قرار عاشقانه-جنتلمن

چگونه در یک قرار عاشقانه جنتلمن و جذاب برخورد کنیم؟

اگر تا پیش از این عبارت “احترام و جوانمردی مرده است” را شنیده‌ باشید، ممکن است گمان کنید که دقیقاً چگونه می‌توانید آن را دوباره احیا کنید. یک قرار ملاقات عاشقانه بهترین زمان برای تمرین جنتلمن بودن است؛ به ویژه اگر شما دو نفر قصد داشته باشید برای اولین بار با یکدیگر بیرون بروید.

این نکات را بخوانید تا یاد بگیرید چگونه می‌توانید فرد مقابل خود را تحت تأثیر قرار دهید. علاوه بر این، کمی جوانمردی و جنتلمن بودن مدرن را به زندگی عاشقانه خود اضافه کنید.

برای قرار عاشقانه خود برنامه ریزی کنید

برنامه قرار عاشقانه
برنامه قرار عاشقانه

از فرد مقابل نخواهید که در خانه با شما وقت بگذراند. در عوض، میزی برای شام رزرو کنید. یک مسیر برای پیاده روی انتخاب کنید یا موزه‌ای سرگرم کننده را برای بازدید انتخاب کنید. سعی کنید به فرد مقابل خود نشان دهید که به کارهای سرگرم کننده‌ای فکر کرده‌اید که شما دو نفر می‌توانید با هم انجام دهید. برنامه ریزی قرار عاشقانه برای کسی که قرار ملاقات را درخواست کرده امری مودبانه تلقی می‌شود.

تماس تلفنی بگیرید

برای درخواست یک قرار عاشقانه با شخص مورد علاقه خود تماس بگیرید. ارسال پیامک خوب است، اما تماس تلفنی باعث می‌شود شما محترمانه‌تر به نظر برسید. به جای ارسال پیام “برای بعد چه برنامه‌ای داری؟” به او زنگ بزنید و بپرسید کی وقت آزاد دارد. این کار ممکن است کمی ترسناک به نظر برسد، اما روش خوبی است که به فرد مقابل نشان دهید برای او اهمیت قائل هستید. اگر او تماس تلفنی را پاسخ نداد با خیال راحت درخواست خود را به صورت پیام بفرستید.

دم در بروید

فقط با بوق زدن یا ارسال پیامک رسیدن خود را اطلاع ندهید. اگر می‌خواهید فرد مورد علاقه خود را از درب خانه‌اش سوار کنید، هنگام رسیدن به درب خانه بروید و زنگ بزنید. این باعث می‌شود فرد مقابل احساس کند شما واقعاً به او اهمیت می‌دهید و قرار عاشقانه خود را جدی می‌گیرید.
ممکن است فرد مقابل شما با افراد دیگری زندگی کند. در این صورت برای ملاقات با والدین یا هم اتاقی او قبل از این که شب بیرون بروید، آماده باشید.

مطالب مرتبط: ولنتاین؛ تاریخچه روز عشق در جهان و ایران

درب‌ها را برای عبور طرفتان باز نگه دارید

بازکردن در ماشین
بازکردن در ماشین

شما می‌توانید درب ماشین و هر درب دیگری که با آن برخورد می‌کنید را برای او باز کنید. چند قدم جلوتر از او بروید. سپس زودتر وارد شوید و درب را برای او باز نگه دارید. این عمل کلاسیک جوانمردانه باعث می‌شود او احساس قدردانی کند. این کار راهی خوب برای نشان دادن احترام به فرد مقابل است.
ممکن است مواردی وجود داشته باشد که نتوانید به موقع درب را برای او باز کنید. اشکالی ندارد! اعمال جوانمردانه عالی هستند، اما اگر نتوانستید همه آن‌ها را انجام دهید، خود را سرزنش نکنید.

اگر باران می‌بارد، برای او چتر نگه دارید

این کار باعث می‌شود او خیس نشود. ممکن است در محل قرار خود حاظر شوید و باران شروع به باریدن کند. در این اوقات چتر خود را باز کرده و آن را روی سر همراهتان نگه دارید. شما می‌توانید با هم زیر چتر راه بروید، اما مطمئن شوید که این کار باعث نمی‌شود فرد مقابل خیس شود!
شما می‌توانید او را نزدیک‌تر به درب محل زندگی‌اش پیاده کرده و سپس ماشین را پارک کنید. با این کار، اگر نیازی نباشد او مجبور نیست از زیر باران عبور کند.

به او کمک کنید کت خود را در بیاورد

قبل از این که بنشینید، پشت او بروید و کت او را بگیرید. می‌توانید آن را بر چوب لباسی یا جایی در نزدیکی آویزان کنید یا آن را بر پشت صندلی او قرار دهید. اگر کت او مرطوب است، سعی کنید آن را در جایی قرار دهید که تا در حالی که شما دو نفر از همنشینی یکدیگر لذت می‌برید، خشک شود.
اگر مطمئن نیستید که چگونه این کار را انجام دهید، می‌توانید از فرد مقابل بپرسید: “آیا می‌توانم برای آویزان کردن کت کمکی کنم؟” به این ترتیب او متوجه می‌شود که شما  قصد دارید چه کار کنید.

صندلی او را برایش به عقب بکشید

قبل از این که بنشینید، میز را به او پیشنهاد دهید. وقتی در حال نشستن هستید، صندلی او را به آرامی به عقب کشیده تا راحت باشد. پس از آن می‌توانید به صندلی خود بروید و بنشینید.

اگر فرد مقابل شما قبل از این که فرصتی برای کشیدن صندلی او داشته باشید بنشیند، اشکالی ندارد. انجام یک عمل جوانمردانه خوب است، اما اگر به آن نرسیدید به معنای پایان جهان نیست.

گوشی خود را خاموش کنید

تلفن همراه-موبایل
تلفن همراه-موبایلتلفن همراه-موبایل

در حالی که شما دو نفر با هم هستید، توجه کامل خود را به او معطوف کنید. تلفن خود را خاموش نگه دارید و آن را در جیب یا کیف خود بگذارید تا وسوسه نشوید به آن نگاه کنید. با فرد مقابل خود تماس چشمی برقرار کنید و در حین صحبت کردن به آن‌ها گوش بدهید تا بتوانید ارتباط بهتری برقرار کنید.
اگر می‌خواهید تلفن خود را برای مواقع ضروری روشن نگه دارید، آن را روی حالت ویبره قرار دهید. سپس، اگر نیاز به تماس تلفنی یا بررسی یک پیام کوتاه دارید، به او توضیح دهید که چه اتفاقی افتاده است.

پیشنهاد کنید هزینه میز را بپردازید

این کار ضروری نیست، اما باعث می‌شود خوب به نظر برسید. وقتی صورت حساب را دریافت کردید، پیشنهاد کنید که آن را بپردازید. فرد مقابل شما نیز ممکن است بخواهد هزینه را بپردازد یا حتی پیشنهاد تقسیم آن را بدهد. این به شما بستگی دارد که آیا می‌خواهید هزینه را به طور کامل پرداخت کنید یا اجازه دهید وی در پرداخت آن با شما شریک شود. به طور کلی، خوب است که دست کم پیشنهاد پرداخت صورت حساب را در ابتدا بدهید.
یک تصور غلط رایج این است که مردان همیشه باید هنگام ملاقات با یک زن هزینه پرداخت کنند. این امر به هیچ وجه صادق نیست. شما و فرد مقابل خود می‌توانید با یکدیگر تصمیم بگیرید که چه کسی می‌خواهد برای چه چیزی هزینه کند.

در سرما ژاکت خود را به او پیشنهاد دهید

رابطه عاشقانه-زوج
رابطه عاشقانه-زوج

اگر خورشید غروب کند، ممکن است فرد مقابل شما احساس سرما کند. اگر متوجه لرزیدن او شدید، کت خود را بردارید و آن را به او بدهید. او احساس راحتی بیشتری خواهد کرد و شما دو نفر احتمالاً می‌توانید مدت بیشتری با یکدیگر معاشرت کنید. ممکن است در حال طبیعت گردی و قدم زدن یا نظاره کردن ستاره‌ها باشید. در این مواقع این کار یک راه خوب برای متشخص و جوانمرد بودن است.

مطمئن شوید که همراهتان به سلامت به خانه می‌رسد

هنگام بازگشت به خانه، او را درب منزل پیاده کنید یا از او بخواهید بعد از رسیدن پیام دهد. اگر جداگانه وارد شدید، مطمئن شوید که آن‌ها به سلامت به ماشین خود می‌رسند یا وسیله نقلیه مطمئن برای رسیدن به خانه را پیدا می‌کنند. اگر شخص مورد علاقه‌تان با ماشن شما سر قرار آمده بود، او را تا درب منزل ببرید و منتظر بمانید تا داخل شود و سپس آن‌جا را ترک کنید. این کار شما به او احساس امنیت خواهد داد. او قدردان خواهد بود که شما به سلامتی وی اهمیت می‌دهید.
اگر او را به درب خانه‌اش می‌برید، نپرسید که آیا می‌توانید داخل بروید. اگر شما را به داخل دعوت کنند خوب است، اما این فرض که می‌خواهید داخل بروید کمی جسورانه به نظر می‌رسد.

به شکل غیر منتظره گل بفرستید

گل-عشق-عاشقانه
گل-عشق-عاشقانه

گل‌ها را مستقیماٌ به آدرس خانه او ارسال کنید. گرفتن هدیه غیر منتظره همیشه خوب است. این راهی دلنشین برای این است که به او نشان دهید به شما خوش گذشته است. با یک گل فروشی در نزدیکی خود تماس بگیرید. از آن‌ها بخواهید یک دسته گل زیبا به پیوست یادداشتی دلنشین برای او ارسال کنند. این کار ضروری نیست، اما باعث می‌شود که فرد مقابل احساس خوبی داشته باشد!

مطالب مرتبط: 10 کتابی که می‌توانند نگرش شما را نسبت به عشق و روابط شکل دهند!

نکات نهایی

هرکسی فارغ از جنسیت می‌تواند جوانمرد و جنتلمن باشد!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *