10 تا از بهترین کتاب‌های روانشناسی ویژه مبتدیان برای شروع آموزش

10 کتاب برتر روانشناسی ویژه مبتدیان

در این مقاله به معرفی 10 کتاب روانشناسی خواهیم پرداخت که انتخاب‌های مناسب و برجسته‌ای برای افرادی است که قصد دارند در این حوزه مطالعه را شروع کنند. پس به شما توصیه می‌کنیم تا پایان این مقاله کاربردی همراه زردنیوز باشید.

فهرست عناوین پنهان

لیست کتاب‌هایی که باید خواند

اگر به روانشناسی علاقه‌مندم چه کتاب‌هایی بخوانم؟ بهترین کتاب‌های روانشناسی برای مبتدیان چیست؟ این‌ها سوالات رایجی‌ست که مردم از خود می‌پرسند، زمانی که می‌خواهند روانشناسی را خودشان یادبگیرند. با‌این‌حال؛ اگر تازه شروع کرده‌اید، ممکن است ترسناک به‌نظر برسد، اما ناامید نشوید. حداقل ممکن است که در درک نحوه عملکرد ذهن انسان متخصص شوید. متوجه شوید که چرا افراد به شیوه‌ای خاص رفتار می‌کنند. اشتباهات را در نحوه عملکرد خود مشاهده کنید و تغییر رفتار مناسب را انجام دهید.

یافتن بهترین کتاب‌های روانشناسی برای خواندن، به‌خصوص اگر مبتدی هستید، کار آسانی نیست. کتابخانه‌های ما شلوغ است. عناوین ظاهرا عالی که هدفشان این است که شما را سریعا متقاعد یا ذهن‌خوان کنند، همه‌جا هستند. کتاب‌هایی که به شما قول می‌دهند کمک کنند دیگران را بفهمید تا بتوانید بهترین راه برای کنترل مکالمه را پیدا کنید یا به‌سادگی مردم را در زمانی که احساس استرس می‌کنند آرام کنید، همه جا هستند.

برای پیدا‌کردن بهترین‌ها برای خود، باید متوقف شوید. توقف کنید و چند سوال را درنظر بگیرید. اگر می‌خواهید ویژگی‌های پنهان شخصیت خود و دیگران را کشف کنید، اولین سوالی که باید از خود بپرسید این است: چه حوزه‌ای را می‌خواهم شروع کنم؟ در چه رشته‌ای می‌خواهم بهتر شوم؟

روانشناسی انواع مختلفی دارد. بله، من وقتی برای اولین‌بار شروع به خواندن درباره رفتار انسان کردم، شگفت‌زده شدم، اما خیلی زود برایم روشن شد که این فقط به نحوه رفتار ما مربوط نمی‌شود. روانشناسی‌ رفتاری وجود دارد. روانشناسی شناختی  (CBT). روانشناسی تکاملی. حتی انجمن مخفی روانشناسی تاریک.

اما بگذارید بگوییم شما تازه شروع کرده‌اید. اگر این‌طور است، به شما تبریک می‌گویم. من فهرستی از بهترین کتاب‌های روانشناسی مبتدی را برای تازه‌واردها جمع‌آوری کرده‌ام. خواندنشان آسان است و شما را با مفاهیم اصلی در مورد ذهن انسان و نحوه کار ساختار ما آشنا می‌کند.

۱۰ تا از بهترین کتاب‌های روانشناسی برای مبتدیان:

  • روانشناسی اثر نایجل سی بنسون
  • آیین دوستیابی و چگونگی نفوذ بر دیگران اثر دیل کارنگی
  • هوش عاطفی اثر جوزف ای. لدوکس
  • فرضیه خوشبختی اثر جاناتان هایت
  • افتان و خیزان به‌سوی شادمانی اثر دنیل تاد گیلبرت
  • بازی اعتماد‌به‌نفس اثر ماریا کونیکووا
  • جریان اثر میهالی چیکسنت میهالی
  • راه رسیدن به هدف اثر ویلیام دیمون
  • چگونه کودکان شکست می خورند؟ اثر جان هالت
  • گوریل نامرئی اثر کریستوفر چابریس

کتاب‌ روانشناسی اثر نایجل سی بنسون

کتاب روانشناسی اثر نایجل سی بنسون
کتاب روانشناسی اثر نایجل سی بنسون

کتاب در مورد چیست؟

اگر رشته روانشناسی را تازه شروع کرده‌اید، پس مبتدی هستید. بهتر است با این کتاب شروع کنید. این کتاب ترکیب بیش از 100 نظریه در زمینه – بله! درست حدس زدید – روانشناسی است. این کتاب زمینه‌های زیادی را پوشش می‌دهد. چگونه همه چیز شروع شد – تاریخ روانشناسی، شناخته‌شده‌ترین نام‌ها، نظریه‌ها و مفاهیم اساسی در مورد رفتارگرایی، روان‌درمانی و روانشناسی رشد. واضح است که این یک دایرة‌المعارف آسان در حوزه جذاب روانشناسی است. همچنین برای کودکانی که اولین قدم‌های خود را در سال‌های نوجوانی برمی‌دارند، بسیار عالی است.

برای چه کسانی مناسب است؟

افرادی که تازه وارد رشته روانشناسی شده‌اند. تصاویر و صفحات زیبای طراحی‌شده‌‌، کتاب را برای شما تفکیک می‌کند. شما جالب‌ترین قسمت‌ها و بخش‌ها در زمینه روانشناسی را خواهید فهمید. انتظار: بسیاری از نظریه‌های بزرگ به‌سادگی توضیح داده‌شده و با تصاویر زیادی پشتیبانی می‌شوند، بنابراین می‌توانید خود را با تمام مفاهیم اصلی آشنا کنید.

نقل‌قول قابل‌تامل:

«ناامیدی زمانی ازبین می‌رود که از انکار این‌که واقعا که هستیم، دست برداریم و سعی کنیم ماهیت واقعی خود را کشف و بپذیریم.» نایجل بنسون

آیین دوستیابی و نفوذ بر دیگران اثر دیل کارنگی

آیین دوستیابی و نفوذ بر دیگران اثر دیل کارنگی
آیین دوستیابی و نفوذ بر دیگران اثر دیل کارنگی

کتاب در مورد چیست؟

یکی از تحسین‌برانگیزترین کتاب‌ها در صنعت خودیاری. دیل کارنگی به ما می‌آموزد که چگونه با تمرکز بر چند تکنیک ساده، دوستانی به‌دست آوریم. نادیده‌گرفته‌ترین تکنیک برای این‌که دیگران شما را دوست‌ داشته‌باشند و به شما ملحق شوند؟ به آن‌ها گوش کن. واقعا گوش کن‌. این کتاب به یک دلیل ساده پرفروش است. داستان‌ها و روش‌ها بدون محدودیت زمانی هستند. درک این کتاب و پیاده‌سازی روش‌های آن آسان است. و درنهایت، آن‌چه کارنگی در مورد تاثیرگذاری به ما می‌آموزد این است که دیگران را مجبور نکنیم کارهایی را که دوست ندارند، انجام دهند. این در مورد شناخت شخصیت و خواسته‌های آن‌ها و یافتن راه‌حل بهینه برای هر دو طرف است.

برای چه کسانی مناسب است؟

من بیشتر از ۱۰ سال پیش در مورد این‌که چگونه دوستان خود را به‌دست آوریم و بر مردم تاثیر بگذاریم، مطالعه کردم. در‌حالی‌که اکنون محتوای این کتاب را جذاب می‌دانم و آن را به افرادی که می‌خواهند زندگی شخصی و حرفه‌ای خود را بهبود ببخشند، به‌شدت توصیه می‌کنم. این کتاب با مثال‌های بسیار زیادی چشمان شما را به‌روی بسیاری از احتمالات باز می‌کند. یک چیز مهم، حتی اگر توصیه‌های ذکرشده را خیلی ساده و مبهم می‌بینید، آن‌ها را انجام دهید. من می‌توانم به شما اطمینان دهم که با اطاعت از دستورات دیل کارنگی، تغییرات مثبتی را در روابط خود با دیگران مشاهده خواهیدکرد.

نقل‌قول قابل‌تامل:

«شما می‌توانید درعرض دوماه با علاقه‌مند شدن به دیگران دوستان بیشتری پیدا کنید تا این‌که درعرض دوسال با تلاش برای علاقه‌مندکردن دیگران به خودتان، دوستان بیشتری پیدا کنید.» دیل کارنگی

هوش عاطفی اثر جوزف ای. لدوکس

هوش عاطفی اثر جوزف ای. لدوکس
هوش عاطفی اثر جوزف ای. لدوکس

کتاب در مورد چیست؟

مغز ما یک سیستم‌ پیچیده دارد. درحالی‌که قطعا نیازی به دانستن همه چیز ندارید، اما باید این بخش را درک کنید: احساسات ما بر رفتار ما حاکم است. این کتاب با روشی نسبتا قابل درک توضیح می‌دهد که اصطلاح “هوش عاطفی” چیست و چرا باید به آن اهمیت دهید. هنگامی که خود را با احساساتی که مغزتان تولید می‌کند آشنا کردید، خودتان را بهتر می‌شناسید و درنهایت در موقعیتی که لزومی ندارد، از نشان‌دادن واکنش با عصبانیت، نارضایتی یا خصومت شدید دست می‌کشید.

مناسب چه کسانی است؟

مغز احساسی مقدمه بسیار خوبی برای بخش عاطفی مغز ما است. اگر هنوز مطمئن نیستید، بدانید که این فقط شما نیستید. این‌که احساساتی نیز وجود دارند که درواقع همان‌هایی هستند که شما را کنترل می‌کنند. شما درنهایت انگیزه‌های پنهان خود را در کارهای روزمره آشکار خواهیدکرد و از آن‌چه قبلا بودید، فرار می‌کنید و رهایی از این موقعیت‌ تقریبا غیرممکن است. بنابراین، اساسا این کتاب برای افرادی است که می‌خواهند خلق‌وخوی خود و روابط خود را با دیگران به‌درستی مدیریت کنند.

نقل‌قول قابل‌تامل:

«ما نمی‌لرزیم چون می‌ترسیم یا گریه نمی‌کنیم چون احساس ناراحتی می‌کنیم. ما می‌ترسیم چون می‌لرزیم و ناراحت هستیم چون گریه می‌کنیم.» جوزف ای. لدوکس

فرضیه خوشبختی اثر جاناتان هایت

فرضیه خوشبختی اثر جاناتان هایت
فرضیه خوشبختی اثر جاناتان هایت

کتاب در مورد چیست؟

وقتی در محاصره دوستان و اعضای خانواده هستیم خوشحال‌تریم، اما همچنان بی‌قرار به‌دنبال موفقیت شغلی و پول بیشتر هستیم. این ما را به کجا می برد؟ به بدبختی بیشتر و رنج بیشتر. نویسنده با به اشتراک گذاشتن داستان‌های بزرگ و با ایجاد ارتباط بین دین، فلسفه باستان و روانشناسی، می‌خواهد به ما کمک کند تا از درد دور شویم و به لذت نزدیک شویم.

مناسب چه کسانی است؟

افرادی که در مسابقه چشم و هم‌چشمی گیر کرده‌اند. افرادی که بیش از اندازه کافی دارند، اما هنوز هم برای حتی بیشتر تلاش می‌کنند. هدف این کتاب آموزش چیزهایی است که در زندگی ما دارای ارزش واقعی هستند و شما را متقاعد می‌کند که برخی چیزها نباید در تمرکز اصلی باشند – پیگیری مداوم برای به‌دست‌آوردن پول بیشتر، داشتن موقعیت‌اجتماعی یا مانورهای ناخودآگاه شیطانی.

نقل‌قول قابل‌تامل:

«اگر عاشق پرشوری هستید و می‌خواهید اشتیاق خود را جشن بگیرید، شعر بخوانید. اگر شور و شوق شما آرام شده‌است و می‌خواهید رابطه درحال تکامل خود را درک کنید، روانشناسی بخوانید. اما اگر به‌تازگی به یک رابطه پایان داده‌اید و دوست دارید باور کنید که بدون عشق وضعیت بهتری دارید، فلسفه بخوانید.» جاناتان هایت

افتان و خیزان به‌سوی شادمانی اثر دنیل تاد گیلبرت

افتان و خیزان به‌سوی شادمانی اثر دنیل تاد گیلبرت
افتان و خیزان به‌سوی شادمانی اثر دنیل تاد گیلبرت

کتاب در مورد چیست؟

ما دائما در مورد خیلی چیزها اشتباه می‌کنیم. حافظه ما وحشتناک است. ما تمایل داریم احساسات گذشته را به اشتباه به‌یاد بیاوریم. و ما در پیش‌بینی این‌که چه نوع فعالیت‌ها یا چیزهایی در آینده به ما احساس شادی می‌دهد، وحشتناک هستیم. این کتاب قصد دارد توضیح دهد که چرا ما در دانستن این‌که چه چیزی در بلندمدت ما را راضی نگه‌می‌دارد، به‌شدت بی‌تاثیر هستیم. دنیل تاد گیلبرت شما را با سوالات زیادی بمباران می‌کند که به شما امکان می‌دهد معنای خوشبختی را برای خود تعریف کنید.

مناسب چه کسانی است؟

اگر دائما خودتان را گول می‌زنید که چه چیزها یا روابطی برای شما شادی می‌آورند، اگر در پیش‌بینی این‌که چه فعالیتی زندگی شما را بهتر می‌کند وحشتناک هستید، این کتاب برای شماست. مملو از داستان‌های درخشان، خنده‌دار و مبتنی بر علم، مکاشفه‌های این کتاب به مردم کمک می‌کند تا میزان بیشتری از شادی را به زندگی خود بیافزایند.

نقل‌قول قابل‌تامل:

«به‌نظر می‌رسد اکثر ما معتقدیم که نسبت به یک فرد معمولی، ورزشکارتر، باهوش‌تر، منظم‌تر، اخلاق‌گراتر، منطقی‌تر، جالب‌تر، روشن‌فکرتر و سالم‌تر هستیم.» دنیل گیلبرت

بازی اعتماد به‌ نفس اثر ماریا کونیکووا

بازی اعتماد به‌ نفس اثر ماریا کونیکووا
بازی اعتماد به‌ نفس اثر ماریا کونیکووا

کتاب در مورد چیست؟

کتابی مسحورکننده که به این موضوع می‌پردازد که چگونه هنرمندان کلاهبردار می‌توانند میلیون‌ها نفر را متقاعد کنند. چرا طرح‌های هرمی کار می‌کنند و چرا ما هنوز در کلاهبرداری‌های «بدیهی» شکست می‌خوریم. ماریا کونیکووا دنیای مخفی شارلاتان‌ها را کشف می کند. چه بازی‌های فکری با ما انجام می‌دهند و مهم‌تر از همه، چرا ما همچنان به داستان‌های “خیلی خوب برای واقعی بودن” برچسب مشروع‌بودن می‌زنیم.

مناسب چه کسانی است؟

کاملا به افراد ساده‌لوح که تازه وارد رشته روانشناسی شده‌اند، توصیه می‌شود. این کتاب نه تنها به شما نشان می‌دهد که دیگران چگونه از شما سوء‌استفاده می‌کنند، بلکه باعث صرفه‌جویی زیادی در پول شما می‌شود. با به‌دست‌آوردن توانایی شناسایی سریع طرح‌های هرمی، درنهایت خواهید‌فهمید که چیزی به نام پول‌رایگان وجود ندارد.

نقل‌قول قابل‌تامل:

«بازی اعتمادبه‌نفس – فریبکاری – تمرینی است برای مهارت‌های ساده‌لوحی، اعتماد، همدردی و متقاعدکردن. کلاهبردار واقعی ما را مجبور به انجام کاری نمی‌کند. او ما را در نابودی خودمان شریک می‌کند. او دزدی نمی‌کند. ما می‌دهیم. او مجبور نیست ما را تهدید کند. ما خودمان داستان را فراهم می‌کنیم. ما ایمان داریم چون می‌خواهیم، ​​نه به این دلیل که کسی ما را مجبور کرده‌است. و بنابراین ما هر چه آن‌ها بخواهند ارائه می‌دهیم – پول، اعتبار، اعتماد، شهرت، مشروعیت، حمایت – و تا زمانی که خیلی دیر نشده‌است، متوجه نمی‌شویم که چه اتفاقی می‌افتد.» ماریا کونیکووا

جریان اثر میهالی چیکسنت میهالی

جریان اثر میهالی چیکسنت میهالی
جریان اثر چیکسنت میهالی

کتاب در مورد چیست؟

نویسنده مشهور، با -شما هیچ‌وقت نام خود را درست نمی‌گویید- مفهوم “تجربه بهینه” را معرفی می‌کند. این کتاب به‌طور مفصل توضیح می‌دهد که چه نوع کارهایی می‌توانند قفل شادی واقعی را باز کنند. چگونه می‌توانید تمرکز بهتری داشته‌باشید، کیفیت کارتان را بهبود ببخشید و وارد فضای جادویی جریان شوید – جایی که ۱۰۰٪ روی کار فعلی متمرکز هستید. این کتاب به‌دلیل خوبی توسط همه کارشناسان بهره‌وری به‌شدت توصیه شده‌است. جریان: روانشناسی تجربه بهینه دقیقا به ما می‌آموزد که عنوان شامل چیست – شیرجه‌زدن “در تمرکز” هنگامی که کارهای خاصی را برای انجام دارید.

مناسب چه کسانی است؟

برای اشخاصی که به‌سختی می‌توانند تمرکز کنند، مفید است. به‌لطف محتوای کتاب، متوجه خواهیدشد که چگونه باید به وظایف خود برسید. این‌که دقیقا چه کاری باید انجام دهید تا مهارت‌های خود را در زمینه انتخابی خود بهبود دهید. علاوه‌بر این، به شما کمک می‌کند بفهمید که روی چه نوع فعالیت‌هایی باید تمرکز کنید و چه نوع فعالیت‌هایی را باید کنار بگذارید.

نقل‌قول قابل‌تامل:

«در حین کار، افراد احساس مهارت و رقابت می‌کنند و بنابراین احساس شادی، نیرومندی، خلاقیت و رضایت بیشتری دارند. افراد در اوقات فراغت خود احساس می‌کنند که معمولا کار زیادی برای انجام‌دادن وجود ندارد و از مهارت‌های آن‌ها استفاده نمی‌شود، بنابراین بیشتر احساس غم، ضعف، کسل‌بودن و نارضایتی می‌کنند. بااین‌حال آن‌ها دوست دارند کمتر کار کنند و زمان بیشتری را در اوقات فراغت بگذرانند.» میهالی چیکسنت میهالی

راه رسیدن به هدف اثر ویلیام دیمون

راه رسیدن به هدف اثر ویلیام دیمون
راه رسیدن به هدف اثر ویلیام دیمون

کتاب در مورد چیست؟

این کتاب که معمولا برای والدین توصیه می‌شود، مطمئنا می‌تواند به همه کسانی که در تلاش برای یافتن هدف در زندگی خود هستند، نیز کمک کند. ویلیام دیمون به بررسی این موضوع می‌پردازد که چرا این روزها بسیاری از جوانان نمی‌توانند مسیر شغلی مناسبی را پیدا کنند. چرا ایده‌های ناب یک جزء گمشده زندگی بیشتر نوجوانان است و چرا همین به‌ظاهر جوانان نمی‌توانند بفهمند که باید با زندگی خود چه کنند.

مناسب چه کسانی است؟

برای همه کسانی که نمی‌توانند جای خود را در این دنیا پیدا کنند. من شخصا این کتاب را به همه جوانان توصیه می‌کنم. حتی اگر می‌دانید چه کاری می‌خواهید انجام دهید، این کتاب به شما کمک می‌کند تا اهداف خود را حتی بهتر تعریف کنید. همچنین، برای افرادی، بدون درنظرگرفتن سن، که هنوز بدون هدف در نیم‌کره مغزی سرگردان هستند، این کتابی‌ست که باید مطالعه کنند. این کتاب انواع مختلفی از وظایف عملی را ارائه می‌دهد که به شما جهت می‌دهد.

نقل‌قول قابل‌تامل:

«مادرم می‌خواهد من انتخاب‌های خودم را داشته باشم، اما او می‌خواهد انتخاب‌های من ریاضی و علوم باشند.» بن، دوازده ساله

چگونه کودکان شکست می خورند؟ اثر جان هالت

چگونه کودکان شکست می خورند؟ اثر جان هالت
چگونه کودکان شکست می خورند؟ اثر جان هالت

کتاب در مورد چیست؟

یک رویکرد علمی مربوط به نحوه یادگیری کودکان – یا به‌طور دقیق‌تر، چگونه آن‌ها یاد نمی‌گیرند. تمرکز جان هالت بر ارائه درس‌های رایگان با ترفندهایی به ما، در مورد نحوه آموزش معلمان به کودکان به‌جای تحمیل دانش از طریق روش‌های آموزشی هوشمندانه است. او اطلاعات جدید و روشنی در مورد چگونگی یادگیری طبیعی دانش‌آموزان ارائه می‌کند. این به ما امکان می‌دهد تا رویکرد خود را تغییر دهیم، که منجر به ارتباط بهتر بین معلمان و کودکان می‌شود.

مناسب چه کسانی است؟

این کتاب اغلب به‌عنوان راهنمای مهمی که می‌تواند سیستم آموزشی معیوب ما را تغییر دهد، ذکر می‌شود. چگونه کودکان شکست می‌خورند به کارکنان دانش و بینش مفیدی در مورد چگونگی اصلاح روش خود در مدرسه ارائه می‌دهد. همچنین، همان‌طور که می‌توانید حدس بزنید، مخصوصا برای والدینی که می‌خواهند فرزندان خود را آموزش دهند، مفید است. این‌که چگونه با تقویت تفکر و مهارت حل‌مسئله آن‌ها را برای دنیا آماده کنیم.

نقل‌قول قابل‌تامل:

«سال‌هاست که از خودم می‌پرسم چرا بچه‌های باهوش در مدرسه غیرهوشمندانه رفتار می‌کنند. پاسخ ساده این است: “چون آن‌ها می‌ترسند.” قبلا گمان می‌کردم که شکست‌پذیری کودکان ربطی به کار بد آن‌ها در مدرسه دارد، اما فکر می‌کردم می‌توانم آن را با فریادهای صمیمانه «به جلو! شما می توانید آن را انجام دهید!» حذف کنم. آن‌چه اکنون برای اولین‌بار می‌بینم مکانیسمی‌ست که از طریق آن ترس، هوش را از‌بین می‌برد. روشی که بر کل نحوه نگاه، تفکر و برخورد کودک با زندگی تاثیر می‌گذارد. بنابراین ما دو مشکل داریم، نه یک مشکل: جلوگیری از ترس کودکان و سپس ترک عادت‌های بد فکری که ترس، آن‌ها را به سمت این عادات سوق داده‌است.» جان هالت

گوریل نامرئی نوشته کریستوفر چابریس

گوریل نامرئی نوشته کریستوفر چابریس
گوریل نامرئی نوشته کریستوفر چابریس

کتاب در مورد چیست؟

گوریل نامرئی یکی از بهترین کتاب‌های روانشناسی مبتدی به یک دلیل ساده است: آزمایش گوریل نامرئی که نابینایی توجه ما را اثبات می‌کند، به‌شدت در کتاب‌های معروف دیگر ذکر شده‌است. عنوان به زبانی قابل فهم توضیح می‌دهد که چرا و چگونه چشمان ما می‌توانند ما را فریب دهند. چه نوع اطلاعاتی از دید ذهن پنهان می‌مانند و معمولا چه تعصباتی را در راه سازگاری ذهنمان با دنیا نمی‌بینیم.

برای چه کسانی مناسب است؟

اگر ویدیوی معروف گوریل نامرئی را تماشا نکرده‌اید، همین الان آن را ببینید. هنوز هم من را شگفت‌زده می‌کند که چگونه برخی از مردم قادر به دیدن گوریل در ویدیو نیستند. اگر شما هم همین فکر را می‌کنید، این کتاب این آزمایش را به‌طورکامل انجام می‌دهد. این یک مطالعه عالی است که به شما کمک می‌کند بفهمید چگونه توجه متمرکز می‌تواند شما را نسبت به دنیای بیرون کور کند.

نقل‌قول قابل‌تامل:

«مراقب خاطراتی باشید که با احساسات قوی و جزئیات واضح همراه هستند – آن‌ها به همان‌اندازه ممکن است اشتباه باشند که خاطرات پیش‌پا‌افتاده، اما احتمال این‌که شما متوجه آن شوید، بسیار کمتر است.» کریستوفر چابریس

برخی از افکار بسته

رشته روانشناسی یک رشته مهم دانشگاهی است. با این حال، تعداد کمی از مردم درک می‌کنند که کارکنان دانش عینک‌زده که ذهن را مطالعه می‌کنند چقدر می‌توانند به ما بیاموزند.

صرف‌نظر از سن، شما باید مدتی برای صرف مطالعه نحوه فکر ما زمان بگذارید. این‌که تمایل داریم چه نوع اشتباهاتی مرتکب شویم و چگونه می توانیم رفتار خود را اصلاح کنیم.

پیشنهادهای بالا چیزی است که می‌توانم به آن‌ها برچسب کتاب‌های روانشناسی خوب برای مبتدیان بزنم. من عمدا عناوین آسان را انتخاب کردم. به‌گونه‌ای که اصطلاحات پیچیده‌ای ندارند و دریافت مفاهیم غیرممکن نیست.

به‌هرحال، اگر در زمینه روانشناسی تازه‌کار هستید، با کتاب آسان شروع کنید. امیدوار نباشید به همه چیز برسید. بر درک اصول اولیه تمرکز کنید. من می‌توانم به شما اطمینان دهم که هرچه بیشتر در مورد نحوه رفتار یاد بگیرید، بیشتر می‌خواهید بیاموزید. هنگامی که موارد ضروری را فهمیدید، به سراغ مطالب پیچیده‌تر بروید.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *