زمان:11 July, 2020
حیوانات

حیواناتی که رابطه جنسی دردناک دارند

مقدمه

برای انسان‌ها رابطه جنسی یک سرگرمی لذت بخش است. همچنین با انجام تحقیقات مختلف بسیاری از حیوانات نیز از انجام رابطه جنسی لذت می برند و در دوران باردای و شیردهی نیز رابطه جنسی دارند. اما در تعداد کمی از حیوانات رابطه جنسی با درد همراه است. و این حیوانات با وجود درد به خاطر غریزه و تولید مثل رابطه جنسی دارند. این گونه از حیوانات فقط در زمان تولید مثل رابطه جنسی دارند و بعد از لقاح دیگر هیچ ارتباطی بین جنس نر و ماده وجود ندارد. ما در این مقاله در مورد رابطه جنسی در حیوانات که درد می کشند توضیحاتی ارائه می دهیم.

سر آلت تناسلی سوسک نر

بر روی آلت تناسلی سوسک نر شاخک‌های وجود دارد که مثل میخ تیز است و باعث ایجاد درد در سوسک ماده می گردد. طبق مطالعاتی که در سال 2007 در آکادمی ملی علوم (National Academy of Sciences) منتشر شد، بر روی الت تناسلی این حیوان زائدهای وجود دارد که باعث ایجاد درد زیادی در سوسک ماده در حین رابطه جنسی می گردد. این حیوان فقط در زمان لقاح رابطه جنسی دارند.

سر آلت تناسلی سوسک نر

مرگ بر اثر رابطه جنسی

فردی مرکوری (Freddy Mercury) از گروه راک کوئین یک آهنگ به نام ” عشق زیاد تو را خواهد کشت” دارد. او این ترانه را با توجه به زندگی آنتی سینوس که یک حیوان کیسه‌دار در استرالیا است خواند. این حیوان در طول فصل جفتگیری سالانه خود روزانه حدود 14 ساعت رابطه جنسی با جنسیت ماده خود دارد. او هر روز این کار را در فصل جفتگیری انجام می دهد، و پس از گذشت روزها بدن حیوان نر زخم می شود و موهای خود را از دست می دهد. حتی برخی از آنها کور می شوند. سرانجام هورمون‌های استرس بسیار زیادی که در بدن این حیوان ترشح می شود، سیستم ایمنی بدنش را از بین می برد و باعث مرگ او می گردد.

مرگ بر اثر رابطه جنسی

عنکبوت خون آشام

عنکبوت ماده، عنکبوت نر را حین رابطه جنسی می خورد. معمولا عنکبوت نر برای نجات خود از  یک استراتژی غیر معمول استفاده می کند. آنها حین رابطه جنسی آلت تناسلی خود را با استفاده از پاهایشان جدا می کنند و سپس از دسترس عنکبوت ماده خارج می شوند. محققان پس از انجام تحقیقات متوجه شدند، تا زمانی که آلت تناسلی عنکبوت نر در بدن عنکبوت ماده است از آن اسپرم خارج می شود. معمولا خروج اسپرم حدود 7 ساعت طول می کشد.

عنکبوت خون آشام

تیر عشق

برخی از حلزون‌ها هرمافروودیت هستند یعنی هم عضو جنسی زنانه و هم مردان را دارند و به طور همزمان اسپرم و تخمک تولید می کنند.  ولی برای تولید مثل باید آنها را با شریک زندگی خود تبادل نمایند. این حلزون زمانی که آماده جفتگیری است یک شاخک از بالای سر خود خارج می کند که در آن یک بسته اسپرم وجود دارد. دانشمندان مشاهده کردند که برخی از گونه‌های این حلزون به وسیله شاخکی که از سرش خارج شد به جفت خود ضربه می زند. به طور متوسط تعداد ضربه‌هایی این حلزون 3000 تا است. گاهی اوقات این ضربه‌ها باعث مرگ یکی از حلزون‌ها  می گردد.

حلزون هرمافروودیت

آلت تناسلی چنگک‌دار

حلزون دریایی نیز هرمافروودیت است، یعنی هم اندام تناسلی مردانه و هم زنانه دارد. او از هر دو اندام خود در حین رابطه جنسی استفاده می کند. همچنین این نوع از حلزون دارای دو تا آلت تناسلی است. که یکی از آلت تناسلی‌ها وارد بدن شریک زندگی می شود و اسپرم را تزریق می کند. و یک آلت تناسلی چنگک دارد که شریک زندگی را در جای خود ثابت نگه می دارد. این آلت تناسلی دارای 20 تا 30 چنگک است که باعث ایجاد درد و سوزش در جنس مخالف می گردد.

آلت تناسلی چنگک‌دار

صدای گربه‌ها حین رابطه جنسی

احتمالا شما هم تاکنون صدای گربه‌های وحشی را هنگام رابطه جنسی شنیده‌اید، و تصور کرده باشید که این حیوانات هنگام رابطه جنسی درد دارند. براساس یک تحقق که در ژورنال The Anatomical Record منتشر شده است، بر روی آلت تناسلی گربه نر یک سری برآمدگی‌های سفت و محکم وجود دارد. که هنگام رابطه جنسی واژن گربه ماده را خراش می دهد و با این کار باعث تحریک تخمک گذاری می شود.

آلت تناسلی گربه

ایجاد زخم در حین رابطه جنسی بر روی بدن زنان

در سال 1913، برای اولین بار محققان متوجه شدند که ساس نر با استفاده از آلت تناسلی خود بر روی استخوان‌هایی ساس ماده سوراخ ایجاد می کنند. این حیوان در طول رابطه جنسی بر روی تمام قسمت‌های بدن ساس ماده آلت تناسلی خود را وارد می کند. این کار او باعث می شود که اسپرم در تمام بدن ساس ماده ذخیره شود. و او اطمینان حاصل می کند که لقاح انجام شده است و جفتگیری انجام گرفت.

ساس نر

پرودگار عاشق اردک‌ها است

آلت تناسلی اردک

در اکثر گونه‌های پرندگان، نرها آلت تناسلی ندارند و فقط از طریق دریچه‌ای کلوس اسپرم را خارج و تولید مثل می کنند. ولی اردک نر در بین پردگان استثناء می باشد و دارای آلت تناسلی است. آلت تناسلی این حیوان به مرور زمان متناسب با مهبل اردک ماده تکامل یافته است. آلت تناسلی اردک یک خوشه پر پیچ و تاب که به صورت چرخشی وارد واژن اردک ماده می شود. و چون اردک ماده مجبور است در طی زمان جفتگیری با چندین اردک نرابطه جنسی داشته باشد واژن او دچار زخم و خراش می گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *