12 کتاب برتر و کاربردی برای یادگیری رمزارزها!

12 کتاب برتر و کاربردی برای یادگیری رمزارزها!

رمزارز مفهومی پیچیده و همواره در حال تحول است که برای سرمایه گذاران، مصرف کنندگان، مؤسسات مالی و کارآفرینان اهمیت فراوانی دارد. در تلاش برای فهم دنیای پیچیده ارزهای دیجیتال و بلاک چین، بهترین کانال‌های رمزارز یوتیوب و پادکست‌های برتر در این زمینه را در مقالات پیشین معرفی کرده‌ایم. بنابراین تصمیم گرفتیم این بار فهرست منابع ارزهای دیجیتال را با ذکر بهترین کتاب های حوزه رمزارز که هر علاقه‌مند و سرمایه‌گذار ارز دیجیتال باید بخواند، گسترش دهیم.

دنیای ارزهای دیجیتال و بلاک چین ممکن است در ابتدا پیچیده به نظر برسد؛ با این حال کتاب‌های فهرست ‌شده در این‌جا تمام جوانب ضروری برای رسیدن به درکی عمیق از نحوه کار کریپتو و پتانسیل‌های آن را پوشش می‌دهند.

در این مقاله از زردنیوز به 12 کتاب برتر در مورد ارزهای دیجیتال و بلاک چین معرفی شده‌‌اند. این کتاب‌ها می‌توانند به شما کمک کنند تا با پتانسیل واقعی این فناوری‌ انقلابی آشنا شوید.

فهرست عناوین پنهان
1. دوازده کتابی که در خصوص رمزارزها بهتون کمک خواهد کرد!

دوازده کتابی که در خصوص رمزارزها بهتون کمک خواهد کرد!

حباب یا انقلاب بلاک چین: حال و آینده بلاک چین و ارزهای دیجیتال (Blockchain Bubble or Revolution: The Present and Future of Blockchain and Cryptocurrencies)

نوشته نیل مهتا، آدیتیا آگاشه و پارت دتروجا

بحث حباب یا انقلاب بودن ارزهای دیجیتال چندین سال است که بالا گرفته است. برخی بر این باورند که ارزهای دیجیتال و بلاک چین چیزی جز حبابی از هیاهو برای استفاده‌های نامشروع نیستند. برخی دیگر نیز واقعاً معتقدند که آن‌ها اختراعاتی انقلابی هستند که دولت‌ها، مشاغل، اقتصادها و جوامع را متحول خواهند کرد. با تمامی این‌ها بسیاری از مردم نمی‌دانند که این فناوری‌ چگونه کار می‌کند و پتانسیل واقعی آن چیست.

درکتاب حباب یا انقلاب، نویسندگان اصول اولیه ارزهای دیجیتال و فناوری بلاک چین زیربنای آن را از طریق مثال‌هایی در دنیای واقعی و با توضیحات ساده تجزیه و تحلیل می‌کنند. شما در مورد ماهیت و نحوه عملکرد کریپتو، جایی که مفید است و جایی که نیست یاد خواهید گرفت. نویسندگان دیدگاه خود را در مورد بحث حباب یا انقلاب ارائه می‌دهند. آن‌ها در عین حال ابزارهای لازم را برای شما فراهم می‌کنند تا خود برای جواب دادن به این سوال تصمیم بگیرید.

به علاوه، این کتاب عمیقاً به بررسی مفاهیم اجتماعی، سیاسی، اقتصادی و فنی بلاک چین و ارزهای دیجیتال می‌پردازد و برای یافتن پاسخ این سوالات به مصاحبه‌های انحصاری خود با ده‌ها تن از رهبران صنعت فناوری رجوع کرده و بینش آن‌ها در مورد آینده را با خواننده به اشتراک می‌گذلرد.

اگر می‌خواهید درباره اجزای سازنده بلاک چین و ارزهای دیجیتال، اقتصاد استخراج بیت‌کوین، مقررات ارزهای دیجیتال و آینده پول بیاموزید، این کتاب به شدت توصیه می‌شود.

 • گودریدز: 5/4.4 امتیاز (از بیش از 1300 رای)

مبانی بیت کوین و بلاک چین (The Basics of Bitcoins and Blockchains)

نوشته آنتونی لوئیس

اگر می‌خواهید بر اصول اولیه بلاک چین، بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال مسلط شوید، این کتاب برای شما مناسب است. نویسنده فرض را بر آن می‌گیرد که شما هیچ تخصصی در این موضوعات ندارید و مفاهیم پیچیده را به روشی ساده و قابل درک برای شما تفکیک می‌کند.

اصول اولیه بیت کوین و بلاک چین راهنمای جامعی برای دنیای ارزهای دیجیتال و بلاک چین است. شما با خواندن آن همه چیزهای لازم از تاریخچه پول گرفته تا آشنایی کامل با ارزهای دیجیتال و جدیدترین دیدگاه‌ها در مورد آن‌ها، عرضه‌ اولیه سکه‌ها ICO)) و بلاک چین‌های سازمانی را خواهید آموخت.

این کتاب اصول ارزهای دیجیتال را پوشش داده و در عین حال شما را با نکات و اطلاعات کمتر شناخته شده‌ای که حتی سرمایه گذاران باتجربه ارز دیجیتال و شاغلین این صنعت نیز ممکن است آن‌ها را ندانند، آشنا می‌کند.

نویسنده آنتونی لوئیس علیرغم اینکه یک محقق در یک شرکت پیشرو در زمینه بلاک چین سازمانی است، در سرتاسر کتاب موضع خنثی خود را در مورد ارزهای دیجیتال حفظ کرده است و به شما این امکان را می‌دهد که خواننده خود در مورد ارزهای دیجیتال نتیجه گیری کنید.

 • گودریدز: 5/4.1 امتیاز (از بیش از 1400 رای)

کریپتوپیانز (The Cryptopians)

نوشته لورا شین

کریپتوپیانز توسط لورا شین، مجری پادکست محبوب “رها شده” (Unchained) نوشته‌ شده‌ است. لورا بیش از 7 سال است که به صنعت کریپتو می‌پردازد و پادکست او در ژوئن گذشته ششمین سالگرد تولد خود را جشن گرفت. اما تولد تنها چیزی نیست که تیم “آنچیند” باید جشن بگیرد، کتاب شگفت‌انگیزی که به آن خواهیم پرداخت هم یک دستاورد مهم است.

تجربه لورا شین قطعاً در این کتاب درباره داستان منشأ اتریوم به خوبی به کار آمده‌ است. او سه سال را صرف مصاحبه‌های بی‌شمار با بسیاری از شخصیت‌های معرفی شده در کتاب کرده‌ است؛ از جمله ویتالیک بوترین، گاوین وود، و حتی بنیانگذار سایت ChatRoulette که در گذشته بسیار محبوب بود. مشارکت او به خودی خود نکته قابل توجهی است.

این کتاب به قدری خوب نوشته‌‌ شده‌ است که یکی از منتقدان معتقد است روزی یک فیلم سینمایی با اقتباس از آن ساخته‌ خواهد شد. شخصیت‌ها به‌طور آهسته و پیوسته‌ معرفی می‌شوند. رویدادهای اتفاق افتاده‌ به خوبی توصیف می‌شوند و در هیچ نقطه‌ای از کتاب صحبت‌ها بیش از حد فنی نمی‌شوند. معنای این حرف این است که محتویات کتاب چه مبتدی در حوزه ارزهای دیجیتال باشید یا متخصص، به راحتی قابل خواندن‌ و فهمیده شدن‌ است.

هنگام خواندن کتاب، با 8 بنیانگذار اتریوم و برخی از رویدادهای دراماتیک رخ داده آشنا می‌شوید؛ مانند روز “بازی تاج و تخت” که منجر به مرخص شدن یکی از اعضای تیم بنیانگذاران شد و بسیاری از رویدادهای دیگر. شین حتی به رویدادهای حول محور هک DAO نیز می‌پردازد. یکی از مهم‌ترین هک‌ها در تارخ کریپتو که به دلیل آسیب پذیری درrecursive calling  روی داد. (آسیب پذیری در فرآیند ارسال اتریوم به مقصد تراکنش و خالی کردن حساب مبدا)

به طور خلاصه، این کتاب بستری برای تنظیم دقیق دانش رمزنگاری شما و همچنین انتقال آن به سطح بالاتر فراهم می‌کند. این کتاب دارای یک واژه نامه 6 صفحه‌ای از اصطلاحات حوزه کریپتو است.

 • گودریدز: 5/3.8 امتیاز (از بیش از 400 رای)

انقلاب بلاک چین: چگونه فناوری پشت بیت کوین، پول، تجارت و جهان را تغییر می‌دهد (Blockchain Revolution: How the Technology Behind Bitcoin Is Changing Money, Business, and the World)

نوشته دان تاپسکات و الکس تاپسکات

کتاب انقلاب بلاک چین فناوری پشت بلاک چین و ارزهای دیجیتال و نحوه استفاده حال حاضر از آن را بررسی می‌کند. مهم‌تر از آن، پتانسیل بلاک چین را برای حل فوری‌ترین چالش‌هایی که جهان امروز با آن مواجه است، تشریح می‌کند. همانطور که نویسندگان آن می‌نویسند، “بلاک چین دارای پتانسیل آزادسازی برنامه‌های کاربردی جدید بی‌شمار و قابلیت‌هایی است که هنوز تحقق نیافته‌اند. قابلیت‌هایی که پتانسیل تغییر بسیاری از چیزها را دارند.”

این کتاب به کامل‌ترین نحو، پتانسیل و مشکلات مرتبط با فناوری بلاک چین را تجزیه و تحلیل می‌کند و نگاهی گذرا به آینده پول و بشریت می‌اندازد.

از پوشش اصول پروتکل بلاک چین تا توضیح اصول هفت گانه طراحی فناوری آن و بررسی مدل‌های کسب و کار جدید فعال شده‌ توسط بلاک چین، نویسندگان گزارش مفصلی از چشم انداز فعلی پول دیجیتال را ارائه می‌دهند. آن‌ها به صورت همزمان دیدگاه خود نسبت به این فناوری جدید که قدرت تغییر شکل سیستم مالی جهانی را دارد با شما به اشتراک می‌گذارند.

 • گودریدز: 5/3 امتیاز (از بیش از 4100 رای)

استاندارد بیت کوین: جایگزین غیرمتمرکز برای بانکداری متمرکز (The Bitcoin Standard: The Decentralized Alternative to Central Banking)

نوشته صیف الدین آموس

چند ماه پیش، زمانی که در ردیت به‌دنبال بهترین کتاب‌های بیت‌کوین بودم، متوجه شدم که هر پاسخی که حاوی کتاب “استاندارد بیت‌کوین” نوشته دکتر صیف الدین آموس، به‌عنوان یکی از توصیه‌ها باشد، تقریباً همیشه بیشترین رأی مثبت را به خود اختصاص می‌دهد.

“استاندارد بیت کوین” شاید بهترین راهنما در مورد تئوری بنیادین و تاریخچه بیت کوین باشد. این کتاب یکی از بهترین‌ها در مورد ارزهای دیجیتال و بهترین کتاب برای درک عمیق نحوه عملکرد بیت کوین و پتانسیل آن است.

این کتاب اقتصاد بیت کوین و نحوه عملکرد شبکه آن را توضیح می‌دهد. در عین حال کاربردهای بالقوه بیت کوین را به عنوان نوعی پول سالم تحلیل می‌کند؛ همچنین چند مورد استفاده از بیت کوین را برجسته کرده و به برخی از رایج‌ترین تصورات غلط پیرامون محبوب‌ترین ارز دیجیتال در جهان می‌پردازد.

در این کتاب، نویسنده یعنی صیف الدین آموس استدلال می‌کند که هر کسی که می‌خواهد روی بیت‌کوین سرمایه‌گذاری کند، باید ابتدا درک درستی از نحوه کارکرد آن داشته باشد و در مورد جنبه‌های عملیاتی مالکیت و ذخیره بیت‌کوین بیاموزد.

 • گودریدز: 5/2.5 امتیاز (از بیش از 7300 رای)

اینترنت پول (The Internet of Money)

نوشته آندریاس آنتونوپولوس

آندریاس آنتونوپولوس یکی از صریح‌ترین حامیان بیت کوین و فناوری بلاک چین است. آنتونوپولوس با اولین کتاب خود، تسلط بر بیت کوین (که در ادامه در لیست قرار گرفته‌ است)، یکی از بهترین کتاب‌ها در مورد جنبه‌های فنی ارزهای دیجیتال را نوشته‌ است. اثر جدید او اینترنت پول (در 3 جلد) بر مخاطبان بسیار گسترده‌تری تمرکز دارد.

همانطور که آنتونوپولوس در ابتدای این کتاب بیان می‌کند، اینترنت پول مانند یک دفتر خاطرات خلاصه شده‌ از تجربه او در کشف بیت کوین است. این اثر مجموعه‌ای از صحبت‌های او در مورد بیت کوین و بلاک چین است که از سال 2013 تا اوایل سال 2016 در اختیار مخاطبان قرار گرفته‌ است. موضوع اصلی کتاب، مطابق انتظار، حول محور بیت کوین و بلاک چین می‌چرخد. با این حال جهان بینی و ایده‌های سیاسی آنتونوپولوس را نیز منعکس می‌کند و دیدگاه خوش بینانه او در مورد فناوری بلاک چین را خلاصه می‌کند.

کتاب با مقدمه‌ای در مورد منشأ بیت‌کوین شروع می‌شود و تمام مسایل دیگر که در کتاب بررسی می‌شوند از این نقطه تکامل می‌یابند. این کتابی است که مبتدیان در حوزه کریپتو باید بخوانند، زیرا به آن‌ها کمک می‌کند تا درکی اساسی از نحوه عملکرد بیت کوین به دست آورند.

تقریباً همه کتاب‌های آنتونوپولوس به صورت آنلاین، مجانی و به صورت اوپن سورس در دسترس هستند. اینترنت پول نیز از این قاعده مستثنی نیست. شما می‌توانید نسخه رایگان کیندل هر 3 جلد این کتاب را در آمازون دانلود کنید.

 • گودریدز: 5/4.1 امتیاز (از بیش از 3500 رای)

دارایی‌های رمزنگاری شده: راهنمای سرمایه گذاران نوآور برای بیت کوین و فراتر از آن (Cryptoassets: The Innovative Investor’s Guide to Bitcoin and Beyond)

نوشته کریس برنیسک و جک تاتار

بیشتر کتاب‌های دیگر در این فهرست، ارزهای دیجیتال را از منظر فناوری و اقتصادی بررسی می‌کنند. دارایی‌های رمزنگاری شده‌، رویکرد متفاوتی دارد. این کتاب تاریخچه و جزئیات فناوری ارزهای دیجیتال را پوشش می‌دهد و در عین حال ارزهای دیجیتال را از منظر سرمایه‌گذاری نیز بررسی می‌کند. به این ترتیب، این کتاب یکی از بهترین‌ها برای یادگیری تجارت و سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال برای مبتدیان به حساب می‌آید.

بسیاری از کارشناسان معتقدند بیت کوین و فناوری بلاک چین بزرگ‌ترین فرصت سرمایه گذاری از زمان آغاز اینترنت هستند. هیچ کدام از کارشناسان بیشتر از نویسندگان این کتاب به این ایده معتقد نیستند. در این اثر، کریس برنیسک و جک تاتار، دو صاحب نظر این صنعت، یک نقشه راه روشن و مختصر برای سرمایه‌گذاری در بیت‌کوین و سایر ارزهای دیجیتال در حال ظهور را ارائه می‌کنند تا آینده مالی شما را تضمین کنند.

نویسندگان به ماهیت بازارهای کریپتو که به سرعت در حال تحول هستند اذعان می‌کنند و در عین حال تجزیه و تحلیل جامعی از تاریخچه، فناوری و پویایی بازار بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال ارائه می‌دهند. با این حال، رویکردهای مطرح شده‌ در این کتاب به شکلی ارائه‌ شده‌اند که ارزش خود را در طولانی مدت نیز حفظ کنند.

اگر می‌خواهید با چشم‌انداز فناوری ارزهای دیجیتال آشنا شوید و تصمیمات درستی برای سرمایه‌گذاری بگیرید، این کتاب را از دست ندهید.

 • گودریدز: 5/3.9 امتیاز (از بیش از 2100 رای)

میلیاردرهای بیت کوین: داستان واقعی نبوغ، خیانت و رستگاری (Bitcoin Billionaires: A True Story of Genius, Betrayal, and Redemption)

نوشته بن مزریچ

اگر یک نفر شایسته نوشتن داستان رستگاری و انتقام دوقلوهای وینکلواس در پی نبرد حقوقی بسیار پر سر و صدای آن‌ها با فیس بوک باشد، آن شخص بن مزریچ است.

مزریچ نویسندگی چندین داستان هیجان‌انگیز حول محور تجارت را در کارنامه خود دارد. با این حال او بیشتر به خاطر کتابش به نام میلیاردرهای تصادفی شناخته می‌شود. کتابی که بعداً توسط دیوید فینچر به فیلمی تحسین‌شده به نام “شبکه اجتماعی” تبدیل شد.

در فیلم میلیاردرهای تصادفی، تایلر و کامرون وینکلواس دو شخصیت اصلی داستان درگیر یک نبرد قانونی با مارک زاکربرگ بودند. آن‌‌ها ادعا می‌کردند زاکربرگ ایده و کد‌های آن‌ها برای ایجاد فیس بوک را دزدیده‌ است. دوقلوهای وینکلواس در دادگاه برنده‌ شده‌ و 65 میلیون دلار غرامت دریافت کردند. اما روایت مزریچ از این نبرد حقوقی و اقتباس بعدی آن توسط دیوید فینچر چندان به تصویر و شهرت آن‌ کمک نکرد.

کتاب میلیاردرهای بیت کوین مزریچ، دومین تلاش دوقلوهای وینکلواس برای بازسازی وجهه عمومی خود، با تبدیل شدن به برجسته‌ترین حامیان بیت کوین را شرح می‌دهد. همان‌طور که مزریچ می‌گوید، ” به احتمال زیاد راهکار دوم دوقلوهای وینکلواس در نهایت اولین عملکرد آن‌ها را نیز تحت‌ الشعاع قرار خواهد داد.”

مانند هر کتاب دیگری از بن مزریچ، میلیاردرهای بیت کوین نیز روایی و سرعتی است. این کتاب شما را با دنیای هیجان‌انگیز و آشفته استارت‌آپ‌های ارزهای دیجیتال آشنا می‌کند و گزارشی دراماتیک و مبتنی بر واقعیت از نحوه تبدیل شدن دوقلوهای وینکلواس به بزرگ‌ترین حامیان بیت‌کوین ارائه می‌کند.

 • گودریدز: 5/4 امتیاز (از بیش از 5700 رای)

طلای دیجیتال: بیت کوین و داستان طرد شدگان و میلیونرها در تلاش برای اختراع مجدد پول (Digital Gold: Bitcoin and the Inside Story of the Misfits and Millionaires Trying to Reinvent Money)

نوشته ناتانیل پوپر

ناتانیل پوپر، خبرنگار اقتصاد و فناوری نیویورک تایمز است که اولین بار پس از نوشتن مقاله‌ای در مورد چگونگی جمع آوری ذخایر عظیم بیت کوین توسط دوقلوهای وینکلواس، به بیت کوین علاقه مند شد. او زمان قابل توجهی را صرف تحقیق در مورد ریشه‌‌ بیت کوین کرد. تحقیقاتی که در نهایت باعث شد تا کتاب طلای دیجیتال نوشته شود.

اگر شما نیز مانند نویسنده مجذوب منشأ مرموز بیت کوین شده‌اید، این کتاب را بسیار ارزشمند خواهد یافت. کتاب ناتانیل پوپر بر اساس تحقیقات مستند نوشته‌ شده‌ و خوانندگان را برای درک این فناوری انقلابی و پیامدهای آن به سفری در سراسر جهان می‌برد.

این کتاب ظهور خیره کننده بیت کوین را از نگاه شخصیت‌های اصلی حول شکل گیری آن، از جمله مخترع مرموز بیت کوین، ساتوشی ناکاموتو، یک میلیونر آرژانتینی، یک کارآفرین چینی، و دوقلوهای وینکلواس روایت می‌کند.

پوپر عمیقاً انگیزه‌های سرسخت‌ترین حامیان بیت کوین را می‌کاود و به جنجال‌های مختلف ناشی از آن و پتانسیل ارزهای دیجیتال برای برهم زدن‌ سیستم مالی سنتی می‌پردازد.

 • گودریدز: 5/4.1 امتیاز (از بیش از 6100 رای)

تسلط بر بیت کوین: باز کردن‌ رمز ارزهای رمزنگاری شده‌ (Mastering Bitcoin: Unlocking Digital Cryptocurrencies)

نوشته آندریاس آنتونوپولوس

این دومین کتاب آندریاس آنتونوپولوس در این فهرست است. کتاب دیگر آنتونوپولوس، اینترنت پول، مبانی ارزهای رمزنگاری شده‌ را بررسی می‌کند و به همین دلیل، برای مبتدیان و علاقه مندان به ارزهای دیجیتال در نظر گرفته‌ شده‌ است. با این حال “تسلط بر بیت کوین” کتابی است عمدتاً برای کدنویسان و افرادی که به دنبال بررسی بیت کوین از دیدگاه فنی هستند نوشته‌ شده‌ است.

اگر برنامه نویس باشید، این کتاب به شما یاد می‌دهد که رمزارزها چگونه کار می‌کنند و چطور از آن‌ها استفاده کنید. همین‌طور خواهید آموخت که چگونه نرم افزاری را توسعه دهید که با این رمزارزها کار کند. اگر سابقه برنامه نویسی نداشته باشید هم می‌توانید به چند فصل اول کتاب مراجعه کرده و درک اولیه‌ای از عملکرد بیت کوین و ارزهای دیجیتال به دست آورید.

با این اوصاف، به همه غیر کدنویسانی که این مقاله را می‌خوانند، به شدت توصیه می‌کنم قبل از خرید یک نسخه از “تسلط بر بیت کوین” کتاب دیگر آنتونوپولوس یعنی “اینترنت پول” را تهیه کنند.

 • گودریدز: 5/4.3 امتیاز (از بیش از 2300 رای)

کتاب ساتوشی: مجموعه نوشته‌های خالق بیت کوین ساتوشی ناکاموتو (The Book of Satoshi: The Collected Writings of Bitcoin Creator Satoshi Nakamoto)

نوشته فیل شامپاین

شگفت انگیزترین واقعیت در مورد بیت کوین این است که هیچ کس هویت ساتوشی ناکاموتو، خالق بیت کوین را نمی‌داند. ساتوشی ناکاموتو، که ممکن است نماینده یک فرد یا گروه باشد، فقط در دنیای مجازی و از طریق نوشته‌های منتشر شده‌اش در فضای مجازی وجود خارجی دارد. نوشته‌‌هایی که بیت کوین را در روزهای اولیه راه‌‌اندازی آن معرفی می‌کنند و در مورد آن توضیح می‌دهند.

این کتاب مجموعه‌ای از نوشته‌های ضروری ساتوشی ناکاموتو است که جزئیات فرآیند خلق بیت کوین را شرح می‌دهد. مجموعه شامل:

 • ارائه ایمیل‌ها و پست‌های ساتوشی ناکاموتو در انجمن‌های گفتگوی کامپیوتری به ترتیب زمانی
 • مبانی بیت کوین به زبان ساده
 • بحث و بررسی پیامدهای اقتصادی عمیق ناشی از بیت کوین
 • مقاله اصلی که آغازگر حرکت بیت کوین بود نیز در کتاب آورده شده است

هویت ساتوشی ناکاموتو ممکن است برای همیشه ناشناخته بماند. تنها چیزی که اکنون وجود دارد، اثری است که او در طی دو سال قبل از ناپدید شدنش از اینترنت منتشر کرد. این کتاب تلاشیست برای حفظ نوشته‌های او در مورد خلق بیت کوین و اصول اولیه آن.

 • گودریدز: 5/4.1 امتیاز (از بیش از 500 رای)

پول نقد دیجیتال: تاریخ ناشناخته آنارشیست‌ها، آرمان گراها و تکنولوژیست‌هایی که ارزهای دیجیتال را خلق کردند (Digital Cash: The Unknown History of the Anarchists, Utopians, and Technologists Who Created Cryptocurrency)

نوشته فین برانتون

این کتاب داستان چگونگی پیدایش ارزهای دیجیتال و افرادی که به دنبال ساخت آن بوده‌اند را روایت می‌کند. این متن پیش‌شرط‌ها، فناوری‌ها، خرده فرهنگ‌ها، ایده‌ها و مدل‌هایی از آینده را بررسی می‌کند که به وجود آمدن‌ بیت‌کوین و ارزهای دیجیتال را ممکن ساخته‌اند.

در این کتاب، نویسنده فین برانتون دو استدلال قانع کننده را بیان می‌کند. اول، مفهوم پول نقد دیجیتال که به عنوان بخشی از چالش برای ارزشمند کردن داده‌های دیجیتال شناخته می‌شود. او استدلال می‌کند که بسیاری از مشکلات پیش روی پول نقد دیجیتال زمانی حل می‌شوند که موضوعاتی از قبیل احراز هویت، مالکیت، قطعیت و شواهد اثبات مالکیت برای اشیاء دیجیتالی درک شوند.

دومین استدلال نویسنده این است که تاریخچه ارزهای دیجیتال مثال واضحی از استفاده از پول و فناوری برای گفتن‌ داستان‌هایی درباره آینده است. در واقع، این کتاب برای تفهیم این استدلال چندین پروژه پولی آرمان‌گرایانه و سوداگرانه را توصیف می‌کند.

“پول نقد دیجیتال” پر از شخصیت‌ها، داستان‌ها، ایده‌ها و مدل‌های ذهنی جالب و جذاب از ریشه‌ها و فناوری‌های پشت رمزارزها و بلاک چین است.

 • گودریدز: 5/3.5 امتیاز (از بیش از 100 رای)

نتیجه گیری

رمزارزها و بلاک چین ممکن است مورد قبول جریان اصلی قرار گرفته‌ باشند، اما هنوز هم چیزهای زیادی برای مواجه شدن و یادگیری در مورد این فناوری‌های تحول آفرین وجود دارند. اجازه دهید کتاب‌های معرفی شده‌ در این مقاله شما را به سفری حول محور رمزارزها برده و به شما کمک کنند دنیای پیچیده ارزهای دیجیتال را درک کنید.

چه در حوزه رمزارزها مبتدی باشید و چه فردی باشید که سال‌ها در این زمینه مشغول بوده است، در این کتاب‌ها اطلاعاتی برای یادگیری و اضافه کردن به دانش شما وجود خواهد داشت.

آیا هیچ یک از کتاب‌های نوشته‌ شده‌ مورد علاقه شما در مورد ارزهای دیجیتال از قلم افتاده‌اند؟ در قسمت نظرات آن را به من معرفی کنید. من همیشه به دنبال کتاب‌های جدید هستم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *