10 تا از بهترین فیلم‌های رتبه‌بندی شده سونگ کانگ هو

10 تا از بهترین فیلم‌های رتبه‌بندی شده سونگ کانگ هو

سونگ کانگ هو هنرپیشه برجسته کره‌ای است. در اینجا به ترتیب افزایش کیفیت به بهترین اجراهایش نگاه می‌کنیم. همراه زرد نیوز باشید.

اگر از طرفداران فیلم‌های کره‌ای هستید، احتمالاً یک یا چند فیلم با بازی سونگ کانگ هو تماشا کرده‌اید. سونگ کانگ هو نه تنها یکی از پرکارترین بازیگران کره جنوبی است، بلکه به طور قابل اعتمادی در بسیاری از مشهورترین فیلم‌های کره‌ای نیز بازی می‌کند.

سونگ کانگ هو برخلاف بسیاری دیگر از افراد مشهورکره‌ای، به خاطر ظاهری جوان و یا داشتن زاویه فک، شناخته شده نیست. در عوض، سونگ معمولاً به خاطر کیفیت بازیگری‌اش تحسین می‌شود. از سرباز کره‌شمالی، تا وکیل حقوق بشر، تا خون‌آشام و… سونگ به طرز درخشانی به شخصیت‌های مختلف تبدیل می‌شود، با این حال همیشه نشانه‌ای از جذابیت خشن کلاسیک خود را حفظ می‌کند.

با کمال تعجب، سونگ کانگ هو هرگز به عنوان بازیگر آموزش رسمی ندیده است. پس از اتمام دبیرستان، سانگ برای کالج‌ هنرهای نمایشی درخواست داد، اما از هر یک رد شد. در عوض، او در اوایل دهه 1990 با گروه‌های تئاتر اجتماعی شروع به اجرا کرد.

سونگ اولین فیلم خود را در سال 1996 با بازی در فیلم «روزی که خوک در چاه افتاد» انجام داد، که همچنین اولین کارگردانی هونگ سانگ سو، نویسنده مشهور خانه هنر کره‌ای بود. در طی چند سال بعد، سونگ به تدریج از طریق بازی در فیلم‌هایی مانند فیلم گانگستری شماره 3 در سال 1997 به شهرت رسید. در اوایل دهه 2000، سونگ با کارگردانان مشهور کره‌ای پارک چان ووک و بونگ جون هو همکاری کرد. این امر شهرت سانگ را به خاطر کار در بهترین پروژه‌های سینمایی کره تثبیت کرد.

در این مقاله به دهه‌ها حرفه‌ی سانگ نگاه می‌کنیم تا ده بهترین فیلم او را که به ترتیب افزایش کیفیت فهرست شده‌اند، بررسی کنیم. خواه اکشن، کمدی، یا درام و.. این فهرست از ده بهترین فیلم سونگ کانگ هو واقعاً تنوع و عمق یکی از برجسته‌ترین بازیگران کره‌ای را منعکس می‌کند.

برف‌شکن

سال : 2013| ژانر: علمی تخیلی، اکشن | کارگردان: بونگ جون هو

ما این فهرست را با برجسته‌ترین فیلم غیرکره‌ای که سونگ کانگ هو در آن بازی کرد شروع می‌کنیم: فیلم پرفروش Snowpiercer (برف شکن) در سال 2013. اگرچه بیشتر دیالوگ‌های فیلم برف شکن به زبان انگلیسی است و بازاریابی غربی نشان می‌دهد که کریس ایوانز (معروف به کاپیتان آمریکا) و تیلدا سوینتون چگونه است، فیلم در واقع یک تولید بین المللی است.

همانطور که علاقه مندان به سینما به شما می‌گویند، فیلمساز مشهور کره‌ای بونگ جون هو کارگردانی فیلم برف شکن را بر عهده داشت و یکی از همکاران همیشگی ،سونگ کانگ هو بود.

در فیلم برف شکن، سونگ نقش یک متخصص امنیتی به نام Namgoong Minsu را بازی می‌کند، نامی که ظاهرا بونگ انتخاب کرده است زیرا خارجی‌ها در تلفظ آن با مشکل مواجه می‌شوند. در حالی که Namgoong یک شخصیت فرعی است، او نقشی کلیدی در اجازه دادن به قهرمان فیلم برف شکن(کریس ایوانز) برای ایجاد انقلاب در قطار پسا آخرالزمانی  را ایفا می‌کند که درفیلم  آن اتفاق می‌افتد. آهنگ بیانگر لطافتی است که Namgoong را با هاله‌ای از رمز و راز آغشته می‌کند و فیلم برف شکن را با این روند جالب تر می‌کند.

آرایشگر رئیس جمهور

سال : 2004| ژانر: تاریخی، کمدی، درام | کارگردان: ایم چان سانگ

فارست گامپ  را تصور کنید که در اطراف یک آرایشگاه کره‌ای قرار دارد. این ساده ترین حالت آرایشگر رئیس جمهور را توصیف می‌کند، که چندین دهه از تاریخ کره را از نگاه یک آرایشگر ساده کره‌ای به نام سونگ هان مو، که سونگ کانگ هو بازی میکند، شرح می‌دهد.

سونگ به طرز قانع‌کننده‌ای به‌عنوان یک انسان ساده و بی‌علاقه به سیاست را نشان می‌دهد. با این حال، از آنجایی که سونگ یک آرایشگاه در نزدیکی خانه آبی (کاخ ریاست جمهوری کره) اداره می‌کند، به طور غیرارادی به عنوان آرایشگر برای پارک چونگ هی، مرد قدرتمند نظامی، استخدام می‌شود. این به سئونگ نگاهی منحصر به فرد و درونی به سیاست پوسیده کره می‌دهد.

به لطف مهارت‌های بازیگری سونگ کانگ هو، آرایشگر رئیس جمهور به قدری قدرتمند و در عین حال ظریف از دیکتاتوری نظامی کره در دوران جنگ سرد تبدیل می‌شود. باربر سئونگ زیاد صحبت نمی‌کند، اما خلوص و معصومیتی را از خود ساطع می‌کند که به شدت با سیاستمداران سنگدل اطرافش در تضاد است و به مخاطبان اجازه می‌دهد تا تاریکی رژیم پارک چونگ هی را بچشند.

عطش

سال : 2009| ژانر: ترسناک، هیجان انگیز، عاشقانه | کارگردان: پارک چان ووک

خون آشام‌ها فقط در ترانسیلوانیا زندگی نمی‌کنند، آنها در کره نیز هستند، حداقل در فیلم عطش در سال 2009.

فیلم عطش به کارگردانی پارک چان ووک (معروف در غرب برای Oldboy)، سونگ کانگ هو را در جلو و در مرکز نقش کشیشی قرار می‌دهد که پس از یک آزمایش پزشکی ناموفق به یک خون آشام تبدیل می‌شود.

عطش ترسناک‌ترین اجرای سونگ کانگ‌هو را ارائه می‌کند و اگر به فیلم‌های ترسناک علاقه‌مند هستید باید تماشا کنید. آهنگ یک خون آشام نسبتا پیچیده را به تصویر می‌کشد. در حالی که او هم شهوت زن و هم خون را دارد، به نظر می‌رسد که هنوز هم محدودیت‌های روحی و اخلاقی دارد. این واقعیت که او یک کشیش است، وضعیت را پیچیده‌تر می‌کند و عامل خزش را افزایش می‌دهد.

وکیل مدافع

سال : 2013| ژانر: تاریخی، درام دادگاهی | کارگردان: یانگ وو سوک

حقیقت، عدالت، و یک درام دادگاهی با بازی سونگ کانگ هو به عنوان بازیگر. اگرچه این فقط یک دادگاه پرشور نیست. وکیل یکی از مهمترین پرونده‌های حقوقی در سفر طولانی کره جنوبی به سمت دموکراسی را به تصویر می‌کشد.

در سال 1981، دولت نظامی کره جنوبی، 22 فعال دموکراسی را به اتهامات ساختگی مبنی بر اینکه هواداران کره شمالی هستند، دستگیر کرد. یک تیم حقوقی  شامل دو رئیس جمهور آینده کره، رو مو هیون و مون جائه این  برای دفاع از بازداشت شدگان در برابر سوء رفتار دولت گرد هم آمدند.

شخصیت سونگ کانگ هو ترکیبی از رو مو هیون و سایر اعضای تیم دفاعی در این مورد است. بیایید بگوییم بازیگران درجه دو نمی‌توانند به کانال روسای جمهور کره بپردازند. در فیلم وکیل مدافع، شخصیت سونگ از یک پول‌ساز لذت‌طلب به مدافع عدالت تبدیل می‌شود، تغییری که هم سرگرم‌کننده و هم دلگرم‌کننده است.

راننده تاکسی

سال: 2017 | ژانر: تاریخی، درام | کارگردان: جانگ هون

مسلما بهترین فیلم کره در سال 2017، یک راننده تاکسی، داستان واقعی دیگری از مبارزه کره برای دموکراسی را منتقل می‌کند.

در ماه مه 1980، شهروندان شهر جنوب غربی گوانگجو علیه دولت نظامی کره جنوبی قیام کردند. در پاسخ، چون دو هوان، مرد قدرتمند نظامی، نیروهایی را برای سرکوب تظاهرات آنها فرستاد که در نتیجه صدها غیرنظامی را کشت. با وجود خاموشی رسانه‌ای، دنیای خارج از این قتل عام مطلع شد: به لطف شجاعت یک راننده تاکسی کره‌ای به نام کیم سابوک.

سونگ کانگ هو در نقش راننده تاکسی کیم در نقش تاریخی مهم دیگری بازی می‌کند. سونگ همانند شخصیت خود در فیلم وکیل مدافع، تغییر شکل کیم سابوک را از فردی که تلاش می‌کند پول زیادی به دست آورد، به یک مدافع شجاع برای کرامت انسانی و دموکراسی کره‌ای نشان می‌دهد. چیزی که یک راننده تاکسی را کمی قوی‌تر از فیلم وکیل مدافع می‌کند این است که چگونه سونگ با بازیگر آلمانی توماس کرچمان، که در نقش خبرنگار آلمانی که تاکسی خود را استخدام می‌کند، پویایی بسیار خوبی ایجاد می‌کند.

 راننده تاکسی فیلمی هیجان انگیز و از نظر تاریخی مهم است. اگر علاقه‌مند به یادگیری بیشتر هستید، می‌توانید این مقاله را در مورد اینکه چگونه یکی از نویسندگان Cinema Ecapist الهام گرفت تا تجربیات خانواده‌اش در کشتار گوانگجو را دوباره کشف کند، بخوانید.

همدردی با آقای انتقام 

سال: 2002 | ژانر: انتقامی، اکشن، هیجان انگیز | کارگردان: پارک چان ووک

اگر فیلم Oldboy را دیده‌اید و از آن لذت می‌برید، پس باید همدردی برای آقای انتقام را بررسی کنید. یکی دیگر از اعضای فیلم «سه‌گانه انتقام» کارگردان کره‌ای پارک چان ووک. سونگ کانگ هو نقش آقای انتقام را بازی می‌کند، مدیر اجرایی به نام پارک دونگ جین که دخترش توسط گروهی از آنارشیست ها ربوده می‌شود.

پارک نیز مانند قهرمان فیلم اولدبوی، زمانی که دزدی دخترش به هم می‌خورد، سفری انتقام‌جویانه را آغاز می‌کند. در حالی که Oldboy به خاطر صحنه‌های مبارزه جاه‌طلبانه‌اش شهرت دارد، Sympathy for Mr. Vengeance برای پیشبرد طرح خود به اشکال خشونت‌آمیزتری متکی است.

 این بدان معناست که شخصیت سونگ فقط یک مرد سرسخت فکری نیست که در حین زندانی شدن در اتاق هتل، فشارهای زیادی انجام داده است. در عوض، او به وضوح بیشتر گرفتار غم و اندوه شخصی است، و مایل است انسانیت خود را قربانی کند تا انتقام بگیرد. نقشی بسیار سخت‌تر و پیچیده‌تر.

خوب، بد، عجیب

سال: 2008 | ژانر: وسترن، اکشن | کارگردان: کیم جی وون

آمریکایی ها وسترن دارند، ایتالیایی ها وسترن اسپاگتی، و کره ای ها… وسترن کیمچی؟ برخی از منتقدان خوب، بد، عجیب را اینگونه توصیف کرده‌اند. این وسترن کره‌ای که ممکن است در غرب آمریکا جریان نداشته باشد، اما حاوی مقدار زیادی سرگرمی است.

نام این فیلم برگرفته از سه شخصیت آن است که به ترتیب با شخصیت‌های «خوب»، «بد» و «عجیب» شناخته می‌شوند. سونگ کانگ هو در نقش “عجیب” بازی می‌کند، دزدی که نقشه گنجی را می‌کشد که دو شخصیت دیگر، به جز ارتش امپراتوری ژاپن، به دنبال آن هستند.

این یک فیلم واقعاً بسیار سرگرم کننده است … و این تا حد زیادی به دلیل عملکرد سونگ کانگ هو است. شخصیت او واقعاً شایسته نام او است. «عجیب» چه از طریق ویژگی‌های خاص و چه از طریق صحنه‌های تعقیب و گریز سرگرم‌کننده، واقعاً سرعت و لحن بازیگوش فیلم را تعیین می‌کند.فیلم خوب،بد،عجیب یکی از سرگرم کننده‌ترین فیلم‌های کره‌ای است.

منطقه امنیتی مشترک

سال: 2000 | ژانر: نظامی، درام | کارگردان: پارک چان ووک

همکاری سونگ کانگ هو با کارگردان مشهور Oldboy پارک چان ووک با Joint Security Area، یکی از مشهورترین فیلم‌هایی که روابط کره شمالی و کره جنوبی را به تصویر می‌کشد، آغاز شد.

در این معمای قتل در سال 2000، سونگ نقش یک سرباز کره شمالی را بازی می‌کند که به همراه یک رفیق کوچکتر، دوستی غیرمحتمل با دو سرباز کره جنوبی برقرار می‌کنند. سونگ بخشی از ظلم کلاسیک خود را به این نقش می‌بخشد و باعث می‌شود دوستی شمال وجنوب حتی با ارزش تر و در عین حال شکننده‌تر به نظر برسد.

با این حال، سونگ فقط احساسات شخصیت خود را در منطقه امنیتی مشترک منتقل نمی‌کرد. نقش او توسط پروکسی و به دلیل طرح منحصر به فرد فیلم، احساسات پیچیده و شدیدی را که کره‌ای‌ها نسبت به نیم قرن جدایی ملی خود دارند، تجسم می‌بخشد. به همین دلیل، Joint Security Area یکی از قدرتمندترین بازی‌های سونگ کانگ هو را نشان می‌دهد و شاید بیش از هر فیلم دیگری او را به عنوان یک بازیگر در لیست A تقویت کرد.

میزبان

سال : 2006 | ژانر: هیولا، اکشن | کارگردان: بونگ جون هو

میزبان گودزیلای کره جنوبی است (واقعیت جالب: گودزیلای کره شمالی نیز وجود دارد)، و سونگ کانگ هو نقش قهرمان بعید فیلم را بازی می کند.

شخصیت سونگ مردی به نام پارک گانگ دو است. او که دچار ناتوانی رشدی است، به خانواده‌اش کمک می‌کند تا یک غرفه میان‌وعده را اداره کنند و دختری به نام هیون سئو را بزرگ می‌کند. یک روز، یک هیولا از رودخانه هان سئول بیرون می‌آید و شهر را به وحشت می‌اندازد و هیون سئو را می‌دزدد.

پارک علی‌رغم هوشیاری‌اش، تصمیم می‌گیرد برای نجات دخترش با هیولا و مقامات بی‌توجه مبارزه کند. بازی عالی سونگ کانگ هو از پارک، این نبرد را به یکی از سرگرم‌کننده‌ترین روایت‌هایی تبدیل کرده که تا به حال در سینمای کره دیده شده است. در واقع، اجرای سونگ مظهر احساس درد است که هسته اصلی شخصیت ملی کره جنوبی است، چیزی که میزبان را تبدیل به فیلمی می‌کند که هر کسی که به کره اهمیت می‌دهد باید تماشا کند.

خاطرات قتل  

سال: 2003 | ژانر: جنایی، درام | کارگردان: بونگ جون هو

در صدر فهرست بهترین بازی‌های سونگ کانگ هو، خاطرات قتل، اولین همکاری او با کارگردان بونگ جون هو است. این درام جنایی محصول 2003، بونگ و سونگ را در نقشه سینمای بین‌المللی قرار داد. منتقدان همچنان از داستان سرایی و فیلمبرداری آن تا به امروز تمجید می‌کنند.

در فیلم Memories، سونگ نقش یک کارآگاه شهری کوچک به نام پارک دومن را بازی می‌کند که در حال تحقیق درباره یک متجاوز و قاتل سریالی است. این نقش شاید بسیاری از مهارت‌هایی را که سانگ در فیلم‌های آینده‌اش به کار می‌برد، پرورش داد. پارک مردی ساده و تصفیه نشده است که در کارهای پلیسی خود به خشونت متوسل می‌شود . عناصر شخصیتی که در نقش‌های دیگر سانگ می‌بینید (البته نه لزوماً با هم). همانطور که پارک عمیق‌تر به پرونده می‌رود، او شروع به دیدن وحشیگری خود در کنار قاتل می‌کند. این امر او را وادار می‌کند تا نوع فردی که می‌خواهد باشد را دوباره ارزیابی کند.

Memories of Murders که کمدی تیره، تند، و به زیبایی فکر می‌کند، روایت پیچیده‌ای را ارائه می‌دهد که نیاز به بازیگری ظریف دارد. این یک انتخاب طبیعی برای فیلم شماره 1 ما با بازی سونگ کانگ هو است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *