بلاگر؛ هرآنچه در مورد این مطلب باید بدانید

بلاگری؛ هرآنچه در مورد این مطلب باید بدانید

اگر نگاهی به لیست پردرآمدترین شغل‌‌های جهان بیاندازید یکی از این شغل‌ها بلاگر بودن است. امروزه بلاگرها در دنیای مجازی درآمد بسیار بالایی دارند. در سال‌های اخیر بسیاری از جوانان به این شغل علاقه‌مند شده‌اند و به سمت بلاگر شدن در فضای مجازی رفته‌اند.

خوشبختانه در سال‌های اخیر قوانین جهانی در مورد بلاگرها به ‌وجود آمده است و این حوزه به یک صنعت تبدیل شده است. البته در کشور ما هنوز این قوانین به شکل واضح و مشخصی وضع نشده است. اما برای مثال خبرهایی شنیده می‌شود که قرار است مالیات بلاگرها محاسبه شود.

ما در این مقاله از زرد نیوز سعی کردیم همه آنچه که باید در مورد بلاگرها بدانید بیان کنیم پس اگر دوست دارید پاسخ پرسش‌های خود را پیدا بدانید با ما همراه باشید.

بلاگر کیست؟

بلاگر  به افرادی گفته می‌شود که در زمینه‌های مختلف تولید محتوا می‌کنند. اگر شما یک محتوای متنی و یا تصویری تولید می‌کنید بلاگر هستید. اگر محتوای ویدئویی تولید می‌کنید و به اشتراک می‌گذارید به شما بلاگر می‌گویند.

بنابراین بین بلاگر و ولاگر تفاوت وجود دارد اما در ایران به خاطر استعمال بیش از حد، به هر رو گروه تولید کننده محتوای متنی و فیلم بلاگر گفته می‌شود.

به طور مثال فردی که در وبلاگ‌های مختلف محتوای متنی منتشر می‌کند بلاگر گفته می‌شود. همچنین فردی که در اینستاگرام هم محتوای طنز ویدئویی منتشر می‌کند بلاگر گفته می شود. در حالی که اسم درست فردی که محتوای ویدئویی منتشر می‌کند ولاگر است.

بلاگر
بلاگر

کار بلاگر چیست؟

بلاگرهای ایرانی بیشتر در اینستاگرام مشغول به فعالیت هستند. چرا که این شبکه‌ی اجتماعی در کشور ایران طرفداران بسیار زیادی دارد و طبق اعلام فیس بوک، مردم ایران جز 7 کشور پر استفاده‌ی اینستاگرام هستند. البته این موضوع به نفع شماست چون در کشورهای خارجی شخصی که می‌خواهد بلاگر شدن را شروع کند غیر از آن‌ که باید برای حوزه‌ی فعالیتش تحقیق کند، باید به سراغ شبکه‌ی اجتماعی مورد فعالیتش نیز برود .

بنابراین برای بلاگر شدن بهتر است ابتدا تحقیقاتی در مورد حوزه‌های مختلف ولاگر شدن کنید و سپس سعی کنید با توجه به علاقه‌ی شخصی و همچنین میزان درآمد، یک حوزه را برای خود انتخاب کنید.

انواع آن

یکی از اصلی ترین مهارت‌های بلاگرها که تمام این افراد باید داشته باشند توانایی در جذب افراد به وسیله محتوای تولید شده و تعامل با افراد است. پس اگر نتوانید در جذب و تعامل با افراد موفق عمل کنید به راحتی شکست می‌خورید.

اما قبل از اینکه به عوامل موفقیت هر بلاگر اشاره کنیم، باید با انواع بلاگر ها آشنا شویم. برای اینکه رشد مداومی داشته باشید باید به مخاطبان انتظاری بدهید. انتظار اینکه با چه پیجی تعامل می‌کنند و چه چیزی می‌توانند از این پیج انتظار داشته باشند.

بلاگری انواع مختلفی دارد از جمله:

بلاگر اقتصادی، طنز، غذا، بلاگر دکوراسیون، آموزش، بلاگر سفر و خیلی چیزهای دیگر

بلاگر
بلاگر

چگونه یک بلاگر موفق باشیم؟

برای موفق شدن نه‌ تنها باید مسیر مشخصی داشته باشید، بلکه نکات مهمی وجود دارد که باید آنها را خوب یاد بگیریم.

محتوای با کیفیت

تولید محتوای با کیفیت اگرچه در وهله اول آسان به نظر می‌رسد. اما کیفیت محتوایی که منتشر می‌کنید، تعداد لایک، کامنت و فالوورهای شما را مشخص ‌‌‌می‌کند. یک عکس سلفی تار یا تصویر غذایی که نور کمی دارد، مخاطبان را فراری می‌دهد. اما اگر تصاویر زیبا و با کیفیت استفاده کنید، مردم جذب تصاویرتان ‌می‌شوند و درباره محتوای شما صحبت می‌کنند.

موضوع مشخص

اگر ‌می‌خواهید بخشی از ایفلوئنسرهای اینستاگرام باشید، باید خودتان را برجسته‌تر از دیگران نشان دهید. باید یک موضوع مشخص را انتخاب کرده و درباره همان موضوع صحبت کنید.

تبادل با بلاگرها

هرچقدر با افراد بیشتری همکاری کنید، مسیر موفقیت شما در فرایند بلاگر شدن آسان‌تر می‌شود. شبکه ای از اینفلوئنسرها و بلاگرهای موضوع تخصصی خود را جمع آوری کرده و آنها را دنبال کنید. سعی کنید با آنها همراه شوید و از فرصت‌‌‌های همکاری استقبال کنید.

بالا بردن مهارت

برای اینکه فرایند این کار را با موفقیت طی کنید و صفحه اینستاگرام خود رشد دهید، باید به مهارت‌‌‌های اینستاگرام مسلط باشید. اپلیکیشن‌‌‌های تولید محتوا، ادیت عکس، تولید پست و استوری را شناسایی کنید و با آنها کار کنید.

شناسایی برند در حوزه کار خودتان

زمانی که فالوئر شما  به 1000، نفر رسید می‌توانید با برندها ارتباط برقرار کنید. از این‌ که فالوئرهای میلیونی ندارید، نترسید. با آنها ارتباط برقرار کنید و وارد مکالمه شوید. فالوئرهای شما مخاطبان هدف آن برندها هستند، بنابراین برای آنها ارزشمند هستید.

بلاگر
بلاگر

خصوصیات یک بلاگر

به عنوان یک بلاگر باید به موضوعی که درباره آن تولید محتوا می‌کنید، علاقه داشته باشید. مثلا اگر در حوزه مد و فشن کار می‌کنید، و یک فشن بلاگر هستید، طبیعتا باید به این موضوع علاقه داشته باشید. بلاگرها شور و علاقه خودشان را نسبت به آن موضوع به اشتراک می‌گذارند و فالوئرها هم از شور و علاقه آنها پیروی می‌کنند. موضوعی که دوست دارید را انتخاب کنید و بعد درباره آن تولید محتوا کنید.

همه بلاگرها در قسمت بیوی صفحه‌‌شان توضیحاتی درباره خودشان نوشته‌اند. بنابراین به عنوان یک بلاگر، نباید این قسمت را خالی بگذارید. توضیحات کوتاه و مفیدی درباره خودتان بنویسید. این توضیحات نباید طولانی باشد. فراموش نکنید که بیوی صفحه اینستاگرام اولین چیزی است که دنبال‌ کنندگان شما می‌بینند، بنابراین برای نوشتن این قسمت دقت کافی به خرج دهید. از استیکرها، موقعیت جغرافیایی و کلمه‌‌‌های کلیدی استفاده کنید.

برای بلاگر شدن به فعالیت و حضور مداوم در اینستاگرام احتیاج دارید. این افراد با اینستاگرام مثل دوست‌‌شان برخورد می‌کنند. آنها هرروز اینستاگرام‌‌شان را بررسی می‌کنند، روزانه یا چند بار در هفته پست می‌گذارند.

همه انسان‌ها دوست دارند احساس ارزشمندی کنند. حتماً متوجه شده‌اید که انتقادات اگرچه مثبت و سازنده هم باشند اما به مزاج انسان‌ها خوش نمی‌آیند. این به آن خاطر است که انتقاد ارزشمندی انسان را کاهش می‌دهد.

وقتی یک بلاگر با گفتن جملات ارزشمند کننده، ارائه جوایز یا هر کاری که بتواند حس ارزشمندی در انسان‌ها ایجاد کند، می‌تواند باعث جذب آنها شود. راز موفقیت بسیاری از بلاگرهای مشهور این ارزش دادن به طرافداران است که باید حتماً با صداقت نیز همراه باشد.

اصول بلاگر

از آن دسته کسب و کارهای اینترنتی است که درآمد بسیار بالایی دارد. یکی از شبکه های اجتماعی که بسیار درآمد زا است اینستاگرام است. برای اینکه در این نوع کسب و کار موفق باشید باید اصولی را رعایت کنید که به آن می پردازیم.

  • بیوگرافی کاملا واضحی از کسب و کار خود قرار دهید.
  • همیشه از محتوای اختصاصی مربوط به خودتان استفاده کنید.
  • تصویر پروفایل مربوط به کار خود انتخاب کنید.
  • تصاویر با کیفیت منتشر کنید.
  • روی فن بیان خود کار کنید.
  • محتوای خود را در ساعات 9 صبح و 9 شب منتشر کنید.
بلاگر
بلاگر

درآمد این کسب و کار؟

برای کسب درآمد از طریق شبکه‎‎‌های اجتماعی، ابتدا باید مخاطبین بسیاری را برای خود جمع ‎آوری کنید. سپس به تبلیغات برندها و دیگر کسب و کارها بپردازید و از این روش درآمدزایی نمایید. از طرفی دیگر می‎توانید واسطه‎ فروش محصولات و برندهای مختلف نیز بشوید.

یکی دیگر از روش‌هایی که می‌شود برای این کار انجام داد معرفی کردن یک برند خاص است. بدین صورت که عکس یکی از محصولات این برند را به اشتراک گذاشته و از فالوورها و طرفداران می‌خواهید که این محصول را خریداری نمایند. البته پس از گذشت مدتی این برندها هستند که از بلاگرها می‌خواهند با آنها همکاری کنند.

مهم‌ترین نکته در این رابطه این است که بلاگر شدن و به دست آوردن درآمد کار چندان ساده‌ای نیست. همچنین نیازمند زمان طولانی است تا شما به‌عنوان یک بلاگر برای مردم شناخته شوید.

بنابراین اگر می‌خواهید کسب و کاری پول ساز رقم بزنید و از درآمد بسیار خوبی برخوردار شوید می‌توانید بلاگری را انتخاب کنید. البته اگر توانایی هر نوع بلاگری را داشته باشید بسیار خوب فقط باید تلاش کنید.

زرد نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.