هش ریت بیت کوین

هش ریت بیت کوین رکورد شکنی کرد؛ افزایش قیمت بیت کوین در راه است؟

نرخ هش ریت بیت کوین بر اساس گزارش تازه گلسنود (Glassnode) رکورد تازه ای از خود برجای گذاشته است.

هش ریت در واقع ابزاری برای اندازه گیری قدرت پردازشی بلاکچین بیت کوین است، سایت دیکریپت در گزارشی به بررسی این موضوع پرداخته است.

برای یکپارچه سازی سیستم‌های غیرمتمرکز موجود در بلاکچین بیت کوین، محاسبات پیچیده ریاضی باید صورت بگیرد.

وقتی بیت کوین‌ها ماین (استخراج) می‌شوند، بلاک‌های تراکنش‌های تأیید شده یک هش تازه دریافت می‌کنند و این به بلاکچین اضافه می‌گردد.

هش ریت بیت کوین
هش ریت بیت کوین

حالا گزارشات نشان می‌دهد که هش ریت بیت کوین با رسیدن به 140 اگزا هش (EH/S) بر ثانیه نسبت به 129 اگزا هش که در ماه گذشته داشته رکورد تازه ای را به ثبت رسانده است.

سال جدید میلادی برای هش ریت بیت کوین، سال مثبتی بوده است، پس از اینکه در هفته نخست ژانویه، هش رییت بیت کوین بر روی 105 اگزاهش کار خود را آغاز کرده است و حالا به 140 اگزا هش رسیده است.

اگرچه در سال 2020، دو بار هش ریت بیت کوین سقوط کرده بود، یک بار در مارس 2020 به 95 اگزاهش و یک بار هم در می 2020 به پایین ترین حد خود یعنی 91 اگزاهش سقوط کرده بود.

افزایش هش ریت بیت کوین چه معنایی برای بیت کوین دارد؟

زمانی که هش ریت بیت کوین افزایش پیدا می‌کند، همه این سوال برایشان پیش می آید که آیا در پی آن قیممت بالا خواهد رفت یا پایین تر خواهد آمد.

چراکه انتظار می‌رود ماینرهای بیت کوین پس از بالارفتن هش ریت، به جای استخراج کوین جدید به نگهداری کوین‌های قبلی خود بپردازند.

این در نتیجه می‌تواند منجر به فشار روی بیت کوین شود و منجر به افزایش قیمت این رمز ارز بگردد.

اگرچه همیشه این همبستگی مشهود نیست و نموداری که BitInfoCharts منتشر کرده است، نشان می‌دهد قیمت بیت کوین‌ می‌تواند علی رغم سقوط هش ریت نیز بالا برود.

با این وجود افزایش هش ریت، برای امنیت بلاکچین خبری خوب خواهد بود. هرچه هش ریت بیت کوین بالاتر باشد، بلاکچین بیت کوین ایمن تر خواهد بود.

اگر کسی تلاش کند که در بلاکچین بیت کوین خرابکاری کند و یا به آن صدمه بزند، باید حداقل 51 درصد هش ریت جهان را در اختیار داشته باشد که بالارفتن هش ریت باعث می شود، این مسئله تقریبا به غیرممکن نزدیک شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *