best-cryptocurrency-to-invest-in-20-top-cryptocurrency-list-for-you

لیست 20 ارز دیجیتال برتر برای سرمایه گذاری

ارزهای رمزپایه که همان ارز دیجیتال هستند یک صنعت رو به گسترش است. کلمه رمز در ارزهای رمزپایه بیانگر تکنیک های پیشرفته رمزنگاری در این نوع ارزها است. رمزنگاری، امنیت معاملات آنلاین را تضمین می کند و برای برداشتن یک قدم جلوتر در صنعت رمزنگاری توکن یا سکه تولید می کنند. اگرچه ارز رمزپایه زندگی خود را با ورود بیت کوین آغاز کرد، اما اکنون سکه های زیاد دیگری نیز وجود دارند. اما همه ی این ارزهای رمزپایه در یک ایدئولوژی مشترک هستند که عبارتند از عدم تمرکز شبکه توزیع و حفظ پروتکل با امنیت بالا.

چیزی به نام بهترین در ارزهای رمزنگاری شده وجود ندارد. اما بدیهی است که بیت کوین به عنوان یک پیشگام، استانداردترین نوع سکه های رمزپایه است که در حال گردش در بازار هستند. در این مقاله، ما به معرفی طیف گسترده ای از ارزهای مختلف رمزنگاری شده می‌پردازیم که می توانید در آن سرمایه گذاری کنید. علاوه بر این، اگر در جستجوی سرمایه گذاری روی ارزی به جز بیت کوین هستید، باز هم به مقاله درستی سر زده‌اید.

بیت‌کوین (Bitcoin)

بیت کوین همچنان یک ارمزنگاری شده برجسته برای سرمایه گذاری در بازار این روزهای ارز دیجیتال است. در حقیقت، صنعت ارزهای رمزپایه بدون بیت کوین هرگز نمی تواند مورد توجه قرار گیرد. این شرکت قبلاً با تضمین امنیت از طریق فناوری های هوشمند، رضایت مشتری را بدست آورده و رهبر ارزهای دیجیتال مختلف شده است. از آنجایی که بیشتر سرمایه گذاران با بازار بیت کوین درگیر هستند، بیت کوین بهترین ارز رمزپایه برای شروع کار و سرمایه‌گذاری شما در این فضا است.

بیت‌کوین (Bitcoin)

ویژگی‌های بیت‌کوین

پیشگام صنعت ارزهای رمزنگاری شده است و معیاری را تنظیم کرده است که سایر ارزهای رمزنگاری شده برای حفظ جایگاه، در این بازار باید از آن پیروی کنند.

همکاری بیتکوین با شرکت‌هایی مانندSegwit ،Schnorr ، MAST ، MimbleWimble ، Bulletproofs ، رقابت ارزهای دیگر با بیتکوین را تقریباً غیرممکن ساخته است.

همه سیستم عامل‌های تجارت ارزهای رمزپایه از بیت کوین پشتیبانی می کنند، همچنین می توانید دارایی خود را در بسیاری از کیف پول های موجود ذخیره کنید.

بیتکوین امنیت خیلی زیادی دارد و مردم می توانند کاملاً به معماری پیشرفته ای که برای محافظت از دارایی های دیجیتال در این ارز استفاده شده است، اعتماد کنند.

بهترین ویژگی بیت کوین تقاضای بالای آن در بازار است. هر وقتی که بخواهید بیتکوین خود را بفروشید، مشکلی برای پیدا کردن خریداران بالقوه نخواهید داشت.

اتریوم  (ETH)

اگر بخواهیم یک ارز رمزپایه را جایگزین بیت کوین بدانیم، قطعا آن ارز هیچ ارز دیگری جز اتریوم نیست. این ارز کار خود را از سال 2015 آغاز کرد و در مدت زمان کوتاهی بسیار محبوب شد. شما می توانید دارایی های دیجیتالی را خریداری و با استفاده از اتریوم توسط پلتفرمETH ، معامله کنید.

اتریوم

ویژگی‌های اتریوم

شبکه غیر متمرکز اتریوم، به ایجاد مخاطبین هوشمند کمک می کند و برنامه هایی که با اتریوم کار می‌کنند می توانند بدون هیچگونه خرابی یا کلاهبرداری توسعه پیدا کنند.

این شرکت، بزرگترین مجموعه توسعه دهندگان در سراسر جهان را دارد و شرکت هایی مانند مایکروسافت، Intel ، Chase و J.P. Morgan در حال برنامه ریزی برای گسترش مشاغل مرتبط با اتریوم هستند.

شما می‌توانید همچنان که در حال کار بر روی توسعه این پلتفرم هستید با استفاده از اتریوم ارزهای رمزپایه دیگر را نیزخریداری کنید.

قیمت اتریوم در حال حاضر پایین است و شما می توانید هم اکنون اتریوم را بخرید و سرمایه گذاری خوبی داشته باشید.

چندین اشکال امنیتی که قبلا در اتریوم وجود داشت با تقسیم این ارز به به اتریوم (ETH) و اتریوم کلاسیک  (ETC)  مشکل حل شد.

 زی‌کش Zcash (ZEC)

این ارز رمزپایه برای حفظ حریم خصوصی معامله گران، در لیست بهترین ارزهای رمزپایه قرار گرفته است. این ارز رمزپایه از فنآوری های پیشرفته تری حتی نسبت به بیت کوین برای اطمینان از امنیت کاربران استفاده می کند. زی‌کش یک پلتفرم منبع باز (رایگان) دارد و تنها تفاوت آن با بیت کوین محدودیت آن 21 میلیون کوین است. اگرچه که هزینه کردن کاربران را نسبت به محدوده خاصی محدود می کند، اما اطمینان می دهد که پیچیدگی کمتری در این ارز وجود دارد و حجم معاملات با زی‌کش نیز آسان است.

زی کش

ویژگی‌های زی‌کش

اگر ما بیت کوین را HTTP اینترنت ببینیم، می توان زی‌کش را HTTPS اینترنت نامید. همچنین این ارز شفافیت انتخابی معاملات را نیز برای کاربران فراهم می کند.

زی‌کش حریم خصوصی بالا برای کاربران خود قائل است. معاملات در بلاکچین ثبت می شوند ولی نام فرستندگان و گیرندگان آن همچنان خصوصی است.

 رمزنگاری و تکنیک‌های ساختzk-SNARK اطلاعات مرتبط با هر معامله ای را بصورت خصوصی محافظت می کند.

شما می توانید با زی‌کش به طور ناشناس تجارت کنید و این مسئله آن را به مکانی محبوب برای کلاهبرداران تبدیل کرده است اگرچه الگوریتم Equihash برای شناسایی دقیق این فعالیت ها در نظر گرفته شده است.

به ازای هر بلوک 12.5 واحد به استخراج‌کنندگان معدن پاداش داده می شود و مبلغ آن هر چهار سال یکبار نصف می شود.

وی‌چین (VeChain)

وی چین

در حالی که صحبت از بهترین گزینه‌ها برای سرمایه گذاری روی ارزهای رمزپایه یا بیت کوین است، وی‌چین یکی از موارد قابل ذکر مشابه است. این پلتفرم رمزنگاری در سطح سازمانی ایجاد شده است تا معامله‌هایی که هزینه زیادی دارند، بتوانند بدون مواجهه با مشکلات زیاد، انجام شوند. علاوه بر این، تیم وی‌چین در حال کار بر روی فناوری بلاکچین هستند و آنها هدف‌شان پیاده سازی بلاک چین در برنامه های زندگی واقعی است.

ویژگی‌های وی‌چین

سکه‌های وی‌چین به طور خودکار از طریق زیرساخت‌های آن به گردش در می آیند و در این ارز دیجیتال اکوسیستم تجاری مقیاس پذیر، معتمد و قابل توزیع در دسترس است.

وی‌چین کار خود را به عنوان یک سیستم مدیریت بلاکچین آغاز کرد و بعدها چشم‌انداز خود را تغییر داد تا تجارت خود در صنعت رمزنگاری را گسترش دهد.

بعد از ورود فناوری جدید بلاکچین، می توانید به تبادل سکه های وی‌چین خود با نام VeChain THOR  کنید.

در آینده نزدیک، بسیاری از شرکت ها از توکن‌های وی‌چین به عنوان ارز پرداخت هوشمند برای گسترش تجارت خود استفاده می کنند.

کاردانو (Cardano)

این ارز رمزنگاری شده را می توان با اتریوم مقایسه کرد. شما می توانید با کاردانو به سرعت برنامه های غیر متمرکز را توسعه داده و با استفاده از این پلتفرم پیشرفته، به مخاطبین هوشمند متصل شوید. این ارز رمزپایه بر حفظ حریم خصوصی معامله گران تأکید می کند و هر معامله ای را با حفظ پروتکل های امنیتی بعنوان بالاترین اولویت انجام می دهد. رهبران و توسعه دهندگان فناوری کاردانو، بصورت بسیار کارآمد آن را تنظیم می کنند.

کاردانو

ویژگی‌های کاردانو

اگر می خواهید به یک سرمایه گذار بلند مدت در ارزهای رمزپایه تبدیل شوید، باید کاردانو را انتخاب کنید زیرا نمی توانید چرخه عمر سرمایه گذاری در کاردانو را فقط طی چند ماه تکمیل کنید.

توسعه دهندگان کاردانو در تلاش هستند تا یک زبان سیستم قراردادی هوشمند را برای فعال کردن تکنیک های خودگردان و افزایش کارآیی به کاربران معرفی کنند.

کاردانو بصورت ویژه برای سرعت معاملات با آن شناخته شده است. در عین حال، مقیاس پذیری، قابلیت همکاری و قابلیت اطمینان زیادی در این ارز وجود دارد.

یک پلتفرم چند لایه، متشکل ازcryptocurrency Ada است که توسط کاردانو ارائه می شود و به راحتی قابل ارتقا می باشد.

نقدینگی بازار کاردانو باعث شده است که این ارز در بین معامله گران بسیار محبوب شود.

رمزنگاری کاردانو به قدرت محاسباتی بسیار کمتری نیاز دارد. کاردانو چندین بلاک را در زمانی تولید می‌کند که بیت کوین در آن زمان فقط یک بلاک تولید می کند.

مونرو (Monero)

افرادی که نگران حفظ حریم خصوصی هستند و می خواهند بدون افشا شدن اطلاعاتشان معامله های رمزپایه را انجام دهند، مونرو می تواند بهترین گزینه برای سرمایه گذاری آن‌ها باشد. این شرکت سهم قابل توجهی از بازار ارزهای رمزنگاری شده را در اختیار دارد و در ده سال گذشته در بازار فعالیت می کند. مونرو در عمق وب (بصورت پنهانی و غیرقابل مشاهده) استفاده می شود و ردیابی آن غیرممکن است. این برنامه بر حفظ حریم خصوصی تمرکز بالایی دارد و امنیت درجه یکی را برای معامله گران فراهم می کند.

مونرو

ویژگی‌های مونرو

مونرو برای افرادی که به حفظ حریم خصوصی و دارایی های دیجیتال خود اهمیت می دهند، بسیار مناسب و خوب است.

این ارز دیجیتال برای سرمایه گذاران بی خطر است و از فناوری هایی مانند آدرس هایRing ، RingCT ، Kovri  و Stealth پشتیبانی می کند.

مونرو به دلیل نرخ تورم پایین تر نسبت به سایر ارزهای دیجیتال  زمینه بسیار خوبی برای پیشرفت میتواند داشته باشد.

شما می توانید XMR (واحد ارزی مونرو) خود را با خیال راحت ذخیره کنید، و چندین کیف پول مونرو نیز وجود دارد که می توانید وجوه خود را در آن ذخیره و نگهداری کنید.

ویژگی حفظ حریم خصوصی در مونرو معاملات را ایمن می کند و هر کاربر برای حفظ حریم خصوصی خود می تواند از این کیف پول استفاده کند.

محدودیت اندازه بلوک بصورت دستی یک مزیت دیگر این ارز دیجیتال است. در مونرو می‌شود اندازه بلوک را آزادانه افزایش دهید تا بتواند حجم بالایی از معاملات را در خود جای دهد.

 تزوس (Tezos)

تزوس با عرضه اولیه 232 میلیون دلار در فضای ارزهای رمزپایه شروع به کار کرد. اگرچه امروزه یکی از بهترین‌های ارزهای رمزنگاری شده و یکی از بهترین جایگزین‌های بیت کوین به حساب می آید، اما از ابتدای شروع به کارش تاکنون چندین وضعیت متزلزل را پشت سر گذاشته است. اما هربار قوی‌تر از دفعه پیش بازگشته است و با افتخار در بازار، به فعالیت خود ادامه داده است. همچنین با حفظ موقعیت خود به عنوان رقیب اتریوم، موقعیتی قدرتمند به دست آورده است. تزوس دارای یک سیستم عامل پویا است که باعث شده حتی افراد تازه وارد از آن استفاده کنند.

تزوس

ویژگی‌های تزوس

شبکه اصلی تزوس بصورت کامل راه اندازی شده است و تمام اقدامات را انجام داده است تا زمینه برای برنامه های غیرمتمرکز و قراردادهای هوشمند برای سرمایه گذاران آماده باشد.

 تزوس از فناوری بلاکچین استفاده می کند که این ویژگی باعث شده است که تزوس بتواند خود را همگام با بلاکچین به روز کند.

با تزوس دیگر نگران تمام شدن کوین‌هایتان نخواهید بود. در عوض، شما می توانید از سکه های جمع شده‌تان (منظور از سکه‌های جمع شده مقداری از ارز دیجیتال است که در کیف پول نگهداری می‌شود)صرف کنید و هرگز ورشکست نشوید.

قابلیت اطمینان پروژه در تزوس بالا است، تزوس هم از ICO و هم با استفاده از بنیاد پاداش می دهد.

لایت‌کوین (litecoin)

ارز رمزپایه لایت‌کوین یکی از برجسته ترین ارزهای فرعی است که بیش از هشت سال است که در بازار فعالیت می کند. این ارز برای تکمیل بیت کوین ایجاد شده و بعنوان نقره جایگزین طلای بیت کوین شناخته می‌شود. انتخاب گزینه برای سرمایه گذاری بین بیت کوین و لایت‌کوین بسیار دشوار است زیرا تقریباً مشابه یکدیگر هستند. لایت‌کوین با ایجاد سریع بلاک، برکاهش زمان معامله متمرکز است. لایت‌کوین کار خود را با یک چشم انداز برای تبدیل شدن به یکی از برترین ارزهای رمزپایه و رسیدن به موفقیت آغاز کرد.

لایت کوین

ویژگی‌های لایت‌کوین

لایت‌کوین بصورت کامل توسط یک پلتفرم منبع باز (رایگان) و منظم توسط پروتکل رمزنگاری پیچیده‌ای نگهداری می شود.

لایت‌کوین حجم زیادی از معاملات را به خوبی پردازش می کند.

الگوریتم Scrypt به کار رفته در ساخت لایت‌کوین این امکان را برای ماینرهای جدید فراهم می کند که نگرانی‌ای در مورد استخراج کوین بصورت سخت افزاری با استفاده از AISIC نداشته باشند.

لایت‌کوین توسط انجمن های بزرگ، ابزار مورد استفاده در معاملات آنلاین که شامل دستگاه‌های خودپرداز، پرداخت تجارت الکترونیکی و غیره می‌شوند، پشتیبانی می‌شود.

در کل تا حدود 84 میلیارد کوین از لایت‌کوین در بورس موجود است که منجر به حاشیه سود بیشتر و رقابت کمتر برای ماینرها می شود.

علاوه بر این، انعطاف پذیری لایت‌کوین و قابل تبادل آن با سایر ارزهای رمزنگاری شده به این ارز کمک کرده است تا در لیست بهترین ارزهای رمزپایه قرار بگیرد.

 ریپل (ripple)

ریپل یکی دیگر از گزینه های امن برای سرمایه گذاری در ارزهای رمزنگاری و جایگزین‌های بیت کوین است زیرا بانک ها را قادر می سازد معاملات بین المللی را در زمان واقعی (real time) انجام دهند. علاوه بر آن، هزینه پایین خدمات ریپل باعث محبوبیت بسیار زیاد آن در بین سرمایه گذاران در سراسر جهان شده است. روش های مختلفی که ریپل برای حفظ امنیت بالا استفاده می کند ساده است و آن را از بیت کوین و سایر آلت‌کوین‌ها جدا می کند. Poloniex و Kraken دو پلتفرم برتر برای تبادل ریپل هستند.

ripple

ویژگی‌های ریپل

ریپل مانند اکثر ارزهای رمزنگاری‌ شده موجود از بلاکچین استفاده نمی کند. در عوض، از یک مکانیزم اجماع توزیع شده توسط سرورهای شبکه برای اعتبارسنجی معاملات استفاده می کند.

درگاه پرداخت ریپل شبیه بانک‌ها است. برای به روزرسانی دفترچه‌ها، از همان پروتکل استفاده شده توسط بانک ها برای اعتبار آنلاین یا پرداخت استفاده می کند.

ریپل یکی از امن ترین ارزهای رمزنگاری برای سرمایه گذاری است زیرا ریپل قبلاً توسط بسیاری از بانک‌ها مانندMUFG ، BBVA ، SEB ، Akbank ، Axis Bank ، Yes bank و غیره به کار گرفته شده است.

ریپل امنیت قوی‌ای دارد که بسیار هم توسعه‌دهندگان آن بر روی این امنیت تاکید می کنند. به جای اینکه به ماینرها اعتماد کنید، باید به یک درگاه و فنآوری های مرتبط با آن اعتماد کنید.

ریپل قصد دارد توزیع هزینه برای توانمندسازی مشاغل و افزایش نقدینگی در بازار برای معامله گران را تسهیل سازد.

 ایاس (EOS)

ایاس

این ارز دیجیتال برتر در مدت زمان کوتاه فیدبک مثبتی را از معامله‌گران کسب کرده است. برای تسهیل کارهای دیجیتالی، تأیید یا اجرای مذاکرات بین معامله‌گران، ایاس درست مانند اتریوم بر قراردادهای هوشمند تأکید می کند. علاوه بر این، ایاس متمرکز بر گسترش استفاده از ارز دیجیتال در سطح جهان برای گسترش بازار ارزهای رمزنگاری است. ایاس از طریق فرآیند نوآوری پایدار، برتری بیشتری نسبت به بیشتر رقیبانش کسب کرده است.

ویژگی‌های ایاس

شما می توانید توسط ایاس برنامه‌های غیرمتمرکز dApps (اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز به اختصار Dapps))، اپلیکیشن‌هایی هستند که روی بلاک‌چین توسعه داده می‌شوند و می‌توانند کاربردهای زیادی در فین‌تک و … داشته باشن.) با استفاده از بستر غیر متمرکز ارائه شده بسازید. در نتیجه، شما می توانید معاملات خود با استفاده از ایاس را در بسیاری از پلتفرم‌ها انجام دهید.

هر ارز رمزنگاری شده ای که از فناوری بلاکچین استفاده می کند با هر تراکنش شما، هزینه مرتبط با بلاکچین را نیز از شما می گیرد. اما اگر با ایاس بعنوان ارز دیجیتال شخصی‌تان کار کنید، هیچ هزینه اضافی‌ای پرداخت نخواهید کرد.

حاکمیت سیستم رأی گیری به کاربر اجازه می دهد تا بخشی از هسته اصلی ارز دیجیتا باشد و در هنگام تغییر هر قانون یا آیین نامه‌ای در رای گیری شرکت کند که ارز ایاس همف همین ویژگی را دارد.

یکی دیگر از ویژگی‌های ایاس، کمک به توسعه دهندگان برای ساخت dAppsاست که در نتیجه آن، تقاضا برای ایاس روز به روز از طریق جامعه توسعه دهندگان و سرمایه گذاران افزایش یافته است.

شما می توانید ICO (آی‌سی‌او یا همان عرضع اولیه سکه روشی برای جذب سرمایه و فرصتی برای سرمایه‌گذاری است که در آن توکن‌های یک پروژه، پیش از راه‌اندازی پروژه فروخته می‌شوند و افراد می‌توانند با خریدن توکن‌ها در آن سرمایه‌گذاری کنند.) را در هر زمان بر روی پلت فرم ایاس ترتیب دهید، و این همان چیزی است که ایاس را در بین معامله گران محبوب کرده است.

ایاس بعنوان یکی از بهترین ارزهای رمزپایه، خودکفا است و به طور خودکار پاداش‌هایی را برای تولید کنندگان بلوک ایجاد می کند.

بانكور (Bancor)

بانكور یک شبکه غیرمتمرکز است و طرز تفکر، ایجاد و تقسیم ارزش بین افراد را مجدداً طراحی کرده است. نقدینگی در بازار ارزهای رمزپایه نادر است و شما در بیشتر موارد نمی‌توانید نتیجه را به طور دقیق پیش بینی کنید. اما بانكور روند معاملات ارزهای دیجیتال را تغییر داده است. قابل اعتماد بودن بانکوردر حال حاضر بسیاری از معامله‌گران را به کار کردن با این ارز درگیر کرده و برای گسترش استفاده از ارز رمزپایه در سراسر جهان، رشد خود را ادامه می‌دهد.

بانکور

ویژگی های بانكور

سکه بانکور به دلیل روندی است که در پی دارد، بدون شک یکی از امن ترین ارزهای رمزنگاری شده برای سرمایه گذاری در دنیای امروز است.

مهمترین مزیت ارز دیجیتال بانكور، نقدینگی مداوم آن است.

در بانکور نقدینگی و خرید همیشه بر اساس قراردادهای هوشمند انجام می شود که همیشه نقدینگی موجود در بازار را مستقل از حجم معاملات آن در بازار تضمین می کند.

در بانکور الگوریتم ها محاسبه قیمت را انجام می دهند و هزینه های بلاکچین نسبت به سایر ارزهای رمزپایه موجود نسبتاً کم است.

نکسو (Nexo)

نکسو با سایر ارزهای رمزپایه که تا اینجا معرفی شدند کمی متفاوت است. نکسو به معامله گران این امکان را می دهد تا با استفاده از ارز دیجیتال خود، وام های رمزپایه را بپردازند. از آنجا که نقشه راه نکسو برای کاربران واضح است و فرصت‌های متنوعی را به کاربران نشان می‌دهد که کاربران می توانند با داشتن این ارز به دست آوردند، مردم استفاده زیادی از نکسو می‌کنند و روی آن سرمایه‌گذاری زیادی هم می‌شود. نکسو اعتماد مردم را در زمانی بسیار سریع بدست آورده است.

نکسو

ویژگی‌های نکسو

نکسو به جای اینکه از ارزهای دیجیتال فقط برای خرید و فروش استفاده شود، روش‌های جدیدی برای استفاده از این نوع ارزها را نیز معرفی کرده است.

شما با نکسو می‌توانید با نگه داشتن دارایی های دیجیتال خود به عنوان وثیقه فوراً وام یا وجه نقد واقعی دریافت کنید البته باید دسترسی کامل به رمزهای خود داشته باشید.

نکسو دارای مدل کسب و کار یا بیزینس مدل منحصر به فرد و سرراستی است، اما با استفاده از فرآیند اتوماتیکی، انعطاف پذیر بودن و مقرون به صرفه بودن و با استفاده از دارایی های کاربر، نقدینگی را در بازار تضمین می کند.

نکسو از رمزنگاری پیچیده و روش های الگوریتمی خیلی امنی برای حفظ شفافیت استفاده می کند.

با نکسو دیگر نیازی به پرداخت کارمزد در ازای هرگونه معامله و یا هزینه برداشتی نیست که در نهایت هزینه مالیات را برای شما کاهش می دهد.

توکن و استاندارد ERC20 (استاندارد ERC-20 لیستی از قوانینی است یک روی یک توکن باید پیاده سازی شود تا بتواند روی اکوسیستم اتریوم فعالیت داشته باشد) را می توان در هر کیف پولی که با اتریوم سازگار باشد جمع آوری کرد.

دش (Dash)

Dash (دش) با نام دارک‌کوین نیز شناخته می‌شود. آن دسته از سرمایه گذارانی که می خواهند بدون افشای اطلاعات خود بیت کوین یا سایر ارزهای رمزنگاری شده را بفروشند و بخرند، دارک‌کوین احتمالاً بهترین ارز برای آنها است. هیچ ارز رمزنگاری دیگری سرمایه گذاری موفقی مانند دش را تجربه نکرده است. پس از شروع یک تجارت در سال 2014، دش تغییرات زیادی را تجربه کرد، اما ویژگی‌های آن هنوز هم تغییری نکرده است. در عوض، آنها به طور مداوم توسط تیمی باتجربه به رهبری ایوان دافیلد (Evan Duffield) تنظیم می شوند.

dash

ویژگی‌های دش

بر خلاف بیت کوین، عملیات استخراج دش به دو بخش Master Node (گره) و Miners (ماینرها) تقسیم می شود.

گره‌ها مسئول انجام معاملات سریع مانند مبادله پول واقعی و تأمین امنیت رده بالا است.

ارسال خصوصی دش به تاجران این امکان را می دهد که معاملات را بصورت خصوصی انجام دهند و راهی برای ردیابی تراکنش‌ها با دش و اطلاعات مرتبط با آن وجود ندارد.

اگر از ویژگی ارسال سریع دش استفاده کنید، دیگر نیازی به صبر و تأیید معامله خود ندارید.

این شبکه نسبت به بسیاری از ارزهای دیگر بسیار غیرمتمرکز است.

همچنین بودجه ماهانه 2.5 میلیون دلار برای توسعه پایدار، تعهد داش را در توسعه صنعت بیش از گذشته نشان می دهد.

نئو (Neo)

نئو ایده ارز اتریوم را اتخاذ کرده است و قصد دارد با درج کردن چشم‌انداز اتریوم و مأموریت آنها در الگوی تجاری خود، بنیاد ارزهای دیجیتال را بهبود بخشد.

 این ارز رمزپایه برتر مبتنی بر بلاکچین غیرمتمرکز است و در حال حاضر شهرت “قاتل اتریوم” را کسب کرده است. همچنین به عنوان چینی اتریوم نیز شناخته می شود که در نهایت به مردم آسیا کمک می کند تا این ارز را به عنوان یک جایگزین برای بیت کوین استفاده کنند. همه معتقدند، نئو در کشورهای آسیایی بر بیت کوین غلبه خواهد کرد و تسلط بر آن را به دست خواهد گرفت. آنها در حال حاضر روی Smart Contract 2.0 کار می کنند و با بسیاری از مقامات صدور گواهینامه چینی همکاری دارند. نئو توکنی به نام Gas برای خود در نظر گرفته است.

نئو

ویژگی‌های نئو

در حالی که ارزهای رمزنگاری شده دیگر بر اساس اثبات مفهوم خدمات کار می‌کنند، مدل تجاری نئو براساس اثبات کار است.

نئو اقتصاد هوشمندی را معرفی می کند که از طریق آن می توانید حتی دارایی های فیزیکی خود را در بلاکچین قرار دهید و سود زیادی کسب کنید.

ویژگی کلید عمومی در نئو به سازمان‌های اقتصادی و تجاری کمک می کند تا کسانی را که می توانند سکه های نئو را خریداری کنند یا بفروشند، ثبت نام کنند.

اگر در نئو سرمایه گذاری کنید یک فایده دیگر هم برای شما خواهد داشت. با نگه داشتن 100 واحد نئو در کیف پول می توانید سالانه تا 0.03411 Gas درآمد کسب کنید.

بر خلاف اتریوم، شما می توانید اکوسیستم مالی خود را با استفاده از نئو و بدون هیچ گونه دانش برنامه نویسی‌ای بسازید، که این ویژگی برای توسعه دهندگان و سرمایه گذاران عمومی بسیار مفید است.

بیت‎کوین کش

بیت کوین بهترین ارز رمزنگاری شده است زیرا بیشترین سهم بازار را در اختیار دارد. اما مشکل اصلی بیت کوین صرف زمان زیاد برای پردازش معاملات است. برای انجام یک معامله حدود 10 دقیقه زمان می برد. برای حل این مشکل بیت‌کوین کش در نظر گرفته شد. بیت‌کوین کش می تواند نقش کلاسیک بیت کوین را بازی کند. با ایجاد بلوک های بزرگتر، می تواند معاملات بیشتری را همزمان با هم انجام دهد.

بیت کوین کش

ویژگی‌های بیت‌کوین کش

بااینکه بیت‌کوین کش تیز توسط توسعه دهندگان و کارگزاران بیت کوین ایجاد شده است اما بیت‌کوین کش مقیاس پذیرتر و انعطاف پذیرتر از بیت‌کوین است.

بیت‌کوین کش بلوک با اندازه 8mb  را برای افزایش سرعت روند تأیید معاملات بدون در نظر گرفتن تعداد ماینرهای در دسترس معرفی می کند.

بیت کوین کمیسیون های 8 تا 15 دلاری را دریافت می‌کند در حالی که نرخ بیت کوین کش بسیار پایین است، و حدودا بین 0.05 دلار – 0.010 دلار است.

اگرچه حتی بیت‌کوین کش معاملات غیرقابل تأیید را تجربه می کند و می تواند گاهی تا 200 – 250 معامله در صف داشته باشد اما در بیت کوین، این صف ممکن است به 7000 – 10،000 معامله برسد.

در بیت‌کوین کش میزان نوسانات بسیار بالاتر است و پیش بینی قیمت تقریباً غیرممکن است. همچنین، یک مشکل کنترل اتوماتیک نیز وجود دارد که تا به امروز حل نشده است.

بیت‌کوین کش معمولاً به عنوان یک ابزار سوداگرانه مورد استفاده قرار می گیرد. علاوه بر این، گرچه هدف بیت‌کوین کش ساختن بلوک های بزرگتر برای افزایش سرعت است، اما سرمایه گذاران بیت‌کوین کش را به عنوان دارایی بالقوه در نظر نمی گیرند،

آیوتا (IOTA)

یک پلتفرم‌ هوشمند برای نسل بعد از آیوتا پشتیبانی می کند. این شرکت برای کمک به اینترنت اشیا(IoT) ، تجارت امن و امکان محافظت از جریان نامحدود داده ها طراحی شده است. اگرچه ماینرها بر روند قدیمی کار خود پافشاری می کنند، اما پروتکل امنیتی آیوتا بسیار متفاوت تر از فناوری سنتی بلاکچین است. مدیریت دسترسی به داده‌ها، کنترل داده ها و محافظت از داده ها از طریق رمزگذاری نیز عامل محبوبیت آیوتا است.

آیوتا

ویژگی‌های آیوتا

آیوتا معامله‌ها را بر روی یک شبکه کامل نقشه برداری شده و فناوری بومی به نام Tangled  ارائه می دهد که کارآمدتر است و برای پردازش هر کار نیاز به قدرت پردازشی کمتری دارد.

آیوتا کاربران را مجبور می کند تا فقط از بستر بومی برای معاملات استفاده کنند، که زمان تأیید مشتریان را به طرز چشمگیری کاهش می دهد.

آیوتا کاربران را قادر می سازد تا با استفاده از آیوتا پرداخت های ناچیز را انجام دهند زیرا هزینه هر معامله ای اندک است و یا حتی بدون هزینه انجام می‌شود.

آیوتا با هدف پردازش در صفر ثانیه طراحی شده است.

آیوتا معضل سازمان‌ها یعنی ادغام فناوری بلاک‌چین با اپلیکیشن‌های شنیداری را برطرف می‌کند.

تتر (Tether)

تتر به یکی از بهترین ارزهای برای سرمایه گذاری روی رمزپایه‌ها تبدیل شده است. این ارز رمزنگاری شده موقعیت بسیار ویژه‌ای دارد. این ارز با از بین بردن نوسانات و ارائه سکه‌های پایدار(قیمت ثابت)، مشکل اصلی این صنعت یعنی نوسانات بازار را حل می کند. در حال حاضر، فقط USDT (واحد ارزی تتر)، در بازار موجود است. اما ژاپن و انگلیس قصد دارند خیلی زود سکه‌های دیگری را منتشر کنند. از آنجا که کلیه توکن‌ها توسط بنیاد تتر تنظیم می شوند، تتر این امکان را به کاربران داده است تا تتر را در پلتفرم‌های مختلف تبادل کنند.

تتر

ویژگی‌های تتر

قیمت تتر با دلار آمریکا محاسبه می‌شود و معادل دلار آمریکا نیز است. یعنی برای هر توکن تتر  1 دلار دریافت خواهید کرد.

تتر نگرانی کاربران را از ناپایداری و نوسان قیمت دور می‌کند و تمام معاملات را با کاربران خود به اشتراک می گذارد. این موضوع به اعتماد دوباره مردم به صنعت رمزنگاری کمک کرده است.

تتر نیز همچون بیت‌کوین از فناوری بلاکچین استفاده می کند، بلاکچین از خیلی وقت پیس توسط بسیاری از افراد مورد اعتماد واقع شده است.

تمام ارزهای رمزنگاری دیگر را فقط در هنگام پرداخت آنلاین می‌توان استفاده کرد. اما از تتر می توان دقیقا مانند یک ارز فیات و رایج جامعه به عنوان یک فرم الکترونیکی نیز استفاده کرد.

اگر شما در  ارز دیجیتال تتر سرمایه گذاری کنید، تقریبا هیچ ترسی از بازار آن برای شما وجود ندارد. برخلاف سایر ارزهای دیجیتالی، کاهش قیمت تتر هیچگاه در بازار اتفاق نمی‌افتد.

در معملات تتر اسناد KYC و AML برای انجام معامله باید توسط کاربر ارائه شود. اگر کسی این کار را نکند، اجازه شروع تجارت به او داده نخواهد شد. به‌طور کلی KYC کوتاه شده‌ی عبارتKnow Your customer، به معنی «مشتری‌ات را بشناس» است. در این روش یک نهاد دارای تراکنش‌های مالی با دریافت یک سری اطلاعات از مشتری، خود را نسبت به مشکلات قانونی کاربر و پیگیری‌های احتمالی بیمه می‌کند. Aml مخفف عبارتAnti Money Laundering به معنای قوانین ضد پولشویی است که شامل مجموعه‌ای از مقررات و روش‌هایی است که به منظور جلوگیری از پرداخت غرامت توسط مجرمان استفاده می‌شود.

استلار (Stellar)

ارز رمزنگاری شده استلار کاربران را قادر می‌سازد تا بتوانند  استلار را با هر ارز رمزپایه دیگری جفت کنند (جفت ارز به انگلیسی Currency Pairدو ارز متفاوت هستند که در برابر هم معامله می‌شوند و قیمت یک ارز در برابر ارز دیگر مشخص می‌شود.). همچنین به کاربر این امکان را می دهد که دارایی های خود را در سطح جهان مبادله کنند. استلار اساساً پلتفرمی است که ارزهای رمزنگاری شده لومن(Lumen) را ارائه می دهد. اگر یک سرمایه گذار هستید و می خواهید مبلغ خوبی از سود یک پروژه بلند مدت دریافت کنید استلار بهترین ارز رمزنگاری شده برای شما است. استلار یک شبکه جهانی مبادلات ارزی است که هزاران تبادل ارزی را در هر ثانیه پردازش می کند.

استلار

ویژگی‌های استلار

برای هر تراکنش حداقل مبلغ کارمزد 0.00001 شارژ می شود.

از آنجا که استلار مقیاس پذیر است، به طور اتوماتیک بهترین ترکیب هزینه‌ی تراکنش معاملات، و میانگین مدت زمان توافق بلاکچین را به کاربران ارائه می دهد.

استلار در حال ایجاد بازار کالاها و خدمات دیجیتالی است که می توانید برای تجارت در آن‌ها از استلار استفاده کنید.

پروتکل استلار ارزشمند و پیشرفته است. این سیستم با گذشت زمان توسعه یافته و امن‌تر می شود.

چین‌لینک (ChainLink)

چین‌لینک یک پروژه اوراکل (اوراکل يک پايگاه داده با ساختار قدرتمند و مفيد مي باشد) بلاکچین است که برای اتصال ارزهای رمزپایه با برنامه های دنیای واقعی ایجاد شده است. API منبع باز چین‌لینک به توسعه دهندگان کمک می کند تا نرم افزارهایی چند منظوره و بسترهای وب برای بهبود بازار ارزهای رمزنگاری شده بسازند. این برنامه بر ایجاد پلی بین درگاه پرداخت‌های محبوب مانند Paypal وPayoneer ، بانک‌هایی مانند HSBC  و Wells Fargo و فناوری‌های بلاکچینی مانند بیت‌کوین و اتریوم تمرکز دارد. چین‌لینک از ابتدای شروع کار خود، در تلاش است تا ارزهای دیجیتال در سراسر جهان را تصویب شوند.

چین لینک

ویژگی‌های چین‌لینک

چین‌لینک از قدرت علم داده استفاده می‌کند و می تواند منابع داده خارجی را برای ایجاد قراردادهای هوشمند در شبکه بلاکچین اعمال کند.

در چین‌لینک توافق بین تاجران حفاظت شده است و فنآوری چین‌لینک تضمین می کند که هیچ فعالیت‌ کلاهبرداری‌ای انجام نشود.

اطلاعات چندگانه تنها توسط یک گره واحد در شبکه چین‌لینک کنترل و هندل می‌شوند زیرا در غیر اینصورت هزینه پردازش حجم زیادی از داده‌ها افزایش یافته و پرهزینه می شود.

طراحی خارجی و درونی چین‌لینک بطوری طراحی شده است که هم به تازه واردان کمک می‌کند و هم باعث ایجاد انگیزه در بسیاری از بازرگانان برای سرمایه گذاری می‌شود.

مشارکت با شرکت‌هایی همچون Web3، Polkadot ،OpenLaw ،Swift ، آینده روشن چین‌لینک را به تصویر می کشد. بدون شک چین‌لینک این پتانسیل را دارد که به بهترین ارز رمزنگاری شده تبدیل شود.

دوج‌کوین

دوج‌کوین به عنوان یک پلتفرم منبع باز(رایگان) همتا به همتا، کار خود را در حد یک شوخی شروع کرد. اگرچه کمتر از 5 سال است که دوج‌کوین بازار است اما در حال حاضر شهرت خوبی در بین رقبایش کسب کرده است. دوج‌کوین با هدف جایگزین کردن وجه الکترونیکی آنلاین به جای شکل سنتی آن و آسان‌تر کردن پرداخت دیجیتال ایجاد شده است. اگرچه امنیت فناوری بلاکچین همیشه سوال برانگیز است، اما دوج‌کوین هرگز مورد هک یا حمله کلاهبرداران قرار نگرفته است.

دوج کوین

ویژگی‌های دوج‌کوین(Dogecoin)

زمان ایجاد بلوک در دوج‌کوین فوق العاده کوتاه است. علاوه بر این، معامله‌های سریع و کم هزینه به سرمایه گذاران خرد هم کمک می کند تا معاملات‌شان بطور مکرر انجام دهند.

قابلیت تکمیل هر نوع پرداخت آنلاین، دوج‌کوین را برای استفاده عمومی در دسترس قرار می‌دهد. همچنین، می توانید دوج‌کوین را با سایر ارزهای رمزپایه مبادله کنید.

انجام کارهای رزومره با دوج‌کوین مانند پرداخت قبض، ارزش زیادی به تجارت دوج‌کوین افزوده است.

دوج‌کوین در حال حاضر جامعه بزرگی را درگیر خودش کرده است. دوج‌کوین در حال حاضر پروژه‌های بزرگی را هندل می‌کند و به وضوح نقشه راه را به کاربران آن نشان می دهد و با این کار تقاضا را برای دوج‌کوین افزایش می دهد.

سرانجام، چشم‌انداز

برخی از متخصصان باتجربه در بورس می‌گویند که ارزهای رمزنگاری شده هیچگاه قصد ندارند سیستم ارزهای سنتی را تصاحب کنند. اگرچه ارزهای رمزنگاری شده آلت‌کوین زمانی ظهور کردند که بیت کوین بسیاری از افراد را برای سرمایه گذاری در این فضا با موفقیت جذب کرده بود، اما اکنون ارزهای دیجیتالی زیادی به غیر از بیت‌کوین در بازار موجود است. در واقع بهتر است بدانید هیچ چیزی به نام بهترین ارز رمزنگاری شده وجود ندارد زیرا بازار بی ثبات است و هنوز به پایداری نرسیده است. اگر می خواهید روی ارزها سرمایه گذاری کنید و از ضرر قابل توجهی جلوگیری کنید، باید تحقیقات کافی انجام دهید، پلتفرم‌های مختلف را بررسی کنید و جوامع فعال را قبل از سرمایه گذاری روی یک ارز رمزپایه دنبال کنید و از تجربه‌های آن‌ها بهره‌مند شوید.

8 یک پینگ

  1. پینگ بک: نکسو(Nexo) چیست؟ - زرد نیوز

  2. پینگ بک: دش (Dash) چیست؟ - زرد نیوز

  3. پینگ بک: تاثیر بازی‌های واقعیت افزوده بر فاصله گذاری اجتماعی - زرد نیوز

  4. پینگ بک: چین‌لینک (ChainLink) چیست؟ - زرد نیوز

  5. پینگ بک: وی چین (VEN) چیست؟ - زرد نیوز

  6. پینگ بک: کاهش مشارکت کاربران ارزهای رمزپایه در توییتر و تلگرام - زرد نیوز

  7. پینگ بک: توسعه بیشتر ارزهای رمزپایه برابر است با بازده تجاری بیشتر - زرد نیوز

  8. پینگ بک: افزایش تعداد زنان درگیر در صنعت ارزهای رمزپایه و بلاکچین - زرد نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.