as-ellie-goulding-knows-accepting-life-is-messy-is-the-key-to-happiness

راز خوشبختی در چیست؟ پذیرش دشواری‌های زندگی

اگر زندگی خود را با رویای یک آینده آرام، شاد، برنامه‌ریزی شده سپری کرده اید، بهتر است که از لحاظ روانشناختی کمی هم به مشکلات ممکن فکر کنید.

الی گولدینگ (Ellie Goulding) در مصاحبه ای پس از گذشت یک دهه از انتشار اولین آلبومش، جوانی خود را ترکیبی از کنجکاوی و سردرگمی توصیف کرده است. گولدینگ که اکنون در سن 33 سالگی به سر می‌برد، می‌گوید ترکیب سن، تجربه و ازدواج اخیرش (با هنرمندی به نام کاسپار جوپلینگ) به دنبال “دوران سختی” که در 20 سالگی گذرانده، به او احساس اعتماد به نفس و امنیت داده است. او می‌گوید: “من تازه هدف خود را در این جهان پیدا کردم. نه اینکه بخواهم حرف‌های کلیشه‌ای بزنم اما من جوان بودم و مشکلات احساسی زیادی داشتم من فقط با خودم می‌گفتم الی زندگی همین است.”

وقتی جوان هستیم، رویای آینده‌ای آسان است و بدون مشکل را داریم اما وقتی به آن نقطه می‌رسیم می بینیم که بندرت چنین است.

کیت مویل (Kate Moyle) که در دانشکده روانشناسان و روابط جنسی تحصیل می‌کند، می گوید: “زندگی همه ما در آینده احتمالا فراز و نشیب‌هایی خواهد داشت؛ که ما نمی توانیم آن‌ها را پیش بینی کنیم یا خودمان را برای آن‌ها آماده کنیم. تنها کاری که از دست ما برمی‌آید این است که خودمان را از هر نظری توانا کنیم تا بتوانیم همیشه و در هر شرایطی با مشکلاتمان سازگاری پیدا کنیم”.

مویل با اشاره به عدم ثبات جهانی در وضعیت سیاسی، وضعیت مسکن و وضعیت بهداشت می گوید: “هیچ کس نمی تواند آینده را پیش‌بینی کند؛ به ویژه در این سال‌های که ما قرار داریم و زندگی می‌کنیم.” او ادامه می‌دهد: “کافی است زمانی که در زندگیمان با دشواری روبه‌رو می‌شویم فقط روی این تمرکز کنیم که این دوره را پشت سر بگذاریم. بعدها، هنگامی که زمان دشوار زندگی را پشت سر بگذاریم، احساس امنیت بیشتری در خودمان و وضعیت‌مان می‌کنیم. زندگی مراحل مختلفی دارد، اینکه یکبار زندگی برایمان سخت باشد به این معنی نیست که همیشه به همان شکل خواهد ماند.”

مویل می‌افزاید” من از افرادی که با آنها کار می کنم می‌خواهم به مراحل مختلف زندگی خود توجه کنند، ببینند تاکنون چه اتفاق‌هایی برای آن‌ها افتاده است، زیرا می‌دانم در زندگی همه آن‌ها یک دوره سخت وجود داشته است. آن‌ها اعتقاد دارند در هر دوره زندگی‌شان که به تلاطم‌های برخورده‌اند وقتی آن را گذرانده و پشت سر گذاشته‌اند قادر بوده‌اند در آینده با مشکلات قوی‌تر برخورد کنند”

مویل می گوید: “هر مرحله از زندگی، یک فرصت برای یادگیری و تجربه است. اگر بتوانیم به این چشم به مراحل زندگی نگاه کنیم، قطعا هر روز آدم تواناتر و منعطف‌تری نسبت به روز قبل‌مان خواهیم شد.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.