ارمنستان

بهترین شهر ارمنستان برای سفر

ارمنستان، یکی دیگر از کشورهایی است که شهروندان ایران می‌توانند بدون ویزا به آن سفر کنند. مانند قسمت بهترین شهر ترکیه، در این مطلب قصد داریم شما را با بهترین شهر ارمنستان برای سفر آشنا کنیم. ارمنستان وسعت و امکانات کمتری نسبت به ترکیه دارد. اما سرزمین ارمنی‌ها هم زیبایی های خاص خودش را دارد که می‌خواهیم با شما به اشتراک بگذاریم.

ایروان، پایتخت و مدرنیته

ایروان-ارمنستان
ایروان-ارمنستان

ایروان، پایتخت کشور ارمنستان، شهری جمع و جور است که به معماری زیبا شهرت دارد. ایروان، تاریخچه عظیمی دارد. در برخی از نوشته‌های تاریخی آمده که قدمت شهر ایروان، بیشتر از رم در ایتالیا است. برای کسانی که برای دفعه اول به ایروان می‌روند، توصیه می‌کنیم که به مرکز شهر برویید. شاهکار معماری متفاوت، کافه‌های کوچک و زیبا، رستوران‌های مختلف و پارک‌های جذاب، از جاذبه‌های مرکز شهر است.

در قلب شهر ایروان، میدان جمهوری قرار دارد. این میدان در سال ۱۹۲۴ توسط معمار مشهر ارمنی، الکساندر تامانیان طراحی شده است. در این میدان، ساختمان‌های مهمی مثل موزه تاریخ ارمنستان و ساختمان دولت ارمنستان قرار دارد. اگر از خیابان رد شوید، به خیابان شمالی می‌رسید. این خیابان شما مدرن‌ترین بوتیک ها، هتل‌های اعیانی و ساختمان‌های نوساز شهر ایروان است. در انتهای خیابان به یکی دیگر از جاذبه‌های اصلی ایروان، مرکز تئاتر باله و اوپرای شهر می‌رسید. این مرکز، مکان مهمی در فرهنگ ارمنستان است و می‌تواند تجربه متفاوتی برای شما باشد. ایروان، بهترین شهر ارمنستان است.

واغارشاپات یا اچمیادزین

اچمیادزین
اچمیادزین

شهر واغارشاپات یا اچمیادزین، تنها ۲۰ کیلومتر از ایروان فاصله دارد. با ماشین طی نیم ساعت می‌توانید به این شهر برسید. تور ارمنستان بدون دیدن اچمیادزین، کامل نمی‌شود. ارمنستان، اولین کشور جهان است که دین مسیحیت را به عنوان مذهب رسمی شناخت. کلیسای اچمیادزین، به همین مناسبت ساخته شده است. شهر اچمیادزین زمانی بخشی از ایران بوده است. این کلیسا، مرکز مذهبی تمام ارمنی‌های جهان است. با ورود به این شهر، به تاریخ بیش از حد نزدیک می‌شوید.

تاتو، صومعه تاریخی

صومعه تاتو
صومعه تاتو

برای رسیدن به صومعه تاتو، باید چهار ساعت رانندگی کنید. از اینجا تا شهر ایروان، بیش از ۲۵۰ کیلومتر فاصله است. اما ارزشش را دارد. سفر به روستای تاتو، یکی از محبوب‌ترین کارها نزد توریست‌های ارمنستان است. این صومعه، یک ساختمان قرون وسطایی اعجاب انگیز است که در لبه یک منطقه کوهستانی ساخته شده است. برای رسیدن به صومعه، باید از تله کابین استفاده کنید. این تله کابین، طولانی‌ترین تله کابین جهان است. در طول مسیر، زیبایی‌های زیادی در انتظار شماست.

سوان، دریاچه محبوب

دریاچه سوان
دریاچه سوان

سوان، شهری در فاصله ۶۶ کیلومتری ایروان است که به خاطر دریاچه سوان مشهور شده است. این دریاچه بیشتر در فصل تابستان بین ارمنی‌ها و توریست‌ها محبوب است. در ارتفاع ۱۹۰۰ متری، دریاچه سوان، یکی از مرتفع‌ترین دریاچه های جهان است. زیبایی دریاچه باعث شده که به آن لقب مرواریدِ طبیعت ارمنستان بدهند. زمانی که در این منطقه قرار دارید، می‌توانید کباب بخورید، استراحت کنید و یا از قایق‌های تفریحی استفاده کنید. سوان همچنین ماهی مشهوری به نام ایشژان دارد که اگر آنجا هستید، حتما باید در رستوران سفارش دهید. سوان، بهترین شهر ارمنستان برای شنا است.

جرموک، با چشمه آب گرم

جرموک
جرموک

شهر جرموک یکی از مشهورترین شهرهای ارمنستان برای چشمه آب گرم است. این شهر را می‌تواند با شهر سرعین در ایران مقایسه کرد. جرموک، بیش از چهل چشمه آب گرم دارد! در جرموک می‌توانید به طور رایگان از بسیاری از جاذبه‌های طبیعی استفاده کنید. همچنین فراموش نکنید که به آبشار جرموک که دومین آبشار بلند کشور ارمنستان هم هست، سر بزنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *