کارت بیت پی

کارت  بیت‌پی (Bitpay) چیست؟

مقدمه

کارت بیت‌پی (Bitpay)، از انواع کارت‌های اعتباری مستر کارت است که از طریق آن می‌توانید به صورت آنی با بیت کوین پرداخت انجام دهید. شرکت بیت پی نیز یک شرکت ارائه خدمات پرداخت آمریکایی است که در سال ۲۰۱۱ راه‌اندازی شد.

بیت پی دارای یک پلتفرم پرداخت بیت کوین می‌باشد و دفتر مرکزی آن در ایالت آتلانتا آمریکا قرار دارد. با کارت بیت پی می‌توانید در به جای ارز فیات، با بیت کوین پرداخت انجام دهید. در این مقاله از زرد نیوز به بررسی و معرفی کارکرد کارت بیت پی خواهیم پرداخت؛ پس تا انتها ما را همراهی کنید.

کارت بیت پی چیست؟

 کارت بیت پی یک مستر کارت اعتباری است که به شما امکان می‌دهد بلافاصله ارز دیجیتال را به ارز فیات تبدیل کنید. سپس ارز روی کارت بارگذاری می‌شود و می‌توانید آن را در هر جایی که کارت‌های اعتباری مستر کارت را می‌پذیرند، در هر نقطه از جهان خرج کنید. همچنین می توانید از کارت بیت پی خود برای تراکنش‌های آنلاین و برداشت‌ از دستگاه‌های خودپرداز استفاده کنید. کارت بیت پی استفاده از ارزهای دیجیتال را با تبدیل آن‌ها به ارزهای فیات تسهیل و شکاف بین ارزهای واقعی و مجازی را پر می‌کند.

مستر کارت اعتباری بیت پی در ژوئن ۲۰۲۰ راه اندازی شد.

نکات مهم

  •  کارت بیت پی، یک کارت اعتباری ارز دیجیتال است که به شما امکان می‌دهد از بیت کوین برای پرداخت در شبکه مسترکارت استفاده کنید.
  • بیت پی را در سال ۲۰۱۱ استفان پِر (Stephen Pair) و تونی گالیپی (Tony Gallipi) تأسیس کردند. بیت پی یک پردازشگر پرداخت است که به کسب و کارها امکان می‌دهد بیت کوین را به عنوان پرداخت بپذیرند.
  • این کارت می‌تواند به عنوان یک کارت اعتباری قابل شارژ استفاده شود، اما امکان استفاده از آن به عنوان یک کارت نقدی وجود ندارد.
  • شرکت بیت پی، علاوه بر خدمات پرداخت و کارت بیت‌ پی، یک اپلیکیشن کیف پول مختص این کارت را نیز ارائه می‌کند. می‌توانید در این کیف پول  بیت کوین ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌خود را خرج کنید و یا آن را به دلار تبدیل و آن را با کارت بیت پی خود خرج کنید.

کارت بیت پی چگونه کار می‌کند؟

کارت بیت‌پی یک کارت اعتباری قابل شارژ است و کارکرد متفاوتی با کارت نقدی دارد. کارتِ بیت‌ پی به کسب‌ و کارها این امکان را می‌دهد که بیت‌ کوین را به‌ عنوان پرداخت بپذیرند و واریز‌های بانکی را به صورت مستقیم به واحد پولی که انتخابی خود دریافت کنند. لازم به ذکر است که هزینه تسویه این تراکنش‌ها فقط ۱ درصد می‌باشد. در حال حاضر، بیت پی از تسویه با هشت ارز و واریز مستقیم بانکی در ۳۸ کشور پشتیبانی می‌کند. تسویه با بیت کوین، بیت کوین کش، جمینای، دلار، پاکسوس (Paxos USD) سیرکل کوین (Circle USD Coin) از ۲۴۳ کشور دنیا پشتیبانی می‌شود.

شرکت بیت پی علاوه بر خدمات پرداخت و کارت بیت پی، یک اپلیکیشن کیف پول را نیز ارائه می‌کند. در این کیف پول می‌توانید بیت کوین خود را مدیریت نمایید و آن را از طریق کارت بیت‌ پی را به دلار تبدیل و خرج کنید. علاوه بر این، اپلیکیشن کیف پول بیت‌ پی از گزینه‌های مختلف زیادی برای خرید و ذخیره ارزهای دیجیتال و پرداخت‌های آنلاین پشتیبانی می‌کند. می‌توانید از صدها فروشگاه واقعی و مجازی به صورت آنلاین گیفت کارت بخرید.

چگونه کارت بیت پی تهیه کنیم؟

برای تهیه کارت بیت‌پی، باید اپلیکیشن “BitPay” را روی دستگاه تلفن همراه خود دانلود کنید. سپس آن را نصب و باز کنید، روی نماد کارت کلیک نماييد و طبق دستورالعمل‌ها برای دریافت کارت درخواست دهید.

برای درخواست کارت بیت‌پی، باید حداقل ۱۸ سال سن داشته باشید و احراز هویت و اقامت خود را با موفقیت انجام دهید. علاوه بر این، باید یک سلفی واضح از چهره خود و یک عکس از یک مدارک پشتیبانی‌شده مانند موارد زیر ارائه دهید:

  • شماره ملی
  • گذرنامه
  • اجازه اقامت
  • گواهینامه رانندگی
  • ویزای مهاجرت

کارت بیت پی را می‌توانید در هر فروشگاهی که کارت اعتباری مستر کارت را می‌پذیرد، استفاده نمایید. همچنین می‌توانید از آن برای برداشت پول نقد در هر دستگاه خودپرداز سازگار با مستر کارت استفاده کنید.

تاریخچه کارت بیت پی

شرکت بیت پی را استفن پِر (Stephen Pair) و تونی گالیپی (Tony Gallipi) در سال ۲۰۱۱ تاسیس کردند. این شرکت، یک پردازشگر پرداخت است که کسب و کارها را قادر می‌سازد بیت کوین را به عنوان پرداخت بپذیرند. این شرکت آتلانتا، ایالت جورجیا مستقر است.

پس از اینکه ۱۰ هزار کسب و کار‌ برای پذیرش بیت کوین با خدمات بیت پی ثبت نام کردند، این شرکت توانست ۳۰ میلیون دلار سرمایه در سال ۲۰۱۴، از سرمایه گذارن خطرپذیر جمع‌آوری کند. در سال ۲۰۱۸، مجددا توانست از سرمایه‌گذاران دیگر تامین مالی شود و در نهایت ۴۰ میلیون دلار اضافی به دست آورد.

استفان پِر، از موسسان شرکت بیت‌پی، در کنفرانس خبری در ژوئن ۲۰۲۰ گفت: (کارت بیت‌پی مزایا و ویژگی‌های جدیدی را برای مشتريان ارائه می‌کند. این کارت تبدیل بیت‌ کوین و سایر ارزهای دیجیتال را به ارز فیات بدون ریسک و آسان‌تر می‌کند. ما خوشحالیم که با مسترکارت کار می‌کنیم تا گسترش استفاده از کریپتو و جذب مشتریان جدید را که می‌خواهند بیت‌کوین خرج کنند را برای مشاغل آسان کنیم. قصد ما افزایش مکان‌هایی است که بیت‌کوین را به عنوان پرداخت می‌پذیرند.”

از سپتامبر ۲۰۲۰، صنعتی که بیشترین سهم

پرداخت‌های ارز دیجیتال را در سراسر جهان از طریق بیت‌پی داشت، صنعت کارت‌های اعتباری و گیفت کارت بود. ۲۶/۳ درصد از کل پرداخت‌های این حوزه از طریق بیت‌پی انجام شد.

نکته

در فوریه ۲۰۲۱، این سرکت اعلام کرد که دارندگان آمریکایی کارت اعتباری بیت‌پی مسترکارت می‌توانند کارت خود را به کیف پول اپل اضافه کنند و ارزهای دیجیتال را با Apple Pay خرج کنند. علاوه بر این، اگر منتظر دریافت کارت فیزیکی خود هستند، می‌توانند کارت مجازی خود را از طریق برنامه کیف پول بیت پی به کیف پول اپل خود اضافه و بلافاصله خرید را شروع کنند. این شرکت همچنین اعلام کرد که پشتیبانی از Google Pay و Samsung Pay را اضافه خواهد کرد.

سوالات متداول در مورد کارت بیت پی

آیا کارت بیت پی را می‌توانم در خودپرداز استفاده کنم؟

می‌توانید از کارت بیت پی خود در دستگاه‌های خودپرداز با محدودیت سه برداشت در روز استفاده کنید که مجموعاً سقف مبلغ برداشت بیش از ۲۰ هزار دلار در روز نیست.

آیا کارت بیت پی رایگان است؟

ممکن است کارمزدهای ماینر و کیف پول، کارمزد ۲/۵۰ دلاری برای برداشت‌های خودپرداز و بازپرداخت وجه و سایر کارمزدها را طبق برنامه کارمزد خود بپردازید.

هزینه یک کارت بیت‌پی چقدر است؟

پس از ایجاد حساب کاربری و تایید آن، خود کارت رایگان است. علاوه بر این، در صورت استفاده از کارت در داخل ایالات متحده، هیچ کارمزد تراکنشی وجود ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *