قیمت طلا و بیت کوین

همبستگی قیمت طلا و بیت کوین همچنان ادامه دارد

همبستگی قیمت طلا و بیت کوین که به عنوان پناهگاه امن افراد برای دارایی هایشان استفاده می‌شد به بالاترین میزان خود رسیده است.

بر اساس گزارش داده های سایت کوین متریک، ضریب همبستگی قیمت طلا و بیت کوین در یک بازه 60 روزه اخیر به 0.5 رسیده که بالاترین رکورد خود را به ثبت رسانده است.

رکورد زنی همبستگی قیمت طلا و بیت کوین

همبستگی قیمتی مثبت میان این دو دارایی سنتی و دیجیتال از ابتدای جولای یعنی درست در زمان کاهش ارزش دلار رشد سریعی داشته است.

نرخ دلار اخیرا در برابر ارزهای دیگر تنزل داشته است و همین باعث شده است که برای افراد سرمایه گذار بیت کوین و طلا به پناهگاهی درخشان تبدیل شوند.

همبستگی قیمت بیت کوین و طلا
همبستگی قیمت طلا و بیت کوین

تقویت این همبستگی قیمتی میان طلا و بیت کوین، به نوعی اثباتی روی این مسئله خواهد بود که بیت کوین می‌تواند یک دارایی با پناهگاهی امن باشد. همانطور که بسیاری از سرمایه گذاران می‌گویند بیت کوین همان پول است، درست مانند طلا.

از طرفی، حساسیت قیمتی بیت کوین به دارایی با ریسک پایین تر مانند بازار سهام می‌تواند کاهش پیدا کند.

بیت کوین برای پنجمین روز پیاپی از روز دوشنبه علی رغم کاهش ارزش بازارهای سرمایه وال استریت، از قیمت 10 هزار دلاری خود حمایت کرد.

این حمایت‌های پیاپی می‌تواند در بلند مدت باعث شود که زنجیره های میانی صعود توسعه پیدا کند و بازار بیت کوین را اماده یک سیر صعودی دیگر کند.

هش ریت بیت کوین و یا قدرت محاسباتی آن رکورد تازه ای در 150 اگزاهش بر ثانیه را بر اساس گزارش Glassnode به ثبت رسانده است.

این به معنای آن است که سقوط قیمت بیت کوین از 12400 دلار به 10 هزار دلار چندان ماینرهای بیت کوین را نگران نکرده است.

علاوه بر این داده های گلسنود نشان می‌دهد که درصد بیت کوین های جابجا نشده به بالاترین رکورد خود در دو سال اخیر یعنی 30.91 درصد رسیده است.

سیمون پیترز یکی از تحلیل گران بازار کریپتو در این باره می‌گوید:

این آماری که درباره بیت کوین های جابجا نشده وجود دارد، حاکی از آن است که ذهنیت درباره حفظ و نگهداری بیت کوین افزایش پیدا کرده است. به زودی خریداران برای خرید بیت کوین باز هم به میدان خواهند آمد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *