رابطه جنسی مقعدی

آیا رابطه جنسی مقعدی مضر است یا مفید؟ 10 دلیل قانع‌کننده!

اگر با ایده رابطه جنسی مقعدی درگیر هستید و هنوز هم به نتیجه قطعی نرسیده‌اید، در این مقاله مطالب مفیدی برای شما وجود خواهد داشت که نگاه بهتری در خصوص رابطه جنسی مقعدی به شما خواهد داد. پس همراه ادامه این مطلب از زردنیوز باشید.

بیشتر به ارگاسم رسیدن

مطالعه‌ای که در سال 2010 در مجله پزشکی جنسی منتشر شد نشان می‌دهد که 31 درصد از زنان مورد بررسی که در آخرین رابطه جنسی خود رابطه مقعدی داشتند، به میزان 94 درصدی ارگاسم رسیده‌اند. این عدد میزانی بسیار چشمگیر است!

شدید بودن ارگاسم مقعدی

بله، این امری ممکن است! دلیل این اتفاق این است که مقعد پر از پایانه‌های عصبی حساس است. برخی از این پایانه‌ها به اندام تناسلی متصل هستند. نتیجه چنین وضعیتی مشخصا شدیدتر بودن ارگاسم خواهد بود.

در مردان سیس‌جندر و افرادی که در بدو تولد مرد هستند، رابطه جنسی مقعدی می‌تواند پروستات را تحریک کرده و منجر به ارگاسم شود. ارگاسم پروستات به قدری شدید است که امواج ناشی از لذت حاصله از سر تا پا ارسال می‌شوند.

در زنان سیس‌جندر و افرادی که از بدو تولد زن هستند، رابطه جنسی مقعدی می‌تواند با دو نقطه از جی اسپات برخورد داشته باشد: نقطه G و نقطه A. هر دوی این نقاط در امتداد دیواره واژن قرار دارند؛ این نقاط می‌توانند به طور غیر مستقیم در طول مقعد تحریک شوند. مانند پروستات، این نقاط هم پتانسیل ایجاد ارگاسم در تمام بدن را دارند. مالش درست آن‌ها حتی ممکن است منجر به برون ریزی آب و پدیده‌ای به نام “انزال زنانه” شود.

رابطه جنسی مقعدی
رابطه جنسی مقعدی

تابو بودن

برخی هنوز این نوع از رابطه جنسی را نوعی تابو به حساب می‌آورند. چنین دیدگاهی می‌تواند انجام آن را برای شما هیجان انگیزتر کند.

اگرچه امروزه رابطه جنسی مقعدی بسیار رایج‌تر از قبل است، اما هنوز هم به اندازه کافی در میان جوامع مختلف در حکم تابو است. اگر عنصر شیطنت را وارد رابطه خود کنید، سطح برانگیختگی شما به یقین بالاتر خواهد رفت.

تابوها و روابط جنسی ممنوعه فانتزی‌های رایجی هستند. تصور انجام کاری که به عنوان “غیر معمول” یا “اشتباه” در میان عوام شناخته شده است، می‌تواند یک تحریک کننده اساسی به حساب بیاید.

البته، غافل نشویم که سکس مقعدی هیچ کدام از این‌ها نیست. با این حال اگر این نوع از رابطه برای شما امری عادی نیست یا با دیدگاه خاصی در مورد این آن بزرگ شده‌اید، مطمئناً منجر به تحریکتان خواهد شد.

مطالب مرتبط: چگونه برای یک رابطه مقعدی آماده شویم؟

راهی برای کشف ناحیه جدیدی از بدن

شما تا زمانی که بخشی از بدنتان را کاوش نکنید هیچ ایده درستی از لذت بردن آن بخش نخواهید داشت. رابطه جنسی مقعدی حسی کاملا متفاوت نسبت به هر نوع رابطه جنسی دیگری دارد.

دور شدن از رفتارهای همیشگی، بهترین راه برای جالب نگه داشتن چیزها در اتاق خواب شما و همسرتان است؛ یا حتی زمانی که قصد خودارضایی دارید.

راهی برای کشف تمایلات جنسی

خواسته‌ها و تمایلات از پیش تعیین شده را برای خود در پیش گرفته‌اید؟ باز کردن درها برای داشتن تجارب جدید می‌تواند به شما کمک کند از نظر جنسی بیشتر خودتان را بشناسید. به عهده گرفتن مسئولیت لذت، امری رهایی بخش برای شما خواهد بود.

سرک کشیدن و کاوش در بخش‌های پنهانی می‌تواند به شما لذت قرار گرفتن در مسیرهای جدید و هیجان‌انگیز را اهدا کند.

رابطه جنسی-رابطه زناشویی-تخت-زوج
رابطه جنسی-رابطه زناشویی-تخت-زوج

اسباب ‌بازی‌های جنسی

شما حتی می‌توانید اسباب بازی‌های جنسی جدیدی را به این ترکیب اضافه کنید! وقتی صحبت از راه‌های جدید برای لذت بردن می‌شود، اسباب‌بازی‌های جنسی گزینه‌هایی بسیار کارآمد هستند. این ابزار امکانات مختلف لذت بردن را برای افراد مختلف فراهم می‌کنند. اسباب‌بازی‌های مقعدی یک راه عالی برای ارضا شدن شما خواهند بود.

شما می‌توانید با یک پلاگین باسن کوچک به عنوان حسگر شروع کنید؛ یا این که از یک کیت تمرین مقعدی استفاده کنید و در ادامه به آلت تناسلی یا دیلدو یا استرپ برسید.

اگر هر دوی شما علاقه مند به دخول باشید می‌توانید این میل را با هم به اشتراک بگذارید؛ تنها به این شرط که از ابزار دیگری استفاده کنید یا ابزار قبلی را پیش از استفاده ضد عفونی کنید.

اسباب ‌بازی‌های جنسی
اسباب ‌بازی‌های جنسی

ایجاد صمیمیت

اگر این روند را با شریک زندگی خود به اشتراک بگذارید، صمیمیت بین شما به طور قطع بیشتر خواهد شد.

رابطه جنسی مقعدی نیاز به داشتن ارتباط خوب و صرف زمان زیاد در راستای تلاش برای کشف زوایا و موقعیت‌های مختلف دارد. موقعیت‌هایی که به شما برای یافتن‌ آن چه که برای هر دویتان لذت بخش است کمک شایانی خواهند کرد.

تمامی این صحبت‌ها و بازی‌ها می‌توانند صمیمیت بین دو نفر را تا حد قابل توجهی افزایش دهند.

مزایای مرتبط با سلامتی

در هر نوع فعالیت جنسی فوایدی برای سلامتی وجود دارد، از جمله:

 • رابطه جنسی دخولی
 • رابطه جنسی دهانی
 • خودارضایی

فعالیت جنسی با موارد زیر مرتبط است:

 • کاهش خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی، فشار خون بالا و سکته
 • خواب بهتر که فواید فوق العاده مربوط به خودش را دارد.
 • سیستم ایمنی قوی‌تر
 • تسکین سردرد
 • تقویت میل جنسی
 • تسکین دردهای قاعدگی
 • خلق و خوی شادتر

رابطه جنسی مقعدی فواید جداگانه‌ای هم برای سلامتی شما خواهد داشت. به عنوان مثال، تحریک پروستات ممکن است به پیشگیری و درمان اختلال نعوظ (ED)، پروستاتیت، و انزال دردناک کمک کند.

رابطه جنسی-رابطه از مقعد
رابطه جنسی-رابطه از مقعد

اگر در حین رابطه جنسی مقعدی به ارگاسم برسید، فواید زیر نصیبتان خواهند شد:

 • تسکین استرس
 • کاهش التهاب
 • کاهش درد
 • گردش خون بهتر
 • پوست بهتر

کاهش ریسک بارداری

اگر به طور معمول رابطه جنسی از طریق واژن را دارید لازم است بدانید که رابطه مقعدی امکان بارداری را از بین می‌برد. این که بتوانید از یک دخول تحریک کننده جدی بدون خطر بارداری لذت ببرید امری فوق العاده است. این بدان معنا نیست که شما می‌توانید محافظت کننده‌های جنسی مثل کاندوم را کنار بگذارید.

بیماری‌های مقاربتی

با تمامی این‌ها درگیر شدن با بیماری‌های مقاربتی هنوز هم امکان پذیر است. بنابراین لازم است که با شریک زندگی خود درباره رابطه جنسی ایمن مشورت کنید.

رابطه جنسی آلت تناسلی در مقعد (PIA) ریسک بیماری‌های عفونت های مقاربتی (STIs) را بالا می‌برد؛ به خصوص در فردی که نقش پذیرنده را دارد. این به این دلیل است که پوسته ظریف رکتوم بسیار نازک و مستعد پارگی است.

با توجه به اطلاعات حاصله از مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری (CDC)، رابطه جنسی مقعدی بیشترین میزان خطر در انتقال HIV را داراست. شما همچنین امکان مبتلا شدن به سایر بیماری‌های مقاربتی مانند کلامیدیا، سوزاک و تبخال را نیز خواهید داشت. خطر انتقال سایر عفونت‌ها از طریق تماس با مدفوع نیز وجود دارد.

این چهره درهم را کنار بگذارید! همه ما به خوبی می‌دانیم که مقعد، محل تخلیه مدفوع است. این امری طبیعیست و تماس با آن، چه بتوانید آن را ببینید یا نه، یک احتمال محتمل است.

داشتن رابطه جنسی مقعدی ایمن بهترین راه برای محافظت در برابر HIV، STI و سایر عفونت‌ها است.

برای داشتن رابطه مقعدی ایمن‌تر، از کاندوم یا سایر موانع محافظ و مقدار زیادی روغن استفاده کنید. ناکافی بودن‌ میزان روان کننده خطر پارگی پوست را افزایش داده‌ که امری دردناک و خطرناک خواهد بود.

جدا از این، هرگز آلت تناسلی یا اسباب بازی جنسی موجود در مقعد را به واژن داخل نکنید؛ مگر این که آن را شست و شو داده‌ و کاندوم را تعویض کرده‌‌ باشید. شما به هیچ وجه  نمی‌خواهید مدفوع و سایر باکتری‌ها مقعدی خود را وارد دستگاه ادراریتان کنید.  این وضعیت می‌تواند مشکلات جدی‌ای از جمله عفونت‌های دستگاه ادراری (UTIs) را برای شما ایجاد کنند.

همین امر در مورد قرار دادن‌ آلت تناسلی در دهان بعد از مقعد نیز صدق می‌کند. انجام این کار می‌تواند باکتری‌ها و انگل‌ها را وارد دهان شما کند.

قدرت بیان

تمام آن چه که گفته شد متکی بر توانایی شما در بیان کردن‌ آن چه که می‌خواهید و آن چه که نمی‌خواهید است.

تنوع چاشنی زندگی است و هر چه گزینه‌های بیشتری پیش رویتان باشد، زندگی شما سرگرم کننده‌تر خواهد بود. این وضعیت نوع دیگری از لذت را در اختیار شما و شریک زندگیتان قرار می‌دهد.

این نوع از رابطه را با اسباب‌بازی‌های جنسی مخلوط کنید؛ جایگاهتان را با هم عوض کنید و تمامی آن چه را که برایتان جذاب است انجام دهید.

تصمیم با شماست

این بدن شماست و تصمیم گیری در رابطه با آن تنها بر عهده شخص شماست. شما انتخاب می‌کنید که انجام چه چیزی را با چه کسی تجربه کنید. اگر کاملاً مطمئن نیستید، اجازه ندهید که شریک جنسیتان شما را تحت فشار قرار داده‌ تا سکس مقعدی و هر نوع رابطه دیگری را امتحان کنید.

لذت رابطه جنسی مقعدی می‌تواند خارق العاده باشد، اما برای داشتن یک زندگی جنسی رضایت بخش امری ضروری نیست. اگر ترجیح می‌دهید این کار را نکنید، هنوز هم راه‌های زیاد دیگری برای لذت بردن‌ شما وجود دارد.

مطالب مرتبط: چگونه رابطه جنسی مقعدی بدون درد داشته باشیم | 10 نکته و تکنیک برای مبتدیان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *