بهترین کتاب های تجاری

معرفی بهترین کتاب های تجاری برای کارآفرینان (2020)

به دنبال بهترین کتاب های تجاری هستید؟ ما در ادامه یک لیست از منتخب کتاب های تجاری برای همه مشاغل، از راه اندازی یک تجارت، استراتژی، مدیریت و موارد دیگر را آورده‌ایم.

من رشته‌ام مدیریت بازرگانی یا رشته مشابه دیگر نبوده است. با این حال، روحیه کارآفرینی من در نهایت باعث شد تا کسب و کار خودم را راه اندازی کنم. بنابراین در طول مسیر مجبور شدم چیزهای زیادی یاد بگیرم و حال می‌خواهم آن‌ها را به شما هم بگویم. کل تحصیلات تجاری من از دوره‌ها و کتاب‌های آنلاین است.

فهرست عناوین پنهان

بهترین کتاب های تجاری برای کارآفرینان

کتاب‌هایی که در ادامه معرفی می‌کنم، کتاب‌هایی هستند که واقعاً به من در کسب و کارم کمک کردند و من تقریباً هر روز از آن‌ها استفاده می‌کنم.

کتاب میانبرهای هوشمندانه (Smartcuts) نوشته‌ی شین اسنو (Shane Snow)

کتاب میانبرهای هوشمندانه به من کمک کرد تا در مورد زمانم استراتژیک‌تر فکر کنم. این به من اجازه داد تا به این فکر کنم که چه نوع میانبرهای هوشمندانه‌ای را می‌توانم انجام دهم که صاحبان مشاغل دیگر نیز از آن‌ها استفاده کرده‌اند. در مورد کار کردن همه چیز هوشمندانه است، نه سخت.

یک کسب و کار به افراد مختلفی برای انجام کارها نیاز دارد. برای مثال برای حسابداری، برای منابع انسانی، برای بازاریابی، برای تولید محتوا و … . در حالی که شما ممکن است در ابتدای کار، فقط خودتان باشید که تمام کارها را انجام بدهید. بنابراین شما به این کتاب نیاز دارید تا به شما کمک کند.

نکات کلیدی این کتاب:

 • پیدا کردن یک پیشکسوت برای راهنمایی شما در ابتدای شروع یک کسب و کار بسیار مهم است. تحقیقات تجاری نشان می‌دهد که ۷۰٪ کارآفرینانی که مربی دارند، نسبت به کسانی که ندارند سرمایه بیشتری جذب می‌کنند.
 • بازخوردها مفید هستند، به خصوص بازخوردهای منفی. بازخوردهای منفی نقاط ضعف را به شما نشان می‌دهند و به شما کمک می‌کنند تا پیشرفت کنید. البته این موضوع تا زمانی برقرار است که این فیدبک‌ها را شخصی نگیرید.
 • موفقیت ممکن است سریع و غیرمنتظره به سمت شما بیاید. این وظیفه شماست که روی آن سرمایه‌گذاری کنید و حرکت را ادامه دهید.

کتاب تاثیر (Influence) نوشته‌ی رابرت بی‌سیالدینی (Robert B. Cialdini)

کتاب تأثیر، یکی از بهترین کتاب‌های روانشناسی است که تاکنون نوشته شده است. این کتاب اولین بار در سال ۱۹۸۴ منتشر شد و از آن زمان تاکنون بیش از ۳ میلیون نسخه فروخته و به ۳۰ زبان زنده دنیا ترجمه شده است.

این کتاب حاوی استراتژی‌های روان‌شناختی مختلفی است که متقاعدکنندگان بزرگ از آن‌ها استفاده می‌کنند و رابرت حتی به عنوان فروشنده و پیشخدمت خودرو مشغول به کار شد تا تاثیر این استراتژی‌ها را شخصاً نشان دهد.

اگر کارآفرین، فروشنده، بازاریاب هستید یا می‌خواهید به هر طریقی بر مردم تأثیر بگذارید، به شدت توصیه می‌کنم این کتاب را بخوانید.

 • مردم خود را موظف می‌دانند که «منافع» را متقابلاً جبران کنند. یک استراتژی خوب این است که قبل از درخواست چیزی از افراد، چیزی به آن‌ها بدهید.
 • در مذاکرات، مبلغ بسیار بالایی بگویید. سپس با اصرار طرف مقابل، به مبلغی که واقعاً می‌خواهید برسید.
 • وقتی بدست آوردن چیزی سخت است، ما آن را بیشتر می‌خواهیم.
 • اگر دستیابی به چیزی سخت‌ باشد، ارزش بیشتری برای آن قائل خواهیم بود.

کتاب مغز و تجارت شما (Your Brain and Business) نوشته‌ی سرینیواسان اس. پیلای (Srinivasan S. Pillay)

سرینیواسان یک عصب‌پژوه عالی است و این کتاب را با تحقیقات زیادی نوشته است. کتاب مغز و تجارت شما یکی از بهترین کتاب های تجاری و مملو از علم و بسیار مفید است. اگر می‌خواهید بدانید که در مغز ما چه می‌گذرد و چگونه از مغز خود برای تبدیل شدن به یک رهبر بهتر استفاده کنیم، این کتاب برای شما مناسب است.

نکات کلیدی:

 • مثبت اندیشی برای موفقیت شما حیاتی است. آنچه فکر می‌کنید به واقعیت شما تبدیل می‌شود. بنابراین مهم است که به چیزهای خوشحال کننده در مورد خود فکر کنید و از منفی گرایی اجتناب کنید.
 • ·      «مغز متفکر» شما ظرفیت ذخیره‌سازی اطلاعات زیادی را دارد. همانطور که شما به زندگی روزمره خود می‌پردازید، مغز متفکرتان بی‌سر و صدا در پس زمینه کار می‌کند. بنابراین مهم است که آن را با دانش ذخیره کنید تا بتوانید از مزایای غیرفعال آن بهره‌مند شوید.
 • تغییرات را به قطعات کوچکتر تقسیم کنید تا مغز خود را با تغییرات بزرگ بیش از حد سنگین نکنید. قبل از عمیق شدن در یک موضوع، اهداف کوچکتری تعیین کنید.

کتاب قلاب (Hooked) از نیر ایال (Nir Eyal)

 اگر بخواهم کتاب قلاب را در یک کلمه خلاصه کنم، می‌توانم بگویم که نسخه امروزی کتاب تاثیر است. کتاب قلاب به شما کمک می‌کند تا طرفداران وفادار و مشتریان مشتاق برای محصولات و خدمات خود بدست آورید.

نکات کلیدی:

 • عادات به راحتی شکسته می‌شوند و به سختی شکل می‌گیرند. با تمرین برای ساخت عادات ماندگار، انجام عادت را برای خود آسان کنید و با گذشت زمان، مغز شما کمتر به انجام آن فکر می‌کند و به طور خودکار آن را بیشتر انجام می‌دهد.
 • مدل ماشه، عمل، پاداش، سرمایه‌گذاری را دنبال کنید تا کاربران را به محصول خود جذب کنید. با گذشت زمان، همانطور که مشتری بیشتر از محصول شما استفاده می‌کند، آن را بیشتر دوست خواهد داشت.

کتاب ایده عالی مستدام (Made to Stick) نوشته‌ی دن هیث و چیپ هیث (Chip Heath and Dan Heath)

با خواندن این کتاب متوجه خواهید شد که چرا برخی از ایده‌ها زنده می‌مانند و برخی دیگر می‌میرند؟

اگر به طرح ایده یا تغییر رفتار فکر می‌کنید، این کتاب برای شما مفید خواهد بود.

نکات کلیدی:

 • داستان‌ها می‌مانند، زیرا به یاد ماندنی هستند و مردم می‌خواهند پیام‌ها را منتشر کنند. پیام‌های ساده بهترین عملکرد را دارند.
 • از کنجکاوی به نفع خود استفاده کنید. لحظاتی را تایپ کنید که در آن مخاطبان شما مشتاق هستند تا بدانند در آینده چه اتفاقی می‌افتد. کنجکاوی آن‌ها را حفظ کنید، آنگاه علایق آن‌ها افزایش خواهد یافت.

کتاب قبایل (Tribes) نوشته‌ی ست گودین (Seth Godin)

این کتاب در مورد ساختن قبیله یا ساختن جامعه شماست. این یک کتاب کوچک و خواندنی است، اما شما را راهنمایی می‌کند که چگونه تیم خود را پیدا کنید تا بتوانید دنبال‌کنندگان معتبری ایجاد کنید.

نکات کلیدی:

 • قبایل مدرن باید انحصاری و شخصی باشند و داستانی قوی داشته باشند. دست یافتن به همه را فراموش کنید. زیرا اگر سعی کنید همه را به دست آورید، کسی را به دست نخواهید آورد.
 • شما به حدود ۱۰۰۰ نفر نیاز دارید تا یک جنبش را بتوانید ادامه دهید. این تعداد افرادی است که شا برای ایجاد تغییر و رهبری نیاز دارید.
 • هنگام شروع، روی اعداد تمرکز نکنید. بر گرد هم آوردن افراد، نزدیکتر کردن آن‌ها به هم و سفت کردن پیوندها تمرکز کنید.

کتاب عادت‌های اتمی (Atomic Habits) نوشته‌ی جیمز کلیر (James Clear)

این کتاب، راهی آسان و اثبات شده برای ایجاد عادات خوب و شکستن عادت‌های بد است. اگر تجارت، یک خانه باشد، کتاب جیمز کلیر، عادات اتمی، پایه و اساس آن است. این کتاب تغییر دهنده بازی در مسیری است که شما باید برای تغییر عادات خود تلاش کنید. این کتاب یکی از پرفروش‌ترین کتاب های تجاری در تمام دوران است. جیمز کلیر حتی یک وبلاگ در مورد چگونگی ایجاد عادات خوب دارد. کسب‌وکارهای بزرگ با عادت‌های عالی شروع می‌شوند.

پیشنهاد می‌کنم این کتاب را بخوانید. زیرا نه تنها تئوری است، بلکه شما را تشویق می‌کند تا اقداماتی را برای تغییر زندگی انجام دهید.

نکات کلیدی:

 • اگر می‌خواهید برای خود یک عادت بسازید، سعی کنید عمل کردن به آن را آسان کنید. برای مثال، با قرار دادن گیتار در وسط اتاق، بیشتر نواختن را عادت خود کنید. یا تنقلات سالم را نزدیک‌تر از خوراکی‌های ناسالم قرار دهید، تا خوردن خوراکی ناسالم را از بین عادت‌های خود حذف کنید.
 • عادتی را که می‌خواهید ایجاد کنید، برای خود با یک تشویق همراه کنید. در این صورت، به احتمال زیاد این عادت را از این طریق ادامه خواهید داد.
 • یک ردیاب عادت همچون تقویم یا دفتر خاطرات برای ردیابی عادات خود ایجاد کنید.

کتاب شهامت رهبری (Dare to Lead) اثر برنه براون (Brené Brown)

چه چیزی یک رهبر تجاری عالی را می‌سازد؟ کتاب شهامت رهبری به شما می‌آموزد که چگونه شجاع باشید و احترام به دست آورید. برای موفقیت به عنوان یک رهبر به هر دوی این ویژگی‌ها نیاز دارید.

نکات کلیدی:

 • آسیب‌پذیری را باید گرامی داشت. اینکه نشان دهیم آسیب‌پذیر و مستعد شکست هستیم، نشان می‌دهد که در مواجهه با آن هنوز قوی هستیم. از سوی دیگر، جوامعی که از شکست دوری می‌کنند، به دلیل ترس، مستعد تولید ایده‌های ضعیف‌تر هستند.
 • رهبران بزرگ باید زمانی را صرف شناختن ترس‌ها و احساسات تیم خود کنند.
 • کمال گرایی، از احساس تلاش برای جلب تایید سرچشمه می‌گیرد. کمال گرایی دشمن عظمت است. زیرا با اعتیاد، افسردگی و اضطراب همراه است.

کتاب با چرا شروع کنید (Start with Why) نوشته‌ی سایمون سینک (Simon Sinek)

این کتاب برای مبتدیانی که در حال راه اندازی یک شرکت هستند یا به آن فکر می‌کنند عالی است. اگر عاشق کتاب‌هایی با داستان‌های مفید، مطالعات موردی و نمونه‌های واقعی از شرکت‌هایی هستید که دنیا را تغییر دادند، این کتاب برای شماست.

نکات کلیدی:

 • به جای اینکه سعی کنید محصول خود را با ویژگی‌ها بفروشید، محصول خود را با ارزش‌ها بفروشید. توضیح دهید که چرا شرکت شما وجود دارد و برای رسیدن به چه چیزی تلاش می‌کند. مردم چرایی را بیشتر از چیستی می‌خرند.
 • اگر می‌خواهید موفق شوید، باید مغز لیمبیک (یعنی بخش احساسی مغز) را فعال کنید. احساسات بیشتر از واقعیت‌ها می‌فروشند.

کتاب سختی کارهای سخت (The Hard Thing About Hard Things) نوشته‌ی بن هوروویتس (Ben Horowitz)

آیا واقعاً می‌خواهید مدیر عامل یک شرکت شوید؟ بن هوروویتس در کتاب سختی کارهای سخت، توضیح می‌دهد که چطور مدیر عاملی، کار خیلی هم جذاب نیست و چطور یکی از سخت‌ترین و تنهاترین مشاغل در جهان است.

 • زندگی یک مدیر عامل سخت است. آن‌ها با مبارزه روبرو می‌شوند. برای آسان‌تر کردن آن، سعی کنید تا حد امکان افراد بیشتری را درگیر کنید تا به تنهایی با آن روبرو نشوید. شما همچنین باید تمرکز داشته باشید و راه حل‌ها را ببینید، در حالی که از خطرات و شکست‌های احتمالی اجتناب کنید.
 • سعی نکنید اخبار بد را پنهان کنید. بحث در مورد اخبار با تیم خود و صادق بودن کمک می‌کند تا مشکل زودتر برطرف شود.
 • افراد را برای نقاط قوتشان استخدام کنید، نه برای نقاط ضعفشان. افراد خود را در جایی قرار دهید که برتری داشته باشند و مهارت‌های خود را نشان دهند.

بهترین کتاب های تجاری برای کارآفرینان زن

می‌خواهیم در ادامه چند کتاب عالی تجاری را به شما معرفی کنیم که بصورت مخصوص برای همه کارآفرینان زن، زنان تاجر مشتاق، و رهبران زن آینده نوشته شده‌اند.

آیا می‌دانستید طبق یک تحقیقات که در آمریکا انجام شده است در بین هر ۵۰۰ مورد مدیرعامل، تنها ۳۳ مدیر عامل زن وجود دارد؟ اکنون این تعداد در حال افزایش است، اما از حالت برابری بین زن و مرد، بسیار دور است. به عنوان یک زن کارآفرین، می‌دانم که شنا کردن در اقیانوسی از کوسه‌های نر چقدر سخت است.

در ادامه کتاب‌هایی معرفی شده‌اند که می‌توانند به شما الهام بخشند تا کسب و کار خود را فراتر از تصورتان ببرید:

کتاب سرسختی (Grit to Great) نوشته لیندا کاپلان تالر و رابین کووال

این کتاب به شما نشان می‌دهد که چگونه استقامت، اشتیاق، و شجاعت، شما را از حالت عادی به خارق العاده می‌برد.

چه چیزی یک رهبر تجاری عالی را می‌سازد؟ استعداد؟ کارایی؟ چشم انداز؟ این موارد ممکن است نقش داشته باشند، اما به گفته لیندا و رابین در این کتاب، مهم ترین چیز سرسختی است. سرسختی چیزی است که باعث می‌شود ساعت ۲ بامداد کار کنید در حالی که همه افراد خانه در خواب عمیق هستند.

نکات کلیدی:

 • کار سخت در بیشتر مواقع استعدادها را شکست می‌دهد.
 • در برخی موارد، بهتر است به جای منتظر ماندن، فقط وارد شوید و شروع به انجام کار کنید.
 • برای موفقیت، باید با شکست مواجه شوید و از تجربیات خود درس بگیرید.

کتاب شرمنده نباش دختر (Girl, Stop Apologizing) اثر ریچل هالیس

در این کتاب، طرحی بدون شرم برای در آغوش گرفتن اهداف و دستیابی به آن‌ها به زنان ارائه شده است. اگر در کسب و کار سست هستید، این کتاب شما را به یک سفر وحشیانه پر از انگیزه، شوخ طبعی و یک حالت بیدارباش محکم اما گرم می‌برد. کتاب شرمنده نباش دختر، مملو از قدرت است و شما را در مسیر درست قرار می‌دهد. این کتاب تنها درباره‌ی تجارت نیست، بلکه یک رویکرد کلی خوب به زندگی و طرز فکری است که برای دستیابی به موفقیت تجاری به آن نیاز دارید.

نکات کلیدی:

 • زنان اغلب رویاهای خود را نادیده می‌گیرند. زیرا ما زنان به گونه‌ای بزرگ شده‌ایم که همسر یا مادر خوبی باشیم.
 • احساس گناه چیزی است که باعث می‌شود زنان از علایق خود صرف نظر کنند. و با چشم پوشی از اهداف خود، به سمت تشکیل خانواده یا مراقبت از دیگران بروند.
 • یاد بگیرید که برنامه ریزی کنید، اعتماد به نفس داشته باشید، پایدار باشید و برای رسیدن به اهدافتان موثر باشید.

کتاب خانم رئیس (GIRLBOSS) اثر سوفیا آموروسو

سوفیا در این کتاب به عنوان یک دانش‌آموز که دبیرستان را ترک کرد و به سمت مدیر عاملی یک کسب‌وکار چند میلیون دلاری رفت، درس‌های زندگی‌اش و چگونگی هموار کردن مسیر موفقیت کارآفرینی‌اش را بازگو می‌کند. این کتاب واقعاً یک داستان صفر تا صد قهرمانی است.

نکات کلیدی:

 • افراد با هم فرق دارند. چه درون گرا یا برون گرا باشید، باید از مهارت‌های خود برای یافتن مسیر شغلی خود استفاده کنید.
 • از سرگردان بودن نترسید. مشاغل مختلف را امتحان کنید تا از فرصت‌های جدید استفاده کنید و از یک زن غیر عادی بودن لذت ببرید.

بهترین کتاب های تجاری برای راه اندازی کسب و کار

هنوز کسب و کار خود را شروع نکرده اید؟ به دنبال یافتن بهترین راه برای انجام آن هستید؟

در ادامه چند کتاب عالی را به شما معرفی می‌کنیم که به شما یک نقشه‌ی موفقیت می‌دهند. این کتاب‌ها به شما کمک می‌کنند تجارت خود را زنده کنید. و لازم نباشد، زمان زیادی را صرف آزمون و خطا نمایید.

کتاب راز موفقیت در کسب و کار آزاد (The E-Myth Revisited)

اگر برایتان سوال شده که چرا اکثر مشاغل کوچک کار نمی‌کنند و در مورد آن چه باید کرد؟، این کتاب برای شماست.

همچنین اگر در آستانه راه اندازی یک کسب و کار هستید، کتاب راز موفقیت در کسب و کار آزاد، به شما کمک می‌کند از برخی از دام‌هایی که ممکن است با آن‌ها روبرو شوید اجتناب کنید.

پس از خواندن این کتاب، متوجه می‌شوید که مشکلات زیادی وجود دارند که اکثر صاحبان مشاغل، به آن‌ها فکر نمی‌کنند.

نکات کلیدی:

 • هر سال یک میلیون کسب و کار کوچک در آمریکا تأسیس می‌شود، اما ۸۰ درصد آن‌ها در ۵ سال اول شکست می‌خورند.
 • یک اشتباه بزرگ این است که اجازه دهید با رشد کسب و کار، کیفیت از بین برود.

کتاب صفر تا یک (Zero to One) اثر پیتر تیل و بلیک مسترز

یادداشت‌هایی در مورد استارتاپ‌ها یا نحوه ساختن آینده در کتاب صفر تا یک آمده است.

صفر تا یک کتاب فوق انگیزشی است و این ایده را ترویج می‌کند که هر کسی می‌تواند یک استارتاپ بسازد. با این حال، برای کمک به شما در ایجاد استارتاپی که واقعاً موفق باشد، پیتر نکات و ترفندهایی را از استارت‌آپ‌هایی که کارآمد هستند، بیان می‌کند. پیتر یکی از بنیانگذاران پی پال است و در این زمینه دارای اعتبار می‌باشد.

نکات کلیدی:

 • تفکر خارج از چارچوب یک مهارت حیاتی است. به جای اینکه به این فکر کنید که چگونه می‌توانید تعداد زیادی تلفن تولید کنید و آن‌ها را در سراسر جهان توزیع کنید، به این فکر کنید که چگونه می‌توانید یک تلفن جدید و آینده آتی از مدل موجود بسازید. این نوع تفکر غیر متعارف و در عین حال مورد نیاز است.
 • به نوآوری ادامه دهید. رازهایی را بیابید که محصول شما را برنده می‌کند و به دنبال آن اسرار باشید. حواستان باشد، به محض توقف، رقبای شما آن اسرار را پیدا خواهند کرد.

معرفی 3 کتاب از بهترین کتاب‌های مدیریت کسب و کار

در ادامه قصد داریم 3 کتاب از بهترین کتاب های تجاری برای مدیریت کسب و کار را به شما معرفی کنیم.

کتاب  خوب تا عالی (Good to Great) از جیم کالینز (Jim Collins)

آیا می‌دانید چرا برخی از شرکت‌ها در رشد خود، جهش می‌کنند و برخی دیگر نمی‌کنند. اگر نمی‌دانید چرا، حتما کتاب خوب تا عالی را بخوانید. امتیاز این کتاب در وب سایت گود ریدرز (Goodreads)، 3.92 از 5 می‌باشد.

این کتاب به شما نشان خواهد داد که برای تبدیل یک شرکت متوسط ​​به یک شرکت عالی چه چیزی لازم است. چه عواملی باعث موفقیت یک شرکت می‌شود؟

نکات کلیدی

 • اگر می‌خواهید شرکتتان را به یک شرکت بزرگ تبدیل کنید، ابتدا باید پیدا کنید که شرکت شما در چه چیزی می‌تواند بهترین در جهان باشد. چه چیزی وجود دارد که شما به آن علاقه دارید و می‌توانید بعنوان شاخص اقتصادی کلیدی شرکتتان بر روی آن تمرکز کنید.
 • تنها در صورتی از تکنولوژی استفاده کنید که به شما کمک کند به سمت اهداف خود پیش بروید. تکنولوژی را به عنوان یک هدف دنبال نکنید.
 • افراد مناسب، کلید یک شرکت بزرگ هستند. استخدام افراد نامناسب باعث آسیب رسیدن به شرکت شما می‌شوند.

ورود به دنیای رهبری (EntreLeadership) اثری از دیو رمزی (Dave Ramsey)

آیا شما صاحب یک کسب و کار کوچک هستید یا قصد دارید یکی داشته باشید؟ اگر زمان محدودی دارید، کتاب دیو رمزی را به شدت توصیه می‌کنم. امتیاز این کتاب در وب سایت گود ریدرز (Goodreads)، 4.21 از 5 می‌باشد.

این کتاب جذاب، شما را به سفری می‌برد که چگونه سیستم‌های مدیریتی خود را راه اندازی کنید و دقیقاً نوع شرکتی را که می‌خواهید طراحی کنید. دیو رمزی یک تجارت را از صفر شروع کرد و در نهایت 600 نفر را در آن گنجاند. اگر قصد دارید یک رهبر یا مدیر در تجارت باشید، این کتاب برای شما بسیار مفید است!

نکات کلیدی:

 • رهبران بزرگ، اهداف مشخص و واضح دارند. سپس گام‌های کوچکی در مسیر دستیابی به آن‌ها برمی‌دارند.
 • فهرستی از کارهای روزانه ایجاد کنید تا زمان خود را کنترل کنید. سپس آن‌ها را اولویت‌بندی کنید.
 • اگر بازاریابی شما نتیجه پیدا نمی‌کند. سعی کنید آن را تغییر دهید. یک استراتژی خوب یک فرآیند مداوم است، بنابراین اگر چیزی یک بار نتیجه نمی‌دهد، آنقدر آن را تغییر دهید تا زمانی که به ثمر برسد.

کتاب مدیریت با بازده بالا (High Output Management) نوشته‌ی اندرو گروو (Andrew S. Grove)

این کتاب توسط مدیر عامل سابق اینتل نوشته شده است و در مورد نکاتی که می‌خواهید بخوانید صحبت می‌کند. اگر می‌خواهید در مسئولیت‌های مدیران و چگونگی انگیزه دادن به تیم برای کار در اوج عملکرد خود غوطه‌ور شوید، لطف خواندن این کتاب از دست ندهید.

نکات کلیدی

 • ممکن است از برگزاری جلسات متنفر باشید، اما جلسات در مدیریت کسب و کار، امری ضروری هستند. ۳ نوع جلسه وجود دارد و هر جلسه بسته به موقعیت یک هدف دارد.
 • هنگام تصمیم گیری، همیشه ابتدا با تیم خود مشورت کنید. اطمینان حاصل کنید که یک محیطی ایجاد کنید که در آن افراد احساس آزادی کنند و صحبت کنند.
 • ایجاد انگیزه و آموزش کارکنان یک مسئولیت بزرگ برای رئیس است. آموزش باید یک فرآیند مداوم باشد. افراد برای تقویت مهارت‌های خود دائماً به آموزش نیاز دارند.

آیا مطالعه کتاب های تجاری می‌تواند افراد را ثروتمند کند؟

توماس سی کورلی، نویسنده کتاب عادات ثروتمندان، در مورد عادات روزانه ۱۷۷ میلیونر خودساخته تحقیق کرد. او این تحقیق را در 5 سال انجام داد.

۸۸ درصد از افراد ثروتمند «هر روز سی دقیقه یا بیشتر از زمان خود را به خودآموزی یا خواندن کتاب اختصاص می‌دهند». همچنین، بیشتر میلیونرها برای سرگرم شدن کتاب نمی‌خوانند، یعنی هری پاتر نمی‌‎خوانند. توماس گفت: «ثروتمندان برای کسب یا حفظ دانش مطالعه می‌کنند.»

توماس همچنین دریافت که میلیونرها تمایل به خواندن ۳ نوع کتاب دارند:

 • بیوگرافی افراد موفق
 • کتاب‌های خودیاری یا توسعه شخصی (خوشبختانه کتاب‌های تجاری در این دسته قرار می‌گیرند.)
 • کتاب‌های تاریخی

بدون مطالعه، این افراد موفق احتمالاً موفق نمی‌شدند:

 • وارن بافت ۸۰ درصد از وقت روزانه خود را به مطالعه اختصاص می‌دهد.
 • مارک کوبان روزی ۳ ساعت مطالعه می‌کند.
 • بیل گیتس که سالی ۵۰ کتاب می‌خواند.

به یاد داشته باشید، در حالی که خواندن کتاب‌های مناسب می‌تواند شما را ثروتمند کند، آنچه مهم‌تر است اقدام است.

شما برای کمک به موفقیت خود چه می‌خوانید؟ و آیا کتاب تجاری هست که دوست داشته باشد؟ در قسمت کامنت‌ها نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *