انگیزه برای ورزش

چگونه در ورزش به موفقیت برسیم و عملکرد عالی داشته باشیم؟

اگر ورزش چیزی است که به آن علاقه دارید، پس منطقی است که بخواهید در آن خوب باشید. موفقیت در یک ورزش به مهارت نیاز دارد و مهارت نیاز به صبر و اراده دارد. با این حال، اگر می‌خواهید یک بازیکن ورزشی خوب باشید، چیزهای دیگری وجود دارد که باید آن‌ها در نظر بگیرید. مهارت به تنهایی ممکن است شما را خیلی جلو ببرد، اما هرگز تا هدف نهایی پیش نخواهید رفت مگر اینکه نگرش و روحیه تیمی مناسبی برای حمایت از آن داشته باشید. در این مقاله تمامی آنچه لازم است بدانید تا به یک ورزشکار موفق تبدیل شوید را می‌توانید پیدا کنید. پس همراه زردنیوز باشید.

فهرست عناوین پنهان

تمرین مهارت‌ها

مزیت های یوگا؛ واقعیت‌هایی در مورد این ورزش که شاید تا به حال نمی‌دانستید!
تیم ورزشی

به یک تیم ورزشی بپیوندید

اگر می‌خواهید یک سوپراستار ورزشی شوید، پیوستن به یک تیم راه خوبی برای شروع است. حتی اگر مهارت‌های شما در حال حاضر کم است، پیوستن به لیگ آماتور مهارت‌های شما را افزایش می‌دهد. تیم‌های ورزشی همه جا هستند و پیوستن به اکثر آن‌ها رایگان است. اگر به مدرسه می‌روید، باید برای آزمایش‌های تیمی در زمانی که برگزار می‌شود، بروید. مراکز تفریحی نیز اغلب میزبان تیم‌های ورزشی هستند. اگر در مدرسه نیستید، می‌توانید یک باشگاه ورزشی را به صورت آنلاین پیدا کنید یا راه‌اندازی کنید.

یک مربی عالی بگیرید

مربیان بزرگ مختلف و زیادی وجود دارند. برخی از شخصیت‌ها نسبت به دیگران برای شما مناسب‌تر هستند. بهترین سناریو داشتن مربی‌ای است که واقعاً می‌خواهد موفقیت شما را ببیند. در مراحل اولیه، اشتیاق اغلب مفیدتر از دانش علمی است. در کل، مهارت‌های ارتباطی مهم‌ترین ویژگی یک مربی است. سطوح مختلف مربی ورزشی وجود دارد. اکثر مربیان بعد از مدرسه داوطلبانی هستند که دانش کاری در مورد این ورزش و اشتیاق به بازی دارند. شما می‌توانید یک مربی ورزشی را با آموزش و تحصیلات کامل استخدام کنید، اگرچه این امر هزینه‌های زیادی به همراه خواهد داشت.

دید خود را گسترده کنید

اگر می‌خواهید واقعاً در ورزش عالی باشید، اینکه فقط روی چند ورزش تمرکز کنید کافی نیست. مهم است که با تمرینات دید خود را گسترده کنید. در مهارت‌ها تخصص پیدا نمی‌کنید مگر اینکه از قبل یک ورزشکار عالی باشید. راه‌هایی برای تمرین هر قسمت از بدن خود بیابید. خواه این به معنای انجام چند ورزش باشد یا انجام یک تمرین روتین همه جانبه، تمرین کل بدن باعث افزایش عملکرد ورزشی شما می‌شود. شواهد زیادی وجود دارد که نشان می‌دهد ورزشکاران اگر بیش از یک ورزش انجام دهند بهتر هستند.

ابتدا اصول پایه را انجام دهید

برای ورزشکاران جوان این یک امر رایج است که بخواهند به سرعت به چیزهای پیشرفته بپرند. این روش موثری برای صرف زمان تمرین نیست. قبل از اینکه به سراغ کارهای بزرگتر بروید، به یک پایه محکم نیاز دارید. اگر در یک ورزش تازه کار هستید، به اندازه‌ای که نیاز دارید زمان بگذارید تا حرکات اولیه را به درستی یاد بگیرید. درک مهارت‌های پیشرفته در دراز مدت بسیار آسان‌تر می‌شود. برخی استدلال می‌کنند که باید بر”مهارت‌های حرکتی” پایه (مانند پریدن و لگد زدن) قبل از حرکت به سمت مهارت‌های ورزشی کاربردی به اندازه کافی تسلط داشت.

فضایی برای انعطاف‌پذیری در نظر بگیرید

در یک رقابت واقعی، کارها معمولاً دقیقاً مطابق با کتاب‌ها انجام نمی‌شوند. در حالی که در حال تمرین هستید، معمولاً در شرایط بهینه بازی خواهید کرد. برای اینکه مطمئن شوید برای چالش‌های پیش‌بینی نشده آماده خواهید بود، باید شرایط رقابت را پیش‌بینی کنید. از خود بپرسید که آیا در حال یادگیری یک مهارت هستید یا در حال یادگیری استفاده از آن مهارت در مسابقاتی هستید که در آن شرکت خواهید کرد. این شعار را به خاطر بسپارید: «آنطور که می‌خواهی بازی کنی تمرین کن». هیچ راهی برای شبیه‌سازی کامل یک رقابت در عمل وجود ندارد، اما بازی با افراد دیگر می‌تواند شما را به سناریوهایی که باید مراقب آن باشید عادت دهد.

با پیشرفت در یک مهارت، سطوح جدیدی از چالش را اضافه کنید

سازگاری بدن با سطح فشار معمول است. اگر در حین پیش رفتن به افزایش ریسک ادامه ندهید، پیشرفت کند می‌شود. بدنسازان و ورزشکاران قدرتی این کار را با افزایش تکرارها یا وزنه‌هایی که با آن‌ها کار می‌کنند انجام می‌دهند. به عنوان یک ورزشکار مسابقه، بهترین کاری که می‌توانید برای ادامه پیشرفت انجام دهید این است که مهارت‌ها را در حالی که خسته هستید تمرین کنید.

مطالعات نشان داده است که اجرای مهارت زمانی که شما خسته می‌شوید از بین می‌رود، بنابراین ایده خوبی است که در ورزش خود استقامت ایجاد کنید. افزایش سرعت شما نیز مهم است. سرعت معمولاً با تمرین همراه است، اما تا زمانی که اصول اولیه را به دست نیاورده‌اید، نباید برای افزایش سرعت عجله کنید.

آنقدر تمرین کنید که مهارت‌های شما به ماهیت دوم تبدیل شود

اگر به این فکر می‌کنید که در چه مرحله‌ای بر یک مهارت تسلط پیدا کرده‌اید، زمانی است که می‌توانید آن را به طور خودکار و بدون فکر انجام دهید. این مرحله خودمختار نامیده می‌شود و اگر می‌خواهید به صورت رقابتی ورزش کنید، باید به این مرحله برسید. با زمان و تکرار کافی، یک مهارت در نهایت در این دسته قرار می‌گیرد. وقتی درگیر یک بازی هستید، وقت نخواهید داشت که به همه چیز فکر کنید، بنابراین تا زمانی که همه چیز به طور خودکار انجام شود تمرین کنید تا بدانید که آماده هستید.

هنگامی که یک مسابقه ورزشی مانند فوتبال را انجام می‌دهید، به طور بالقوه نیاز به پرتاب توپ در حالی که توسط چندین رقیب تعقیب می‌شوید، خواهید داشت. شما نمی‌توانید این استرس را در تمرین خصوصی شبیه سازی کنید، بنابراین باید از قبل مطمئن شوید که پرتاب شما عالی است. به تمرین ادامه دهید. تمرین چیزی است که هرگز نباید متوقف شود. حتی اگر در ورزش عالی شوید، همیشه می‌توانید بهتر شوید. اگر تمرین را متوقف کنید، این احتمال وجود دارد که فردی مصمم‌تر شما را شکست دهد.

بدن خود را قوی کنید

Christiano-Ronaldo
تمرین-کریستیانو-رونالدو

برای عضویت در یک باشگاه اقدام کنید

بهترین ورزشکاران می‌دانند که تمرین به مهارت‌های ورزشی ختم نمی‌شود. شما می‌خواهید بدنتان برای هر ورزشی که انجام می‌دهید آماده و قوی باشد. در زمان استراحت به دور از ورزش، با رفتن به باشگاه بدن خود را آماده نگه دارید. اگرچه ممکن است دشوار یا پرهزینه به نظر برسد، اما اگر می‌خواهید در ورزش خوب باشید، کاملاً ارزش سرمایه‌گذاری را دارد. رفتن به باشگاه فواید زیادی دارد. همانطور که از بازی در تیم‌های ورزشی می‌دانید، ورزش با دیگران بسیار انگیزه‌دهنده است.

قبل از اینکه هزینه عضویت را پرداخت کنید، در مورد باشگاه ورزشی مورد نظرتان تحقیق کنید. برای بررسی باشگاه به آنجا بروید و جزئیات را بپرسید. قبل از اینکه اولین پرداخت خود را انجام دهید مطمئن شوید که باشگاه با شرایط زندگی شما مطابقت دارد.

خواب کافی داشته باشید

این یکی باید کاملاً واضح باشد، اما ممکن است تعجب کنید که چقدر خواب مناسب نادیده گرفته می شود. این امر به ویژه در زمان‌های تمرین یا تمرین شدید صادق است، جایی که همه چیز آنقدر شلوغ می‌شود که تطبیق همه چیز در یک روز عادی دشوار می‌شود. با این حال، بدن شما به استراحت کامل خود نیاز دارد. اگر نوجوان هستید، باید هر شب 8 تا 10 ساعت بخوابید. اگر بالغ هستید، هر شب ۷ تا ۹ ساعت بخوابید.

از یک رژیم غذایی سالم و متعادل استفاده کنید

کاهش ورن با رژیم گیاه‌خواری
کاهش ورن با رژیم گیاه‌خواری

هرکسی باید رژیم غذایی مفیدی برای بدنش داشته باشد. این به ویژه اگر می‌خواهید در ورزش عالی باشید، صادق است. خوردن غذاهای ناسالم برعلیه هر تلاشی که در باشگاه انجام می‌دهید عمل می‌کند. رژیم غذایی خود را بر پایه سبزیجات، سبزیجات برگدار، حبوبات، پروتئین‌های بدون چربی و غلات کامل قرار دهید. خوراکی‌‌های پر کالری و مضر (مانند نوشابه) را کاهش دهید و آن ها را با چیزهایی جایگزین کنید که سلامت شما را بهبود می‌بخشد. اگر عدم تحمل لاکتوز دارید، سعی کنید لبنیات مصرف نکنید. ممکن است دشوار به نظر برسد، اما در عرض یک ماه مزایای آن را خواهید دید.

آب زیاد بنوشید

آب را نمی‌توان به عنوان بخشی از یک رژیم غذایی سالم دست کم گرفت. هیدراته ماندن به شما کمک می‌کند از نظر روحی و جسمی بهترین احساس را داشته باشید. آب همه چیز را تنظیم می‌کند، و باید انتظار داشته باشید که در حین ورزش، مقداری از هیدراتاسیون طبیعی خود را از طریق تعریق از دست بدهید. دستورالعمل رایج “8 لیوان در روز” اجباری نیست، اما باید سعی کنید هر زمان که می‌توانید آب همراه خود داشته باشید. ذخیره آب در حین ورزش بسیار مهم است. یک بطری آب قابل شارژ در اطراف خود داشته باشید. وقتی خالی شد دوباره آن را پر کنید. اگر آن را در نزدیکی خود نگه دارید، متوجه خواهید شد که مصرف آب شما بسیار بالا می‌رود.

از مسکرات دوری کنید

اگر می‌خواهید در ورزش عالی باشید، مواد مخدر و الکل توصیه نمی‌شود. الکل یک ادرارآور است، به این معنی که آب بدن شما را تخلیه می‌کند. بدن شما منابعی را صرف تلاش برای خلاص شدن از شر الکل می‌کند، و این می‌تواند تاثیر منفی بر عملکرد ورزشی شما برای روزها پس از مصرف آن داشته باشد. در درازمدت، مقدار کالری که از الکل هضم می‌کنید می‌تواند تأثیر منفی بر روده شما داشته باشد.

توسعه ذهنیت صحیح

مرد-تمرکز
مرد-تمرکز

اهداف بلندپروازانه اما واقع‌بینانه برای خود تعیین کنید

این به معنای غیرواقعی بودن یا گفتن اینکه در عرض یک سال حرفه‌ای خواهید شد، نیست. در عوض، باید نگاهی به آنچه هستید بیندازید و بفهمید که دوست دارید کجا باشید. زمان مناسبی را برای رسیدن به آن هدف به خود اختصاص دهید و اگر هدفتان بزرگ است، آن را به بخش‌های کوچک‌تر تقسیم کنید.

به عنوان مثال، اگر می‌خواهید حرفه‌ای شوید، به الزامات آن نگاهی بیندازید و به هر یک از آن‌ها دست پیدا کنید. ممکن است ابتدا مجبور شوید نیمه حرفه‌ای شوید. به جای تمرکز بر هدف بزرگ، به جای آن روی هدف کوچک‌تر تمرکز کنید. به عنوان مثال، می‌توانید روی تکنیک خود تمرکز کنید.

رفتار شایسته داشته باشید

خوب بودن در ورزش به معنای چیزی بیشتر از قدرت بدنی و سرعت است. برای اینکه واقعاً عالی باشید، باید این نگرش مثبت را در رفتار با سایر بازیکنان، حتی اگر آن‌ها در تیم دیگری هستند، اعمال کنید. اگر در مسابقه‌ای شکست خوردید، باخت را بپذیرید و به بازیکن دیگر به خاطر پیروزی آن‌ها احترام بگذارید. اگر شما یک نمونه از اخلاق خوب ورزشی باشید، به نوبه خود در هنگام پیروزی، همان احترام را دریافت خواهید کرد. شکست را به عنوان یک تجربه یادگیری در نظر بگیرید. بفهمید چه اشتباهی انجام داده‌اید، سپس سعی کنید آن را برای بازی بعدی بهبود بخشید.

صبور باشید

مهم نیست که چه کاری انجام می‌دهید، مهارت‌ها اغلب به کندی ساخته می‌شوند. اگر صبور نباشید، مدت‌ها قبل از اینکه آماده شوید، سعی می‌کنید به تکنیک‌های پیشرفته‌تر جهش کنید. هنگامی که بلافاصله بهبودی را مشاهده نکنید، انگیزه شما از بین می‌رود. هدف بلندمدت را در ذهن داشته باشید، و در عین حال تا زمانی که آن را به واقعیت تبدیل می‌کنید، استوار و ثابت قدم بمانید. به یاد داشته باشید: همیشه کسی وجود دارد که بتواند آن را بهتر از شما انجام دهد، حداقل در ابتدا. ورزشکاران عجول معمولا به ورزشکاران ضعیف تبدیل می‌شوند.

انتقاد را بپذیرید

هنگامی که ورزش می‌کنید، ناگزیر انتقادهایی را دریافت خواهید کرد و باید زمانی که سازنده است، مایل به گوش دادن باشید. آیا آن‌ها به دلیل از دست دادن یک پاس عصبانی هستند یا صمیمانه می‌خواهند به شما کمک کنند تا پیشرفت کنید؟ یاد بگیرید که انتقاد سازنده را از اظهارات آزاردهنده تشخیص دهید. در بسیاری از موارد، می‌توانید از انتقاد به عنوان انگیزه‌ای برای بهتر شدن در هر زمینه‌ای که مطرح می‌کنند استفاده کنید.

به خودتان اجازه ندهید حالت تدافعی بگیرید. اگر به خود اجازه دهید در برابر انتقاد احساساتی شوید، تفکر شما محدودتر می‌شود. نفس خود را تحت کنترل نگه دارید. حتی اگر فکر می‌کنید بهترین هستید، پذیرای انتقاد سازنده باشید.

روابط دوستانه خود را با بازیکنان دیگر تقویت کنید

يادگیری-دختران-درس-لیخند-دوستی
يادگیری-دختران-درس-لیخند-دوستی

یکی از بزرگترین دلایلی که افراد در وهله اول به تیم‌های ورزشی می‌پیوندند، دوستی با افراد جدید است. اگر به یک تیم ملحق شوید، مطمئناً با افراد زیادی روبرو خواهید شد. این احتمال وجود دارد که حداقل با برخی از آن‌ها دوست شوید. اگر می‌خواهید در ورزش عالی شوید، اولویت قرار دادن این دوستی‌ها حرکت خوبی است. می‌توانید در زمان خود با هم تمرین کنید. بازی با دوستان اخلاق ورزشی شما را نیز تقویت می‌کند.

ورزش‌های تیمی مانند فوتبال می‌توانند مهارت‌هایی داشته باشند که در تنهایی تمرین می‌شوند، اما برای برخی دیگر (مانند دروازه‌بانی و پاس دادن) به فرد دیگری نیاز است. داشتن این شخص دیگر به عنوان یک دوست مفید است. این روند تمرین را در دراز مدت لذت‌بخش‌تر می‌کند.

به خودتان اجازه دهید لذت ببرید

ممکن است آنقدر در مورد خوب بودن در چیزی وسواس داشته باشید که دلیل اینکه در وهله اول می‌خواهید خوب باشید را از دست بدهید. عدم صرف زمان برای لذت بردن از ورزشی که انجام می‌دهید منجر به فرسودگی سریع می‌شود. چه در حال تمرین و چه در حال انجام یک مسابقه هستید، سعی کنید دلایل دیگری که چرا ورزش می‌کنید را به خاطر بسپارید. به عنوان مثال، این ممکن است شامل رضایت طبیعی شما از ورزش یا صرفاً زمان سپری شده در کنار دوستان باشد.

موفقیت در رقابت

موفقیت در رقابت
موفقیت در رقابت

شب قبل از روز بازی استراحت زیادی داشته باشید

در حالی که توصیه می‌شود سعی کنید یک برنامه خواب منظم را رعایت کنید، انجام این کار در شب قبل از یک بازی بزرگ بسیار مهم است. رقابت به اندازه کافی سخت خواهد بود، بنابراین ارزش آن را ندارد که فقط به این دلیل که حاضر نبودید حداقل 8 ساعت بخوابید، برتری خود را از دست بدهید. اگر در خوابیدن مشکل دارید، تمرینات تنفس عمیق یا مدیتیشن را امتحان کنید.

قبل از بازی کربوهیدرات‌ را مصرف کنید

در حالی که به طور منظم در رژیم غذایی توصیه نمی‌شود، ورزشکاران باید مصرف کربوهیدرات خود را افزایش دهند. کربوهیدرات‌ها اساسا به بدن شما انرژی می‌دهند و اگر در مسابقات ورزشی شرکت می‌کنید به انرژی زیادی نیاز خواهید داشت. قبل از یک مسابقه بزرگ چند ساعت از شکر دوری کنید. قند و نشاسته بدن شما را کم آب می‌کند. این چیزی است که شما نمی‌خواهید در میانه مسابقه با آن مواجه شوید. از تنقلات در میانه مسابقه استفاده کنید. مسابقات طولانی‌تر آزمونی برای استقامت خواهند بود و چیزی به سادگی یک انرژی بار یا موز می‌تواند تفاوت بزرگی ایجاد کند.

گرم کنید

گرم کردن
گرم‌ کردن

گرم کردن‌ برای هر فعالیت فیزیکی شدید مهم است. آن‌ها می‌توانند نسبتاً سبک باشند، اما گرم کردن‌ مناسب به جلوگیری از خستگی زودرس و آسیب کمک می‌کند. سعی کنید نیم ساعت قبل از شروع بازی بدن خود را گرم کنید. دست‌ها و پاهای خود را بکشید، درجا بزنید تا کمی عرق کنید. این باعث می‌شود بدن شما در حالت مناسب برای رقابت قرار بگیرد. گرم کردن‌ به مبارزه با اضطراب نیز کمک می‌کند. اضطراب قبل از بازی می‌تواند برای برخی از بازیکنان مشکل‌ساز باشد، بنابراین اگر این چیزی است که از آن رنج می‌برید باید آن را در نظر داشته باشید.

رقابت خود را بشناسید

داشتن ایده خوبی از اینکه چه انتظاری باید از طرف مقابل داشت، مهم است، صرف نظر از اینکه یک به یک یا به عنوان یک تیم بازی می‌کنید. اگر می‌خواهید بدانید که از چه تکنیک‌هایی باید در میان رقبای خاص استفاده کنید، بهتر است روش‌های آن‌ها را در روزها و هفته‌های قبل از یک بازی بزرگ مطالعه کنید. اگر فیلمی از آن بازیکنان در طول بازی وجود دارد، آن را تماشا کنید.

علم تجزیه و تحلیل، مهارت‌های مربوط به هم تیمی‌ها و رقبای شما را به فرمولی دقیق تبدیل می‌کند. تطبیق هر بازیکن با بهترین نقاط قوت خود برای موفقیت یک تیم ضروری است. تحلیلگران حرفه‌ای ورزش، تجزیه و تحلیل رفتار ورزشی ورزشکاران را به عنوان تخصص خود می‌دانند.

روی بازی متمرکز بمانید

اگر نگران اتفاق دیگری در زندگی خود باشید، به جایی نخواهید رسید. زندگی همیشه پیچیده است و ممکن است چیزهایی در زندگی شخصی شما را آزار دهد. با این حال، حداقل در طول بازی، نمی‌توانید اجازه دهید هیچ یک از آن چیزها ذهن شما را درگیر کند. ممکن است گفتن این کار آسان‌تر از انجام آن باشد، اما اگر برنده شدن در بازی برای شما به اندازه کافی معنی دارد، باید روی بازی و جایزه متمرکز بمانید.

برای چیزی فراتر از آنچه که دیگران مایل به رسیدن به آن هستند تلاش کنید

بسیاری از بهترین ورزشکاران ممکن است استعداد طبیعی در آن ورزش داشته باشند، اما دلیل موفقیت آن‌ها در نهایت این است که آن‌ها بیش از هر رقابتی به دنبال پیروزی هستند. این چیز دشواری است که باید در درون خود ایجاد کنید، اما اگر میل به اندازه کافی شدید باشد، تقریباً هر کاری برای تحقق رویاهای خود انجام خواهید داد. این به طور گسترده در مورد طرز فکر تمرین صدق می‌کند، اما در طول یک مسابقه فوق‌العاده مهم است.

اینکه چقدر می‌خواهید برنده شوید، روی اینکه تا چه حد به خودتان فشار بیاورید، تأثیر می‌گذارد. گاهی اوقات فاصله بین برد و باخت بسیار کم است. دنیایی از تفاوت از آن کمی تلاش بیشتر ایجاد می‌شود. به یاد داشته باشید، اشتیاق کلید بسیاری از انواع موفقیت است و همین امر در مورد ورزش نیز صدق می‌کند.

توصیه‌ها

  • در داخل و خارج از بازی دانشجو باشید. اگر به دنبال برتری هستید، برخی از بهترین ورزشکاران ورزش خود را در حال کار در ویدیوها بررسی کنید. در هر صورت، الهام‌بخش خوبی برای بهبود فرم شما می‌باشد.
  • همه چیز با گذشت زمان حاصل می‌شود. یک شبه در ورزش عالی نخواهید شد، اما اگر هر روز کمی وقت بگذارید و مهارت‌های خود را تقویت کنید، به مرور زمان نتیجه بزرگی خواهید دید.

هشدارها

  • به عملکرد دیگران حسادت نکنید. ممکن است به دلیل نحوه رقابت سایر بازیکنان در مورد خود حس بدی داشته باشید، اما این در دراز مدت هیچ کمکی به شما نخواهد کرد. سر خود را بالا بگیرید و روحیه خود را حفظ کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *