بهترین سریال های تاریخ تلویزیون

بهترین سریال های تاریخ تلویزیون

به لطف انقلاب استریم آنلاین و تولد تماشای یک باره کل سریال، بیش از هر زمان دیگری به تلویزیون دسترسی داریم. و با وجود Netflix ، Apple TV و Amazon Prime که دائماً محتوای جدید و اصلی منتشر می کنند، لیست “تماشای” ما با سرعتی که ما نمی توانیم همگام آن باشیم، در حال رشد است.

اما برای مرور مجدد آثار کلاسیک مطلق چیزی وجود دارد که باید بیان شود. آن درام های تحسین برانگیز که سالها ندیده اید، یا آن آثار قدیمی که مانند الماسی می درخشند را که واقعاً هرگز ندیده اید زیرا برای به خاطر آوردن آنها خیلی جوان هستید.

و چه مکانی بهتر از لیست نهایی سریال های تلویزیونی دارای رتبه برتر از پایگاه داده فیلم های اینترنتی (IMDB)، که فیلم ها و سریال ها را براساس بررسی طرفداران و منتقدان رتبه بندی می کند، که به آن مراجعه کنید. از آنجا که کاربران می توانند در هر زمان نظرات و رتبه بندی های ستاره ای را بر فیلم ها و سریال ها اعمال کنند، مجموعه “نمایش های تلویزیونی با بالاترین رتبه” ممکن است تغییر کنند، اما در زمان نوشتن این مطلب لیست برترین به شرح زیر خواهد بود.

بهترین سریال های تاریخ تلویزیون
بهترین سریال های تاریخ تلویزیون

بنابراین، اگر می خواهید با برخی از بهترین نمایش های تلویزیونی در تمام دوران ها آشنا شوید، به مکان مناسب رسیده اید. از ستاره دهه 90 یعنی The Sopranos گرفته تا درام فانتزی قرن بیست و یکم یعنی Game of Thrones، این لیست برترین سریال های تاریخ تلویزیون است.

دسته برادران (Band Of Brothers)

دسته برادران (Band Of Brothers)
دسته برادران (Band Of Brothers)

یک مجموعه تلویزیونی کوتاهی است که در ۱۰ قسمت تولید شده و در خصوص جنگ جهانی دوم می‌باشد. از تهیه‌کنندگان اصلی این سریال، تام هنکس و استیون اسپیلبرگ هستند که پیش‌تر در فیلم نجات سرباز رایان با هم همکاری داشتند.

مجموعه تلویزیونی دسته برادران برای اولین بار توسط شبکه اچ‌بی‌او در سال ۲۰۰۱ به نمایش درآمد. و از آن پس شبکه‌های متعددی اقدام به بازپخش آن نمودند. داستان سریال نیز در خصوص گروهی از سربازان آمریکایی، از روزی که دوره‌های آموزشی خود را طی می‌کنند تا روز پیروزی در جنگ است.

مجموعه ی دسته ی برادران، سرنوشت واقعی گروهان ایزی (Easy Company) از گردانِ ۵۰۶ ِ لشکر ۱۰۱ هوابردِ ارتش ایالات متحده رو در طول جنگ جهانی دوم را روایت می کند.

سریال از سال ۱۹۴۲ و آموزش دیدنِ ایزی کمپانی زیر نظر فرمانده ی سخت گیرشان، ستوان سوبل آغاز می شود. و با اعزام ایزی کمپانی به خط مقدم جنگ در سال ۱۹۴۴ ادامه پیدا می کند تا اپیزود انتهایی و تسلیم شدن آلمانی ها.

اما شخصیت اصلی که سریال خاطرات او را مرور می کند سرگرد ریچارد وینترز است. که مرور خاطراتش بهانه ای می شود برای آشنایی با سرباز ها و دیدن اتفاقات جنگ … حس ترس، رشادت ها، کشته ها و مجروحین، چهره ی زشت جنگ، دلتنگی ها و …حس برادری .

بریکینگ بد (Breaking Bad)

بریکینگ بد (Breaking Bad)
بریکینگ بد (Breaking Bad)

برِیکینگ بَد، افسارگسیختن یا از راه به در شدن یا قانون‌شکن، مجموعه تلویزیونی درام آمریکایی است که سازنده و تهیه‌کننده آن وینس گیلیگان است. این مجموعه در شهر البوکرکی در ایالت نیومکزیکوی آمریکا ساخته و تهیه شده‌است. افسارگسیخته داستان والتر وایت (برایان کرانستون) دانشمند شیمیِ زحمتکش و بی‌حاشیه ای را به تصویر می‌کشد که دبیر دبیرستان است. وایت در ابتدای داستان متوجه می‌شود مبتلا به سرطان ریه است. او پیش از فرارسیدن مرگش، برای تأمین مالی خانواده‌اش به همراه دانش‌آموز رفوزه پیشین خود، جسی پینکمن (آرون پال) شروع به تولید و پخش مت‌آمفتامین (شیشه) می‌کند اما رفته رفته به این کار آلوده شده و تبدیل به سرکرده یکی از بزرگترین گروه‌های مافیای مواد مخدر در جنوب ایالات متحده می‌شود.

افسارگسیخته تحسین گسترده منتقدان را به دست آورد. این مجموعه توانست شانزده جایزه امی ساعات پربیننده از مجموع سی نامزدی را به دست بیاورد. از جمله این جوایز می‌توان به دو جایزه امی بهترین سریال درام، چهار جایزه امی بهترین بازیگر نقش اول مرد درام برای کرانستون، سه جایزه امی بهترین بازیگر نقش مکمل مرد درام برای پاول و دو جایزه امی بهترین بازیگر نقش مکمل زن درام برای آنا گان در نقش اسکایلر وایت اشاره کرد. این سریال در جایزه گلدن گلوب توانسته دو بار نامزد بهترین سریال درام و چهار بار نامزدی بهترین بازیگر نقش اول مرد درام برای کرانستون هر کدام با یک برد شود. همچنین آرون پاول یا همان یک بار نامزد بهترین بازیگر نقش مکمل مرد را شده‌است.

بازیگران این سریال در جایزه انجمن بازیگران فیلم نیز حضور موفقی داشتند. در این جوایز کرانستون توانسته از پنج نامزدی بهترین بازیگر نقش اول مرد درام صاحب دو جایزه شود. و مجموعه بازیگران نیز توانستند جایزه بهترین مجموع بازیگران سریال درام را تصاحب کنند.

چرنوبیل (Chernobyl)

چرنوبیل (Chernobyl)
چرنوبیل (Chernobyl)

یک مینی‌سریال تلویزیونی پنج‌قسمتی بریتانیایی-آمریکایی در ژانر درام تاریخی است. نویسنده و خالق مجموعه کریگ مازن و کارگردان آن یوهان رنک است. چرنوبیل تولید مشترک تلویزیون کابلی آمریکایی اچ‌بی‌او و شبکه تلویزیونی بریتانیایی اسکای است. این مجموعه در ۶ مه (ماه)۲۰۱۹ در ایالات متحده و در ۷ مه ۲۰۱۹ در بریتانیا به نمایش درآمد. و در ۳ ژوئن ۲۰۱۹ به پایان رسید. این سریال فاجعه هسته‌ای چرنوبیل که در آوریل ۱۹۸۶ در جمهوری شوروی سوسیالیستی اوکراین و تلاش‌های پاک‌سازی بی‌سابقه‌ای که به دنبال آن رخ داد را به تصویر می‌کشد.

چرنوبیل در ۷۱امین دوره مراسم جوایز امی موفق به دریافت ۱۰ جایزه در بخش‌های مختلف از جمله بهترین مینی‌سریال، بهترین کارگردان تلویزیونی و بهترین فیلمنامه شده‌است.

چرنوبیل، ماجرای واقعی یکی از فجایع انسانی در تاریخ است. و داستان تلاش زنان و مردانی را روایت می‌کند که اروپا را از فاجعه نجات دادند. این سریال کوتاه بر روی فاجعه نیروگاه هسته‌ای چرنوبیل که در آوریل ۱۹۸۶ در اوکراین (شوروی) رخ داد متمرکز است. و آشکار می‌سازد که چرا و چگونه این حادثه رخ داد و به پنهانکاری شوروی اشاره می‌کند.

وایر (The Wire)

وایر (The Wire)
وایر (The Wire)

وایر یا شنود مجموعه تلویزیونی جنایی-درام آمریکایی است. که در داخل و اطراف بالتیمور مریلند تنظیم و تولید شده است. و توسط نویسنده و خبرنگار سابق پلیس دیوید سیمون نوشته شده‌است. نخستین قسمت این مجموعه در تاریخ ۲ ژوئن ۲۰۰۲ از شبکه اچ‌بی‌او پخش شد. و در تاریخ ۹ مارس ۲۰۰۸ در پنج فصل و ۶۰ قسمت به پایان رسید. هر فصل از وایر جنبه‌های مختلف شهر بالتیمور را معرفی می‌کند که شامل تجارت غیرقانونی مواد مخدر، سیستم مدرسه، رسانه‌های خبری و … می‌شود. با توجه به رتبه‌بندی عالی توسط بینندگان هرگز برنده جوایز بزرگ تلویزیون نشد. وایر توسط بسیاری از منتقدان به عنوان یکی از بزرگترین سریال‌های تلویزیونی در تمام دوران توصیف شده‌است.

شهر بالتیمور که اتفاقات داستان درآن به وقوع می پیوندد. درواقع بعنوان یک نماد برای نشان دادن فسادی است که در تارو پود زندگی شهری آمریکایی رخنه کرده است. وبه همین دلیل بسیاری از منتقدین این سریال برروی این عقیده که “سریال بسیار از زمان خودش جلوتر است” متفق القول هستند. هرفصل سریال “The Wire” به یکی از معذلات بالتیمور و درطیف گسترده تر ، آمریکا میپردازد. از تفاوت بین “سفید و سیاه” گرفته تا قاچاق چیان مواد مخدر، جنایت های سازمان یافته، سیاست های غلط حاکمان شهر و مشکلات قشر پلیس و از همه مهم تر، افول و نابودی قشر جوان آمریکا همگی مواردی هستند که کارگردان و نویسنده ی تیزبین سریال بادقت و ظرافت تمام به نشان دادن آنها پرداخته است.

چه پلیس باشید،چه دلال مواد مخدر،چه گانگستر خیابانی،چه ولگرد بی خانمان،چه فاحشه ی ساعتی،چه وکیل دادگستری و چه خبرنگار روزنامه، همگی در زندگیتان برای دیگران مشکلاتی ایجاد کرده اید. و خودتان نیز تحت تاثیر رفتارهای غلط اطرافیان قرار گرفته اید و آسیب دیده اید. این دقیقاً همان چیزیست که در سریال به تماشایش خواهید نشست. یکی از دیالوگهای بسیار مشهور صنعت سریال جمله ی “اینجا بالتیمور است و خداوند به دادتان نمیرسد” میباشد. شما میتوانید با تمام وجودتان مصداق این جمله را در سریال نظاره گر باشید.

بازی تاج‌وتخت (Game of Thrones)

بازی تاج‌وتخت (Game of Thrones)
بازی تاج‌وتخت (Game of Thrones)

یک مجموعه تلویزیونی آمریکایی به سبک خیال‌پردازی حماسی است که توسط دیوید بنیاف و دی. بی. وایس برای شبکه اچ‌بی‌او ساخته شده‌است. این مجموعه برگرفته از پرفروش‌ترین مجموعه داستان‌های فانتزی جرج آر. آر. مارتین یعنی ترانه یخ و آتش است.

داستان سریال در قاره‌های خیالی وستروس و اسوس، در نزدیکی پایان یک تابستان ۱۰ ساله اتفاق می‌افتد و چندین خط داستانی را دنبال می‌کند. اولین داستان به جنگ بین خانواده‌های اشرافی برای به دست آوردن تخت آهنین پادشاهی هفت اقلیم مربوط می‌شود. دومین خط داستانی، نزدیک بودن زمستانی طولانی و یورش موجوداتی افسانه‌ای از شمال را شرح می‌دهد. و سومین خط داستانی مجموعه، تلاش فرزندان شاه مخلوع، برای بازپس‌گیری تاج‌وتخت است. این مجموعه از طریق شخصیت‌هایی که اخلاقیات مبهمی دارند، حول مسائلی چون طبقات اجتماعی، مذهب، وفاداری، فساد، جنگ داخلی و مجازات می‌گردد.

بازی تاج‌وتخت رکورددار تعداد بیننده در شبکه اچ‌بی‌او است و در کشورهای مختلف طرفداران زیادی دارد. با وجود استفاده از برهنگی، خشونت و خشونت جنسی که انتقاداتی را به این مجموعه وارد آورده است. اما منتقدین نظرات مثبت فراوانی در مورد این سریال داشته‌اند. این سریال تا کنون نامزد و برنده بسیاری از جوایز شده‌است. که از میان آن‌ها می‌توان به نامزدی جایزه امی بهترین سریال درام برای هر چهار فصل پخش شده آن. یک نامزدی جایزه گلدن گلوب برای بهترین سریال تلویزیونی درام و نامزدی جایزه هوگو برای بهترین نمایش درام اشاره کرد. پیتر دینکلیج نیز برای بازی در نقش تیریون لنیستر موفق به دریافت سه جایزه امی بهترین بازیگر نقش مکمل مرد و یک جایزه گلدن گلوب بهترین بازیگر نقش مکمل مرد شده‌است.

سوپرانوز (The Sopranos)

سوپرانوز (The Sopranos)
سوپرانوز (The Sopranos)

عنوان مجموعه تلویزیونی است ساخته کشور آمریکا که با ژانر درام و مافیایی ساخته شده‌است. داستان فیلم مربوط به خانواده مافیایی آنتونی سوپرانو، رئیس مافیایی خانواده ایتالیایی در شهرهای نیوجرسی و نیویورک می‌باشد. این مجموعه تلویزیونی ساخته دیوید چیس می‌باشد. این سریال موفق به دریافت جایزه گلدن گلاب، ادگار اوارد و پی بادی گردید. بازیگر نقش اصلی آنتونی سوپرانو هنرپیشه جیمز گاندولفینی در سال ۲۰۱۳ بر اثر سکته قلبی در گذشته‌است.

داستان اخلاقیات مدرن و زندگی روزمره آنتونی سوپرانو – یک ایتالیایی امریکایی و رئیس خلافکاران مافیایی نیوجرسی و درگیری های کاری و عاطفی در تقابل با همکاران و رقبا و اعضاء خانواده اش که بازیگر با توانایی های فوق العاده شما را درگیر این ماجراها می کند.

شما وارد فضایی می شوید که هیچ آشنایی قبلی با دنیای آدمهای آن ندارید. بجز چند فیلم موفق سینمایی که به شکل غیر واقع گرایانه دنیای مافیا را خیلی دست نیافتنی و درک ناشدنی ترسیم می کردند. در حالی که در این سریال شما حتی از کشتن و کشته شدن بسیاری از کاراکترها نه تنها تعجب نمی کنید بلکه با کمی فکر باز به این نتیجه می رسید که حتی اگر خودتان به جای شخصیتهای سریال بودید مرتکب همین قتلها و جنایات می شدید.

جوایز :

جایزه بهترین سریال درام از جشنواره emmy در سال 2007-2004

جایزه بهترین فیلم نامه از emmy در سال -1999-2006

بهترین هنرپیشه نقش اول برای جیمز گاندولفینی از emmy در سال -2000 2001-2003

بهترین هنرپیشه نقش اول برای جیمز گاندولفینی و بهترین سریال در سال 2000 از گلدن گلاب.

و برند ه ی 4 جایزه گلدن گلاب دیگر

و…

ریک و مورتی (Rick and Morty)

ریک و مورتی (Rick and Morty)
ریک و مورتی (Rick and Morty)

یک مجموعه تلویزیونی کمدی موقعیت انیمیشنی ویژه رده‌ی سنی بزرگسالان آمریکایی است .که توسط جاستین رویلند و دن هارمون برای شبکه ادالت سویم تهیه شده‌است. داستان این سریال حول محور ریک، یک دانشمند دیوانه دائم‌الخمر و مورتی اسمیت نوه پریشان‌احوال و منزوی او که وقت خود را میان خانواده و ماجراجویی‌های علمی پدربزرگش تقسیم کرده، می‌گذرد. صداپیشگی هر دو شخصیت ریک و مورتی بر عهده‌ی جاستین رویلند است.

ریک سانچز، دانشمند نابغه الکلی است که به‌تازگی در خانه دخترش، بِث که یک دامپزشک و جراح قلب اسب می‌باشد، اقامت گزیده‌است. او اوقاتش را حول کار بر روی پروژه‌های محرمانه علمی بی‌شمارش و ماجراجویی‌های خطرناک در کهکشان‌ها به‌اتفاق نوه نوجوانش، مورتی (و گه‌گاهی همراه با سامر، نوه بزرگترش) می‌گذراند. درآمیختن این اتفاقات با کشمکش‌های خانوادگی، باعث پریشانی و اضطراب بیشتر مورتی در مدرسه و خانه شده‌است.

شرلوک (Sherlock)

شرلوک (Sherlock)
شرلوک (Sherlock)

یک مجموعه تلویزیونی بریتانیایی است که اقتباسی به‌روز شده از داستان‌های کارآگاهی شرلوک هولمز اثر آرتور کانن دویل است. این سریال توسط استیون موفات و مارک گیتیس ساخته شده‌است. و در آن بندیکت کامبربچ در نقش شرلوک هولمز و مارتین فریمن در نقش جان واتسون ایفای نقش می‌کنند.

سریال با تحسین گسترده منتقدان و تماشاگران همراه بود و نقدها و نظرات مثبت بسیاری دریافت کرد. منتقدان، قلم داستانی و شخصیت پردازی، کارگردانی و قدرت تیم بازیگری، به خصوص بندیکت کامبربچ را ستودند. شرلوک نامزد و برنده جوایز متعددی همچون جایزه امی، جایزه گلدن گلوب و بفتا شد. شرلوک در شصت و ششمین جوایز امی ساعات پربیننده موفق شد سه جایزه بهترین بازیگر نقش اول مرد سریال درام برای بندیکت کامبربچ، بهترین بازیگر نقش مکمل مرد سریال درام برای مارتین فریمن و بهترین فیلم‌نامه سریال درام برای استیون موفات را بدست آورد. اپیزود ویژه کریسمس سریال نیز برنده بهترین فیلم تلویزیونی از این مراسم شد.

کارآگاه حقیقی (True Detective)

کارآگاه حقیقی (True Detective)
کارآگاه حقیقی (True Detective)

نام یک مجموعه تلویزیونی آنتولوژی جنایی آمریکایی ساخته نیک پیزولاتو است که از شبکه اچ‌بی‌او پخش می‌شود. فصل اول سریال، شاهد نقش‌آفرینی بازیگرانی چون متیو مک‌کانهی، وودی هارلسون، میشل موناهن و مایکل پاتس است. فصل اول این سریال در چند خط زمانی اتفاق می‌افتد. و بر روی تحقیقات دو پلیس برای یافتن قاتلی سریالی که دست به‌جنایت‌هایی زده، طی مدت ۱۷ سال متمرکز است.

این سریال در فصل اول با نظرات مثبت و تحسین منتقدان روبرو شد. مجله آتلانتیک سریال کارآگاه حقیقی را «بهترین مجموعه تلویزیونی» خواند و متاکریتیک به این مجموعه، لقب «تحسین جهانی» داد. این سریال به سبک آنتولوژی ساخته شده‌است، بدین معنا که در انتهای هر فصل، داستان خاتمه یافته و فصل بعد با داستانی متفاوت و تیم بازیگری جدید ساخته خواهد شد.

فارگو (Fargo)

فارگو (Fargo)
فارگو (Fargo)

مجموعه‌ای در ژانر کمدی سیاه، جنایی و درام است که بر اساس فیلمی با همین نام که ساخته برادران کوئن بوده ساخته شده. کارگردانی این مجموعه تلویزیونی بر عهده نوآ هاولی است و برادران کوئن نیز تهیه‌کنندگی آن را بر عهده دارند. فصل نخست سریال از ۱۵ آوریل ۲۰۱۴ از شبکه FX به روی آنتن رفت و فصل‌های آتی مجموعه نیز با داستان، بازیگران و کاراکترهای متفاوت دنبال خواهد شد.

فصل اول سریال با بازی بیلی باب تورنتون و مارتین فریمن مورد تحسین قرار گرفت. و جایزه امی بهترین مینی سریال، بهترین کارگردانی و بهترین تیم بازیگری را دریافت کرد. پانزده نامزدی دیگر این سریال در ایمی (از جمله نامزدی تورنتون و فریمن از دیگر افتخارات آن است. فارگو همچنین موفق به کسب جایزه بهترین مینی سریال و بهترین بازیگر نقش اول مرد (برای بیلی باب تورنتون) در گلدن گلوب شد.

توئین پیکس (Twin Peaks)

توئین پیکس (Twin Peaks)
توئین پیکس (Twin Peaks)

نام مجموعه تلویزیونی درام آمریکایی است. که اولین بار در آوریل ۱۹۹۰ به دست دیوید لینچ و مارک فراست تهیه و ساخته شد. مجله تایم این مجموعه را در لیست ۱۰۰ مجموعه تلویزیونی برتر تاریخ قرار داده‌است.

داستان این مجموعه در شهر خیالی توئین پیکس در ایالت واشینگتن با آمدن چند مأمور اف‌بی‌آی برای بررسی قتلی که تازه در شهر اتفاق افتاده، آغاز می‌شود. مجموعه از سه فصل به ترتیب ۸، ۲۲ و ۱۸ قسمتی تشکیل شده‌است.

فصل سوم سریال پس از یک وقفه ۲۵ ساله، در ماه مه سال ۲۰۱۷ توسط شبکه تلویزیونی شوتایم پخش می‌گردد. فصل سوم به وسیله دیوید لینچ و مارک فراست نوشته شده و دیوید لینچ آن را کارگردانی کرده‌است. نکته جالب در مورد این وقفه ۲۵ ساله آن است که در قسمتی از آن یکی از کاراکترهای مجموعه به بازیگر نقش مقابلش می‌گوید که ۲۵ سال دیگر می‌بیندش و دقیقاً بخش سوم آن پس از طی این مدت زمانی با همان بازیگران ساخته می‌شود.

پیکی بلایندرز (Peaky Blinders)

پیکی بلایندرز (Peaky Blinders)
پیکی بلایندرز (Peaky Blinders)

ام یک مجموعه تلویزیونی درام و جنایی تاریخی انگلیسی محصول شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی دو است. استیون نایت کارگردانی آن را به عهده دارد. داستان حول محور کیلین مورفی، در نقش تامی شلبی، رهبر یک گروه خانوادگی است.

در سال ۱۹۱۹ و بعد از جنگ جهانی اول، پیکی بلایندرز یک گروه خانوادگی مستقر در بیرمنگام انگلستان است. داستان بر روی گروه پیکی بلایندرز و بلندپروازی‌ها و رئیس شان، تامی شلبی (با بازی کیلین مورفی) متمرکز است. کارآگاه ویژه چستر کمپل (با بازی سم نیل) به دستور نیروی شهربانی سلطنتی از بلفست به بیرمنگام فرستاده می‌شود تا شهر را از وجود ارتش جمهوری‌خواه ایرلند، کمونیست‌ها، گروه‌های خرابکار و جنایتکاران پاک کند. در این مسیر وجود پیکی بلایندرز نظرش را جلب می‌کند.

سریال هایی که نباید در جمع تماشا کنید اینجا مشاهده کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.