قیمت بیت کوین

کاهش 3 درصدی قیمت بیت کوین در پی افزایش فروش از سوی ماینرها

قیمت بیت کوین همزمان با افزایش معاملات فروش از سوی ماینرها نزدیک به 3 درصد کاهش پیدا کرد.

قیمت بیت کوین (BTC) روز گذشته (13 سپتامبر) از 10580 دلار به 10258 دلار کاهش پیدا کرد. کاهش 3 درصدی قیمت بیت کوین در کمتر از 9 ساعت حاکی از آن بود که ماینرها در حال فروش بیت کوین هستند.

فشار فروش بیت کوین از سوی ماینرها

طی هفته گذشته، تحلیل گران داده های درون زنجیره ای عنوان کرده بوده اند که ماینرها در حال فروش مقادیر زیاید از بیت کوین هستند.

به گزارش کوین تلگراف ماینرها یکی از دو منبع اصلی هستند که فشار فروش را در بازار ارز دیجیتال در کنار صرافی‌ها ایجاد می‌کنند. متعاقباً وقتی ماینرها بیت کوین‌های ماین شده خود را جابجا می‌کنند، یک فشار فروش در بازار ایجاد می‌شود.

کی یونگ-جو مدیرعامل یکی از شرکت‌های تحلیلی در این باره می‌گوید:

تا آنجایی که من اطلاع دارم، برخی از ماینرهای چینی از سود دل خواه ماینینگ خود راضی هستند و دیگر نمی‌خواهند که رقبای تازه ای برای ماینینگ در این صنعت داشته باشند.

در همین حال، داده های مرکز گلسنود (Glassnode) نشان می‌دهد که شاخص انتقال سرمایه ماینرها به صرافی‌ها به بالاترین رکورد خود در پنج ماه اخیر رسیده است.

جهش پیشین این شاخص در اواسط ماه آگوست به ثبت رسیده بود، جایی که بیت کوین با رسیدن به قیمت 12 هزار دلار به بالاترین نرخ قیمتی خود در سال 2020 رسید که خیلی سریع با یک اصلاحیه به سمت 10 هزار دلار حرکت کرد.

شاخص تبدیل سرمایه ماینرها به صرافی ها
قیمت بیت کوین
شاخص تبدیل سرمایه ماینرها به صرافی ها

اگر بیت کوین بتواند از این عقب نشینی ماینرها به سمت یک بازیابی حرکت کند، احتمالا تقاضای کافی از سوی سرمایه گذاران خرد در صرافی‌ها وجود دارد. اما اگر قیمت بیت کوین به روند نزولی خود ادامه دهد، یعنی تقاضای کافی برای جذب این فشار وجود ندارد.

معامله گران در کوتاه مدت چه انتظاری از بیت کوین دارند

در کوتاه مدت، معامله گران علی رغم افت بهای بیت کوین در محدوده 10500 دلار همچنان به صورت محتاطانه ای خوش بین هستند.

آن‌ها همچنین بعید می‌دانند که نقطه مقاومتی بزرگ بیت کوین در اولین تلاش شکسته شود.

با این وجود در آخرین تحلیل های قیمتی بیت کوین، مایکل فن دی پاپ سطح مقاومتی را مهم ترین نقطه برای شکسته شدن درکوتاه مدت عنوان کرده است، او در این باره گفته است:

اگر قیمت بیت کوین بتواند سطح 10450 دلاری را بشکند، نقطه عطف حیاتی و بالقوه در بازه قیمتی 10900 تا 11 هزاردلار شکل خواهد گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *