افزایش سایز سینه- خوراکی

آیا می توان با خوردن برخی خوراکی‌ها سایز سینه را افزایش داد؟

مقدمه

اگر به دنبال افزایش طبیعی سایز سینه خود هستید به یخچال خود نگاه نکنید. از نظر بالینی هیچ خوراکی یا برنامه غذایی نمی‌تواند منجر به افزایش سایز سینه شما بشود. با این حال، افزایش وزن ممکن است باعث افزایش اندازه سینه‌ها و در عین حال کل بدن شما شود. اگر این نتیجه‌ای نیست که به دنبال آن هستید، گزینه‌‌های دیگری غیر از رژیم غذایی وجود دارند که ممکن است به بزرگ‌تر نشان دادن سینه‌های شما کمک شایانی کنند.

با مطالعه این مقاله در رابطه با گزینه‌های موثر در افزایش سایز سینه اطلاعات بیشتری کسب خواهید کرد. علاوه بر این ما گزینه‌هایی که کمکی به افزایش سایز سینه نمی‌کنند را هم برای شما بررسی کرده‌ایم. با ادامه این مطلب از زرد نیوز همراه باشید

گزینه‌های موثر در افزایش سایز سینه

تمرینات افزایش اندازه قفسه سینه را امتحان کنید

ورزش- افزایش سایز سینه

ورزش در پر و بزرگ شدن سینه‌ها تاثیری ندارد؛ با این حال، تمرینات ورزشی مناسب می‌توانند در رشد عضلات زیر سینه‌ها و همچنین عضلات پشت و شانه بسیار موثر باشند. این روند می‌تواند باعث شود که سینه شما بزرگ‌تر، کشیده‌تر و سفت‌تر به نظر برسد.

برخی از این تمرینات عبارتند از:

  • شنا
  • شنا با دیوار
  • اکستنشن پرس سینه
  • حرکت مار کبرا در یوگا

بر روی حالت بدن خود کار کنید

هیچ دلیلی برای نداشتن حالت و وضعیت درست بدنی برای شما وجود ندارد. داشتن فرم قرارگیری مناسب و وضعیت بدنی صحیح، سینه‌ها را از نظر فیزیکی بزرگ‌تر نمی‌کند اما می‌تواند ظاهر بهتری به آن‌ها بدهد.

حالت بدنی صحیح منجر به داشتن تعادل، قدرت و انعطاف پذیری بیشتر در شما خواهد شد. علاوه بر این به تقویت عضلات شکم و پشت شما کمک شایانی می‌کند.

ورزش‌هایی که به بهبود وضعیت و حالت قرارگیری بدن کمک می‌کنند عبارتند از:

  • حرکت کودک در یوگا
  • پلانک
  • حرکت گربه گاو در یوگا

سینه بند جدیدی را برای خود در نظر بگیرید

بسیاری از زنان از سینه بند یا سوتین‌هایی با سایز اشتباه استفاده می‌کنند. طبق تحقیقات یک منبع معتبر 70 درصد زنان از سوتین‌های خیلی کوچک و 10 درصد از آن‌ها از سوتین‌های خیلی بزرگ استفاده می‌کنند.

سینه بند خیلی تنگ ممکن است سینه‌ها را صاف کرده و آن‌ها را کوچک‌تر نشان دهد. همچنین می‌تواند باعث احساسی نامطلوب بر روی پهلوها و پشت شود. سینه بند خیلی بزرگ هم از سینه‌ها پشتیبانی نمی‌کند و باعث می‌شود که آن‌ها افتاده به نظر برسند.

جدا از این، پوشیدن سوتین قدیمی امری بسیار مضر است. سوتین‌ها در شستشو کشیده می‌شوند و پس از شستشوهای مکرر ممکن است دیگر مطابق با اندازه استانداردشان نباشند.

شاید شما به تعویض سینه بند خودتان با گزینه‌ای که برایتان مناسب است نیاز داشته باشید. یک سینه بند مناسب می‌تواند سینه‌های شما را برجسته کرده و آن‌ها را بدون توجه به اندازه، به بهترین شکل ممکن به نمایش بگذارد. دفعه بعدی که برای خرید سوتین به بازار  می‌روید، متناسب بودن آن با اندام خود را به نحوی حرفه‌ای در نظر بگیرید.

گزینه‌های غیرموثر در افزایش سایز سینه

خوردن غذاهای خاص

یک جست‌وجوی سریع اینترنتی احتمالاً تعداد زیادی مقاله در مورد توانایی برخی غذاها در افزایش سایز سینه را پیش روی شما خواهند گذاشت. متأسفانه هیچ یک از این ادعاها با شواهد بالینی و علمی سازگار نیستند.

خوراکی‌هایی که شامل لبنیات می‌شوند

گاو، بز یا سایر پستانداران فرقی نمی‌کند، تمام شیرهای لبنی حاوی استروژن، پروژسترون و پرولاکتین هستند. از آن‌جایی که هورمون‌ها بر سینه انسان تأثیر می‌گذارند، برخی افراد این تصور را دارند که نوشیدن مقدار زیادی شیر راه خوبی برای بزرگ کردن سینه‌ها است. این تصور کاملا غلط است. نوشیدن شیر و خوردن لبنیات باعث افزایش سایز سینه شما نمی‌شود.

طبق یک مطالعه که در سال 2019 صورت گرفت، نوشیدن شیر حتی ممکن است بر خطر افزایش احتمال سرطان سینه تأثیر بگذارد. بیشتر گاوهای شیری باردار هستند، بنابراین شیر آن‌ها حاوی مقادیر زیادی هورمون است؛ این هورمون‌ها ممکن است سطح فاکتور رشد شبه انسولین 1 را که یک هورمون رشد است در بدن شما افزایش دهند.

برخی از مطالعات معتبر ارتباط به نسبت کمی را بین سطح بالای فاکتور رشد شبه انسولین 1 و سرطان سینه، پروستات، کولورکتال و تخمدان نشان می‌دهند. با وجود این که این یافته‌ها چندان هم قطعی نیستند اما شاید بخواهید در صورت داشتن زمینه سرطان مصرف شیر و لبنیات خود را محدود کنید.

با این حال مطالعات دیگری نیز نشان داده‌اند که مصرف لبنیات، خطر ابتلا به سرطان سینه را افزایش نمی‌دهد. اگر در خانواده خود سابقه سرطان سینه را دارید بهتر است برای رفع هرگونه نگرانی در این زمینه با پزشک خود مشورت کنید.

محصولات مبتنی بر سویا سایز سینه را افزایش نمی‌دهند

اگر به این امید که سایز سینه‌تان افزایش یابد جای شیر لبنی را با شیر سویا عوض کرده‌اید باید بدانید که تلاش شما کاملا بیهوده است!

شیر سویا و سایر محصولات مبتنی بر سویا حاوی فیتواستروژن هستند. این‌ها ترکیباتی گیاهی هستند که اثری مشابه با استروژن بر روی بدن دارند. به همین دلیل است که برخی افراد گمان می‌کنند که مصرف سویا به بزرگ‌تر شدن سایز سینه‌هایشان کمک می‌کند.

مشابه با لبنیات، این باور هم یک باور کاملا غلط است. هیچ مطالعه بالینی و مدرکی دال بر این‌که فیتواستروژن‌ها با افزایش اندازه سایز سینه مرتبط هستند، وجود ندارد.

محصولات طبیعی تقویت کننده سایز سینه

بسیاری از محصولات موجود در اینترنت وعده افزایش سایز سینه را به شما می‌دهند. این موارد شامل لوسیون‌ها، کرم‌ها، ماساژ و انواع مکمل‌های غذایی می‌شوند. علاوه بر این، دستگا‌هایی مانند پمپ‌های بزرگ کننده هم هستند که ادعای کمک به افزایش سایز سینه شما را دارند. هیچ شواهد بالینی‌ای مبنی بر این‌که این محصولات یا دستگاه‌ها برای افزایش اندازه سایز سینه مفید هستند وجود ندارد.

مکمل‌های بزرگ کننده سینه

مکمل‌ها علاوه بر بی فایده بودن در روند بزرگ کردن سینه، ممکن است خطرآفرین نیز باشند. مراقب مکمل‌های به اصطلاح تقویت کننده سینه باشید؛ این مکمل‌ها حاوی گیاهان و موادی هستند که ممکن است با داروهایی که در حال حاضر مصرف می‌کنید تداخل جدی ایجاد کنند. این‌ها هیچ مزایای اثبات شده‌ای در بهبود روند سلامت شما ندارند.

کرم‌های بزرگ کننده سینه

برخی از کرم‌های بزرگ کننده و حجم دهنده سینه ممکن است برای پوست مفید باشند، اما هیچ تاثیری در افزایش سایز سینه شما نخواهند داشت. هیچ شواهد علمی‌ای که نشان دهد کرم، لوسیون یا درمان موضعی می‌تواند به بزرگ شدن سینه‌ها کمک کند وجود ندارد.

برخی از کرم‌ها بر روی برچسب خود ادعا کرده‌اند که دارای تاییدیه از سازمان غذا و دارو (FDA) هستند. این ممکن است صرفا یک گزینه تبلیغاتی نادرست باشد؛ پس لازم است که حتما قبل از خرید کرم مورد نظرتان در مورد آن تحقیق کنید.

ماساژ برای بزرگ کردن سایز سینه

ماساژ سینه برای تحریک جریان خون، کمک به شیردهی راحت و تشخیص توده‌های بدخیم بالقوه، گزینه‌ای عالی است. با این حال، این گزینه هم برای بزرگ کردن سینه‌ها کاملاً بی فایده است. هیچ داده علمی مبنی بر این که که بزرگ کردن سینه از طریق ماساژ امکان پذیر است وجود ندارد.

پمپ‌های افزایش دهنده سایز سینه

دستگاه‌هایی همچون پمپ‌های افزایش دهنده سایز سینه از فشار و مکش برای کشیدن سینه‌ها استفاده می‌کنند. این روند منجر به کشیدگی و تورم در بافت آن‌ها می‌شود؛ چنین وضعیتی ممکن است باعث شود که سینه‌ها به طور موقت بزرگ‌تر به نظر برسند.

قیمت این پمپ‌ها از چند دلار تا چند هزار دلار متغیر است. برخی از آن‌ها حتی توسط FDA به عنوان تجهیزات پزشکی کلاس II طبقه بندی می‌شوند. با این وجود، هیچ شواهد بالینی‌ای از تاثیر این دستگا‌ه‌ها، چه ارزان قیمت و چه گران قیمت، بر روی افزایش سایز سینه وجود ندارد.

چه چیزی اندازه سینه را تعیین می‌کند؟

اندازه سینه‌ها تا حد زیادی توسط ژنتیک تعیین می‌شود. وقتی زنان از اندازه سینه صحبت به میان می‌آورند اغلب منظورشان حجم و پر بودن سینه است. عوامل دیگری مانند دور سینه نیز در بزرگی سینه شما نقش دارند.

حجم سینه و استخوان بندی هر دو از ویژگی‌های فیزیکی‌ای هستند که می‌توانند منشا کاملا ژنتیکی داشته باشند.

اندازه سینه با وزن و سن تغییر می‌کند

علاوه بر وراثت، عوامل دیگری نیز در تعیین سایز سینه‌ها نقش دارند. این موارد شامل وزن و سن است. ظاهر سینه‌های شما در دوران نوجوانی با ظاهری که بعدتر و با افزایش سن خواهند داشت، متفاوت است. این اندازه ممکن است افزایش یا کاهش یافته و فرم آن نیز دچار مقداری افتادگی بشود.
اندازه سینه و دور سینه می‌تواند با افزایش یا کاهش وزن به طور قابل توجهی تغییر کند. برای مثال اگر 10 کیلوگرم وزن کم یا اضافه کنید، سایز سوتین شما هم احتمالاً بالا یا پایین خواهد رفت.

هورمون‌ها و تولید مثل بر اندازه سینه تاثیر می‌گذارند

هورمون‌ها و چرخه تولید مثل نیز گزینه‌هایی تاثیرگذار بر روی اندازه سایز سینه هستند.

در دوران بلوغ و در زمانی که تخمدان‌ها شروع به تولید استروژن می‌کنند، بافت پستان شروع به پر شدن با چربی می‌کند.
سینه‌های شما ممکن است به طور موقت درست قبل از پریودتان بزرگ‌تر شوند؛ این زمانیست که استروژن و پروژسترون، مجاری سینه و غدد شیردهی را بزرگ‌تر می‌کنند.
بزرگ شدن سینه ها یکی از اولین نشانه‌های بارداری است. در این دوره، استروژن، پروژسترون و پرولاکتین در کنار هم برای تحریک سینه به افزایش سایز و تولید شیر فعالیت می‌کنند. سینه‌های شما در طول دوران بارداری همچنان که برای شیردهی آماده می‌شوند، بزرگ‌تر نیز می‌شوند.
در دوران یائسگی کاهش استروژن ممکن است باعث شود که سینه‌ها خاصیت ارتجاعی خود را از دست داده و اندازه آن‌ها کوچک شود.

نکات کلیدی

تاثیر هیچ برنامه غذایی یا رژیمی از نظر بالینی برای افزایش سایز سینه اثبات نشده است.

علاوه بر این هیچ مکمل، پمپ یا کرمی وجود ندارد که بتواند سایز سینه‌ها را بزرگ‌تر کند.

بهترین راه طبیعی برای بهبود ظاهر سینه‌ها انجام تمریناتی است که سینه، پشت و ناحیه شانه را درگیر و تقویت می‌کند. داشتن حالت و وضعیت بدنی خوب هم امری کمک کننده به این روند است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.