bitcoin-to-rival-gold-halving

رقابت بیت کوین با طلا

با نصف شدن هزینه استخراج بیت کوین، پیش بینى مى شود که این ارز دیجیتال در عصر تکنولوژی به رقابت با طلا بپردازد. ارزش کل بازار طلا تقریبا ۷ تریلیون دلار تخمین زده مى شود که چیزی معادل ۳۸ برابر ارزش کل بازار بیت کوین در حال حاضر است. افرادی هستند که فکر میکنند ارزهای رمزنگاری شده، براى ذخيره سرمايه در عصر حاضر، به نسبت فلزات گرانبها بهتر هستند.

بیت کوین بعنوان رقیب طلا شناخته مى شود. مایک کو (یکی از افراد خبره در حوزه ارزهای دیجیتال) در وبسایت  coinbase مطرح كرده که بیت کوین بعنوان ارزی برای ذخیره سرمایه در عصر دیجیتال، رقیب طلاست. با استناد به دیدگاه او، طلا به خاطر كمياب بودنش یک منبع ذخیره تاریخی بوده و این چیزی هست که ارزرمزنگاری‌شده ميتواند جایگزینش شود. در این ارز دیجیتال نیز محدودیت های مشخصی در میزان تولید آن وجود دارد. این کار با روش های قطعی مانند نیم شدن پاداش استخراج یا هالوینگ (نیم شدن پاداش استخراج یا هالوینگ رویدادی است که در آن میزان بیت کوین های جدید ایجاد شده، نصف می شود. این رویداد تقریبا هر چهار سال یک بار اتفاق می افتد.) انجام می شود.

مایک کو توضیح میدهد که اگر فردا یک سیارک فرضی حامل جعبه هاى طلا به زمین سقوط کند، ارزش طلا سقوط میکند.

درحالی که طلا فلزى براق است که مانند فلزات ديگرى همچون مس میتواند در الکترونیک قابل استفاده باشد. اما ارزش مس یک کسر کوچک از ارزش طلاست. بیت کوین مزاياى بسيارى دارد كه ميتواند از هر فلز گرانبهايى بهتر باشد. از مزایایش مى توان به مواردی همچون قابلیت حساب و کتاب کردن، قابلیت انتقال و تقسیم پذیر بودن آن اشاره کرد.

ویژگی دیگری که بیت کوین دارد و آن را به یک ارز محبوب تبدیل کرده امینت معاملات با بیت کوین است، زیرا بیتکوین میتواند به صورت دیجیتالی و با نام مستعار بین افراد منتقل شود. بعلاوه، طبق گفته مایکو در انتقال مبلغ زیاد در بیت کوین در سطح بین المللی، هزینه نسبتا كمى لازم است، زیرا مانند طلا نیازی به اسکورت گارد حفاظتى برای انتقال ندارد. در یک دهه گذشته، ارزش بیت کوین بطور قابل ملاحظه ای بالا آمده که عدم قطعیت اقتصاد جهانی را افزایش داد است. ذخیره طلا و بیت کوین از روش های امنی هستند كه از کاهش ارزش پول جلوگيرى مى كنند.

بيت كويين داراى مزیت های فراوانى همچون، همگام بودن با تکنولوژِی و توسعه شتابان برای رقابت با طلا در عصر دیجیتال است.

هالوينگ اولين بار در سال ٢٠١٢ اتفاق افتاد. در این زمان پاداش بلوك ٥٠به  سكه رسیده بود و با هالوینگ به ٢٥ سكه سقوط كرد. بار دوم و به عبارتی بار آخر هالوينگ در سال ۲۰۱۶ اتفاق افتاد، زمانی که پاداش بلوک از ۲۵ سکه به ۱۲.۵ سکه سقوط كرد. پیش بینی می شود هالوینگ بعدی در آوریل 2020 رخ دهد.

بعد از این اتفاق، استخراج کنندگان BCH (بيت كويين كش) و BSV (بيت كويين اس وى) نصف پاداش بلوک خود را از دست می دهند و فقط ۶.۲۵ سکه برای هر بلوک استخراجی را دریافت می‌کنند. تا مدت ها بعد از آوریل ۲۰۲۰ انتظارى برای اتفاق افتادن هالوینگ در بيت كوين نمیرود.

سلب مسئولیت: مقالاتی که در رابطه با قیمت و بازار بیت کوین در این وبسایت و سایت‌های دیگر منتشر میشوند صرفا جنبه ی اطلاع رسانی دارند و نباید به عنوان توصیه معاملاتی در نظر گرفته شوند. نه این سایت و نه نویسنده هیچ مسئولیتی در قبال سود یا زیان ندارند و تصمیم گیری در انجام دادن یا ندادن معامله توسط خود خواننده ى متن گرفته میشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.