قرار گذاشتن با فرد غریبه

قرار گذاشتن با فرد غریبه که تاکنون او را ندیده‌اید!

قرار گذاشتن با فرد غریبه یعنی فردی که تاکنون او را ندیده‌اید، در اصطلاح به قرار ناپیدا (blind date) شناخته می‌شود. در این نوع قرار گذاشتن هم همچون هر قرار بیرون رفتن دیگری باید یک سری نکات رعایت شود.

شاید دوست شما برایتان با فردی که تاکنون او را ندیده‌اید، یک قرار جور کرده باشد تا یکدیگر را ببینید و اگر خواستید رابطه‌تان را با هم ادامه دهید. شما ممکن است درباره این فرد، هیچ چیزی ندانید و یا یک شناخت کم، طبق معرفی دوستتان داشته باشید. به همین دلیل احتمالا کمی ترس شما را در برگرفته باشد. احتمالاً سوالات زیادی ذهن شما را درگیر کند. برای مثال، “اگر از او خوشم نیاید باید چه کنم؟” یا “اگر من از او خوشم آمد و او از من خوشش نیامد چه؟” و … .

نگران نباشید، ما اینجا هستیم که به شما کمک کنیم تا آمادگی لازم برای قرار گذاشتن با فرد غریبه را داشته باشید و به تمام سوالات احتمالی که ذهن شما را مشغول کرده است، پاسخ دهیم.

انتظار هر اتفاقی را داشته باشید!

قرار گذاشتن با فرد غریبه - علاقه مند نشدن
قرار گذاشتن با فرد غریبه – علاقه مند نشدن

همانطور که گفته شد، این یک قرار ناپیدا است. شما فرد روبرویتان را تاکنون ندیده‌اید، هیچ تصویری از او در ذهنتان ندارید و شاید حتی فقط اسمش را بدانید. پس انتظار هر اتفاقی را داشته باشید. حتی اگر تعریفی از او شنیده باشید یا حداقل عکسش را دیده باشید، باز هم انتظار متفاوت بودن او را داشته باشید.

اگر شما از او در ذهنتان یک بت بسازید، ممکن است اگر وقتی او را دیدید و او با تصورتان متفاوت باشد، با دیدنش ناامید شوید.

شما با دیدنش، احتمالا حداقل از نظر ظاهری در چند دقیقه اول متوجه خواهید شد که جذب او شده‌اید یا خیر.

قرار را در مدت زمان کوتاه ست کنید!

قرار گذاشتن با فرد غریبه که برای اولین بار قرار است او را ببینید، بهتر است کوتاه باشد. سینما رفتن یا رستوران رفتن در چنین قرارهایی پیشنهاد نمی‌شود. بهتر است قراری را تنظیم کنید که کمتر از یک ساعت باشد. مثلا خوردن یک قهوه با هم در یک کافه، قرار خوبی است.

در این صورت اگر از او خوشتان نیامده باشد، خیلی زود به خانه بازخواهیدگشت. از طرفی اگر خوشتان آمده باشد هم یک قرار بعدی می‌توانید با هم ست کنید.

داشتن بهانه برای خروج احتمالی از قرار

وقتی از طرف مقابلتان خوشتان نیاید، قطعا ترجیح می‌دهید زودتر قرار را ترک کنید. اما بی دلیل رفتن شاید کمی بی ادبانه به نظر برسد. به همین دلیل باید از قبل از قرار چاره‌ای بیندیشید، تا در صورت قرار گرفتن در این موقعیت، بهانه‌ای داشته باشید.

برای مثال می‌توانید قبل از رفتن به سر قرار، از یکی از دوستانتان بخواهید نیم ساعت بعد با شما تماس بگیرد. سپس شما را به یک بهانه‌ای بیرون بکشاند. اگر از طرف مقابلتان خوشتان آمد، تلفن را می‌توانید با یک سری صحبت کوتاه قطع کنید یا به او بگویید بعداً با او تماس خواهید گرفت. اما اگر به دنبال بهانه برای خروج از قرار بودید، می‌توانید با گفتن “باشه الان خودم رو می‌رسونم” قرار را ترک کنید.

خودتان باشید!

قرار گذاشتن با فرد غریبه - دروغ گفتن
قرار گذاشتن با فرد غریبه – دروغ گفتن

یکی از بزرگترین اشتباهاتی که افراد در قرار ملاقات با فردی که اصلا او را ندیده‌اند یا به تازگی با او آشنا شده‌اند، انجام می‌دهند این است که خودشان را آنچه نیستند، نشان می‌دهند.

اول از همه، شما باید عزت نفس داشته باشید و خودتان را قبول داشته باشید. کسی که خودش را قبول دارد، هیچوقت در ملاقات با یک آدم جدید، خودش را کسی که نیست نشان نمی‌دهد.

دوماً شما باید به این نکته دقت کنید که کاری که شما می‌کنید چه نتیجه‌ای دارد و به چه دلیلی انجام می‌دهید.

اگر شما می‌خواهید توجه طرف مقابل را به خود جذب کنید و با او به قرار گذاشتن ادامه دهید، اینکه خودتان را جوری که نیستید نشان دهید، بعدها شما را اذیت خواهد کرد. اگر رابطه‌تان پایدار شود، تا کی قرار است به نقش بازی کردن ادامه دهید؟

سوماً طرف مقابلتان حق دارد که بفهمد شما دقیقاً چه شخصی با چه ظاهری و با چه طرز فکری هستید.

اگر دختر هستید احتیاط کنید!

شما وقتی به دیدن کسی می‌روید که پیش از این هرگز او را ندیده بودید، نباید بدون احتیاط و با اعتماد کامل به سر قرار بروید.

اگر این قرار را یکی از دوستانتان هماهنگ کرده و آن شخص را هم دوستتان به خوبی می‌شناسد، می‌توانید کمی با خیال جمع به دیدن او بروید. اما باز هم زمان و مکان قرارتان را حتما به یکی از دوستان صمیمی‌تان بگویید.

اما اگر فردی که به دیدن او می‌روید را هیچ شخص دیگری در اطرافتان نمی‌شناسد و برای مثال از فضای مجازی با او آشنا شد‌ه‌اید، حتماً شخصی را در جریان مکان و زمان قرارتان قرار دهید. همچنین می‌توانید برای محکم کاری، از او بخواهید بعد از گذشت 15 دقیقه از شروع دیدارتان، با شما تماس بگیرد یا به محلی که هستید از دور سر بزند.

پرداخت هزینه

اگر آقا هستید، هر جایی که قرار گذاشتید، در کافه یا رستوران، حتما هزینه صورت حساب را پرداخت کنید. اما اگر دختر اصرار داشت که دنگ خودش را حساب کند، بیش از حد اصرار نکنید.

اگر دختر هستید، بهتر است دنگ خودتان را حساب کنید. شاید دوست نداشته باشید، مدیون پسر بمانید.

خداحافظی

قرار گذاشتن با فرد غریبه - پایان خوش
قرار گذاشتن با فرد غریبه – پایان خوش

خداحافظی کردن در قرار گذاشتن با فرد غریبه همیشه پر از سردرگمی است. احتمالا نمی‌دانید باید چه بگویید و چه کنید.

همیشه باید هر کاری که درست است را انجام دهید. اگر از او خوشتان آمده و دوست دارید او را دوباره ببینید، مطمئن شوید که این را می‌داند. به او بگویید با او تماس می‌گیرید یا منتظر تماسش هستید.

همینطور اگر فکر نمی‌کنید رابطه‌تان با او به جای خوبی برسد، از همان ابتدا با او صادق باشید. دلیل این حستان و اینکه چرا این رابطه را رابطه خوبی نمی‌دانید، به او بگویید. او را با امید دادن دروغین گول نزنید و منتظر نگذارید.

شناخت او از طریق صحبت‌هایش

به صحبت‌هایی که در قرارش می‌زند خوب توجه کنید. با توجه به این صحبت‌ها، می‌توانید او را بشناسید. می‌توانید در مورد فیلم، موسیقی، غذا و … صحبت کنید تا علایق یکدیگر را بشناسید.

همچنین در قرار گذاشتن ناپیدا باید به دنبال صحبت‌های هشداردهنده فرد مقابل نیز باشید تا خصوصیات اخلاقی او بهتر بشناسید.

برای مثال بی ادبی کردن با گارسون، تعارف نزدن برای پرداخت حساب میز، بد صحبت کردن در مورد دوست دختر سابق، عدم رعایت بهداشت و …، همه این‌ها می‌توانند علائمی هشداردهنده برای شما باشند که آیا می‌خواهید با او ارتباطتان را ادامه دهید یا خیر.

سخن پایانی

در این مطلب سعی کردیم تمام نکاتی که بهتر است در قرار گذاشتن با فرد غریبه رعایت شود را بیان کنیم. از اینکه تا پایان مطلب همراه ما بودید، از شما متشکریم. اگر این مطلب برای شما مفید بود، احتمالا از خواندن مطالب قوانین رفتن به یک قرار عاشقانه و چگونه عشق خود را ابراز کنیم؟ نیز لذت ببرید.

اگر شما هم نکته یا تجربه‌ای در زمینه قرار گذاشتن با فرد غریبه در ذهنتان دارید، در قسمت کامنت‌ها با ما و دیگر کاربران، به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *