good-boyfriend

چگونه دوست‌پسر و شریک زندگی خوبی باشیم؟

دوست‌پسر خوب بودن همیشه آسان نیست، حتی اگر یک شریک زندگی شگفت‌انگیز داشته باشید.
یک دوست‌پسر خوب می‌داند چه موقع صحبت کند‌، و چه زمانی باید گوش دهد. چه موقع مشاوره بدهد و چه زمانی همدلی کند.
چه موقع باید او را غرق توجه کند و چه زمانی باید به او فضا بدهد. شما باید کسی باشید که بتوانند به او اعتماد کنند و او را تحسین کنند. حتی باید کسی باشید که آنها را ترغیب می‌کند شریک زندگی بهتری باشند. یک دوست‌پسر خوب با شرایط سازگار می‌شود و می‌داند کار هرگز تمام نمی‌شود. در ادامه این مقاله به این موضوع می‌پردازیم.

بخش اول: بیان و به اشتراک گذاشتن احساسات

احساسات-عشق-رابطه

با شریک زندگی خود صادق باشید

در هر رابطه‌ای، و فقط به استثنای موارد بسیار نادر، صداقت بهترین سیاست است. اگر از ابتدای رابطه خود صادق باشید، در این صورت احتمال کمتری وجود دارد که به مشکل بر بخورید.
شما باید آنچه را که باید بدانند بدون اینکه با حقیقت آنها را نگران کنید بگویید. به عنوان مثال، اگر رابطه قبلی جدی‌ای داشتید، می‌توانید بدون اینکه جزئیات ریز در مورد دوست‌دختر سابق خود را فاش کنید، به آنها اطلاع دهید.

صداقت خود را با مهربانی درآمیزید. احساس نکنید که انگار مجبورید هر پاسخی را به عنوان تعریف نشان دهید.
در عوض، یک گزینه جایگزین ارائه دهید. برای مثال، اگر دوست‌دخترتان دارد لباسی را امتحان می‌کند و نظر شما را می‌پرسد، به او بگویید که به نظرتان خوب است اما فکر می‌کنید رنگ آبی تا الان بین لباس‌ها از همه بهتر بوده است. زیرا باعث می‌شود چشمان زیبا و شخصیت عالی او بیشتر به چشم بیاید.
شما نه تنها باید با صادق بودن راحت باشید بلکه باید صداقت آنها را نیز بپذیرید. اگر می‌خواهید دوست‌پسر خوبی باشید، باید بتوانید از پس حقیقت برآیید.

به شریک زندگی خود اعتماد کنید

به شریک زندگی خود اعتماد کنید و به آنها دلیل اعتماد به خود را بدهید. اعتماد باید پایه و اساس رابطه شما باشد. این کار این امکان را به شما می‌دهد تا رابطه بازتری نسبت به یکدیگر داشته باشید و همچنین درک بسیار خوبی از آنچه دوست‌دخترتان می‌خواهد، احساس می‌کند و نیاز دارد پیدا کنید.
با گفتن چیزی که بسیاری از مردم درباره شما نمی‌دانند می‌توانید نشان دهید که به شریک زندگی خود اعتماد دارید.
می‌توانید اعتماد آنها به خودتان را با نشان دادن اینکه اهمیت می‌دهید و نگران هستید اگر آنها چیزی را که برایشان مهم است و شخصی است به شما بگویند، حفظ کنید.

 تعادل را در مکالمات حفظ کنید

هنگام صحبت، سعی کنید مقداری از تعادل را در جریان مکالمه ایجاد کنید. اگر خیلی ساکت باشید، ممکن است فکر کنند که دیگر به آنها علاقه ندارید. اگر بیش از حد پرحرف باشید، ممکن است فکر کنند شما خودخواه یا بی‌ادب هستید.
گفتگوها درباره دادن و گرفتن است. در روابط نیز همین مسئله وجود دارد. اگر رابطه‌ای یک طرفه باشد هرگز به نتیجه نمی‌رسد.
بدیهی است، مواردی پیش می‌آید که زیاد صحبت می‌کنید. (مثلاً وقتی اتفاق مهیج یا مهمی رخ می‌دهد) یا کمی عقب نشینی می‌کنید (مثلاً وقتی اتفاق بدی رخ می‌دهد). در کل، هدف تعادل در مکالمه است.

شنونده خوبی باشید

رابطه عاشقانه-صحبت کردن-احساسات

به جای اینکه به چیز بعدی که می‌خواهید بگویید یا چیز دیگری فکر کنید، روی گوش دادن به حرف‌های طرف مقابلتان تمرکز کنید. به حرفهای آنها فکر کنید. همیشه جوری به نظر برسید که علاقمند به حرف‌های آنها هستید و حواستان کاملا به آنهاست.
به یاد داشته باشید، مکالمه با شریک زندگی‌ تان فقط تأیید و شنیدن حرف‌های آنها نیست، بلکه به خاطر سپردن هم است. اگر دوست دخترتان در مورد یک تجربه مهم به شما می‌گوید، آن را به خاطر بسپارید.

اگر آنها قبلاً دو بار به شما چیزی را گفته‌اند و شما نمی‌دانید که آنها در مورد چه چیزی صحبت می‌کنند زیرا واقعا به حرف‌های ‌آنها گوش نداده‌اید، آنها متوجه خواهند شد و از این بابت خوشحال نخواهند شد.
به مکالمه غیرکلامی آنها نیز گوش دهید. یاد بگیرید حتی وقتی آنها حرفی نمی‌زنند بفهمید که چه چیزی آنها را اذیت می‌کند. اینکه زبان بدن، حالت چهره و یا حتی نحوه بازی با موهایشان چه چیزی را می‌گوید؟

سازش را بیاموزید

سازش بخش بزرگی از ارتباطات موفق است. اگر شما و شریک زندگی ‌تان نمی‌توانید بدون درگیری بزرگ و یا اینکه یک نفر فوراً به نیازهای دیگری تن دهد، اختلاف نظر داشته باشید. پس شما با یک مشکل روبرو هستید.
برای مهارت پیدا کردن در سازش، باید بتوانید در مورد خواسته‌ها و نیازهای خود صحبت کنید در حالی که شریک زندگی خودتان را نیز درک می‌کنید و نظرات و حرف‌های او را نادیده نمی‌گیرید.
بعد از اینکه شما و شریک زندگی‌تان نظرات خود را در مورد یک موقعیت خاص بیان کردید، می‌توانید با همکاری یکدیگر یک لیست از جنبه‌های مثبت و منفی تهیه کنید و تصمیم بگیرید که برای هر دوی شما چه چیزی بهتر خواهد بود.

بعضی اوقات، شما و شریک زندگی‌ تان مجبور به تسلیم شدن در مقابل یکدیگر می‌شوید. مشکلی نیست، به شرطی که به نوبت این کار را انجام دهید. به عنوان مثال اگر آنها برای قرار شبتان یک فیلم انتخاب می‌کنند، شما هم باید محل شام و جایی که بعد از آن برای خوردن دسر می‌خواهید بروید را انتخاب کنید.
بخشی از یادگیری سازش، استفاده از صدائی آرام و یکنواخت در مواقع اختلاف است. هرگز فریاد نزنید، فحش ندهید، یا (تحت هیچ شرایطی، هرگز) آنها را کتک نزنید، هر چقدر هم که عصبانی باشید. اگر مجبور شدید مدتی دور شوید و وقتی می‌توانید منطقی صحبت کنید برگردید.

حامی شریک زندگی تان باشید

شما می‌توانید با در دسترس بودن، گوش دادن به دقت و علاقه نشان دادن به چیزهایی که به شما می‌گویند، پشتیبانی خود را نشان دهید.
هنگامی که وقت خود را با هم می‌گذرانید، سعی کنید حواستان به آنها باشد و مراقب نیاز‌های‌شان باشید.
با حمایت، به تقویت احساس امنیت و واکنش متقابل در رابطه کمک خواهید کرد. و اگر شما از اهداف و رویاهای آنها حمایت کنید، آنها نیز به نوبه خود از شما حمایت می‌کنند.

هنگامی که آنها مجبور هستند برای یک امتحان مهم درس بخوانند یا برنامه‌های دانشگاهی را به پایان برسانند، یا وقتی که درباره هر چیز دیگری که می‌تواند آینده آنها را تحت تأثیر قرار دهد، تحت فشار قرار می‌گیرند، آنجا باشید.
اگر آنها هفته یا ماه شلوغی را سپری می‌کنند، باید در کنار آنها باشید تا با انجام کارهای کوچک، مانند بردن ناهار یا رساندن آنها به کلاس، به آنها کمک کنید تا روزهایشان راحت‌تر شود.

دلسوز باشید

اگر چیزی برای آنها اهمیت و معنای خاصی دارد باید برای شما نیز همینطور باشد. مهم نیست اگر شما به آن مسئله اگر به خاطر آنها نبود اهمیت نمی‌دادید. یک رابطه به اشتراک گذاشتن تجربیات و حمایت از یکدیگر است. وقتی شریک زندگی‌ تان ناراحت است، سعی کنید خود را جای او بگذارید و بفمید علت این ناراحتی چیست. احساسات آنها را چون به نظرتان مسئله بزرگ و خاصی نیست نادیده نگیرید.
همیشه وقتی آنها را دلداری می‌دهید با دقت به حرف‌های آنها گوش دهید و صمیمی و صادقانه رفتار کنید.
اگر واقعا احساس تاسف و ناراحتی نمی‌کنید، سعی کنید طرز فکر خود را تغییر دهید. به مسائل از دیدگاه آنها بیندیشید.

بعضی اوقات، ممکن است فقط بخواهند گریه کنند و شخصی آنها را دلداری بدهد. سعی نکنید بلافاصله مشکلات آنها را برطرف کنید. در عوض، منتظر باشید قبل از اینکه برای رفع مشکل اقدام کنند، با همه احساسات خود کنار بیایند. اگر آنها ناراحت هستند، مهم است که بپرسید، “آیا می‌خواهید در مورد آن صحبت کنید؟” بگذارید ببینند که شما واقعاً برایتان مهم است. و اگر آنها هنوز آماده صحبت در این مورد نیستند، فضولی نکنید.

بخش دوم: نشان دادن علاقه و محبت

علاقه-رابطه-بروز احساسات

اغلب محبت و علاقه خود را نشان دهید

با محبت به شریک زندگی خود نشان دهید که او را دوست دارید. لمس‌های کوچک، در آغوش کشیدن، بوسه، و شاید کمی نشان دادن این محبت در جمع (PDA)، برخی از راه‌های ارتباط از طریق محبت هستند.
زیاده‌روی نکنید. نمی‌خواهید آنها را ناراحت کنید. به یاد داشته باشید که علائم آنها را بخوانید، و اگر حوصله ندارند آنها را نبوسید.
بسیاری از اوقات، حتی یک لمس آرام و ساده نیز مورد استقبال قرار می‌گیرد. اگر شریک زندگی شما فردی رمانتیک است، پس از دیدن آنها برای اولین بار بعد از چند روز، بگویید “دلم برایت تنگ شده …” و سپس آنها را در آغوش بگیرید.

بسته به ترجیحات آنها، لبها/ گونه / پیشانی / گردن آنها را نیز ببوسید. دلیل آن این است که نشان دهید که واقعاً از حضور آنها قدردانی می‌کنید. یا فقط دست آنها را ببوسید با فشار دادن و بالا آوردن دست او به سمت لب‌هایتان.
اگر مطمئن نیستید که شریک زندگی شما نسبت به نشان دادن محبت در جمع و مکان‌های عمومی چه احساسی دارد، ابتدا محتاط باشید. باور کنید یا نکنید، همه افراد گرفتن دست یکدیگر در مکان‌های عمومی را دوست ندارند.

زیبایی شریک زندگی تان را تحسین کنید

وقتی تلاش بیشتری برای زیبا به نظر رسیدن انجام می‌دهند، از آنها بیشتر تعریف کنید. اما همچنین اطمینان حاصل کنید که می‌توانند با شما راحت باشند. به آنها این حس را ندهید که همیشه باید شبیه یک موجود آسمانی باشند. باید به آنها بگویید چه یک ساعت برای آماده شدن وقت بگذارند. چه تازه از خواب بیدار شده باشند باز هم از نظر شما زیبا هستند.
اگر مدل موی جدیدی را امتحان کرده‌اند یا لباس جدیدی خریده‌اند، بگذارید ببینند که متوجه شده‌اید و به آنها بگویید که فوق‌العاده به نظر می‌رسند.
تحسین ظاهر کسی آنقدر که به نظر می‌رسد سطحی نیست. وقتی واقعاً به شخصی اهمیت می‌دهید، بدون توجه به شرایط، او زیبا به نظر می‌رسد. وقتی این احساس را نسبت به شریک زندگی خود دارید، به او بگویید.

صادقانه از آنها تعریف کنید

باید هر چقدر می‌توانید از همسرتان تعریف کنید بدون اینکه احساس خستگی در آنها ایجاد شود. نه تنها از لحاظ ظاهری، بلکه به خاطر خودشان و جوری که هستند از آنها تعریف کنید. به این ترتیب، آنها خواهند فهمید که شما به ظاهر آنها و آنچه در باطن است اهمیت می‌دهید. وقتی از آنها تعریف می‌کنید آنها از طریق آن اعتماد به نفس بیشتری پیدا می‌کنند.

فراتر از گفته‌های معمولی بروید. به عنوان مثال، فقط نگویید، “خوب به نظر می‌آیی”. در عوض، بگویید “این واقعاً باعث می‌شود چشم‌های شما بدرخشد” ، یا “مدل موی شما واقعاً متناسب با فرم صورت شماست”. هرچه دقیق‌تر باشید، تعیرفتان بی نظیرتر و خاص‌تر می‌شود.
حتی تعریف‌های کوچک و به ظاهر احمقانه نیز می‌تواند معنی‌دار باشد. گفتن جملاتی از جمله “شما واقعاً دست خط زیبایی دارید” یا “در پارک موازی عالی هستید” اگر با صداقت بیان شود می‌تواند اعتماد به نفس ایجاد کند. همچنین نشان می‌دهد که شما به آنها توجه می‌کنید.

در زمان‌های خاص و هر زمان هدیه دهید

هدیه دادن-عشق-بروز احساسات

هیچ رابطه سالمی صرفاً با هدیه و صرف هزینه زیاد، نمی‌تواند دوام بیاورد. با این حال، هدیه دادن متفکرانه و هدفمند می‌تواند نمایش ماندگار علاقه، توجه و محبت شما را فراهم کند.
برای تولد، روز ولنتاین، کریسمس یا هدیه سالگرد و سایر موارد خاص فکر کنید. هدیه‌ای را انتخاب کنید که منطقی و متفکرانه باشد. نیازی که کادو گران باشد فقط باید چیزهایی که دوست دارند را در نظر بگیرید.
به کارهای خاص فکر کنید. مثلا حک کردن نام آنها روی گردنبند، یا انتخاب آویزی نشان‌دهنده چیزی است که برای آنها مهم است، مانند دانه برف اگر آنها عاشق اسکی هستند یا یک نت موسیقی اگر دوست دارند ساز بزنند و غیره.

وقتی با هم بیرون هستید به علایق آنها توجه کنید. آنها ممکن است به چیزی که در ویترین مغازه دوست دارند، یا چیزی که آرزو می‌کنند امتحان کنند، مانند رفتن به اسب‌سواری، اشاره کنند. فقط به چیزهای ملموس فکر نکنید. هدایای تجربی می‌توانند بسیار هیجان انگیزتر از لیستی از موارد باشند.
گاهی اوقات، بی‌دلیل به آنها هدیه دهید. یک چیزی انتخاب کنید و آن را هدیه بدهید و بگویید چون این هدیه او را یاد شما می‌اندازد آن را انتخاب کرده‌اید. این نوع هدیه تأثیر زیادی دارد زیرا بسیار غیرمنتظره و لذت‌بخش است.

با کارهای جدید رابطه‌تان را هیجان‌انگیز کنید

در حالی که انس گرفتن یکی از جنبه‌های راحت‌کننده رابطه است، سعی کنید همیشه کارهای مشابه انجام ندهید. در حالی که شما احتمالاً یک یا دو کار منظم دارید که از انجام آنها با هم لذت می‌برید، اما از انجام کارهای عادی به عنوان یک چیز همیشگی که تنها کاری است که انجام می‌دهید خودداری کنید.
در عوض، سعی کنید از مکان‌های جدید بازدید کنید، به فعالیت‌های جدید بپردازید و به مناطق مختلف شهر بروید. حتی اگر فعالیت‌های جدید به همان شکلی که می‌خواستید پیش نرود، حداقل تجربه جدید را به اشتراک گذاشته‌اید و حتی بهتر یکدیگر را شناخته‌اید. با ادغام کردن چیزها، هیجان موجود در رابطه خود را حفظ می‌کنید. همچنین گردش‌های خود را با هم با نشاط‌تر می‌کنید. شما همچنین در حال ایجاد خاطرات با هم هستید که فراتر از تجربه‌ها پایدار خواهند ماند.

شریک زندگی خود را با انجام کاری غیر معمول شگفت‌زده کنید. این می‌تواند شامل مواردی از جمله مسابقه دادن با شریک زندگی خود تا مقصد پیاده‌روی شما، رقصیدن بدون موسیقی یا حتی آوردن یک لگن از آجرهای لگو و تشویق آنها برای ساختن چیزی باشد که نمایانگر شما دو تا باشد.
به یک سفر غافلگیرانه برید. می‌توانید از قبل مکانی را انتخاب کنید و فقط به آنها بگویید که وسایلشان را جمع کنند بدون اینکه بگویید کجا می‌روید. البته، از بهترین حدسیات خود در مورد ترجیحات آنها استفاده کنید.
شاید آنها عاشق رمز و راز و هیجان رفتن به مکانی ناشناخته باشند، شایدم نه.

اگر آنها این واقعیت را ذکر کرده‌اند که هرگز از یک پارک ملی یا شهر نه چندان دور از محل زندگی شما بازدید نکرده‌اند، آنها را بدون اینکه به آنها بگویید کجا می‌روید، به آنجا ببرید. آنها عاشق این کار خواهند شد وقتی ببینند شما به حرف‌هایشان با دقت گوش داده‌اید و این مسئله را به خاطر سپرده‌اید.

مراقب خودت باشید

به شریک زندگی ‌تان اجازه دهید احساس کند که مورد نیاز و مفید هستند و قدردان حضورشان هستید. اما بیش از حد نیازمند و وابسته نباشید. تمیز و آراسته باشید، اهداف تعیین کنید و سخت کار کنید. اگر مسئولیت خود را بر عهده نگیرید، نمی‌توانید دوست پسر خوبی باشید.
به ظاهر خود و نحوه معرفی خود به جهان افتخار کنید. زیبا جلوه دادن خودتان (چه از نظر ظاهر واقعی و چه مهمتر از آن با نحوه رفتار خود) باعث می‌شود که آنها نیز خوب به نظر برسند و آنها از این امر قدردانی خواهند کرد.
آنها اگر احساس کنند همیشه باید برای انجام یک کار یا چیز دیگر سر شما غر بزنند، از این رابطه لذت نخواهند برد. آنها می‌خواهند از شما مراقبت کنند، اما نمی‌خواهند مادر شما باشند.

به شریک زندگی خود (و خودتان) فضای شخصی بدهید

فقط به این دلیل که آنها نیمه دیگر شما که برایتان اهمیت دارد هستند، به این معنی نیست که مال شما هستند، و شما مالک آن‌ها هستید. برای داشتن یک رابطه عالی نیازی نیست که به هم چسبیده باشید.
در واقع، اگر به آنها اجازه دهید بدون بررسی در هر پنج ثانیه با شما منافع خود را دنبال کنند، آنها حتی بیشتر از شما خوششان می‌آید.
تعادلی پیدا کنید که به شما این امکان را بدهد که هم مدتی را در تنهایی، هم با دوستان فردی خود و هم با یکدیگر وقت بگذرانید.
گذراندن وقت با دوستان جداگانه باعث می‌شود که وقتی یکدیگر را دوباره می‌بینید بیش از پیش قدر یکدیگر را بدانید.

همچنین حفظ برنامه‌های مختلف اجتماعی به شما این امکان را می‌دهد وقتی دوباره با هم هستید حرفی برای گفتن به یکدیگر داشته باشید.
برخی از علایق جداگانه را نیز حفظ کنید. سرگرمی‌ها ، ورزش‌ها و سایر علایق خود را که قبل از ملاقات هرکدام داشته‌اید، ادامه دهید. اگرچه یافتن فعالیتی که هر دوی شما آن را دوست داشته باشید بسیار عالی خواهد بود، اما اگر آنها نمی‌خواهند نباید مجبورشان کنید با شمل فوتبال ببینند و مجبور نیستید که با آنها به یوگا بروید مگر اینکه به این کار علاقه داشته باشید.
حفظ علایق جداگانه به شما کمک می‌کند تا احساس فردیت را حفظ کرده و به طور جداگانه رشد کنید تا بتوانید در کنار هم عاشقانه رشد کرده و در نهایت یک رابطه کامل داشته باشید.

توصیه‌ها

خودت باش! به همین دلیل شریک زندگی شما با شماست.
اگر شریک زندگی شما غمگین و عصبانی است، اجازه ندهید که همینطور بماند و به رختخواب برود. با آنها صحبت کنید تا ببینید چرا آنها چنین احساسی دارند. آن وقت است که آنها می‌دانند شما از او مراقبت می‌کنید.
مرتباً با آنها صحبت کنید. به آنها پیام دهید، تماس بگیرید، اجازه دهید ببینند که شما به آنها اهمیت می‌دهید!
زیاد بغلی نباشید. اگر تمام وقت آنها را ببوسید یا در آغوش بگیرید ممکن است برای آنها آزار دهنده باشد. حتماً به آنها فضای کمی بدهید تا نفس بکشند.

به آنها دروغ نگویید. ممکن است احساس کنند شما به آنها اعتماد ندارید.
در رابطه خود عجله نکنید. فقط آن را یک سرعت ثابت حفظ کنید.
هنگامی مشکلی پیش می‌آید، به جای اینکه ببینید حق با چه کسی است سعی کنید مشکل را برطرف کنید.
احساس خود را به آنها بگویید. اگر ناراحت، عصبانی یا خوشحال هستید، به او بگویید؛ مخصوصاً دختران، دوست دارند به شما کمک کنند تا وقتی که ناراحت هستید احساس بهتری پیدا کنید.
سعی کنید با آنها و دوستانشان وقت بگذرانید نه اینکه آنها را وادار کنید به سراغ شما بیایند زیرا آنها احساس بدی دارند که با دوستانشان وقت نگذرانده‌اند.

به یاد داشته باشید که آنها با دوستانشان صحبت می‌کنند. اگر نمی‌دانید که آنها برای هدیه چه می‌خواهند، از دوستانشان سوال کنید، آنها احتمالاً بیشتر قرارها‌ی رویایی، مکان‌های مورد علاقه، مارک‌های مورد علاقه و آنچه کاملاً از آن متنفر هستند را می‌دانند.
با این حال، از دوستان او نپرسید که او چه مشکلی دارد، اگر شما دو نفر با هم دعوا کرده‌اید، آنها تقریباً همیشه طرف او را می‌گیرند و حرف‌های شما را به گوش او می‌رسانند. با دوستانشان خوب رفتار کنید، زیرا اگر آنها شما را دوست نداشته باشند، ممکن است به آنها توصیه کنند که در کنار شما نمانند.
از آنها بپرسید که چه چیز را در مورد شما دوست دارند و آن جنبه خود را بیشتر به آنها نشان دهید.

اگر مثلاً لبخند شما را دوست دارند، بیشتر لبخند بزنید. اگر آنها دوست دارند با شما مسابقه دهند، این کار را انجام دهید اما سرعت خود را با آنها تطبیق دهید سپس سرعت خود را كاهش داده و با آنها همگام شوید و سپس جلو بزنید و دوباره به عقب برگردید. آنها به خاطر انجام کارهای كوچكی كه باعث خوشحالی آنها می‌شود بیشتر از شما قدردانی خواهند كرد.
اگر به خاطر صحبت آنها با شخص دیگر شروع به حسادت کردید، ناامید و عصبانی نشوید. این فقط باعث می‌شود که احساس کنند شما نسبت به آنها وسواس دارید. در این مورد با آنها صحبت کنید و به احتمال زیاد تغییر خواهند کرد.
لبخند بزنید، خوشحال و اجتماعی به نظر برسید، اما نه خیلی اجتماعی ممکن است فکر کنند شما دارید به آنها خیانت می‌کنید.

هرگز، به آنها نگویید که بیش از حد شلوغش می‌کنند، و مثل بچه رفتار می‌کنند و غیره اگر زمان سختی را سپری می‌کنند. خود را جای آنها بگذارید و سعی کنید بفهمید چرا این مسئلهه آنها را ناراحت کرده است.
وقتی احساس می‌کنید چیزی آنها را آزار می‌دهد، از آنها سوال کنید. آنها به احتمال زیاد به شما خواهند گفت، اما اگر نگفتند دوباره نپرسید. آنها وقتی آماده باشند به شما خواهند گفت.

با آنها گفتگوی واقعی داشته باشید. اگر همه کاری که انجام می‌دهید شوخی و دست انداختن است، آنها فکر می‌کنند که شما در مورد آنها جدی نیستید. درمورد مسئله که با دوستانتان دارید یا شغل خود از او مشاوره بگیرید. دختران دوست دارند بدانند که شما به اندازه کافی به آنها اعتماد دارید تا نظر آنها را بپرسید، و اگر طبق نظر آنها پیش بروید، حتی بیشتر هم خوششان خواهد آمد.
هرگز نگذارید به شما شک کنند.

او را به اعضای خانواده خود معرفی کنید، این مهمترین مرحله برای هر شخصی است، همین که این کار را انجام دهید او می‌فهمد که او را جدی می‌گیرید و قصد دارید تا او را به بخشی از زندگی خود تبدیل کنید.
اگر دوست‌دخترتان دوست صمیمی دختر شما را دوست ندارد، به او بگویید جای نگرانی نیست و شما وفادار خواهید ماند.
اگر شخص دیگری با آنها لاس می‌زند، در این مورد شوخی کنید یا آنها را اذیت کنید، اما در حین انجام این کار بدجنس نباشید. این ممکن است باعث شود آنها احساس کنند از دست آنها عصبانی هستید.
به خود اطمینان داشته باشید. این به آنها کمک می‌کند تا به شما نیز اطمینان داشته باشند. بعلاوه، بعضی از افراد کمی لوس بودن را دوست دارند. اما در این کار زیاده روی نکنید.

هشدارها

هرگز آنها را مجبور به انجام کارهایی مانند رابطه جنسی و سایر اعمال جنسی نکنید و به مرزهای آنها احترام بگذارید. اگر می‌خواهید رابطه جنسی برقرار کنید، ابتدا از آنها سوال کنید و اگر آنها نه گفتند، به خواسته‌های آنها احترام بگذارید. رابطه جنسی با شخصی برخلاف میل او تجاوز جنسی است و یک جرم کیفری است.
همچنین، هرگز برای انجام آن احساس فشار نکنید. شما وقتی آماده باشید آماده هستید و آن زمان برای همه متفاوت است.
هنگامی که آنها عصبانی هستند، هرگز سر آنها فریاد نزنید! آنها را آرام کنید و به روشی مودبانه به اوضاع بپردازید. با این کار همه چیز کنترل می‌شود و به شما کمک می‌کند مشکلات را با درگیری کمتری حل کنید.

اگر همسرتان شما را در حال انجام کاری ببیند که می‌تواند به راحتی آن را به طرز بدی برداشت کند، نگویید “این چیزی نیست که شما فکر می‌کنید” یا “این چیزی نیست که به نظر می‌رسد.” دست آنها را بگیرید (آنها معمولاً سعی می‌کنند دور شوند) سپس به چشمانشان نگاه کنید و به آنها بگویید که آنها را دوست دارید و آنها تنها فرد زندگی شما هستند و سپس توضیح دهید که واقعاً آن چیزی که به نظر می‌رسید نبوده است.

هرگز از آنها در مورد کاری که تقریباً برای آنها انجام داده‌اید نگویید که بعد از آن به هر دلیلی آن را انجام نداده‌اید. مانند گفتن “من فکر کردم که این هدیه را برای تو بگیرم، اما نظرم تغییر کرد” یا “قصد داشتم یک روز را مرخصی بگیرم و آن را با شما بگذرانم و بعد تصمیم گرفتم که ایده خوبی نیست.” او فکر نخواهد کرد که شما به فکرش بوه‌اید – او فکر خواهد کرد شما تصمیم گرفتید که او ارزش این کار را ندارد.

مواردی را که پشیمان می‌شوید نگویید یا انجام ندهید، زیرا در وضعیت بسیار بدی قرار خواهید گرفت.
اگر می‌دانید که دارید از عصبانیت منفجر می‌شوید و ممکن است حرف‌هایی بزنید که بعدا پشیمان شوید، بهترین کار این است که آنها را تنها بگذارید. سپس، چند ساعت دیگر به آنها پیام دهید تا ببینید حالشان خوب است و با آنها صحبت کنید.
زیاد چسبنده نباشید. آنها فضای شخصی خود را دقیقاً به اندازه شما نیاز دارند. اگر آنها می‌خواهند با دوستانشان معاشرت کنند یا کار دیگری غیر از معاشرت با شما انجام دهند، به آنها اجازه دهید.

هرگز وارد یک رابطه سواستفاده‌ای نشوید، چه شما شخصی هستید که مورد سواستفاده قرار می‌گیرید و چه شخصی که سواستفاده می‌کند. رابطه سواستفاده‌ای هنگامی است که فردی کنترل ناسالم بر دیگری را در یک رابطه داشته باشد. شخص سواستفاده کننده این کار را به چندین روش مختلف انجام می‌دهد، از جمله صدمه جسمی زدن به شخص مقابل (خشونت) و کنترل اینکه شخص مقابل چه می‌پوشد، می‌گوید و کجا می‌رود.
این یک جرم کیفری است و اگر این مورد باشد، رابطه سمی است. رابطه را ترک کنید و اگر آنها شما را به خطر می‌اندازند، با پلیس تماس بگیرید. به یاد داشته باشید که دختران نیز می‌توانند از پسران سواستفاده کنند.

اگر شما کسی هستید که از آنها سواستفاده می‌کند، باید رابطه را ترک کنید و از آنها عذرخواهی کنید.
اگر از آنها سواستفاده می‌کنید، بدیهی است که برای یک رابطه آماده نیستید.
هرگز از اقدامات خانواده آنها را علیه آنها استفاده نکنید. هیچ کس نمی‌تواند به آنچه خانواده‌اش انجام می‌دهد یا می‌گوید کمک کند. می‌توانید با آنها در میان بگذارید که کاری که ممکن است کسی انجام داده یا گفته باشد شما را آزار می‌دهد اما پس از آن آن را رها کنید.

آنها را خجالت‌زده نکنید. بیشتر مردم خجالت می‌کشند اگر در مورد لباس زیر، بهداشت ، عشق ورزیدن و موارد دیگر در انظار عمومی صحبت کنید. به یاد داشته باشید، این موارد ممکن است برای شما جذاب باشد، اما برای آنها، ممکن است مواردی باشد که نمی‌خواهند در جمع در مورد آن صحبت کنند.
همچنین، هرگز بدون رضایت آنها داستان خنده‌دار درباره آنها تعریف نکنید، خصوصاً اگر آنها سعی می‌کنند مانع شما شوند، ادامه ندهید. این احساسات آنها را جریحه‌دار خواهد کرد، زیرا به آنها نشان می‌دهد که تحت تأثیر قرار دادن دوستانتان و خنداندن آنها برای شما مهمتر از این است که آنها مجبور نشوند احساس حماقت کنند.1 یک نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *