نمونه پیام برای جدایی و خداحافظی

پیام برای جدایی و خداحافظی

ما در اینجا قصد داریم یک سری نمونه پیام برای جدایی و خداحافظی به شما معرفی کنیم تا زمانی که تصمیم به جدایی گرفته‌اید، کارتان حداقل ذره‌ای آسان شده باشد.

بیشتر بخوانید: چگونه می شود رابطه را به روش صحیح پایان داد؟

جدایی و پایان دادن به رابطه

ما زمانی که یک رابطه را شروع می کنیم، معمولا کم پیش می آید که به این فکر کنیم که قرار است یک روز به این رابطه پایان دهیم. اما دلایل و مسائل مختلفی ممکن است پیش آید که ما را مجبور به پایان دادن به رابطه کند. در کنار تمام سختی‌هایی که قرار است با تمام کردن رابطه با آن روبرو شویم، یکی از مهم‌ترین سختی‌ها این است که چگونه این موضوع را به طرف مقابل اعلام کنید.

راه های مختلفی برای پایان دادن به رابطه وجود دارد. یکی از راه‌ها که با تمام مزایا و معایبش، طرفداران زیادی دارد، پیام دادن است. نوشتن یک متن طولانی یا کوتاه با مضمون اعلام جدایی و خداحافظی یکی از مرسوم‌ترین روش‌ها برای این کار است.

وقتی یک نفر می خواهد رابطه را تمام کند، برخی فکر می کنند که کار او آسان است. در حالی که در هیچ حالتی پایان دادن به رابطه کار آسانی نیست و همیشه در ذهن فرد چیزهای زیادی می گذرد.

مثلا اینکه نکند به شدت طرف مقابل را ناراحت کند، نکند پیامی بدهد که باعث شود او در مورد خودش فکر بدی کند و … .

برای همین همیشه برایشان سوال می شود که چی بنویسم؟ حتما تاکنون دوستانتان که این کار را انجام داده‌اند از شما پرسیده اند که چطور پیام جدایی را برای او بنویسم که در عین جدی بودن باعث ناراحتی شدید یا حس بد در او نشوم؟

نوشتن پیام جدایی واقعا سخت است. زیرا فرد نمی داند که از کجا شروع کند، چگونه ادامه دهد و حتی چگونه به پایان برساند. بنابراین اگر شما هم جزء این دسته از افراد هستید و مطمئن نیستید که چطور باید متن جدایی و خداحافظی نوشت، حتما به نمونه‌هایی که ما در ادامه آورده‌ایم، یک نگاه بیندازید. این تکست‌ها می توانند هم ایده ای به ذهنتان برسانند و هم در الگو گرفتن برایتان مفید باشند.

بیشتر بخوانید:  چطور بعد از جدایی به زندگی عادی برگردیم؟

متن طولانی برای خدافظی و جدایی از رابطه

گاهی اوقات یک متن کوتاه نمی تواند آن چیزی که شما دقیقا می خواهید بگویید را پوشش دهد. بنابراین بهتر است یک متن طولانی بنویسید تا دقیقا بتوانید منظورتان را به طرف مقابل برسانید. به این فکر نکنید که ممکن است حوصله سربر باشد، پیام خداحافظی ناراحت کننده می تواند باشد اما حوصله سر بر نه. زیرا او هم دوست دارد که کامل توجیح شود. ارسال یک متن جدایی طولانی به شما فضای کافی برای گفتن آنچه باید بگویید و پایان دادن به رابطه با توضیح کامل‌تر را می دهد.

پایان دادن به رابطه طولانی مدت با پیام

ابتدا برای رابطه طولانی مدت که آن را می خواهید به پایان برسانید، برخی نمونه پیام ها را آورده‌ایم تا استفاده کنید.

 • بهت پیام دادم که صادقانه بگم اخیراً به چه موضوعی فکر می کردم و چه چیزی ذهنم رو مشغول کرده بود. میخوام بدونی این رابطه تا امروز برای من فوق العاده خاص و معنادار بوده و هیچ چیزی نمیتونه این واقعیت رو عوض کنه. اما هر چقدر زمان بیشتر میگذره من بیشتر میفهمم که من و تو واقعا چیزهای متفاوتی از زندگی میخوایم. با اینکه خوبی های زیادی توی رابطمون هست و نمیشه گفت همه چیزش اشتباهه، اما به نظرم بهترین کار برای هردومون اینه که راهمون رو از هم جدا کنیم. شاید اینجوری هر دومون فرصت داشته باشیم که به دنبال آرزوهامون بریم.
 • من دوس دارم توی این موضوع خاص کاملا باهات صادق باشم. با اینکه این مدت خیلی وقت ها از رابطه بینمون لذت بردم اما واقعیتش اینه که من آینده ای در رابطمون نمی بینم. شاید قبلا اینطور نبود، اما من تغییر کردم، افکارم، اهدافم همه‌ و همه چیز در من تغییر کرده. الان هم میخوام بدونی خاطراتی که تا الان با هم داشتیم همیشه برام باارزش می مونن اما من مایلم از این به بعد فقط با هم دوست بمونیم. اگه خواستی حرف بزنی یا سوالی داشتی یا هر چیز دیگه‌ای من هستم که با هم حرف بزنیم.
 • از این که دارم این کارو با پیام انجام میدم واقعا حس بدی دارم اما بهترین راهی بود که داشتم تا بتونم افکارم رو کامل و واضح بنویسم. من و تو همیشه از پس فراز و نشیب‌های رابطمون براومدیم و تونستیم همه چیز رو پیش ببریم، اما من اخیرا حس می کنم دیگه هیچی مثل قبل نیست. نمیدونم تو هم همین  افکارو داری یا نه. ولی به هر حال من در نقطه‌ای هستم که حس می کنم دیگه ما برای هم مناسب نیستیم. با اینکه واقعا سختمه و از اینکه این رابطه رو پایان بدم متنفرم، اما الان فکر می کنم این بهترین و درست ترین کار برای ما باشه. اگه دوس داری رو در رو هم صحبت کنیم، حتما این کارو انجام میدم.

بیشتر بخوانید: 14 دلیل برای عدم برگشت به پارتنر سابق

بهترین تکست‌های خداحافظی و جدایی برای ارسال کردن

چند نمونه پیام محکم و جدی را در ادامه می آوریم که می توانید برای پارتنرتان ارسال کنید و به او بگویید که قصد تمام کردن رابطه را دارید.

 • من و تو همیشه با هم صادق بودیم و هر حسی که داشتیم رو به هم گفتیم. الان هم میخوام کاملا صادق باهات صحبت کنم. من به تو و تمام اهداف و علایقت احترام می ذارم و جاه طلبیتو تحسین می کنم، ولی من فکر می کنم رابطه ما در پشت اهدافمون جا مونده. اصلا قصد ندارم کسی رو بابتش مقصر بدونم، فقط دلیلش اینه که ما سبک‌های مختلفی داریم. من میخوام هر دومون بتونیم رویاهامونو دنبال کنیم. واسه همین به نظرم اگه رابطمون رو تموم کنیم خیلی بهتره.
 • با وجود اینکه تا الان رابطه ما عالی و باورنکردنی بود، اما در این مقطع از زندگیم به نظرم دیگه برای ما بهترین نیست. من باید به غریزم اعتماد کنم و از رابطمون جدا بشم تا خودم ببینم دقیقا چی میخوام.

پیام‌های جدی برای جدایی

برخی پیام‌هایی که کاملا جدیت شما را در تصمیمتان بر پایان دادن به رابطه نشان می دهند، در ادامه آورده ایم که می توانید به راحتی کپی پیست کنید و برای او ارسال کنید.

 • گفتن این واقعا برایم سخت است اما اعتراف میکنم که مدتیه بین اینکه فرصت دوباره به رابطمون بدم یا رابطه را تموم کنم، موندم. ولی وقتی دقیق فکر کردم احساس کردم که بهترین راه برامون اینه که راهمون رو از هم جدا کنیم. با اینکه از کنارت بودن لذت میبرم ولی این رابطه در حال حاضر تموم اون چیزهایی که از یک رابطه انتظار دارو رو برآورده نمی‌کنه. امیدوارم بدونی که هیچوقت قصدم این نبود که بهت صدمه بزنم و برات چیزی جز بهترین ها رو توی زندگیت آرزو نمی کنم.
 • رابطه ای که تا حالا من و تو با هم داشتیم، توی این مدت اونقدر برام الویت بوده که من احساس میکنم فراموش کردم که چطور باید خودم باشم. بابت خاطره های خوبی که با هم ساختیم ازت ممنونم اما در این مرحله از زندگیم، تنها بودن برام خیلی مهمه. فقط اینو لطفا بدون که این تصمیم هیچ ربطی به کاری که تو انجام دادی یا ندادی نداره و فقط به چیزی که از زندگیم میخوام مربوطه. خیلی متاسفم که مجبورم رابطه رو اینجوری تموم کنم اما امیدوارم که درکم کنی.

پایان دادن به یک رابطه سرگرمی‌طور با پیام

گاهی اوقات ما وارد یک رابطه می‌شویم که می دانیم رابطه جدی نیست و به هر حال دیر یا زود تمام می شود. اما فقط برای سرگرمی وارد می شویم و می خواهیم مدتی وقت بگذرانیم. اما بالاخره یک روز می رسد و می دانیم که این رابطه سرگرمی طور زمان پایان رسیدنش فرا رسیده است. بنابراین به دنبال این هستیم که چه پیامی بدهیم و چگونه این رابطه را تمام کنیم.

ما برای این موقعیت هم برخی نمونه پیام ها را آماده کردیم که می‌توانید از آن‌ها الگو بگیرید.

 • از آشنایی باهات خیلی خوشحال شدم و توی این مدت واقعا بهم خوش گذشت. اما میخوام باهات صادق باشم و بگم که من میخوام این رابطه رو تموم کنم، چون میخوام یک رابطه جدی‌تر داشته باشم. برات بهترین ها رو آرزو می کنم.

پیام جدایی مودبانه

گاهی افراد به این حساس هستند که نکند پیامی که می فرستند، مودبانه نباشد. بنابراین ما اینجا چند نمونه پیام را آورده ایم که اگر از آن ها استفاده کنید، مطمئن باشید که تا حدی که امکانش وجود دارد مودبانه هستند و اصلا نمی شود نکته بی ادبانه‌ای را از آن برداشت کرد.

 • دوست دارم این را بدانی که من اصلا نمی خواهم به تو صدمه بزنم. اما اهداف من و تو با هم همسو نیستند. واسه همین بهتره هر چه زودتر این رابطه رو تموم کنیم. امیدوارم درک کنی منظورم رو.
 • تو یکی از باورنکردنی‌ترین افرادی بودی که تا حالا باهاش رابطه داشتم، اما این رابطه برای من اون چیزی که میخوام نیست. احساس می کنم هر کاری که می تونستیم برای بهبود رابطمون انجام دادیم اما انگار ما برای هم مناسب نیستیم. هر خاطره ای که تا امروز با هم ساختیم رو دوست دارم و برات بهترین ها رو آرزو می کنم.

پیام برای جدایی از کسی که بیشتر برایتان دوست است!

پس از آشنایی با کسی، ممکن است متوجه شوید که او را بیشتر به عنوان یک دوست می‌دانید تا یک پارتنر در رابطه. متن هایی که می توانید برای پایان دادن به رابطه با او برایش ارسال کنید عبارتند از:

 • بهت پیام دادم که بگم من بیشتر به رابطمون فکر کردم و حس میکنم رابطه ما بیشتر برای دوستی مناسب هست. من واقعا دوست دارم، ولی ای کاش جرقه رو حس می کردم. اما میخوام باهات صادق باشم و بگم به جز دوست داشتن از سر دوستی، حس دیگه‌ای ندارم. من نمیخوام با گفتن این حرف‌ها ناراحتت کنم. اما بهترین کاری که میتونستم انجام بدم این بود که باهات صادق باشم.

نمونه متن‌هایی برای جدایی از کسی که قرار با او خسته‌کننده بود!

گاهی اوقات با کسی قرار می گذاریم و نتیجه نمی دهد و کاملا خسته کننده می گذرد. جرقه ای بینتان رخ نمی دهد و شیمی نیز بوجود نمی آید. بنابراین باید از همین اول از او جدا شوید و حالا به دنبال پیامی مناسب برای این کار هستید. شما می توانید از نمونه پیام هایی که در ادامه آورده‌ایم استفاده کنید.

 • بهت پیام دادم که بگم از آشنایی باهات واقعا لذت بردم. آدم فوق العاده ای هستی. اما فکر می کنم شخصیت های ما برای هم مناسب نیست. برات آرزوی بهترین ها رو دارم.
 • میخواستم ازت بابت قراری که داشتیم تشکر کنم. واقعا دوست داشتم ببینمت و باهات آشنا شم. علیرغم اینکه از ملاقات باهات واقعا لذت بردم اما جرقه ای بین خودمون حس نکردم و میخوام بگم که رابطه ای رو نمیتونم باهات شروع کنم.

متن جدایی به آدم بی ادب

گاهی اوقات با یک نفر قرار می گذارید و بیرون می روید اما می بینید رفتاری کاملا نامناسب و بی ادبانه دارد. به همین دلیل به هیچ عنوان قصد ادامه را با او ندارید. از این رو دنبال متنی هستید که کاملا اوضاع را با به او توضیح دهید. نمونه پیام‌های زیر می توانند برای شما کمک کننده باشند.

 • پیام دادم که بهت بگم رفتارت در قراری که با هم داشتیم واقعا نامناسب بود. امیدوارم در قرارهای بعدیت با بقیه رفتار مناسب تری داشته باشی.
 • میخواستم بهتون اطلاع بدم نظراتی که درباره … داشتین، واقعا بی ادبانه و غیرمحترمانه بود. لطفا دیگه با من تماس نگیرید.

البته در رابطه با افراد واقعا بی ادب و گستاخ که حتی ارزش ندارند که به آن پیام دهید، یا احساس ناامنی دارید، به راحتی می توانید او را بلاک کنید و هیچ توضیحی ندهید.

بیشتر بخوانید: چگونه یک رابطه سمی را پایان دهیم؟

چه پیامی برای تمام کردن رابطه و خداحافظی خوب است؟

برخی از جملات برای پیام تمام کردن رابطه خیلی مناسب و کاربردی هستند و می توانید از آن ها استفاده کنید. این جملات عبارتند از:

 • بعد از مدتی فکر کردن، دیدم رابطه ما به نتیجه نمی رسد.
 • از آشنایی باهات لذت بردم اما ما مناسب هم نیستیم.
 • میخواستم اطلاع بدم که نمی خوام دیگه با هم قرار بذاریم. موفق باشی.

چگونه از طریق پیام دادن می شود به خوبی از کسی جدا شد؟

بهترین نوع جدایی از طریق صحبت کردن رودرو یا تماس تلفنی است. اما گاهی اوقات هیچ راهی به غیر از پیام دادن برایمان وجود ندارد که بخواهیم رابطه را تمام کنیم. در چنین موقعیت‌هایی آنچه اهمیت دارد این است که چطور از طریق پیام دادن به خوبی از طرف مقابل جدا شویم؟

با پیام هم می شود بصورت مهربانانه، مودبانه و با ملاحظه از طرف مقابل جدا شد. به هر حال شما هر جوری هم پیام دهید، طرف مقابل با آنچه منحصر به خود او است، پیام شما را تفسیر می کند و در این باره کاری از دست شما برنمی آید. اما به هر حال اگر نکات زیر را در پیام خود به کار ببرید، در حالت خوبی جدا خواهید شد.

 • جزئیات دلیل یا دلایل جدایی خود را لازم نیست به او بگویید.
 • او را برای هیچ چیزی مقصر ندانید و سرزنش نکنید.
 • اگر سوالی از شما پرسید، با مهربانی و صبر و مودبانه به سوالات او پاسخ دهید.
 • از واکنش او اصلا تعجب نکنید، خودتان را جای او بگذارید و موقعیتش را درک کنید. به یاد داشته باشید که شاید شما مدتی است که به این موضوع فکر می کنید اما او اولین بار است که این را از شما می شنود.

حرف آخر

جدایی از یک نفر از طریق پیام دادن می تواند سخت و اعصاب خردکن باشد. اما می توانید با کمک گرفتن از نکاتی که به آن‌ها اشاره کردیم به بهترین شکل جدا شوید.

امیدواریم این مقاله برای شما مفید بوده باشد و از نمونه پیام برای جدایی و خداحافظی که آورده بودیم توانسته باشید استفاده کنید. از اینکه تا پایان مطلب همراه ما بودید از شما متشکریم. اگر شما هم نمونه پیام خوبی برای این موقعیت در نظر دارید، در قسمت کامنت‌ها با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *