۱۰ تا از بهترین کشورها برای مهاجرت در سال 2023

۱۰ تا از بهترین کشورها برای مهاجرت در سال 2023

اخیراً نرخ بالایی از مهاجرت وجود داشته است، با افزایش افرادی که کشورهای خود را به دنبال زندگی با کیفیت به کشور دیگری ترک می‌کنند. قبل از نقل مکان از کشور فعلی محل سکونت خود، مهم است که در مورد بهترین کشورها برای مهاجرت قبل از اقدام بزرگ خود تحقیق کنید.

این مقاله بهترین کشورهایی را که می‌توانید به آنها مهاجرت کنید، با تمرکز بر کیفیت بالای زندگی و استاندارد زندگی، از جمله امید به زندگی طولانی، به اشتراک می‌گذارد. برای آشنایی با بهترین کشور برای مهاجرت به همراه خانواده همراه زرد نیوز باشید.

10 کشور برتر برای مهاجرت در سال 2023

اگر در حال خواندن این مقاله هستید، به این معنی است که قصد دارید از کشور فعلی خود نقل مکان کنید.

اگر تصمیم به مهاجرت به انتخاب کدام کشور، برای شما سخت است، به خصوص اگر متاهل و دارای فرزند هستید، نگران نباشید، زیرا ما لیستی از بهترین کشورها برای مهاجرت را به شرح زیر گردآوری کرده‌ایم.

کانادا

اولین نقطه بحث ما در مورد بهترین کشورها برای مهاجرت، کانادا است. این کشور دارای اقتصاد قوی و با ثبات با استاندارد زندگی با کیفیت است. این کشور با مهاجران دوست است و از سوی سازمان ملل متحد به عنوان یکی از بهترین کشورها برای زندگی شناخته شده است.

علاوه بر این، این کشور فرصت‌های بزرگی را با برنامه تجارت ماهر فدرال و برنامه کارآفرین PNP فراهم می‌کند، همچنین مکانی مناسب برای شما و خانواده شما در زمینه آموزش، مسکن، امنیت شخصی و وضعیت سلامتی شما است که آن را به یکی از بهترین‌ها تبدیل می‌کند. از جمله کشورهایی است مناسب برای مهاجرت با خانواده.

سوئیس

سوئیس کشوری کوچک در اروپای مرکزی و مکان بسیار خوبی برای اقامت مهاجران و کشوری پیشرو در مهاجرت اروپا است. این کشور با نیروی کار ماهر و نرخ بیکاری پایین و همچنین یکی از قوی‌ترین اقتصادها در سرتاسر جهان و یکی از بهترین کشورهای جهان است.

علاوه بر این، بخش خدمات مالی و صنعت تولید با فناوری پیشرفته، بزرگترین کمک کننده به اقتصاد این کشور است.

سوئد

سوئد قطعا شایسته حضور در این لیست به عنوان یکی از بهترین کشورهای جهان برای مهاجران است.

این کشور با نرخ‌های مالیاتی پایین، حمل و نقل پیشرفته، زیرساخت‌ها، محیطی پاک و تقریباً تمام زباله‌های کشور بازیافت شده و مراقبت‌های بهداشتی رایگان و همچنین سیستم آموزشی برجسته مشخص می‌شود.

این و بسیاری عوامل دیگر، سوئد را به یکی از بهترین کشورهای جهان تبدیل کرده است. علاوه بر این، سوئد کشوری سخاوتمند محسوب می‌شود که سالانه 1 درصد از تولید ناخالص داخلی خود را به برنامه‌های بشردوستانه اهدا می‌کند. این کشور نیز امن و آرام است.

استرالیا

استرالیا در میان کشورهای ثروتمند جهان در نظر گرفته شده و دارای یک اقتصاد مبتنی بر بازار است که تولید ناخالص داخلی و درآمد سرانه نسبتاً بالایی دارد.

مهاجرت به استرالیا نویدبخش ارائه کیفیت زندگی، فرصت‌هایی برای برنامه‌های مفید مهاجرت، ثبات اقتصادی و مالی، محیطی امن و حقوق شهروندی استوار است،این ویژگی‌ها از جمله دلایلی است که برای مهاجرانی که  کشور خود را ترک کرده‌اند جذاب بوده است، یا ویژگی‌های دیگر آن.

فراموش نکنید که این کشور دارای نرخ بالایی از فرصت‌های شغلی با دستمزد خوب است.

آلمان

آلمان یکی از کشورهای اروپای مرکزی است که یکی دیگر از بهترین کشورها برای مهاجرت است و در رتبه پنجم قرار دارد. همچنین در میان کشورهایی با بیشترین تعداد مهاجر در جهان قرار دارد که بیشتر آنها از رومانی، سوریه، لهستان و بلغارستان آمده‌اند.

ثروت و فرصت‌های شغلی در آلمان از جمله عواملی است که مهاجران زیادی را به این کشور جذب می‌کند. آلمان یکی از بزرگترین اقتصادهای جهان را دارد که مشخصه آن سطح بالایی از مخارج برای خدماتی مانند: مخابرات، خودرو، گردشگری و کشاورزی است.

ایالات متحده آمریکا

ایالات متحده آمریکا به شما و خانواده‌تان این فرصت را می‌دهد که زندگی خود را از نو شروع کنید و آینده‌ای روشن بسازید.

این کشور یکی از کشورهای برتر برای مهاجرت است که به لطف اقتصاد بزرگ خود در جهان از نظر تولید ناخالص داخلی (GDP) سالانه تعداد زیادی مهاجر را به خود جذب می‌کند و یکی از پیشرفته‌ترین کشورهای جهان از نظر فناوری است.

از جمله دلایل زیادی که این کشور مهاجران را به خود جذب می‌کند، فرصت‌های شغلی بالا، اقتصاد پایدار و توسعه یافته، استاندارد زندگی بالا با کیفیت معیشت و سیستم آموزشی عالی و غیره است.

هجوم بالای مهاجران تأثیر فزاینده‌ای بر جمعیت این کشور داشته است.

فرانسه

فرانسه که یکی از پیشگامان برتر اتحادیه اروپا است، این کشور بدون شک یکی از بهترین مکان‌ها برای مهاجرت به دلیل نفوذ بین المللی، به ویژه در سیاست و علم است.

علاوه بر این، این کشور دارای یک اقتصاد سالم و قوی است و زندگی با کیفیت بالا، آموزش عالی و رایگان، به علاوه مراقبت‌های ‌بهداشتی را با کیفیت ارائه می‌دهد و حقوق بازنشستگی را برای بازنشستگان فراهم می‌کند.

فراموش نکنیم که صنعت گردشگری کشور سهم عمده‌ای در اقتصاد دارد زیرا یکی از پربازدیدترین شهرهای جهان، پاریس، پایتخت این کشور، در آن قرار دارد.

فرانسه طی سال‌ها مرزهای خود را برای پذیرایی و پذیرش مهاجران از هر بخش از کشور باز کرده است. زبان در واقع یک چالش است، به خصوص اگر دانش پیش زمینه‌ای در مورد نحوه صحبت کردن به زبان فرانسوی، زبان غالب این کشور را نداشته باشید.

دانمارک

هیچ راهی وجود ندارد که دانمارک در لیست ما حذف شود، زیرا کشوری است که پر از شادترین مردم جهان است. اقتصاد دانمارک با اقدامات رفاهی گسترده دولت و توزیع عادلانه درآمد مشخص شده است.

این کشور زندگی با کیفیتی را فراهم می‌کند و همچنین خانه افراد کم درآمد در جهان است. علاوه بر این، شما می‌توانید به راحتی در این کشور به عنوان یک کارآفرین یا یک تاجر کسب و کار راه اندازی کنید.

این کشور یکی از بهترین سیستم‌های مراقبت‌های بهداشتی را دارد که به شدت مجهز به زیرساخت‌های مدرن و همچنین آموزش عالی تقریبا رایگان است.

هلند

با توجه به اقتصاد مستحکم و کیفیت بالای زندگی ارائه شده‌ و محیط ایمن به عنوان یکی از کشورهای برتر برای مهاجرت می‌باشد. هلند یک کشور مبتکر است که برای سرمایه گذاران و کارآفرینان خوب است و همچنین موقعیت استراتژیک این کشور را به یک مرکز حمل و نقل در اروپا تبدیل می‌کند که سرمایه گذاران را از سراسر جهان جذب می‌کند تا شرکت‌های خود را به صورت استراتژیک در آنجا باز کنند.

علاوه بر این، این کشور دوستانه است و اکثریت مردم به زبان انگلیسی صحبت می‌کنند و این کشور را به مقصد خوبی برای انگلیسی زبانانی که می‌خواهند به کشور دیگری مهاجرت کنند تبدیل می‌کند.

انگلستان

در پایان بحث ما یک کشور اروپایی دیگر است که در رتبه دهم لیست ما قرار دارد، بریتانیا. این کشور به دلیل کیفیت بالای زندگی، امنیت شخصی، فرصت‌های شغلی و درآمد شناخته‌ شده‌ است.

به محض اینکه اقامت دائم کشور را دریافت کردید، حق دسترسی آسان به خدمات بهداشتی ملی و مراقبت‌های بهداشتی رایگان برای خود و خانواده خود را خواهید داشت.

علاوه بر این، کیفیت آموزش در بریتانیا دارای رتبه بالایی است و خانه برخی از بهترین دانشگاه‌های جهان مانند دانشگاه کمبریج و دانشگاه آکسفورد است.

راحت‌ترین کشور دنیا برای مهاجرت کدام است؟

در اینجا لیستی از 7 کشور ساده برای مهاجرت آورده شده است.

کانادا ممکن است گزینه مناسبی برای کسانی باشد که مایل به مهاجرت به یک کشور انگلیسی زبان هستند و برای راحتی و امنیت بیش از هر چیز ارزش قائل هستند، کشورهای دیگر عبارتند از:

 • آلمان
 • نیوزلند
 • سنگاپور
 • استرالیا
 • دانمارک
 • پاراگوئه

چه کشورهایی مهاجران آمریکایی را می‌پذیرند؟

 • نیوزلند
 • آلمان
 • استرالیا
 • مکزیک
 • استرالیا
 • جمهوری چک
 • کانادا
 • تایلند
 • سنگاپور

ارزان‌ترین کشور برای مهاجرت کدام است؟

ارزان‌ترین کشور دنیا برای مهاجرت، ویتنام است. ویتنام یک رویای مسافرتی ارزان قیمت برای افرادی است که مایلند بدون صرف هزینه در یک مکان عجیب و غریب زندگی و کار کنند.

این هشت کشور ارزان قیمت برای زندگی و کار در سال جاری هستند:

 • آفریقای جنوبی
 • چین
 • کره جنوبی
 • تایلند
 • کاستاریکا
 • بلغارستان
 • مکزیک

چه کشورهایی بهترین مقاصد برای مهاجرت هستند؟

بزرگترین کشور مقصد برای مهاجران جدید، ایالات متحده آمریکا با بیش از 50 میلیون مهاجر سالانه است.

پنج کشور اول با بیشترین مهاجر به شرح زیر است:

 • بریتانیا با 10 میلیون مهاجر جدید.
 • روسیه با 11 میلیون مهاجر جدید.
 • عربستان سعودی با 12 میلیون مهاجر جدید در سال.
 • آلمان هر ساله با بیش از 13 میلیون مهاجر جدید.
 • ایالات متحده با 51 میلیون مهاجر سالانه.

چه کشورهایی اجازه مهاجرت می‌دهند؟

سوئد، هلند، ایتالیا، استرالیا، فرانسه، کانادا و اسپانیا از جمله کشورهایی هستند که بیشترین مهاجر را می‌پذیرند.

کدام کشور بیشترین مهاجر را در جهان دارد؟

بر‌اساس گزارش سازمان ملل متحد، ایالات متحده، آلمان و عربستان سعودی بیشترین تعداد مهاجر را در سال 2021 داشته‌اند، در حالی که تووالو، سنت هلنا و توکلاو کمترین تعداد مهاجر را داشته اند.

کدام کشور بیشترین پناهنده را در سال 2022 داشت؟

ترکیه با حدود 3.7 میلیون پناهنده، کشوری است که بیشترین پناهنده را دارد.

کلمبیا با 1.7 میلیون نفر از جمله ونزوئلایی‌هایی که از این کشور فرار کرده‌اند (تا پایان سال 2021) در رتبه دوم قرار دارد.

کودکان زیر 18 سال 35 میلیون (42%) از 82.4 میلیون آواره اجباری (پایان سال 2021) را تشکیل می‌دهند.

نتیجه

همانطور که می‌بینید، اکثر این کشورها در اروپا هستند. یعنی این قاره نسبت به مردم قاره‌های دیگر سخاوتمند و مهربان بوده است.

علاوه بر این، کیفیت معیشت، سهولت یافتن شغل به عنوان مهاجر، اقتصاد مستحکم، محیط امن و مرتب و سیستم و امکانات برتر مراقبت‌های بهداشتی، این کشورها را در بین سایر کشورهای جهان متمایز کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *