عشق در قرار اول

آیا در قرار اول کسی عاشق می‌شود؟

درباره عشق در نگاه اول و عشق در قرار اول خیلی شنیده‌ایم. اما گاهی اوقات واقعا برای ما سوال می‌شود آیا امکان‌پذیر است که یک نفر در قرار اول عاشق طرف مقابل خود شود؟ در این مطلب می‌خواهیم به این سوال پاسخ دهیم.

پاسخ کلی به این سوال به این شکل است که بستگی به شخصی دارد که با او قرار می‌گذارید. ممکن است این فرد ظرفیتی در خود داشته باشد که در قرار اول شما را عاشق خودش کند یا بعد از چند قرار هم شما هیچ احساسی به او نداشته باشید.

بنابراین یک پاسخ یکسان بله یا نه، برای این سوال وجود ندارد.

اگر شما فکر می‌کنید که ممکن است در قرار اول عاشق شوید، با آن مبارزه نکنید اما در عاشق شدن هم عجله نکنید. اجازه بدهید این اتفاق به صورت طبیعی همانطور که پیش می‌آید، رخ دهد.

شیمی فوری

تا بحال در مورد شیمی یا کیمیا بین دو نفر شنیده‌اید؟ در مورد رابطه و ارتباط، شیمی یا کیمیا به آن اتصال احساسی که بین دو نفر بوجود می‌آید، می‌گویند. 2 نفر از هم موج خوبی را می‌گیرند و کنار هم حس خوبی دارند، به این می‌گویند شیمی که بین دونفر رخ می‌دهد.

گاهی اوقات این شیمی به صورت فوری خودش را نشان میدهد؛ در قرار اول.

در حالی که برای بسیاری از افراد اولین قرار با یک شخص می‌تواند، باعث استرس و اضطراب شود، اما اگر خوب پیش برود می‌تواند قرار‌ای پر از اندورفین و احساس خوب باشد. در این حالات شخص ممکن است برای قرار دوباره بسیار هیجان زده باشد و به این فکر کند که هرچه زودتر طرف مقابل را دوباره ببیند.

اما آیا این عشق است و این عاشق شدن نام دارد؟

 قرار اول در کل باید بر روی سرگرمی داشتن زمان خوب و لذت بردن از تجربه جدید با شخص دیگر تمرکز داشته باشد، اما آیا ممکن است گاهی اوقات به سمت عشق پیش برود؟

چند سوال مهم

به سوالاتی که در ادامه می‌آوریم پاسخ دهید. پاسخ به سوال اصلی یعنی سوالی که می‌پرسد “آیا می‌شود در قرار اول عاشق شد؟”، تا حد زیادی به پاسخ سوالاتی که در ادامه از شما می‌پرسیم، بستگی دارد.

سوال اول: آیا با آن شخص بیرون می‌روید چون در حال حاضر از او خوشتان می‌آید و به او علاقمند هستید؟

سوال دوم: آیا این اولین قرار است که پس از مدت‌ها داشته‌اید؟

پرسش سوم: چگونه با این شخص آشنا شدید؟ پرسش چهارم: آیا این شخص را قبل از قرار اول دیده‌اید؟ یا یک قرار به اصطلاح کور است؟

پاسخ به این سوالات بسیار مهم است؛ زیرا وضعیت شما را مشخص می‌کند. گاهی اوقات ممکن است در قرار اول که با یک شخص میگذارید، حالتی از هوس در شما در مورد شخص مقابل رخ دهد که اصلاً عشق نباشد.

در مراحل اولیه تفاوت بین عشق و هوس مشخص نمی شود. بنابراین سوالات را پاسخ دهید تا کمی به جواب واقعی نزدیک‌تر شوید.

چطور عشق را تشخیص دهیم؟

بیایید در مورد مفهوم عشق صحبت کنیم. ببینیم اصلا به چه چیزی عشق می‌گوییم و آیا آن چیزی که شما در قرار اول حس می‌کنید عشق است یا نه.

شما می‌توانید از هر شخصی که در اطراف‌تان وجود دارد، سوال کنید که چه زمانی عاشق فلان شخص شده‌اید؟ احتمالا در پاسخ این سوال، هر نفر پاسخ متفاوتی با نفر قبلی به شما خواهد داد. خیلی از آن‌ها می‌گویند که نمیتواند بگویند دقیقا چه لحظه‌ای عشق را احساس کردند.

اما خیلی از آن‌ها می‌گویند وقتی بار اول فلان شخص را دیدیم، فهمیدیم که او با دیگران متفاوت است و با بقیه فرق دارد.

در واقع عشق یک احساس پیچیده است و اینکه بخواهیم عشق را کامل بفهمیم واقعا دشوار است.

اگر در قرار اول نسبت به شخصی که با او قرار گذاشته‌اید، حس خوبی دارید و از همراهی با او لذت می‌برید، با این حس همراه شوید؛ اما نام آن را عشق نگذارید.

برای شناختن او وقت بگذارید. شما باید بیشتر و بیشتر با هم بیرون بروید تا بتوانیم این رابطه را با او توسعه دهید. هیچ شخصی را با یک بار بیرون رفتن نمی‌شود شناخت. فرد را باید در مشکلاتی که در طولانی مدت شکل می‌گیرد، بشناسید.

هر شخصی در قرار اول بهترین لباس خود را می‌پوشد، بهترین اخلاق خود را نشان می‌دهد و به بهترین شکل ممکن صحبت می‌کند. بنابراین آسان است عاشق این شخص شوید.

اما اگر او را در بلند مدت ببینید و بیشتر بشناسید و باز هم ببینید که احساسی که نسبت به او دارید، رشد می‌کند، احتمالاً درگیر عشق شده‌اید.

آیا ممکن است در قرار اول عاشق شد؟

با توجه به چیزهایی که در بخش قبل گفتیم، بله. ممکن است شما در قرار اول خود عاشق شوید. اما نباید بر اساس این احساس، به سمت ازدواج یا تهعد بلندمدت بروید. بلکه بعد از حس کردن چنین چیزی، شما فقط باید تصمیم بگیری که طرف مقابل را بیشتر بشناسید و برای شناخت بیشتر او وقت بگذارید.

همچنین اصلا با این دید وارد قرار اول نشوید که فکر کنید قرار است عاشق شوید. اگر هم چنین حسی پیدا کردید، به هیچ عنوان آن را جار نزنید. تکامل یک رابطه مستلزم دو نفر است و برخی افراد سریعتر از دیگران به تعهد عاطفی خود می رسند.

همچنین اگر به شخصی که با او قرار گذاشته‌اید، همان اول کار بگویید که عاشقش شده‌اید و او چنین حسی نداشته باشد، ممکن است او را از این وضعیت بترسانید.

عشق واقعی نیازی به عجله ندارد. عشق باید با قلبی مهربان و دلسوز پرورش داده شود. برای لذت بردن از عشق، وقت بگذارید، یکدیگر را بشناسید و اجازه دهید که رابطه به میل خود عمیق تر شود.

حرف آخر

حتی اگر در اولین قرار ملاقات با شخص حس کنید که عاشق او شدید، این احساس هر لحظه ممکن است از بین برود و گذرا باشد. بنابراین زیاد روی آن حساب نکنید و فقط و فقط سعی کنید بیشتر طرف مقابل را بشناسید.

امیدواریم این مطلب با عنوان عشق در قرار اول برای شما مفید بوده باشد و نکات مهم را در اختیار شما گذاشته باشد. از اینکه تا پایان مطلب همراه ما بودید، از شما متشکریم.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *