billionaire-optimistic-on-bitcoin-as-a-flight-to-safety

خوش بین بودن یک میلیاردر به بیت کوین به عنوان “پروازی به سمت امنیت”

در مصاحبه ای با بنیانگذار  Morgan Creek Digital(مورگان کریک دیجیتال)، که فردی به نام Anthony Pompliano (آنتونی پومپیلیانو) می باشد، Chamath Palihapitiya (چامات پالیهاپیتیا)، مدیر عامل میلیاردر شرکت سرمایه گذاری Social Capital ، پالیهاپیتیا گفت که اکنون می تواند زمان درخشش بیت کوین باشد.

آشفتگی ادامه دار بازار بیت کوین

پالیهاپیتیا در مصاحبه خود با پولیپانو در مورد موضوعاتی که مربوط به اقتصاد فعلی جهان است صحبت کرد. از نظر جایگزینی دلار یا سایر ارزهای جهانی، پالیهاپیتیا توضیح داد که بیت کوین هنوز هم برای اینکه بخواهد جایگزین این ارزها باشد، بسیار بی ثبات است.

وی گفت: “تنها بازاری که حتی از بازار وام نیز مهمتر است، بازار ارز است.”

پالیهاپیتا توضیح داد که بازارهای ارز از نوسانات نسبتاً کمی برخوردار هستند و ارزش آن ها با گذشت زمان نوسان می کنند. وی گفت: “از این جهت، بازار ارز با ارزش است زیرا این امر به فعالان بازار اجازه می دهد تا در آن بازار فعال باشند تا بتوانند از آن به عنوان ستون اساسی در نحوه فعالیت خود استفاده کنند.”

نمی توان از بیت کوین به همان شیوه ارزهای معمولی استفاده کرد

این میلیاردر گفت: بیت کوین در مقایسه با بازار ارز بسیار بی ثبات است. وی اظهار داشت: “شما نمی توانید به طور مؤثری از بیت کوین استفاده کنید.” او مطرح کرد همین موضوع، بیت کوین را به درون این محله معامله گران و دلالان روزانه سوق می دهد و همین جایی که در حال حاضر هستیم.”

پالیهاپیتا توضیح داد که بیت کوین با از دست دادن معامله گران روزانه و دلالان، ضمن اینکه برخی از جذابیت های برگزاری بلند مدت را حفظ می کند، از آن بخش نیز خارج می شود.

وی گفت: “بنابراین شما باید آن را به آرامی مانند زیرساخت های سنتی واقعاً اصلاح کنید و بهبود دهید.” پالیهاپیتا اضافه كرد كه بیت کوین سرانجام می تواند “پرواز به سمت ایمنی” تلقی شود و در انتظار احتمال خرید مجدد در تلاش برای جلوگیری از شکست چارچوب سنتی می باشد.

پالیهاپیتا گفت: “طی  سال‌های آینده، این مسیر در حال شکل گیری می باشد – و این یک مسیر 10 ساله است – شما زمان زیادی برای بهره برداری از آن خواهید داشت تا از خود محافظت کنید.” وی اضافه كرد:”این صفر است یا میلیون ها، زیرا آنچه انجام می دهد این است که یک استاندارد شبه طلایی را ایجاد می کند. طلا بسیار با ارزش است اما همان طلا متعلق به بانک مرکزی کشور ها است نه در اختیار مردم اما بیت کوین توسط مشارکت خرید و فروش مردم ارزش میگیرد و متعلق به مردم است. صنعت ارز رمز پایه چندین سال است که به بیت کوین به عنوان پرچم دار ارزهای رمزپایه می نگرد. خود پولیپیانو حتی به عنوان دارایی غیر مرتبط با بازارهای سنتی برای بیت کوین لابی می کند.( لابی کردن: اِعمال نفوذ بر قانون گذاران یا مسئولان اجرایی برای وضع یا تصویب قانون یا سیاستی مشخص به نفع فرد یا گروهی خاص)

کوین تلگراف برای جزئیات بیشتر به چامات پالیهاپیتا رسید، اما هیچ پاسخی در آن زمان از مطبوعات دریافت نکرد. در صورت بروز پاسخ به کوین تلگراف، ما این مقاله را در زرد نیوز به روز خواهیم کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.