بربری؛ برندی متناسب با نیاز‌های روز جامعه

بربری؛ برندی متناسب با نیاز‌های روز جامعه

بربری(Buberry) یا باربری، شرکت کالای لوکس و خانه مد بریتانیایی است. این برند در زمینه‌های طراحی، تولید پوشاک، لوازم آرایشی، عینک آفتابی، لوازم جانبی وعطرو ادکلن فعالیت می‌کند.

در سال  1856توماس بربری این برند را به جهان معرفی کرد. طراحی‌های چهار خانه این برند و لوگویش همچنان مورد توجه شیک‌پوشان بوده است.

بربری شهرت خود را بر پایه تصوری هویت بریتانیایی بر پا کرد. دفتر مرکزی آن در انگلستان واقع می‌باشد. این شرکت در حال حاضر علاوه بر طراحی و تولید کالا، مالک شبکه‌ای از 497 بوتیک و شعبه فروش در50  کشور جهان است.

در ادامه این مقاله از زرد نیوز با ما همراه شوید.

بربری
بربری

تاریخچه بربری(Burberry)

توماس بربرى یکی از بزرگترین کار آفرین‌هاى و طراح مد انگلیسی است. او بنیانگذار شرکت زنجیره‌ای این برند است. یکی از بزرگترین شرکت‌های بریتانیا در زمینه لباس‌های لاکچری است.

توماس بربرى دو بار ازدواج کرده بود. او اولین بار با کاترین هانا نیومن دومین بار با مری مارشال ازدواج نمود. حاصا ازدواجش دو پسر و چهار دختر می‌باشد.

توماس متولد دهکده‌ى براکهم گرین در نزدیکی دورکینگ واقع در جنوب شرقى انگلستان بود. او در مدرسه دهکده‌ى براکهم گرین تحصیل کرده بود. قبل از راه اندازى کسب و کار خود در  دوران نوجوانى به عنوان یک شاگرد در مغازه پارچه فروشى مشغول به کار شد.

بربری در سال 1856 میلادى در سن 21 سالگى توماس بربرى فروشگاه لباس فروشى خود را در شهر بیزینگ‌استوک انگلستان افتتاح کرد.

در واقع در آن دوران بیزینگ‌ استوک تنها یک شهر کوچک بود که جمعیتى حدود 4500 نفر داشت.  در ابتدا او براى طرح‌های خود از لباس های روزمره الهام مى‌گرفت که توسط مشریانش پوشیده می‌شد.

در سال  1904 برند بربری اولین حضور خود را با نشان دادن کت و بارانی تجربه کرد. خاندان سلطنتی نیز حکم مخصوص سلطنتی را به توماس بربری داد.

کیفیت ضدآب بودن لباس‌های بربری زمانی که در سال 1911  کاپیتان روالد آموندسن نروژی که برای نخستین بار به قطب جنوب رفت. او برلی سفر‌های اکتشافی خود از لباس‌های بربری استفاده کرد.

دلیل انتخاب بربری

توماس بربری اهمیت ارزش کالای با کیفیت و این که چقدر تولید کالا مهم است را می‌دانست.

 هدف شرکت براین است که درعملیات اجرایی که درگیر آن می‌باشد نیز به میزان کالاهای لوکس تولیدی‌اش به جهت دارا بودن کیفیت بسیار بالا شناخته شود.

این برند به دلیل کیفیت بالا و لوکس بودن در تمامی مراحل تولید وتوزیع یک برند خاص می‌باشد.

بربری
بربری

بربری یا باربری؟

یک شرکت کالای لوکس و بریتانیایی است که در زمینه طراحی، تولید و توزیع پوشاک، لوازم آرایشی، عینک‌های آفتابی، لوازم جانبی، عطر و ترکیبات معطر فعالیت می‌کند.

نیاز بازار به طراحی جدیدی بود تا همگان را به سمت خود جلب کند. تا اینکه در سال  1997رز ماری براوو آمریکایی، به سمت مدیر عامل جدید این برند انتخاب شد.

براوو همه چیز را تغییر داد و برنامه جدیدی برای آینده شرکت طراحی کرد. رز ماری شکل تازه‌ای به بربری داد و کمک کرد تا این نام در کنار نام‌های بزرگ دنیا قرار گیرد.

چرا بربری؟

توماس بربری، ارزش و اعتبار کالاهای با کیفیت و ضرورت ساخت آنها با نهایت دقت را می دانست. این فلسفه تفکری هنوز هم در تمام سطوح تولیدات این برند، گسترده است. هدف این کمپانی، شهرت در عملکردش به عنوان عالی ترین بودن در محصولات لوکس است.

 بربری، یکی از خاص ترین برندهاست چرا که دارای قدمتی چشمگیر و تاریخی غنی در توجه به کیفیت و لوکس بودن در هر سطحی از خلاقیت، تولید و توزیع است.

دومین شعبه برند

در سال 1891 شعبه دوم این برند افتتاح شد و به عنوان دفتر اصلیشان معرفی شد. خانواده سلطنتی انگلیسی و ارتش انگلستان به این برند علاقه نشان دادند.

فرماندهان و سربازان ارتش بریتانیا در جنگ جهانی اول لباس‌های ضد آب بربری مانند بارانی و ترنج کت معروف بربری را به تن می‌کردند.

این برند لاکچری به ذائقه‌ی خاندان سلطنتی خوش آمد که خاندان سلطنتی نیز حکم بربری را به توماس دادند.

موفقیت‌های برند

در جهان امروز که برند‌های مختلف جهان با نسل دیجیتال رو به رو هستند. طبعا با زبان دیجیتال نیز با این نسل سخن بگویید و این همان راهی است که برند  160 ساله بربری انتخاب کرد.

این برند که سابقه درخشانی در گذشته داشته، به عنوان یکی از برند‌های عالی و لاکچری در جهان شناخته می‌شود.

درسال  1856 هنگامی توماس برند محصولات خود را افتتاح کرد این تصور را نداشت که روزی این برند چهارخانه، در بسیاری از شبکه‌ها و رسانه‌ها مجازی جهان نامی آشنا شده باشد.

بربری
بربری

دگرگونی در برند

توماس به جای کنار گذاشتن میراث با ار زش بربری، از آن برای رسیدن به کالای لوکس و لاکچری روز دنیا استفاده کرد.

او کمپین‌های تبلیغاتی با هدف‌‌های دقیق در رسانه‌های معتبر و به روز کردن طرح لباس‌ها و استفاده از پارچه شطرنجی سنتی این برند را مورد توجه قرار داد.

او توانست افراد خوش لباس معروف و طرفداران مد، مانند ویکتوریا بکهام و کیت ماس قرار داد.

امروزه پارچه شطرنجی بربری  در دهه  1920معرفی شد. این برند در همه نقاط دنیا از برزیل تا اروپا و حتی ژاپن شناخته شده است.

طرح معروف پارچه این برند هم شیوه مناسبی برای یکی کردن هویت طرفداران قومیت گرای مد شده است. او به نوعی وفاداری خود را به امروزی ترین نام تجارت میراث‌دار نشان می‌دهد.

لوگوی جدید برند

این برند از لوگوی جدید و طرح مونوگرامش پرده برداری کرد. بربری تغییرات زیادی را شاهد بوده است. این تغییرات با جدا شدن کریستوفر بیلی بعد از  17سال همکاری با این برند لوکس بود.

وقتی که طرفداران این برند نا امید از دست دادن طراح افسانه‌ای خود بودند. ریکاردو تیشی قبل از این  12سال مدیر برند ژیوانشی بود. او فقط چند ماه بعد از به عهده گرفتن این سمت ریکاردو تیشی تصمیم به تغییر لوگو و طرح مونوگرام این برند گرفته است.

پارچه‌های شطرنجی

این پارچه‌ها در دهه 1920 معرفی شد در همه نقاط دنیا از برزیل تا اروپا و حتی ژاپن شناخته شده است. همان ‌گونه که لباس‌های چهارخانه قرمز، راهی برای متحد کردن اسکاتلندی‌ها است.

طرح معروف پارچه بربری هم شیوه مفیدی برای یکی کردن هویت طرفداران قومیت گرایی مد شده است.

تا به نوعی وفاداری خود را به امروزی ترین نام تجاری میراث‌دار نشان دهند.

سوزاندن لباس‌های بربری

داستان از این قرار است که انحصاری بودن محصولات برای این تولید کننده کالاهای لوکس و گران‌ قیمت بسیار اهمیت دارد. به ‌طوری که حاضراست همه محصولات انبار شده خود را بسوزاند اما به آنها تخفیف نخورد و قشر کم‌ درآمد جهان توان خرید این کالاها را پیدا نکنند.

این روال گویا در میان برندهای لوکس جهان عمومیت دارد. این برندها ترجیح می دهند محصولات انباری خود را به جای عرضه با بهای کمتر به بازار به کلی از بین ببرند. از جمله می‌توان به  H&M ، لویی ویتون و شانل اشاره کرد.

 در همین راستا، این برند لوکس بریتانیایی تصمیم گرفت محصولات باقی مانده کالکشن‌های خود را از شعب مختلف را پس بگیرد. اینک آنها را بسوزاند تا مبادا وارد چرخه بازار شوند و با تخفیف به دست مصرف‌ کننده‌های عادی برسد.

عطر Burberry

برند عطر ادکلن Burberry یک عطر و ادکلن انگلیسی است. این تولید کننده ی عطر و ادکلن تا کنون بیش از ۶۴ عدد عطر و ادکلن با برند  Burberry وارد بازار عطر و ادکلن نموده است . کمپانی این برند از سال 1856 شروع به کار نموده  و از سال 1981 وارد بازار عطر و ادکلن شده است.
Thomas Burberry  که یک شاگرد بزاز بود در سال 1856 موفق به افتتاح یک فروشگاه پوشاک کوچک در انگلستان شد. نوآوری و خلاقیت و کیفیت طراحی پوشاک توماس در سال 1870 فروشگاهش را به یک مرکز خرید تبدیل کرد و رفته رفته نام Burberry بر سر زبان‌ها افتاد.

دفتر مرکزی بربری

این برند شهرت خود را بر اساس تصویر بریتانیایی بر پا کرد. همچنین دفتر مرکزی آن هنوز در لندن انگلستان واقع می‌باشد.

این برند. در حال حاضرعلاوه بر طراحی و تولید کالا مالک شبکه‌ای از 497 بوتیک و شعبه فروش در 50 کشور دنیا است.

در سال 2013 برند از سوی لینتر برند در رتبه 77 از با ارزش‌ترین اسم‌های تجاری جهان شناخته شده است. قسمتی از سهام این شرکت در بازار بورس لندن مبادله می‌شود.

بربری
بربری

گسترش برند

بربری با توسعه تولید لباس ورزشی ضد آب مردانه به یک موفقعیت سریع و بزرگ در زمینه کسب و کار خود دست یافت. با توجه به سرشماری سال 1871 میلادى، بربرى بیش از70  نفر را در استخدام خود داشت. سپس سال 1878 میلادى توماس بربرى یک کارخانه بزرگتر را تأسیس کرد. که متشکل از تولید عمده و پوشاک آماده بود که تا سال 1881 میلادى بیش از 200 کارگر را در استخدام خود داشت.

در دهه 1920 میلادى طرح مشهور شطرنجی بربری به روى محصولات این برند نمایان شد. که به یکى از نمادهاى این برند تبدیل شد که سال هاى مونوگرام مشهور بربرى بود و به عنوان یکى از نمادهاى بربرى همراه شناخته مى‌شود.

اولین فروش برند توماس بربری به صورت آنلاین در ایالات متحده آمریکا بود. سپس در انگلستان در ماه اکتبر 2006 میلادی و دیگر اتحادیه اروپا در سال 2007 انجام شد

امیدوارم از این مقاله استفاده لازم را برده باشید و با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.