کریستوفر-نولان-کارگردان

بیوگرافی کریستوفر نولان + دانلود برترین آثار

کریستوفر نولان یک کارگردان و فیلمنامه‌نویس فیلم است که چندین فیلم موفق از جمله “تلقین”، “شوالیه تاریکی برمی‌خیزد”، “میان‌ستاره‌ای” و “دانکرک” را ساخته است.

کریستوفر نولان کیست؟

کریستوفر نولان-کارگردان
کریستوفر نولان-کارگردان

کریستوفر نولان برای فیلم‌های اولیه خود، تعقیب (1998) و یادگاری (2000) مورد توجه قرار گرفت. بعد از کارگردانی بی‌خوابی، فیلم بعدی نولان “بتمن آغاز می‌کند” بود، اقتباسی از کتاب‌های مصور که به محبوبیت جهانی تبدیل شد.
دنباله فیلم، شوالیه تاریکی، رکوردهای گیشه را شکست و فیلم اکشن علمی تخیلی نولان، تلقین، دو سال بعد به یکی دیگر از فیلم‌های موفق تبدیل شد.
در سال 2012، او سومین فیلم از سه‌گانه بتمن خود را با عنوان شوالیه تاریکی برمی‌خیزد تولید کرد. نولان بعد از آن فیلم سفر فضایی “میان‌ستاره‌ای” در سال 2014 و فیلم جنگ جهانی دوم “دانکرک” در سال 2017 را ساخت.

سالهای اولیه زندگی و تحصیلات

کریستوفر نولان متولد 30 جولای 1970، در لندن، انگلیس، از کودکی شروع به خلق فیلم کرد و اولین فیلم کوتاه خود را در 7 سالگی ساخت. نولان هنگام بزرگ شدن بین شیکاگو و لندن سفر کرد. مادرش از آمریکا و پدرش از انگلیس بود. وی سرانجام به دانشگاه کالج لندن رفت و در آنجا به تحصیل ادبیات انگلیسی پرداخت و به انجمن فیلم مدرسه پیوست.
او قبل از انتشار کارهایی با فرم طولانی‌تر، فیلم‌های کوتاهی مانند تارانتولا، سرقت و دودلباگ را ساخته است.

حرفه کارگردانی

کریستوفر نولان-کارگردان
کریستوفر نولان-کارگردان

اولین فیلم اصلی نولان، تعقیب، یک فیلم سیاه و سفید با بودجه کم بود. درباره نویسنده‌ای تنها که غریبه‌ها و سپس یک سارق را تعقیب می‌کند. طرح روایت غیر متعارف و غیرخطی فیلم باعث جلب علاقه به کارهای نولان شد و وی را به سمت فیلم بعدی خود، یادگاری سوق داد.
فیلم نوآر یادگاری با بازی گای پیرس درباره مردی است که حافظه کوتاه مدت خود را از دست داده است. او از یادداشت‌ها و تصاویر کمک می‌گیرد تا بتواند قاتل همسرش را پیدا کند و انتقام بگیرد. نولان این اثر را از داستانی که توسط برادرش جاناتان نولان نوشته شده اقتباس کرد. این فیلم برای تدوین و فیلمنامه دو نامزدی اسکار دریافت کرد.

نولان با فیلم بی‌خوابی به ساخت فیلم‌های دلهره‌آور روانشناختی ادامه می‌دهد. فیلم بی‌خوابی با بازی آل‌پاچینو درباره یک افسر پلیس است که برای بررسی یک پرونده‌ی قتل در آلاسکا راهی آن منطقه می‌شود. وی در این راه به خاطر یک اشتباه سهوی، درون مهلکه‌ای ساخته‌شده با ترس، تردید و عذاب وجدان قرار می‌گیرد.
سپس حرفه این کارگردان به سطح بالاتری رفت، زمانی که موافقت کرد تا با استفاده از قهرمان کتاب‌های مصور، بتمن، فیلم بتمن آغاز می‌کند 2005 را بسازد. کریستین بیل به عنوان شخصیت اصلی در نقش بتمن در این فیلم حضور دارد.
این فیلم بیش از 372 میلیون دلار در سراسر جهان درآمد داشت. نولان بعداً حیثیت/پرستیژ را در سال 2006 منتشر کرد. این فیلم در مورد رقابت چند شعبده‌باز با بازی کریستین بیل و هیو جکمن و اسکارلت جوهانسون است.

شوالیه تاریکی و تلقین

در جولای 2008، دنباله فیلم بتمن نولان، شوالیه تاریکی، اکران شد و رکورددار بالاترین درآمد آخر هفته در ایالات متحده، با 158 میلیون دلار بود. شوالیه تاریکی در ادامه به یکی از پنج فیلم برتر پردرآمد در آمریکا تبدیل شد.
در حالی که این تولید همچنین مورد تحسین بسیار قرار گرفت، از جمله چندین نامزدی اسکار و گلدن گلوب، غم و اندوه روند مراسمات را فرا گرفت. هیث لجر، بازیگر نقش شرور جوکر، قبل از اکران فیلم در اثر مصرف بیش از حد دارو درگذشت. لجر برای این نقش پس از مرگ برنده گلدن گلوب و اسکار شد و نولان از طرف لجر جایزه گلوب را پذیرفت.

دو تابستان بعد، نولان با فیلم تلقین با بازی لئوناردو دی‌کاپریو به عنوان رهبر گروهی از مزدوران که در خواب سفر می‌کنند، به گیشه بازگشت. این فیلم یکی دیگر از فیلم‌های موفق مورد ستایش منتقدین بود و چهار جایزه اسکار را به خاطر جادوی فنی‌اش به دست آورد.

نولان تلقین را با سومین فیلم پرفروش از مجموعه بتمن، شوالیه تاریکی برمی‌خیزد، در سال 2012 دنبال کرد و این بار با حضور آن هاتاوی در نقش کت‌ومن و ماریون کوتیار (که در فیلم تلقین نیز حضور داشت) در نقش میراندا تیت.
نولان تنها فیلمنامه‌نویس فیلم‌های تعقیب و تلقین بود. به استثنای بی‌خوابی، او اعتبار نویسندگی فیلم‌های دیگرش را با جاناتان نولان به اشتراک گذاشته است.

میان‌ستاره‌ای و دانکرک

در پاییز 2014، نولان با فیلم میان‌ستاره‌ای به صفحه نمایش‌ها بازگشت، یک حماسه علمی تخیلی تقریباً سه ساعته که سفر تیمی از فضانوردان را دنبال می‌کند که به دنبال سیاره‌ای قابل سکونت هستند. در این فیلم هستی‌گرا که از لحاظ بصری چشمگیر است، متیو مک‌کانهی، آن هاتاوی و جسیکا چستین بازی می‌کنند.
در سال 2017، این کارگردان تحسین شده حماسه دیگری را به نمایش گذاشت، فیلم جنگ جهانی دوم “دانکرک”.
دانکرک که در حدود سه داستان ساخته شده است دیدگاه‌های مختلفی را در مورد یک رویداد چشمگیر در سال 1940 ارائه می‌دهد. بیشتر بخاطر به تصویر کشیدن تنش‌ها و وحشت‌های جنگ نظرات زیادی را به همراه داشته و نامزدهای گلدن گلوب را برای بهترین فیلم و بهترین کارگردانی به دست آورده است. همچنین جایزه اسکار بهترین کارگردانی.

حساسیت‌های سینمایی

فیلم‌های نولان به خاطر روشنفکری، عمق روانشناختی و داستان سرایی نامتعارف معروف هستند. تعقیب و یادگاری هر دو ساختار روایی غیر زمانی داشتند، و یادگاری بیشتر توجه خود را به دلیل گسترش اپیزودیک در زمان گذشته دریافت می‌کرد. تلقین داستانهایی دارد که در داستانهای دیگر وجود دارند، زیرا شخصیت‌ها قلمرو ذهن ناخودآگاه شخص را با لایه‌های کاوش می‌کنند.

کار این کارگردان همچنین بر نقش‌های اصلی مرد متمرکز بوده که سعی می‌کنند با گذشته خود کنار بیایند در حالی که در میان چالش‌های پیچیده امروز کار می‌کنند. زنان در فیلم‌های او به عنوان متحدان، قهرمانان و یا علاقه‌های عاشقانه نوشته شده‌اند، که برخی از آنها نیز قربانی می‌شوند.
نولان در فیلم هایی که به عنوان سرگرمی اصلی قرار می گیرند، دارای احساسات هنری بارزی است. مانند تصاویر و گزینه های سینمایی که در مجموعه های بتمن، تلقین و میان ستاره‌ای وجود دارد، با صحنه‌هایی شبیه نقاشی‌های سورئال. انتخاب‌های نولان به طور قابل توجهی بر فیلمسازی تأثیر گذاشته و اثبات می‌کند که پیچیدگی می‌تواند در تبلیغات تجاری وجود داشته باشد.

زندگی شخصی

نولان دارای تابعیت دوگانه در ایالات متحده و بریتانیا است. او با اما توماس ازدواج کرده است که به عنوان تهیه کننده در تمام فیلم‌های او کار کرده است. این زوج چهار فرزند دارند.

10 فیلم برتر کریستوفر نولان

کریستوفر نولان- فیلم-سینما-
کریستوفر نولان- فیلم-سینما-

 بهترین فیلم‌های کریستوفر نولان کدامند؟ چگونه آنها را در برابر یکدیگر رتبه‌بندی می‌کنید؟ آیا فیلم‌های کریستوفر نولان با گذشت سالها بهتر می‌شوند و فیلم بعدی کریستوفر نولان چگونه ارزیابی می‌شود؟
ما لیستی از فیلم‌های کریستوفر نولان را تهیه کرده‌ایم که دارای رتبه‌بندی نه بر اساس میزان فروش گیشه، بلکه به لحاظ کیفیت داستان، موضوع، مهارت و تجربه سینمایی است.
فیلم‌های کریستوفر نولان برای مطالعه فیلمسازان بسیار مناسب است زیرا او یکی از معدود کارگردانانی است که هم می‌فهمد چگونه یک داستان جذاب را بسازد و هم از طریق تکنی‌ های دقیق سینمایی از آن داستان پشتیبانی می‌کند.
کدام فیلم‌های کریستوفر نولان این کار را بهتر انجام می‌دهند؟

تعقیب (1998)

اولین فیلم سینمایی کریستوفر نولان یک تعلیق (Following) دلهره‌آور 69 دقیقه‌ای است. این فیلم عمدتا با دوربین روی دست و روی Arri BL و Bolex  (هر دو 16 میلی متر) فیلمبرداری شده است. کل فیلم سیاه و سفید است.

این فیلم به دلیل محدودیت‌های مالی و تولیدی نولان در طی یک سال در دوره‌های 15 دقیقه‌ای ساخته شد.
نشانه‌های اولیه سبک کارگردانی و ارزش‌های سینمایی کریستوفر نولان را در این فیلم مشاهده می‌کنید.
داستان عالی است و دلیل اصلی اینکه این فیلم در رتبه 10 در این لیست قرار گرفته صرفاً کیفیت فنی است.
نولان تازه کار را شروع کرده بود و سبک کارگردانی او در حال پیشرفت بود. برخی از این تکنیک‌های سینمایی که نولان از آن استفاده کرده است شامل کلوزآپ‌های شدید از نماها، مونتاژ منقطع و ساختار داستانی غیرخطی است. من به شدت این فیلم را توصیه می‌کنم.

دانلود با لینک مستقیم

شوالیه تاریکی برمی‌خیزد (2012)

ما گفتیم که هر فیلم را به صورت جداگانه قضاوت خواهیم کرد، و من معتقدم هنوز هم می‌توان گفت شوالیه تاریکی برمی خیزد (The Dark Knight Rises) اگر تحسین منتقدان شوالیه تاریکی نبود با همان استقبال مثبت روبرو نمی‌شد.
شما احساس واضحی دارید که این فیلم سوم توسط استودیو بسیار به خطر افتاده و حتی برای کریستوفر نولان بسیار پیچیده است.

آیا واقعاً دنباله شخصیت نایت‌وینگ با بازی جوزف گوردون لویت را می‌خواستیم، احتمالاً نه، اما دوست دارم بدانم که چرا به همه این شخصیت‌های جدید احتیاج داشتیم. چرا اساساً همه آنها بن‌بست بودند؟
صحنه های باورنکردنی وجود دارد از جمله هواپیماربایی توسط شان کانری، اما اختراعات مختلف، حفره‌های داستان و پایان فیلم آن چیزی نبود که بینندگان از نولان انتظار داشتند. این فیلم شخصیت‌های زیادی دارد.

دانلود با لینک مستقیم

میان ستاره‌ای (2014)

این لیست از اینجا به بعد دشوارتر می‌شود. میان ستاره‌ای (Interstellar) از بزرگترین صحنه‌های ساخته شده در فضا از زمان فیلم کوبریک 2001: ادیسه فضایی برخوردار است. بسیاری از جلوه‌های بصری فیلم از قبل ایجاد شده بود تا بعداً سازندگان فیلم بتوانند آنها را “در دوربین” ثبت کنند. این به بازیگران این امکان را می‌دهد بدون استفاده از صفحه سبز نسبت به محیط پیرامون خود واکنش نشان دهند. تماشای متیو مک‌کانهی در حال علف‌زنی یک مزرعه بامیه با وانت یا لغزش به سیاه چاله فقط برخی از لحظات عالی فیلم است.

میان ستاره‌ای وقتی با فیلمی مانند 2001: ادیسه فضایی مقایسه می‌شود به دلیل همان اشتباهی که بسیاری از فیلم‌های علمی تخیلی مرتکب می‌شوند شکست می‌خورد. نولان خیلی توضیح می‌دهد.
همانطور که اچ پی لاوکرفت یک بار گفت: “با همه چیز مرموز … چیزی را توضیح ندهید.”
وقتی 2001: یک ادیسه فضایی را تماشا می کنید ، واقعاً فیلم را تماشا می کنید و از نظر بصری کاملاً منطقی است که می‌توانیم از تفسیر‌هایی که به خوردمان می‌دهند پرهیز کنیم.
این احتمال وجود دارد که میان ستاره‌ای در این لیست بالاتر باشد. اگر به سادگی 30-50٪ دیالوگ‌های توصیفی کمتری داشته باشد.

دانلود با لینک مستقیم

تلقین (2010)

تلقین (Inception) از بهترین لحظات فیلم کریستوفر نولان برخوردار است، اما پارادوکسیک‌ترین آنها را نیز به نمایش می‌گذارد. یک قانون مهم که باید در ساخت فیلم در نظر گرفت: هنگامی که مجموعه‌ای از “قوانین جادویی” را ایجاد کردید، باید ثابت قدم بمانید. به نظر می‌رسد که این فیلم کاملاً با قوانین خاص خود دست و پنجه نرم می‌کند و سپس سعی می‌کند خود را از برخی دست اندازها و حفره‌های داستان بیرون بکشد یا آنها را مانند رابطه بین گرانش و زمان در هر لایه رویایی کاملاً نادیده می‌گیرد.

مفهوم رویا در برابر واقعیت، به ویژه در رابطه با رابطه‌ی کاب با همسرش، به طرز بسیار جالبی بررسی می‌شود. اما بسیاری از مخالفت‌ها و پیچیدگی‌های تلقین نیز کمی بی چهره و نامشخص است.
درست است که ذهن و ایده‌های ما می‌توانند بدترین دشمن ما باشند، اما به نظر می رسد بخش بسیاری از فیلم تلقین از همان دام بسیاری از فیلم‌های مارول رنج می‌برد.
انبوهی از دشمنان بی‌چهره پس از مدتی کسل‌کننده می‌شوند. بدون شک، لحظات شگفت انگیز، اکنون نمادین، در فیلم تلقین وجود دارد. گرامر فیلم بسیار قوی است، ایده اصلی آن مبتکرانه است، ضربات از نظر بصری خیره‌کننده است و صحنه پیچیده پایانی کاملاً عالی است. همه این دستاوردها کریستوفر نولان را به عنوان یک فیلمساز واقعاً بی‌نظیر تقویت می‌کنند.

دانلود با لینک مستقیم

بتمن آغاز می‌کند (2005)

بتمن آغاز می‌کند (Batman Begins) واقعاً یک فیلم مستقل است. این داستان اصلی است که مارول و دیگر فیلم‌های DC مدت هاست دنبال می‌کنند. دلیل اینکه آنها برای به دست آوردن آنچه کریستوفر نولان توانسته به آن دست یابد تلاش می‌کنند این است که آنها نمی‌خواهند اعتراف کنند که یک داستان انسانی همان چیزی است که فیلم های ابرقهرمانی برای تبدیل شدن به تجربیات واقعاً چشم‌گیر نیاز دارند.
در نظر بگیرید که چگونه او از یک مونتاژ آموزشی در حرکت اول استفاده کرد تا به ما در پشت صحنه، شخصیت پردازی و شروع شخصیت وین کمک کند. در اینجا ویدیویی از رویکرد نولان به مونتاژ آورده شده است.

بروس وین فردی ناقص است. گناه او را عذاب می دهد، او را با عصبانیت و تمایل به انتقام‌گیری از بین می‌برد. او بی‌پروا شده و توسط ترس خودش تباه شده است. او کسی است که باید نجات داده شود. و او به نوعی بداخلاق است. این باعث می‌شود تحول او بسیار مثرتر باشد و نولان از سفر قهرمان جوزف کمپبل، اما با پیچ و تاب خودش بهره می‌برد.
صومعه‌ای در کوههای شرقی، گلهای آبی روانگردان، صحنه آموزش شمشیر روی یخ، بازی بدنام انتخاب نینجا.
در مورد لحظه‌ای که بروس چنگ می‌زند تا دوکارد را در حالی که از پرتگاه برفی می‌لغزد بگیرد چه؟
این لحظات چشمگیر ما را در لبه صندلی‌هایمان نگه داشت.

دانلود با لینک مستقیم

بی‌خوابی (2002)

بی‌خوابی (Insomnia) یکی از دلهره‌آورترین فیلم‌های پلیسی در تمام دوران‌ها است. چرا؟
از آنجا که کارآگاه دورمر یکی دیگر از شخصیت‌های مشکل‌دار فیلم‌های نولان است. او از همان ابتدا مصالحه می‌کند و کل فیلم یک لایه تعلیق منطقی و درام دائمی پیدا می‌کند. هیچ ابزار فوق‌العاده، عناصر فانتزی یا سفر به فضا در این فیلم وجود ندارد. فقط یک کارآگاه واقعاً خواب‌آلود.

درگیر اعمالش است و از آنها پشیمان است، اما هنوز قاتلی برای پیدا کردن دارد. یک رابطه شخصی عالی بین قهرمان و شخصیت شرور (رابین ویلیامز بزرگ) وجود دارد و خطوط بیش از حد معمول تار می‌شوند.
دستور زبان فیلم نولان در اوج کارآیی است و این به این دلیل است که او تعادل کامل بین بودجه حرفه‌ای و محدودیت‌های مناسب را برقرار می‌کند. او طناب کافی برای صعود داشت، اما نه برای اینکه خودش را حلق‌آویز کند. منظورم چیست؟ وقتی کریستوفر نولان بودجه زیادی داشته باشد، او اغلب سعی خواهد کرد که منظره بصری را با بسیاری از فنون کریستوفر نولان ترکیب کند، که می‌تواند گاه به گاه به روایت‌های ساخته شده با دقت خود خیانت کند.

اینطور نیست که از راهروهای در حال چرخش متنفر باشیم، اما گاهی اوقات نولان وقتی داستان‌هایش پرمحتوا، انسانی‌تر، قابل گفتن‌تر هستند، در بهترین حالت قرار می‌گیرد. این فیلم بهترین بازی‌ها را در بین فیلم‌های نولان دارد.

دانلود با لینک مستقیم

شوالیه تاریکی (2008)

حالا من می‌دانم که شما چه فکر می‌کنید … چگونه شوالیه تاریکی (The Dark Knight) نتوانست به جمع سه فیلم برتر راه یابد؟
اما قبل از اینکه جام کلکسیونی بتمن خود را به آن جعبه ناهار Gotham خوب با بسته یخیVictor Fries بیندازید این را بخاطر بسپارید: ما بهترین فیلم‌های بتمن یا حتی بهترین فیلم‌های ابرقهرمانی را رتبه‌بندی نمی‌کنیم. ما در حال رتبه‌بندی بهترین فیلم‌های کریستوفر نولان هستیم.
گفتگوهای بسیار نامناسبی وجود دارد و همچنین برخی لحظات دلهره‌آور در شوالیه تاریکی وجود دارد و گرچه نمی‌توانم مطمئن باشم که این نولان یا برادران وارنر بود، اما ما نمی‌توانیم این گزینه‌های عجیب را نادیده بگیریم. هیث لجر در نقش جوکر ممکن است به عنوان یکی از بزرگترین اجراهای تاریخ شناخته شود و در حالی که باب کین این شخصیت بی‌انتها را طراحی کرد، کریستوفر نولان و هیث لجر کار خارق‌العاده‌ای در احیای آن انجام دادند. کریستین بیل هم بد نیست.

شوالیه تاریکی لحظات واقعاً فراموش نشدنی و بهترین بازی‌ها را در یک فیلم ابرقهرمانی دارد. این فیلم درباره هرج و مرج و نبرد است، نه بین خیر و شر، بلکه چشم انداز نولان از درگیری طبیعی. چه اتفاقی می‌افتد زمانی که یک نیروی توقف‌ناپذیر با یک جسم استوار روبرو می‌شود و چگونه هر عمل واکنشی برابر و عکس دارد.

دانلود با لینک مستقیم

دانکرک (2017)

کریستوفر نولان اشاره کرد که او دانکرک (Dunkirk) را عمداً ساخت تا مانند حرکت سوم از هر فیلم جنگی دیگر بازی کند، که فقط در 106 دقیقه پخش شده است. این در حالی است که متن فیلم دانکرک فقط 76 صفحه بود.
بسیار شبیه فیلم مکس دیوانه: جاده خشم است. یک دستاورد تصویری خارق‌العاده که به جای روایت، نشان می‌دهد. دانکرک یکی از معتبرترین و معلق‌ترین فیلمهای ساخته شده است و بیننده را درون چکمه‌های سربازان در ساحل دانکرک قرار می‌دهد. نولان همچنین از ابزار سینمایی مورد علاقه خود استفاده می‌کند – مونتاژ منقطع.

الهام تعلیق گونه

کل ساختار فیلم تحت تأثیر The Shepard Tone (صدایی است متشکل از برهم نهی امواج سینوسی که توسط اکتاو از هم جدا شده اند) بود، که به فیلم اجازه می‌دهد تا در تمام مدت در حالت تعلیق قرار بگیرد.
استفاده از هواپیماهای قدیمی، نورپردازی، جلوه‌های ویژه و عدم گفتگو از نقاط قوت این فیلم است.
تام هاردی در با جنگده اسپیت‌فایر خود در آسمان پرواز می‌کند، صدای حرکت بمب‌افکن اشتوکا و پرتاب بمب، انفجار آرام اما اجتناب‌ناپذیر بمباران ساحل. کاملاً خارق‌العاده است.
اگر این فیلم را در سینمت تماشا کرده باشید به خاطر می‌آورید که طراحی صدا کاملاً کر کننده است. درست مثل یک جنگ واقعی. این فیلم مثل یک ترن هوایی است. شما سوار شده‌اید و دیگر نمی‌توانید پیاده شوید.

