Bitcoin Cash

بیت کوین کش (Bitcoin Cash) چیست؟

بیت کوین کش یک ارز رمزنگاری شده است که در آگوست سال 2017 از یک فورک بیت کوین ایجاد گردید. در بیت کوین کش اندازه بلاک‌ها افزایش یافته است در نتیجه امکان پردازش معاملات بیشتری فراهم شده است. در نوامبر  سال 2018 بیت کوین به دو شاخه مختلف به نام Bitcoin Cash ABC و Bitcoin Cash SV تقسیم شد.

علت اختراع بیت کوین کش چیست؟

 برای توضیح این علت ایجاد بیت کوین کش توسط توسعه دهندگان باید ابتدا یک توضیح مختصر در مورد بیت کوین برای شما عزایزان ارائه کنیم. اطلاعات  مربوط به معاملات بیت کوین در یک دفترچه دیجیتال معروف به بلاک چین پردازش، تایید و ذخیره می شود. این امر باعث می شود که به راحتی امکان دستکاری اطلاعات توسط افراد مختلف وجود نداشته باشد. همچنین چون این شبکه غیر متمرکز است و در رایانه‌های سراسر جهان وجود دارد هک آن غیر ممکن می شود.

اما این فناوری بلاک چین در شبکه بیت کوین یک مشکل دارد آن هم کندی انجام معاملات می باشد. انجام پردازش یک معامله ممکن است چند دقیقه طول بکشد درحالی که  معاملات بانکی در جهان فقط چند ثانیه طول می کشد. این موضوع با افزایش تعداد کاربران بیت کوین بیشتر نیز شد. چون از همان تکنولوژی قدیم برای پردازش معاملات استفاده می شد. به همین علت توسعه دهندگان بیت کوین تصمیم گرفتند که یک ارز رمزنگاری شده جدید که این مشکل را نداشته باشد را ایجاد نمایند.

بیت کوین کش در همین راستا ایجاد شد. سرعت انجام معاملات در این ارز رمز نگاری شده بالاتر می باشد. میانگین تعداد معاملات در هر بلوک در بیت کوین بین 1000 تا 1500 است. در حالی که تعداد معاملات بانکی در بیت کوین کش تعداد آخرین آمار که در سپتامبر 2018 ارائه شده است در هر بلاک به 25000 رسیده است. همچنین در بیت کوین کش اندازه بلاک ها نیز افزایش یافته است و به 8 مگابایت رسیده است. اندازه بلاک های در بیت کوین 1 مگابایت می باشد.

مزیت بیت کوین کش نسبت به بیت کوین

این افزایش سرعت معاملات باعث شده است که از این ارز رمزنگاری شده به عنوان وسیله‌ای برای انجام معاملات روزانه استفاده شود. این مزیت باعث شده که بیت کوین کش بتواند به راحتی با سازمان‌های که کارت اعتباری چند ملیتی ارائه می دهند مانند ویزا کارت رقابت کنند. همچنین این افزایش بلاک باعث کاهش هزینه‌های معاملات نیز گردیده است. این افزایش سرعت پردازش باعث شده است که بیت کوین کش بتواند به عنوان یک ارز رمزنگاری شده به هدف اصلی خود که انجام معاملات روزانه است برسد.

نمودار قیمت بیت کوین کش

قیمت اولیه هر واحد بیت کوین کش در سال 2017 که ایجاد شد 400 دلار بود. در طی این سال قیمت بیت کوین کش نوسانات زیادی داشت و در انتهای سال 2017 قیمت هر واحد بیت کوین کش به بیش از 2900 دلار رسید. این قیمت بالاترین قیمت ثبت شده برای این ارز رمزنگاری شده می باشد. از ابتدای سال 2018 قیمت بیت کوین رو به کاهش بود و تا انتهای سال به هر واحد 163 دلار رسید.

قیمت این ارز رمزنگاری شده در ابتدای سال 2019 به 166 دلار در هر واحد رسید. در این سال نوسانات این ارز خیلی کم بود و در انتهای سال به 210 دلار در هر واحد رسید. شما می توانید روند قیمتی بیت کوین کش را در نمودار زیر مشاهده کنید. نمودار نارنجی تغییرات قیمتی هر واحد بیت کوین کش را از سال 217 تا 2020 را به شما نشان می دهد. قیمت هر واحد بیت کوین کش در این نمودار براساس دلار می باشد.

Bitcoin Cash

پیش بینی قیمت بیت کوین کش

قیمت ارزهای رمزنگاری شده بسیار بی ثبات است. عمده تغییرات قیمت ممکن است در عرض چند دقیقه به دلیل عواملی مانند مقررات، رقابت، ظهور فناوری جدید، احساسات بازار و غیره اتفاق بیفتد. از این رو مطمئنا پیش بینی قیمت چهارمین ارز رمزنگاری شده بزرگ جهان کار آسانی نیست.

اما برخی از پیش بینی ها توسط معامله گران و علاقمندان به این ارزها انجام شده است. حتی برخی از وب سایت‌ها پیش بینی در مورد قیمت بیت کوین کش در آینده انجام داده‌اند. ما در ادامه چند تا از مهمترین این نظرات را برای شما آورده‌ایم:

Trading Beasts

Trading Beasts پیش بینی می کند که در سال 2020 احتمالا سال خوبی برای بیت کوین کش است. آنها پیش بینی کردند که در سال 2020 قیمت هر واحد بیت کوین کوین به 5635.44 دلار افزایش می یابد. و در ادامه اظهار داشتند در بدترین حالت به 3832.10 دلار می رسد.

راجر ور

راجر ور به عنوان شخصی که از زمان تاسیس بیت کوین کش یکی از حامیان این ارز رمزنگاری شده می باشد. پیش بینی کرده است که قیمت هر واحد بیت کوین در آینده 2 برابر با ارزش‌تر می گردد. به گفته وی، بیت کوین کش یک ارز رمزنگاری شده محبوب است زیرا می توانید آن را مانند پول نقد ذخیره و برای انجام معاملات روزمره خود از آن استفاده کنید.

Smartereum

Smartereum یک وب سایت پیش بینی قیمت ارزهای رمزنگاری شده می باشد. این وب سایت پیش بینی کرده است که قیمت بیت کوین در سال آینده به حداکثر 6700 دلار می رسد. که با توجه به این پیش بینی در کمتر از یک سال 500 درصد رشد خواهد کرد. به همین ترتیب پیش بینی کرده است که در  5 ساله آینده قیمت بیت کوین کش به حدود 24600 دلار می رسد.

Crypto Ground

Crypto Ground پیش بینی کرده است که قیمت بیت کوین کش در سال 2020 افزایش پیدا می کند. و احتمالا قیمت این ارز رمزنگاری شده در سال 2020 به 707 دلار می سد. آنها همچنین پیش بین کرده اند که در 5 سال آینده قیمت این ارز دیجیتال به 3067 دلار می رسد.

Price Prediction

Price Prediction دیگر سایت پیش بینی قیمت ارز رمزنگاری شده می باشد. این سایت پیش بینی کرده است که احتمالا قیمت بیت کوین کش در پایان سال 2020 به 9560.28 دلار می رسد.  البته این سایت یک دید خیلی خوشبینانه در مورد این ارز رمزنگاری شده داشته است.

البته تمام این پیش بینی ها براساس تحلیل این افراد و سایت‌ها می باشد. ممکن است با تغییر یک موضوع کل این پیش بینی ها نیز تغییر کند.

3 یک پینگ

  1. پینگ بک: فاست (faucet) چیست؟ - زرد نیوز

  2. پینگ بک: بیماری همه گیر ویروس کرونا اکثر جنبه‌های تجاری بازار بلاکچین و ارزهای رمز پایه را تحت تأثیر قرار داده است - زرد نیوز

  3. پینگ بک: 5 ارز رمزنگاری شده برتر هفته 15 مارس تا 22مارسBTC ،DASH ،BSV ،BCH : CRO - زرد نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.