تحلیل نمودار قیمت بیت کوین

قیمت بیت کوین در صورت شکسته شدن نقطه مقاومت به 16 هزار دلار می‌رسد

قیمت بیت کوین با توجه به معاملاتی که در بازه محدود تر انجام شده است، روزهای کسل کننده و بدون نوسانی را پشت سرگذاشته است.

به گزارش کوین تلگراف، هفته گذشته علی رغم اینکه بازار بسیاری از ارزهای دیجیتال کاهش معاملات را تجربه کرده بودند، اما بیت کوین پس از ثبات نسبی که داشت، حالا امروز با سیر صعودی همراه شده است.

زمانی که بیت کوین وارد یک بازه ثبات می‌شود، کار برای پیش بینی معامله گران از آینده این رمزارز مشکل می‌شود، این سوال ممکن است به وجود بیاید که آیا بیت کوین دوباره به بالای 11 هزار دلار بر میگردد و یا باید منتظر سقوط آن به 9650 دلار باشیم؟

سطوح حیاتی برای قیمت بیت کوین

دلار آمریکا این روزها در کانون توجهات قرار گرفته است، از آن جا که ضعف به سمت دلار آمریکا برگشته است، این انتظار می‌رود که سایر دارایی های کلاس بالا مانند طلا، نقره و بیت کوین به روند صعودی خود ادامه دهند.

چارت قیمت دلار
چارت ارزش دلار

اگر نمودار را با دقت نگاه کنیم، برای رمزارزهایی مانند بیت کوین، نمودار صعودی و سالم به نظر می‌رسد. اما معامله گران باید به سطوحی مهم نیم نگاهی داشته باشند.

چارت قیمتی بیت کوین نشان می‌دهد که 11800 دلار نقطه ای حیاتی در نقطه مقاومت بیت کوین است که طی ماه های اخیر شکسته نشد.

ناحیه سبز رنگی که در نمودار قرار دارد، به عنوان مهم ترین نقطه در بیت کوین در حال حاضر در نظر گرفته شده است.

اگر قیمت بیت کوین بتواند در بالاتر از ناحیه سبز بین 8850 دلار تا 9300 دلار مقاومت خود را حفظ کند، ساختار صعودی آن به نوعی تأیید می‌شود.

اگر قیمت بیت کوین به زیر ناحیه سبز رنگ کاهش پیدا کند، این احتمال وجود دارد که قیمت بیت کوین برای تصحیح به سمت اصلاح قیمتی 7400 دلار حرکت کند.

اگرچه تجربه قبلی در سال 2016 نشان می‌دهد که در اطراف این کانال قبل از رسیدن به یک روند صعودی، نوسانات قیمتی بسیار زیاد بوده است.

بیت کوین و دلار
بیت کوین و دلار

علاوه بر این، تحرکات قیمتی نمودار شباهت زیادی به بازه مشابه در سال 2016 دارد. اگرچه در آن دوره یک جهش صعودی بزرگ را تجربه کردیم و سپس نوسانات محدودتر شد.

اگر بازه فعلی را از نظر قیمتی با بازه قبلی مقایسه کنیم، بالاترین نقطه مقاومتی 11800 دلار وپایین ترین نقطه مقاومت 9200 دلار خواهد بود.

اگر قیمت بیت کوین تثبیت پیدا کند و بتواند از نقطه مقاومتی 11800 دلار عبور کند، هدف بعدی احتمالا 16 هزار دلار خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *