بازار بیت کوین

بیت کوین در انتظار سومین کوارتر مثبت پیاپی پس از سه سال

بر اساس گزارش‌های اخیر Skew، تاکنون بیت کوین سه چارک (سه ماهه) مثبت پیاپی را از سال 2012 تجربه نکرده است.

اگر بیت کوین در چارک چهارم (Q4) (سه ماهه آخر سال 2020) بتواند مثبت باشد، برای اولین بار در سه سال اخیر سه چارک مثبت را پشت سر می‌گذارد.

به گزارش کوین تلگراف، داده‌های تاریخی بیت کوین در دو کوارتر چهارم اخیر خود به نفع بیت کوین نبوده است و در سال های 2018 و 2019 به ترتیب 42.54 و 13.6 درصد افت را تجربه کرده است.

نمودار تاریخی بیت کوین
نمودار تاریخی بیت کوین

از اواخر سال 2016 تا سال 2018 بیت کوین پنج چارک (کوارتر) مثبت را تجربه کرده است.

تحلیل گران این رکورد تاریخی را به سبب دو عامل دانسته اند. یکی اینکه بیت کوین یک جریان عظیم را در بازارهای آمریکا و کره جنوبی تجربه کرده است.

دلیل دیگر می‌تواند به خاطر کاهش نرخ پاداش بلاک (Block Reward) بیت کوین پس از هاوینگ بیت کوین در جولای 2016 باشد که یک رویداد برجسته در شبکه بیت کوین محسوب می شود.

کوارتر چهارم از سال 2018 برای بیت کوین نزولی ترین کوارتر بوده است

پاداش بلاک (Block Reward) تأثیر مثبتی بر روی قیمت بیت کوین داشته است، چراکه تأثیر مستقیمی بر روی تازه واردها دارد.

زمانی که پاداش بلاک کاهش پیدا می‌کند، یعنی برای به دست آوردن یک بیت کوین باید زمان بیشتری را صرف کرد که این باعث می شود عرضه در طول گذر زمان کاهش پیدا کند.

مشکل اصلی این است که دوران پسا هاوینگ 15 ماه بعد از رخ دادن هاوینگ است و برخی از تحلیل گران در حال مقایسه آن با شرایط فعلی هستند.

آخرین هاوینگ که هر چهار سال یک بار رخ می‌دهد در می 2020 رخ داده است. اگر چرخه مشابهی را برای بیت کوین نسبت به دوران پسا هاوینگ 2016 قائل باشیم، انتظار می رود که در آخرین کوارتر 2021 بیت کون روندی انفجاری را تجربه کند.

دو عامل وجود دارد که به عنوان دو عامل بالقوه می توانند شرایط سختی را برای بیت کوین رقم بزنند. یکی صعود طلا و دیگری ضعف دلار است.

استراتژیست‌ها و تحلیل گران سوئیسی بزرگترین بانک سرمایه گذاری این کشور (UBS) انتظار دارند که طلا همچنان به روند صعود خود در سال 2021 ادامه دهد.

همین پیش بینی آن‌ها نیز حاکی از همزمانی این روند صعودی طلا با افت ارزش دلار نسبت به سایر ارزهای رزرو را نشان می‌دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *