چگونه در 30 سالگی مجرد و شاد باشیم؟

چگونه در 30 سالگی مجرد و شاد باشیم؟

وقتی درهیچ رابطه‌ای نیستید، ممکن است احساس کنید همه کسانی که می‌شناسید شریک زندگی خود را پیدا کرده‌اند، به خصوص زمانی که به 30 سالگی رسیده‌اید. با این حال، مجرد بودن چیز بدی نیست. در واقع، مزایای زیادی به همراه دارد! زمانی از زندگی خود را با آزادی تجربه می‌کنید که می‌دانید چه می‌خواهید. علاوه بر این، می‌توانید روی خودتان تمرکز کنید و کارهایی را که همیشه می‌خواستید انجام دهید، اما هیچ وقتی برایشان نداشتید، دنبال کنید! قدردانی از زندگی مجردی برای آنچه هست کاملاً ممکن است.

در اینجا 10 نکته وجود دارد که به شما کمک می‌کند تا در 30 سالگی زندگی مجردی را بپذیرید. همراه زرد نیوز باشید.

 از آزادی خود لذت ببرید

 از آزادی خود لذت ببرید

می‌توانید تا دیر وقت بیرون از خانه بمانید. اگر می‌خواهید روز را تعطیل کنید و به ساحل بروید، می‌توانید! افرادی که مجرد نیستند، برنامه مشخص دیگری برای زندگی خود دارند، اما شما می توانید هر زمان که بخواهید هر کاری که بخواهید انجام دهید و از آن لذت ببرید!

همیشه خوب است که حداقل به یک نفر بگویید کجا می‌روید، به خصوص اگر تنها باشید. قبل از اینکه برای آخر هفته به جنگل بروید، به مادرتان یا یکی از دوستان نزدیکتان پیامی بفرستید تا در امان باشید.

قدر فضای زندگی خود را بدانید

قدر فضای زندگی خود را بدانید

می‌تواند به همان اندازه که شما می‌خواهید تمیز یا نامرتب باشد. اگر از ظروف چیده شده در سینک متنفرید، این کار را به عهده بگیرید که زودتر آنها را تمیز کنید. یا، اگر کمی به شلوغی اهمیتی نمی‌دهید، خانه را کمی آشفته‌تر ترک کنید. این شما هستید که تصمیم می‌گیرید چگونه در فضای خود تاثیر داشته باشید.

به علاوه، زمانی که مجرد هستید، احتمالاً می‌توانید یک مکان کوچکتر داشته باشید (و مکان کوچکتر به معنای تمیز کردن کمتر برای شما است!).

با خودت قرار بگذار

با خودت قرار بگذار

از خود با شام و ماجراجویی‌های سرگرم کننده پذیرایی کنید. اگر رستوران جدیدی وجود دارد که دوست داشتید آن را امتحان کنید، آن را امتحان کنید! اگر می‌خواهید یک فیلم جدید ببینید، به تئاتر بروید و آن را انجام دهید! شما می‌توانید هر کاری را که بخواهید در زمان خود انجام دهید.

یکی دیگر از مزایای مجرد بودن این است که مجبور نیستید با کسی سازش کنید. اگر تاکو نمی‌خواهید، پس مجبور نیستید آنها را تهیه کنید. اگر فیلم‌های اکشن را ترجیح می‌دهید، هرگز مجبور نیستید یک فیلم سینمایی را تماشا کنید.

در حرفه خود غرق شوید

در حرفه خود غرق شوید

روی سوق دادن خود به سمت فرصت‌های جدید تمرکز کنید. لازم نیست که معتاد به کار باشید، اما می‌توانید از این واقعیت استفاده کنید که اگر دیر به خانه برگردید، هیچ کس عصبانی نخواهد شد. در سمینارها شرکت کنید، در کلاس‌های اضافی شرکت کنید، و در زمینه کاری خود پیشرفت کنید تا از شغل خود رضایت داشته باشید.

اگر شغلی را که اکنون در آن هستید را دوست ندارید، آن را تغییر دهید! هیچ وقت برای بازگشت به مدرسه یا شرکت در برخی کلاس‌های حرفه‌ای برای تغییر رشته خود دیر نیست.

زمانی را برای سفر اختصاص دهید

زمانی را برای سفر اختصاص دهید

پول خود را صرف سفرهای تفریحی و گشت و گذار کنید. اگر همیشه می‌خواستید به خارج از کشور بروید اما هرگز نرفته‌اید، یک پرواز رزرو کنید! می‌توانید چند دوست را با خود دعوت کنید یا به سادگی خودتان بروید. هنگامی که به تنهایی سفر می‌کنید، هر زمان که بخواهید می‌توانید طبق برنامه خود هر کاری را انجام دهید.

اگر رفتن به خارج از کشور کمی دلهره آور به نظر می‌رسد، به جای آن سعی کنید یک سفر جاده‌ای داشته باشید.

یک سرگرمی جدید پیدا کنید

یک سرگرمی جدید پیدا کنید

چیزی که همیشه می‌خواستید امتحان کنید چیست؟ شاید می‌خواهید یک پهپاد بخرید و پرواز آن را در اطراف پارک تمرین کنید. از وقت آزاد خود برای یادگیری یک مهارت جدید یا امتحان کردن چیزهای سرگرم کننده استفاده کنید که فرصت انجام آن را نداشته‌اید.

سعی کنید به یک باشگاه یا یک گروه سرگرمی بپیوندید تا با افراد دیگری ملاقات کنید که علایق مشابه شما را دارند.

به جامعه خود خدمت کنید

به جامعه خود خدمت کنید

در یک پناهگاه حیوانات یا یک بیمارستان محلی داوطلب شوید. از اوقات فراغت خود استفاده کنید تا به اعضای جامعه خود که ممکن است شانس کمتری دارند، کمک کنید. کار داوطلبانه می‌تواند به شما کمک کند، احساس رضایت داشته باشید و حتی در زندگی روزمره‌تان شادتر شوید.

اگر فضا دارید، حتی می‌توانید یک حیوان خانگی را پرورش دهید تا زمانی که آنها خانه ابدی خود را پیدا کنند.

 روابط دوستانه خود را تقویت کنید

 روابط دوستانه خود را تقویت کنید

برای داشتن ارتباطات قوی نیازی به داشتن یک رابطه ندارید. روی پیوند با دوستانی که در حال حاضر دارید تمرکز کنید و دوستان جدیدی پیدا کنید تا احساس رضایت کنید. برای شام بیرون بروید، آخر هفته‌ای سرگرم کننده با دوستان داشته باشید و روی ایجاد روابط قوی با افرادی که دوستشان دارید کار کنید.

تمرکز روی دوستی‌هایتان می‌تواند به شما کمک کند که میل به داشتن شریک زندگی را از خود دور کنید. اگر با افراد باحالی که دوستشان دارید معاشرت کنید، کمتر احساس تنهایی می‌کنید.

همچنین اگر هنوز بچه ندارید اما دوستانتان دارند، ببینید آیا می‌توانید از آن بچه نگهداری کنید. اگر وقت دارید، راه خوبی برای گذراندن مدتی با کودکان خواهد بود.

خواب با کیفیت داشته باشید

خواب با کیفیت داشته باشید

مطالعات نشان می‌دهد که افراد مجرد بهتر از کسانی که در رابطه هستند می‌خوابند. روی یک تخت خواب زیبا و راحت با هر تعداد یا چند بالش که می‌خواهید سرمایه گذاری کنید. می‌توانید به پهلو، مورب یا حتی مستقیم در وسط دراز بکشید! از خوابیدن به تنهایی با قدردانی از آن در حالی که دارید بهره ببرید.

یکی دیگر از مزایای مجرد بودن: هر زمان که بخواهید می‌توانید به رختخواب بروید! دیگر بحثی برای زود خوابیدن یا دیر خوابیدن نیست.

فعالیت بدنی داشته باشید

فعالیت بدنی داشته باشید

این شما را شادتر و سالم‌تر نگه می‌دارد. تحقیقات نشان می‌دهد که افراد مجرد نسبت به همتایان متاهل خود در وضعیت بهتری قرار دارند. از وقت آزاد خود برای رفتن به باشگاه، دویدن یا شنا کردن چند دور استفاده کنید. بدن شما از شما تشکر خواهد کرد! سعی کنید به یک گروه پیاده‌روی بپیوندید تا در طبیعت ورزش کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *