آیا رابطه از راه دور می‌تواند ایده‌ی خوبی باشد؟

رابطه از راه دور؛ آیا رابطه از راه دور می‌تواند ایده‌ی خوبی باشد؟

در دنیای مدرن امروزی هر چیزی امکان پذیر می‌تواند باشد و احتمال هر چیزی ممکن است. شاید خیلی قبل تر، قبل از به وجود آمدن شبکه های مجازی، داشته رابطه از راه دور چیز عجیب و دست نیافتنی به حساب  می آمد. این روزها ولی این چیز عجیبی نیست و دو نفر می توانند گاهی هزاران مایل دور از هم، در ارتباط باشند و عاشق هم باشند. امروز در این مقاله از زردنیوز ما تصمیم گرفتیم تا در مورد این موضوع که آیا رابطه از راه دور می‌تواند ایده‌ی خوبی باشد یا نه برای شما بنویسیم.

امیدوارم که این مطلب برای شما مفید باشد و ما را تا انتهای این مقاله دنبال کنید.

رابطه از راه دور

رابطه از راه دور یا Long Distance Relationship شاید خیلی قبل از به وجود آمدن شبکه های مجازی فقط در زوج های وجود داشت که یکی از آن دو برای تحصیل، کار، خدمت سربازی و …. مجبور به رفتن به شهر یا کشوری می شدند و معمولا بعد از مدتی دوباره به هم بر می گشتند.

ولی این روزها با گسترش پیدا کردن شبکه های محاز، میشود از این طریق آشنا شد، عاشق شد و با هم ارتباط پیدا کرد. جالب است که این روزها این دست رابطه ها خیلی گسترش پیدا کرده است و افراد زیادی در کل دنیا از این طریق با هم در ارتباط هستند و اصلا چیز عجیب و غریبی را دنیای مدرن امروزی نیست!

ولی خوب قاعدتا این دست رابطه ها چالش هایی را با خود به همراه دارند که شاید در رابطه های عادی این چالش ها وجود ندارند. به نظر شما چگونه می توان در رابطه از راه دور موفقیت روابط خود را تضمین کنید؟ آیا می توان رابطه سالمی در این رابطه ها داشت؟

 ما در این مقاله به بررسی این سوالات شما خواهیم پرداخت.

رابطه از راه دور
رابطه از راه دور

چالش های منحصر به فرد

اگرچه هر رابطه عاشقانه چه نزدیک و چه رابطه از راه دور، چالش هایی رابا خود به همراه دارد. ولی مطالعات نشان داده شده است که روابط از راه دور دارای  مجموعه چالش های خیلی بیشتری است که معمولا ممکن است در بین افراد وجود داشت داشته.

از جمله این چالش ها می توان به این نکات اشاره کرد:

  • تجربه فشار مالی مربوط به سفر و رفت آمدها برای ملاقات با همدیگر
  • داشتن احساسات شدید و بیشتر در رابطه
  • با توجه به کم و کوتاه بودن قرارها، ممکن است  انتظارات از هر دو طرف بیشتر شود و در برخی موارد آزاردهنده باشد
  • داشتن یک دید غیرواقعی از وضعیت رابطه
  • شک و شبه ها در مورد دوستان و روابط در هر دو طرف

فشار مالی

فشار مالی یکی از اصلی ترین مواردی است که دو نفر که در این مدل رابطه ها هستند، حتما آن را تجربه کرده اند. این فشارهای مالی ممکن است خواه هزینه های بالای رفت و آمد، چه سوخت ماشین، چه بلیط هواپیما و … باشد.  اکثر افرادی که در این دست رابطه ها هستند، قبل از اینکه رابطه شان شکل و بوی دیگری بگیرد و در مورد رابطه خیلی جدی شوند، باید تمامی این موارد را در نظر داشته باشند و از همان ابتدا در مورد این موضوعات با هم به تفاهم برسند.

روابط

داشته رابطه و دوستان متنوع و زیاد دو طرف هم یکی دیگر از چالش های این دست روابط می تواند باشد. افرادی که در رابطه از راه دور هستند، به راحتی ممکن است که نسبت به دوستان هم دیگر حسادت کنند و ممکن است بیشتر در مورد این که آنها برای دوستان دیگرشان بیشتر وقت می گذارند وجود داشته باشد.

یکی دیگر از مشکلاتی که در این دست رابطه ها بسیار رایج است و اکثر در موردش شکایت دارند، در مورد این است که ممکن است حس کنید که دوست شما در نبود شما به کسی نزدیک شود و با او رابطه برقرار کند و کم کم عاشقش شود.

این موارد بسیار شایع و رایج هستند و قبل از اینکه در مورد روابط خود مطمئن شوید و وارد یک رابطه شوید، بید تمامی این موارد را برسی کنید و بعد تصمیم بگیرید که آیا مایل هستید تمامی این چالش ها را به جان بخرید و وارد رابطه شوید یا خیر!

قاعدتا این دست روابط چالش ها و مشکلات زیادی را با خود به همراه خواهد داشت که قبل از هر چیزی باید در موردش با خود صادق باشید و بعد وارد رابطه شوید!

انتظارات در مقابل واقعیت

وقتی هر روز یا حداقل به طور منظم با شریک زندگی خود وقت می گذرانیم، روابط متقابل ممکن است با چالش های پیش و پا افتاده ی زیادی روبه رو باشد.

مثلا هر کسی در یک رابطه عادی می تواند از شریک خود یک سری انتظاراتی را داشته باشد که شاید در یک رابطه از راه دور نتوانید این چیزها را تجربه کنید. از جمله این موارد می توان به بیماری، خرید خانه، تمیز کردن خانه، فیلم دیدن با هم و یا گردش و … اشاره کرد.

این موارد ساده ترین انتظاراتی است که وقتی با کسی وارد یک رابطه جدی می شوید میتوانید داشته باشید. ولی در یک رابطه از راه دور قاعدتا نمی توانید این انتظارات را داشته باشید. نمی توانید یک رابطه جنسی فوق العاده و یا عاشقانه را هر موقع که دوست داشتید، داشته باشید. این انتظارات در برخی موارد موجب شده است که هر دو از ادامه رابطه ناامید و آزرده خاطر شوند، چرا که تصوراتشان از داشتن یک رابطه خوب و سالم با چیزی که در حال حاظر در آن هستند، زمین تا آسمان متفاوت است!

مشکلات رابطه از راه دور

رابطه از راه دور
رابطه از راه دور

کنار گذاشتن یا نادیده گرفتن این دست مشکلات شاید فکر کنید کاری سخت و دشوار به نظر برسد. ولی اگر شما کمی بیشتر فکر کنید و با خود همه جوانب را برسی کنید، متوجه خواهید شد که این مشکلات آن قدرها هم که فکر می کنید سخت نیستند و با کمی مدیریت می توان آنها را نیز پشت سر گذاشت.

خوب است که از این منظر به این نکته نگاه کرد، که شریک زندگیتان به شما متعهد است و این جور زندگی کردن هم جزوی از زندگی شماست و خیلی راحت می توان با آن کنار آمد. اگر دیدتان به زندگی و رابطه تغییر پیدا کند، قاعدتا پشت سر گذاشتن این مشکلات هم برای شما امری ساده خواهد بود.

اگر دید شما به این موضوع تغییر پیدا کند، دیگر این احساس هیجان، حسادت، عصبانیت و … که بسیار در رابطه های از دور دیده شده است را نخواهید داشت.

کنار آمدن با چالش ها

شاید احساس کنید که داشتن یک رابطه از راه دور بعد از دانستن اینکه تمامی این چالش ها ممکن است داشته باشد، کمی غیر ممکن و عجیب به نظر برسد و شاید احساس کنید که شاید کمی غیر ممکن به نظر برسد.

بله صد در صد که چالش هایی که یک رابطه از راه دور دارد، به مراتب خیلی بیشتر از یک رابطه عادی است. ولی بدان معنی نیست که نتوانید آن را مدیریت کنید و چالش های آن را پشت سر بگذارید.

شاید باور نکنید ولی مطالعات نشان داده ات که افرادی که در رابطه از راه دور هستند، در بسیاری ار موارد رضایت خیلی بیشتر و ارتباطی قوی تر و با صمیمیت بیشتری را تجربه می کنند. چرا که به خوبی با تمامی این چالش ها رو به رو شده اند و خیلی بهتر توانسته اند، مشکلات را مدیریت کنند.

دید مثبت

شاید باور نکنید ولی افرادی که با دید مثبت به دنیا و وقایع آن نگاه می کنند، در ارتباط برقرار کردن با شریک زندگی خود رضایت بیشتری دارند و خیلی بهتر می توانند مشکلات و چالش های این روابط را کنترل کنند.

بسیار مهم است که حفظ احساسات و تعاملات مثبت و همین طور ایجاد احساس امنیت و تعهد در خود و پارتنرتان به وجود بیاورید. هرگز به فاصله ی جغرافیایی و فیزیکی که بین تان وجود دارد، توجه نکنید و به قشنگی های این رابطه فکر کنید نه به چیزهای منفی که ممکن است وجود داشته باشد.

برنامه ریزی

واضح است که یک دیدار فیزیکی به صورت فیس تو فیس تاثیر خیلی بیشتری برای حفظ یک رابطه می تواند داشته باشد. ولی خوب شما این روزها این امکان را دارید که هر لحظه و هر زمان با پارتنر خود از طریق شبکه های مجازی و تماس های تصویری در ارتباط باشید و کمتر احساس دلتنگی کنید.

ولی خوب برای حفظ هرچه بیشتر رابطه، بسیار مهم است که برنامه ریزی داشته باشید و اگر خیلی از هم دور هستید، حداقل سالی دوبار را برای دیدار هم فراهم کنید. خوب است که هر دو برای این قرارهای ملاقات برنامه ریزی و پس انداز کنید و مطمئن باشید که یک دیدار رویایی را تجربه خواهید کرد.

حرف آخر

اگر به رابطه ای که دارید به دید مثبت نگاه کنید و این گونه به این قضیه نگاه کنید که رابطه با چالش هایی که دارد هم می تواند بسیار شیرین و دلچسب باشد. شاید چالش هایی که این رابطه با خود دارد، برای شما سخت باشد ولی باز هم اگر نگرش شما به این چالش ها به صورت دیگری باشد، باز هم این رابطه می تواند بسیار مهم و ارزشمند باشد و حتی این دوری هم برای شما دلچسب باشد. چرا که قرار مقالات های عاشقانه تری را با هم تجربه خواهید کرد.

اگر به خوبی بتوانید این رابطه و دشواری هایش را مدیریت کنید، شک نکنید که به خوبی تمامی این مشکلات و مسائل را پشت سر خواهید گذاشت.

زردنیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.