نصف شدن استخراج بیت کوین و افزایش قیمت آن

کاهش استخراج بیت کوین و افزایش قیمت آن به 20 تا 50 هزار دلار

مدیر صندوق پوشش ریسک (پوشش سرمایه) می گوید نصف شدن استخراج بیت کوین می تواند قیمت  هر بیت کوین را به 20 تا 50 هزار دلار برساند.

براساس برآورد جدید، در ماه مه سال 2020 میزان استخراج بیت کوین نصف می شود که این کاهش تولید باعث می شود که قیمت این ارز رمز نگاری شده به 20 تا 50 هزار دلار برسد.

پیش بینی چارلز هوانگ، مدیر عامل صندوق پوشش سرمایه و  استاد یار دانشگاه باروخ این است که قیمت های فعلی بیت کوین در حدود 7500 می باشد.

هوانگ در پستی در وب سایت Medium نوشت که تصور می شود تقاضای بیت کوین تا سال  2021 روی همان 633 هزار ثابت بماند، و میزان استخراج بیت کوین در هر سال 328500 کاهش یابد و با این سرعت فعلی  در هرسال 657000 بیت کوین استخراج  شود. هوانگ در ادامه نوشت: “این تغییر ناگهانی در منحنی عرضه به احتمال زیاد  مانند یک کاتالیزگر باعث افازیش ناگهانی قیمت بیت کوین می گردد.”

شبکه لایتنینگ یک صندوق پوشش ریسک کوچک با تقریبا 500 هزار دلار گردش مالی است، اما هوانگ پیش بینی می کند که تعداد این سرمایه گذارن که از این روش  استفاده می کنند به طور روز افزون افزایش می یابد و تحلیلگران تلاش می کنند تا تاثیر احتمالی نصف شدن استخراج بیت کوین را در این شبکه بررسی کنند، جایی که تعداد استخراج بیت کوین هر 10 دقیقه یک بار نصف می گردد. این نصف شدن استخراج هر 4 سال یکبار و مطابق برنامه 11 سال ارز های رمزنگاری شده اتفاق می افتد.

برخی از ناظران بازار می گویند که نصف شدن استخراج بیت کوین در سال 2012 و  2016 منجر به افزایش قیمت ناگهانی بیت کوین شد و یک بانک آلمانی به نام  BayernLB در اوایل سال جاری پیش بینی کرد در نیمه سال 2020 قیمت هر بیت کوین به 90 هزار دلار می رسد. اما برخی دیگر از تحلیلگران معتقدند ، از آنجا که سرمایه گذارن منتظر این رویداد هستند پس از نظر تئوریک قیمت بیت کوین آماده این تغییرات است پس زیاد تغییر نمی کند.

هوانگ در مصاحبه ای به CoinDesk گفت که وی تخمین می زند که متقاضیان بیت کوین نیز محافظ کارانه به خرید بپردازند. او پیش بینی می کنند 82 هزار  دلار تقاضا  بیت کوین در دارک وب  و 546 هزار دلار نیز در لوکال بیت کوینز  خرید و فروش می شود.

هوان گفت: “افراد زیادی وجود دارند که ادعا می کنند تقاضای  برای بیت کوین وجود ندارد.” “با این حال ، آمار های لوکال بیت کوینز  و دارک وب   نشان می دهد که مردم در حال خرید و فروش بیت کوین هستند.”

هوانگ در پست  وب سایت مدیوم خود نوشت که تحقیقات وی را نباید به عنوان توصیه ی برای سرمایه گذاری تفسیر کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *