسطوره دنیای فوتبال موفقیت آمیز بوده است.

کلارین پس از ساعتی خبر داد که دیگو مارادونا در سن 60 سالگی درگذشته است. پس از درگذشت مارادونا اتفاقات عجیبی رخ داده است.

وکلای خانواده دیگو مارادونا از پزشک معالج او به خاطر سهل انگاری شکایت کرده اند و پسری هم پیدا شده که با ادعای اینکه او فرزند دیگو مارادونا است، از مقامات قضایی خواسته که دیگو مارادونا برای آزمایش DNA نبش قبر شود.

دیگو مارادونا کیست؟

دیگو آرماندو مارادونا (به انگلیسی: Diego Armando Maradona) در بوینس آیرس آرژانتین به دنیا آمد. مارادونا یکی از بهترین بازیکنان تاریخ فوتبال و دهه هشتاد میلادی است، اگرچه بسیاری او را احتمالا بهترین بازیکن تاریخ فوتبال می‌دانستند.

مارادونا در اروپا برای بارسلونا، سویا و ناپولی سابقه بازی داشت و در آرژانتین برای آرژانتینیوس جونیورز سابقه 167 بازی در کارنامه دارد.

مارادونا بهترین دوران فوتبالش را در ناپولی پشت سرگذاشته بود و موفق به کسب 5 جام با این تیم ایتالیایی شده بود، آخرین قهرمانی ناپولی در سطح اول فوتبال ایتالیا با درخشش این ستاره آرژانتینی به دست آمده بود.

مارادونا در تیم ملی آرژانتین نیز خالق لحظات به یادماندنی بود و یک قهرمانی و نایب قهرمانی جهان را با تیم ملی آرژانتین تجربه کرده است.

مارادونا خالق یکی از صحنه های عجیب دنیای فوتبال است که با دست دروازه انگلیس را باز کرد و بعدها گفت که آن دست خدا بوده که تا آرژانتین قهرمان جام جهانی شود.

دست خدای مارادونا
دست خدای مارادونا

مارادونا پس از آن بازی مقابل انگلیس که در یک چهارم نهایی جام جهانی بود گفته بود که این گل «کمی با سر و کمی با دست خدا» به ثمر رسیده ‌است.

سلفی با جنازه دیگو مارادونا

دو کارمند سردخانه ای که جنازه مارادونا برای تشییع در آنجا قرار داشت، با باز کردن تابوت مارادونا با جنازه او سلفی گرفته بودند.

جنازه مارادونا

وکلای مارادونا اعلام کرده بود که نسبت به این اقدام شنیع شکایت خواهند کرد و مسئولان سردخانه بلافاصله این دو کارمند خود را اخراج کردند.

یکی از این دو کارمند در اقدامی عجیب عکس سلفی خود با جنازه مارادونا را در اینستاگرام منتشر کرده بود. شایعاتی در خصوص به قتل رسیدن یکی از این دو کارمند در رسانه های محلی آرژانتین مطرح شده است.

افتخارات

بوکا جونیورز

  • قهرمان لیگ برتر آرژانتین: 1981

بارسلونا

  • قهرمان کوپا دل ری: 1983
  • قهرمان سوپرجام فوتبال اسپانیا: 1983

ناپولی

  • قهرمان سری آ: 1986/87 – 1989/90
  • قهرمان جام حذفی ایتالیا: 1986/87
  • قهرمان لیگ اروپا: 1989
  • قهرمان سوپرجام ایتالیا: 1990

تیم ملی آرژانتین

  • قهرمان جام جهانی زیر 20 سال: 1979
  • قهرمان جام جهانی فوتبال: 1986
  • نایب قهرمان جام جهانی:1990

قوانین پیش بینی مسابقات فوتبال

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.