بهترین قسمت این فیلم این است که چگونه کریستوفر نولان تمام موفقیت‌های گذشته خود را جمع کرد و آنها را با تلاشی جدید ترکیب کرد. او می‌توانست کاری را انجام دهد که بسیاری از کارگردانان انجام می‌دهند، یعنی اجتناب از چالشی جدید و بازگشت به زمین آشنا.
اگر میان ستاره‌ای، تلقین و شوالیه تاریکی برمی‌خیزد از دیالوگ و پلات بیش از حد رنج می‌برند، دانکرک فیلم رستگاری نولان است. وی در انتقاد از کار خود شهامت یافت و آن را اصلاح کرد.

دانلود با لینک مستقیم

یادگاری (2000)

فیلم یادگاری (Memento) سینما را برای همیشه تغییر داد و سبک داستان‌گویی نولان را شکل داد. این فیلم به شکلی که هرگز ندیده بودیم بیشترین استفاده را از رسانه داشت. ترکیبی از مضامین و دستگاه‌های مختلف سینمایی، یک فیلم وهم‌انگیز و فراموش‌نشدنی را ایجاد می‌کند که شما را مجبور می‌کند خاطرات خود را زیر سوال ببرید.
و بهترین قسمت این است که، به طور کلی، ممکن است برای شما اتفاق بیفتد.
دنیای لئونارد شلبی دست‌یافتنی است، حتی اگر شرایط او انتزاعی باشد. نحوه فیلمبرداری و مونتاژ نولان اوج فیلم‌سازی محاسبه شده و ساختار داستانی غیرخطی را به ما نشان می‌دهد.

شما می‌توانید اشکال تکامل یافته تکنیک‌های داستان‌سرایی وی مانند پرش زمان، کلوزآپ‌ها، نمای داچ انگل و یک روایت همگرا را مشاهده کنید.
در مورد فیلم‌های کوچکتر نولان چیزهایی باید گفته شود. آنها غالباً پایه و اساس بیشتری دارند، زیرا باید چنین باشند و این واقعاً کمک می‌کند تا ایده‌های پیچیده نولان کمی خوشایندتر شوند. نیازی به گفتن نیست که ساختار فیلم ما را در موقعیتی کاملاً مشابه وضعیت لئونارد شلبی قرار می‌دهد. کمتر همانطور که می‌گویند بیشتر است.

دانلود با لینک مستقیم

حیثیت/پرستیژ (2006)

حیثیت/پرستیژ (The Prestige) یکی از بهترین فیلم‌های مدرن است و بهترین فیلمنامه را در بین فیلم‌های نولان دارد. نولان فهمید که چه چیزی در فیلم یادگاری بسیار خوب عمل کرد و آن نیرو را یک قدم جلوتر برد. گام برداشتن او نیز بهبود یافت. موضوع به دقت با موضوع دنیای شعبده‌بازی، عمل فیلم‌سازی و سبک شخصی نولان عجین شده است.
نولان ساختار داستانی و موضوعی پیدا کرده است که به عنوان یک استعاره موضوعی برای همه چیز در اطراف فیلم عمل می‌کند. همانطور که دیگران متذکر شده‌اند، این یک فیلم در مورد شعبده‌بازان است، اما خود یک حقه شعبده‌بازی است. او داستان خود را بر اساس ساختار یک حقه شعبده‌بازی بنا نهاد، و سپس به آن روند و همچنین علاقه شخصی خود اشاره کرد.

بازیگری، فیلمبرداری، طراحی تولید، لباس، داستان، تدوین، همه چیز درجه یک است. همچنین سوالات مهمی در مورد زندگی، مرگ، مشاغل، زمان، دوگانگی، جادو، حافظه و تعهد به وجود می‌آورد. تعهد نسبت به دیگران، خانواده، دوستان، بلکه همچنین شغل یکدیگر.
بنابراین قدم بعدی این است که شما فیلم را اجاره کنید، مقداری پاپ‌کورن آماده کنید، تلفن‌همراه خود را کنار بگذارید، چراغ ها را خاموش کنید و از بهترین فیلم کریستوفر نولان لذت ببرید.

دانلود با لینک مستقیم

انگاشته (2020)

برای آشنایی کامل با فیلم انگاشته یا تنت کریستوفر نولان و دانلود آن به اینجا مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.