جو بایدن و دونالد ترامپ ؛ تأثیر روی قیمت بیت کوین

بلومبرگ: انتخاب جو بایدن برای قیمت بیت کوین خبر خوبی است

در آخرین ویژه نامه بلومبرگ که مختص کریپتو‌ها منتشر می‌شود، انتخاب جو بایدن به عنوان ریاست جمهوری آمریکا می‌تواند تأثیر مثبتی بر روی قیمت بیت کوین داشته باشد.

در این ویژه نامه بلومبرگ به انتقاد از سیاست‌های دونالد ترامپ رئیس جمهور فعلی آمریکا در قبال بیت کوین‌ها پرداخته شده است. در بخشی از آن آمده است:

پیروزی احتمالی جو بایدن در انتخابات ریاست جمهوری می‌تواند خبر خوبی برای قیمت بیت کوین باشد. رئیس جمهور جدید می‌تواند سیاست‌های «عملی» دونالد ترامپ در قبال کریپتوها را تغییر دهد

با در نظر گرفتن اینکه روز گذشته وزارت دادگستری آمریکا 70 صفحه را به عنوان «رمزارزها: چارچوبی برای اجرای قانون» منتشر کرده است، این گزارش احتمالا قبل از انتشار این قانون نوشته شده است.

بر اساس ادعایی نویسنده همین مسائل احتمالا باعث توقف رشد دی فای شود. هر دو جمع بندی در این حوزه بر این فرض در نظر گرفته شده است که «تغییر دموکراتیک» احتمالا نظارت بیشتری را بر فضای کریپتو ممکن می‌سازد.

تأثیر انتخاب جو بایدن بر روی دی فای (DeFi)

فضای دی فای (DeFi) امسال در یک محیط غیرقانونی انفجار را تجربه کرده است. تصادفی نیست که عاملان پشت پرده هک KuCoin از طریق بزرگترین صرافی غیرمتمرکز Uniswap، در آمد غیرقانونی خود را پولشویی کرده بودند.

بر اساس پیش بینی بلومبرگ بدون توجه به نتیجه انتخابات «قیمت بیت کوین بدون توجه به فرد انتخاب شده قیمتش افزایش پیدا می‌کند، اما با سرعت متوسطی.»

همچنین در این گزارش آمده است که رشد قیمت بیت کوین در دوره ریاست جمهوری بعدی هم ادامه دارد و در نسال 2024 احتمالا به 80 هزار دلار خواهد رسید.

«روندهای ظاهرا غیرقابل توقف در بدهی به تولید ناخالص ملی (GDP) و افزایش نرخ هش (Hash Rate) بیت کوین همگی نشان دهنده افزایش قیت بیت کوین در دوره بعدی ریاست جمهوری است. به نظر ما؛ با نیمی از سرعت رشد بیت کوین در حد فاصل 2016 تاکنون، بیت کوین در سال 2024 به 80 هزار دلار خواهد رسید. »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *