زن آلفا

زن آلفا کیست؟ و چه تفاوتی بین یک زن آلفا، بتا و امگا وجود دارد

ما در این مطلب به تفاوت بین یک زن آلفا، بتا و امگا می‌پردازیم.

مقدمه

آیا تاکنون به گرگ‌ها در تلویزیون دقت کرده‌اید؟ آیا دیده‌ای که هر گرگ جایگاه خاصی در گله دارند؟ معمولاً دو گرگ وجود دارند که کل گروه را رهبری می‌کنند و همیشه در راس آنها قرار دارند. اعضای دیگری به دنبال آن‌ها حرکت می‌کنند و منتظر دستوراتی هستند که این دو گرگ می‌دهند. و به نظر می‌رسد کورکورانه به آن‌ها گوش می‌دهند. خب قلمرو ما تفاوت زیادی با قلمرو حیوانات ندارد. انسان‌ها، اعم از زن و مرد، را می‌توان به دسته‌های اصلی تقسیم کرد، اگرچه در دنیای ما، همه چیز پیچیده‌تر از حیوانات است. اما با نگاهی سطحی به چیزها، همه ما را می توان آلفا، بتا یا امگا توصیف کرد.

با این حال، در واقعیت، همه چیز به این سادگی نیست زیرا اکثر مردم در واقع ترکیبی از این دسته‌ها هستند و به این دلیل که تیپ فرد ممکن است در طول زندگی یا به دلیل برخی شرایط تغییر کند. با این وجود، تفاوت‌های اساسی بین آلفا، بتا و امگا وجود دارد که می‌تواند به شما در تعیین دسته‌ای که به آن تعلق دارید کمک کند. در اینجا 21 مورد از آن‌ها را توضیح داده‌ایم. بیاید به تفاوت یک زن آلفا با دیگر زن‌ها نگاهی بیندازیم.

زن آلفا کیست؟

اصطلاح زن آلفا برای زنانی که نقش رهبری قوی، توانمندسازی، کاریزما و اشتیاق دارند، استفاده می‌شود. زنان آلفا زنانی با اعتماد به نفس و قوی هستند که از پذیرش پست‌های رهبری ابایی ندارند زیرا رهبران طبیعی هستند. چنین زنانی به طور گسترده‌ای در زندگی اجتماعی و عشقی به عنوان رهبر شناخته می‌شوند.

ماده آلفا در تمام حیوانات و در سلسله مراتب نخست قرار دارند. گله گرگ‌ها اغلب توسط یک گرگ ماده آلفا و یک گرگ نر آلفا هدایت می‌شوند.

صفات زن آلفا

زن آلفا

در ادامه صفات زن آلفا را معرفی می‌کنیم.

مسلط و مستقل

زن آلفا مستقل و مسلط است. از بین همه این تیپ ها، شخصیت آلفا همیشه اولین کسی است که مورد توجه قرار می‌گیرد. تسلط و استقلال قوی‌ترین ویژگی زن آلفا است. برای این دسته از دختران زیاد مهم نیست که در مرکز توجه باشند. البته آن‌ها از تحسین شدند لذت می‌برند.

هیچگاه زن آلفا اجازه نمی‌دهد دیگران به او دستور دهند. او یک رهبر زاده شده است. مهم نیست که او توسط چه کسی احاطه شده است، این زن هرگز نمی‌ترسد که اوضاع از کنترلش خارج شود. نظر او همیشه مورد احترام است و اطرافیانش تمایل دارند کاری را که او به آن‌ها می‌گوید انجام دهند.

برای توصیف شخصیت یک زن آلفا از ویژگی‌های مانند رهبری، عزت نفس، هوش هیجانی، برون‌گرایی و ایده‌آل‌های جنسیتی استفاده می‌شود. زنان آلفا نقش‌ها و گرایش‌های رهبری خود را می‌پذیرند. این دختران دارای جذابیت غیرقابل توضیح، اعتماد به نفس و تصویر مثبتی از خود هستند که مانند آهنربا عمل می‌کند و همه را به سمت خود می‌کشاند.

این زنان به شدت مستقل هستند و اهدافی در زندگی خود دارند که تا زمانی که آن‌ها را محقق نکنند متوقف نمی‌شوند. آن‌ها هیچ‌گاه تسلیم نمی‌شود و می‌دانند که چه چیزی می‌خواهند و برای بدست آوردن آن از هیچ چیز نمی‌ترسد.

پروانه‌های اجتماعی

زنان آلفا پروانه‌های اجتماعی هستند. زنان آلفا در خواندن زبان بدن دیگران عالی هستند و همچنین رهبران خوبی در سلسله مراتب اجتماعی می‌باشند. بزرگترین تفاوت بین یک زن با شخصیت آلفا و امگا در این واقعیت است که زنان امگا درونگراترین زنان هستند، در حالی که زنان آلفا برونگراترین زنان در بین انواع تیپ‌ها هستند.

در توصیف زنان آلفا گفته شده است که آن‌ها به راحتی می‌توانند ارتباط اجتماعی برقرار کنند، جوک بگویند، گفتگو را شروع کنند، افراد را به یکدیگر معرفی نمایند، اختلافات کاری را حل کنند و مسئولیت را بر عهده می‌گیرند. این امر به عنوان رهبر، اکثر زنان را وادار می‌کند تا از نفوذ خود برای ایجاد ارتباط با افراد دیگر استفاده کنند و آن‌ها را به چسبی تبدیل می‌کند که گروه ها را کنار هم نگه می‌دارد.

آلفاهای مونث اهل برخورد هستند، عاشق جمعیت هستند و هرگز برای هماهنگ شدن با گروه جدیدی از افراد مشکلی ندارند.

آن‌ها زنانی هستند که به عنوان افراد ماجراجو و سرگرم‌کننده بین دوستانشان شناخته می‌شود. کسانی که هرگز در کنارشان حوصله‌تان سر نخواهد رفت. زیرا آنها این توانایی را دارند که هر روز را به یک صورت کاملا متفاوت بگذرانند.

آیا شما نیز یک پروانه اجتماعی هستید؟ خوب، اکنون می‌دانید که این یکی از نشانه‌هایی است که شما یک زن آلفا هستید.

الهام‌بخش

زنان آلفا افرادی الهام‌بخش هستند. اگر با یک زن آلفا تماس بگیرید و از او بخواهید در کاری به شما کمک کند، او فوراً به دنبال حل مسئله می‌رود. چنین زنانی بزرگترین محرک و منبع الهام هستند. فقط به خوانندگان معروفی مانند بیانسه، ریحانا، لیدی گاگا، آریانا گرانده یا نیکی میناژ نگاه کنید. حتی با وجود اینکه هر یک از آن‌ها سبک منحصر به فردی دارند، اما همچنان آلفاهای واقعی به تمام معنا هستند.

زنان آلفا مصمم هستند که از چیزهای کوچک به چیزهای بزرگتر تغییر کنند. آن‌ها به دیگران انگیزه می‌دهند تا به اهدافشان برسند و سبک زندگی آن‌ها الهام بخش اطرافیانشان است. نقل‌ قول‌های این افراد این موضوع را ثابت می‌کند:

«من خودم را محدود نمی‌کنم فقط به این دلیل که مردم این واقعیت را نمی‌پذیرند که من می‌توانم کار دیگری انجام دهم.» – دالی پارتون

«من سرسخت هستم، جاه طلب هستم و دقیقا می‌دانم که چه می‌خواهم. اگر این من را عوضی می‌کند، باشه.» – مدونا

«من به تجارت خود رسیدگی می‌کنم و از طرف خودم نیز صحبت می‌کنم. اما اگر من اینطور نبودم، بسیاری از مردم از من سوء‌استفاده می‌کردند… من همیشه این احساس را داشتم که هرگز به کسی اجازه نمی‌دهم مرا پایین بکشد. تا احساس کوچکی کنم. من هرگز به یک مرد اجازه انجام این کار را نمی‌دهم و فکر می‌کنم گاهی اوقات این به حرفه شما به عنوان یک زن منتقل می‌شود. من یک تاجر هستم.» – نیکی میناژ

اولویت یادگیری

زنان آلفا یادگیری را در اولویت قرار می‌دهند. زنان آلفا اهمیت یادگیری مداوم را می‌دانند. آن‌ها دائماً روی خودشان کار می‌کنند و از همه چیز اطرافشان یاد می‌گیرند. هم از تجربیات خود یاد می‌گیرند و هم از دیگران. این زنان برای چالش‌ها زندگی می‌کنند. به همین دلیل، آنها صرفاً بر بهبود خود به تمام معنا متمرکز هستند.

زنان آلفا به متوسط ​​بودن راضی نیستند. آن‌ها می‌دانند که همیشه می‌توانند بهتر عمل کنند. اگر یک بار شکست بخورند، به همین راحتی تسلیم نمی‌شوند. در عوض، سخت‌تر کار می‌کنند، بیشتر به دنبال یادگیری می‌روند و وقتی مطمئن شدند که آماده هستند، دوباره تلاش می‌کنند. عزم و تمرکز محض در این زنان قوی است.

آن‌ها چالش ها را ابزاری می‌دانند که باورها، تجربیات و استعدادهایشان را شکل می‌دهد. این زنان به معنای واقعی کلمه فهرستی از سوالات قابل تامل دارند که با آن افراد اطراف خود را به چالش می‌کشند. شاید این مهمترین تفاوت یک زن آلفا با دیگر زنان است.

چیزی که در مورد زنان آلفا وجود دارد این است که شما می‌توانید طرز فکر آنها را دوست داشته باشید یا دوست نداشته باشید، اما نمی‌توانید نسبت به آنها بی تفاوت باشید.

انتقادپذیرند

بسیاری از مردم فکر می‌کنند که زنان آلفا نمی‌توانند انتقاد را بپذیرند، فقط به دلیل اینکه مسلط و مستقل هستند. در حالی که این زنان به راحتی حقیقت را می‌پذیرند.

در واقع، آن‌ها بیش از هر چیز قدر حقیقت و انتقاد سازنده را می‌دانند. چرا؟ زیرا می‌دانند که این تنها راه بهبودشان است. آن‌ها از انتقاد به عنوان یک ابزار یادگیری استفاده می‌کنند. اگر به یک زن آلفا بگویید که می‌تواند چیزی را بهبود بخشد، اگر بداند که حق با شماست، وقت خود را برای مخالفت با شما تلف نمی‌کند.

در عوض، آستین هایش را بالا می‌زند و روند کارهای خود را تغییر می‌دهد. حقیقت این است که یک زن آلفا بزرگترین رقیب خودش است. او این نیاز را ندارد که دیگران را به هر قیمتی به دست آورد، اما عمدتاً روی رقابت با خودش متمرکز شده است. او می‌داند که سخت‌ترین نبردی که تا به حال باید بجنگد، بین این است که اکنون چه کسی است و چه کسی می‌خواهد باشد.

هدف‌دار است

زنان آلفا هدفمند هستند. روزی نیست که یک زن آلفا دقیقاً نداند که قرار است چه کاری انجام دهد. این زنان با هدف زندگی می‌کنند و اهداف روشنی در زندگی دارند. آن‌ها اهداف ذهنی، جسمی و روحی دارند که برای خود تعیین می‌کنند. این زنان به قدرت قدم‌های کوچک اعتقاد دارند. آن‌ها نه تنها روی نتیجه نهایی متمرکز هستند، بلکه هر روز پیروزی‌های کوچکی را جشن می‌گیرند.

هر پیروزی کوچک یک دستاورد در زندگی یک زن آلفا است. آن‌ها هر مانعی را فرصتی برای رشد خود می‌دانند. این زنان بدون توجه به شرایط یا چالش‌هایی که در راه دستیابی به اهدافشان پیش رویشان است، استقامت می‌کنند. آ‌ن‌ها می‌دانند که تنها راه برای اینکه زنان قدرتمندی باشند، سخت کوشی و فداکاری است.

عدم پشیمانی

یکی دیگر از تفاوت زن آلفا با دیگر زنان عدم پیشیمانی است. این زنان هر تجربه‌ای را به درس‌های ارزشمندی در زندگی خود تبدیل می‌کنند. آن‌ها اجازه نمی‌دهند که گذشته‌شان بر زمان حالشان تأثیر بگذارد.

این زنان بدون پشیمانی زندگی می‌کنند. آن‌ها همیشه منتظر هستند، به طور مداوم یاد می‌گیرند، رشد می‌کنند و چیزهای جدید را امتحان می‌نمایند.

زنان آلفا می‌دانند که در نهایت، مردم فقط از فرصت‌هایی که استفاده نکرده‌اند، روابطی که از داشتن آن‌ها می‌ترسیدند و تصمیم‌هایی که برای گرفتن آن‌ها منتظر ماندند، پشیمان می‌شوند. به همین دلیل به خود قول داده‌اند که به جای نقش انفعالی، نقش فعالی در زندگی خود داشته باشند.

این زنان می‌دانند که تنها راه برای زندگی بدون پشیمانی این است که تمام تلاش خود را برای تغییر چیزهایی که می‌توانند انجام دهند و شجاعت پذیرش چیزهایی را که نمی‌توانند تغییر دهند را داشته باشند. آن‌ها همچنین معتقدند که هر اتفاقی که رخ می‌دهد، دلیلی دارد.

زنان آلفا در روابط

زن آلفا

بیشتر مردان از زنان آلفا می‌ترسند، زیرا آن‌ها دقیقاً می‌دانند که چقدر لیاقت دارند و حاضر نیستند به کمتر از آن رضایت دهند. این زنان بیش از حد ضربه زننده و بیش از حد خواستار نامیده می‌شوند و به داشتن استانداردهای بیش از حد بالا متهم می‌شوند. با این حال، حقیقت در مورد این نوع زن این است که او بیشتر از احساساتش به عقل خود گوش می‌دهد. او می‌داند که چگونه دوست داشته باشد اما حاضر نیست خود را به خاطر احساساتش قربانی کند.

زنان آلفای واقعی احساسات خود را سرکوب نمی‌کنند اما آن‌ها را در مقابل عقل خود نیز قرار نمی‌دهند.

وقتی صحبت از روابط عاشقانه به میان می‌آید، یک دختر آلفا به اندازه‌ای قوی است که از مردی که واقعا دوستش دارد فاصله می‌گیرد، اگر لحظه‌ای متوجه می‌شود که با او درست رفتار نمی‌کند یا ببیند که او مرد مناسبی برایش نیست.

این زن ارزش خود را می‌داند و هرگز اجازه نمی‌دهد مردی که دوستش دارد او را پایین بیاورد یا  از او سوء استفاده کند. او ترجیح می‌دهد همیشه مجرد بماند تا اینکه وقتش را برای کسی که لیاقتش را ندارد تلف کند.

او ظرفیت‌ها و توانایی‌های خود را می‌شناسد و هرگز از گذراندن زندگی به تنهایی هراسی ندارد. با این حال، بیشتر زنان آلفا به دلیل شخصیت قدرتمندشان، زندگی عاشقانه بسیار پیچیده‌ای دارند.

از نظر یک مرد آلفا ممکن است زنان آلفا بیش از حد ترسناک یا حتی بیش از حد قابل تحمل باشد زیرا این مردان می‌دانند که این زنان به آن‌ها نیاز ندارند.

از سوی دیگر، برخی از زنان نمی‌توانند از یک مرد بتا راضی باشند، زیرا احساس می‌کنند نمی‌توانند با آن‌ها همگام شوند یا سرعت آن‌ها را دنبال کنند.

زن بتا کیست؟

زنان بتا بیشتر به خاطر شخصیت‌های خجالتی و درون‌گرا خود شناخته می‌شوند، اما این باعث نمی‌شود که آن‌ها کمتر از سایر تیپ‌های شخصیتی خاص باشند. برخلاف شخصیت آلفا، شخصیت بتا منفعل‌تر است اما از نظر قدرتی یکسان هستند. زنان بتا زنانی هستند که در سایه حکومت می‌کنند.

زنان بتا ترجیح می‌دهند افکار خود را حفظ کنند، اما زمانی که نیاز به مداخله دارند، ایده‌های خود را با لحنی دیپلماتیک بیان می‌کنند. این زنان نقش یک مراقب را پذیرفته‌اند. آن‌ها از نظر روحی توانمند، شنوندگان عالی هستند و با احساسات خود ارتباط برقرار می‌کنند.

زنان و مردان بتا از جایگاه خود راضی هستند و سعی نمی‌کنند که مردان یا زنان آلفا را تحت‌الشعاع قرار دهند.

یک زن بتا معمولا بهترین دوست زن آلفا است زیرا آن‌ها مکمل یکدیگر هستند. همین موضوع در مورد مردان بتا نیز صدق می‌کند.

ویژگی‌های زنان بتا

زن بتا

در ادامه مطلب تفاوت بین زن آلفا، بتا و امگا به توصیف ویژگی‌های زنان بتا می‌پردازیم.

حکومت در سایه

زن آلفا در مقابل زن بتا یکی از معروف‌ترین «نبردهای شخصیت‌ها» است. اگر اکثر مردم تصور می‌کنند که زن بتا برعکس زن آلفا است، که این کاملاً اشتباه است. یک زن بتا در واقع بسیاری از ویژگی‌های شخصیتی زن آلفا را دارد او خشن و تیزبین است اما اغلب اعتماد به نفس لازم برای تصاحب موقعیت رهبری را ندارد.

برخلاف آلفاها، یک زن بتا معمولاً با ناامنی‌های ریشه‌ای دست و پنجه نرم می‌کند که به او اجازه نمی‌دهد به پتانسیل کامل خود دست یابد. برخی از زنان بتا با اعتماد به نفس پایین دست و پنجه نرم می‌کنند زیرا بیش از حد فکر می‌کنند .

این چیزی نیست که در نگاه اول ببینید. اما آن‌ها به عنوان زنانی شناخته می‌شوند که به خود شک دارند، ارزش خود را زیر سوال می‌برند و فکر می‌کنند که آیا کافی هستند یا نه. رقابت برای برنده شدن به ندرت هدف اصلی این زن است زیرا یک زن بتا به دنبال تأیید یا تحسین عمومی برای دستاوردهای خود نیست.

حقیقت این است که اکثر زن‌های بتا در واقع از سایه حکومت می‌کنند. در حالی که زنان آلفا به احتمال زیاد شغل‌گرا هستند، یک زن بتا مراقبت از خانواده را ترجیح می‌دهد.

اگر به این نوع از زنان تعلق دارید، مطیع نیستید اما بدتان نمی‌آید که توسط دیگران هدایت شوید. پیروی از رهبری دیگران باعث نمی‌شود که شما احساس خطر کنید و این چیزی نیست که به نفس شما آسیب برساند.

درونگرا هستند

برخلاف یک زن آلفا، یک زن بتا به عنوان یک درونگرا آرام شناخته می‌شود، به خصوص برای کسانی که او را نمیشناسند. این یکی دیگر از تفاوت بین یک زن آلفا، بتا و امگا است. این دختر مانند نگهبانی است که به کسی اجازه ورود نمی‌دهد. در عوض، او دیوارهای بسیار بلندی در اطراف قلبش دارد و یکی باید کاملاً خاص باشد تا حتی فرصتی برای خراب کردن آن‌ها پیدا کند.

از آنجایی که او یک فرد با قدرت تشخیص بالا است، این توانایی را دارد که مردم را ببیند، بنابراین اگر قصد دارید این دختر را فریب دهید یا وانمود کنید که فرد دیگری هستید. دوباره فکر کنید زیرا می‌توانم به شما اطمینان دهم که موفق نخواهید شد.

یک زن بتا بیش از حد متفکر است و هر کلمه را قبل از اینکه با صدای بلند بگوید آن را تجزیه و تحلیل می‌کند. با این وجود، این به هیچ وجه به این معنی نیست که او نظری ندارد یا در مقابل کسی که به اندازه کافی برای او احترام قائل نیست، نمی‌ایستد.

پیروی از قلب

از طرف دیگر، یک زن بتا کاملاً متفاوت است. این دختر بخشنده است، او همیشه تمام تلاش خود را صرف کسانی می‌کند که به آن‌ها اهمیت می‌دهد. یک زن بتا از قلب خود پیروی می‌کند ، مهم نیست که چه اتفاقی می‌افتد، حتی زمانی که می‌داند که احساساتش ممکن است چیزهای بدی را برای او به ارمغان بیاورد تا خوب. او کسی است که به مردم ایمان دارد و هرگز ایمانش را از دست نمی‌دهد.

اگر شما یک زن بتا هستید، شما یک نجات دهنده متولد شده هستید که هرگز از دوستشان عزیزانتان دست برنمی‌دارید. وقتی صحبت از تمام روابط شما به میان می‌آید، به خصوص روابط عاشقانه، شما تا آخر وفادار هستید.

اگرچه شما فردی فداکار هستید که نیازهای شریک زندگی خود را در مقابل نیازهای خود قرار می‌دهد و کسی که آماده سازش در یک رابطه است. اما این بدان معنا نیست که او می تواند شانس‌های دوم بی پایان را از شما بگیرد.

لحظه‌ای که احساس می‌کنید در ازای محبت‌هایتان چیزی دریافت نمی‌کنید و او را دیگر قابل اعتماد نمی‌بینید، لحظه‌ای است که در آن برای همیشه ارتباط خود را با او را با او قطع خواهید کرد.

اجازه رهبری به دیگران

برخلاف زن آلفا که یک رهبر طبیعی است، یک زن بتا مشکلی برای اجازه دادن به دیگران برای رهبری ندارد. دلیل اصلی اینکه آن‌ها با هم خوب پیش می‌روند همین است.

یک زن بتا به عنوان یک زن آلفا رهبر گروه گرگ نیست. یک زن بتا راحت است که روی صندلی عقب نشسته و به دیگران اجازه دهد هر چند وقت یکبار در مورد موضوعی تصمیم بگیرند. این لزوماً به این معنی نیست که بتاها ناامن هستند. آن‌ها فقط از اینکه در پس زمینه کارهایشان را انجام دهند، احساس راحتی بیشتری می‌کنند.

با این حال، برخی از بتاها به دلیل ترس از عدم تطابق، می‌ترسند مسئولیت را بر عهده بگیرند. حتی با وجود اینکه ایده‌های درخشان و سبک‌های منحصربه‌فردی دارند گاهی اوقات به کمی اطمینان نیاز دارند که آن‌ها را در نوع خود خاص می‌کند. اینجاست که زن آلفا وارد داستان می شود. او یک زن بتا را تشویق می‌کند تا شخصیت و سبک واقعی خود را بدون ترس از اینکه دیگران در مورد او چه فکری می‌کنند نشان دهد. هنگامی که یک زن بتا تمام پتانسیل خود را درک می‌کند، غیرقابل توقف می شود. با وجود اینکه او هنوز از سایه حکومت می‌کند، اما قوی‌تر از همیشه می‌شود.

رویکرد منفعل

برای جلوگیری از درگیری با دیگران، احساسات خود را از طریق زبان بدن نشان می‌دهند یا از رویکرد منفعلانه دیگری استفاده می‌کنند. اگر از یک خانم بتا نظرش را در مورد لباس نه چندان شیک خود بپرسید، او با دقت کلماتی را انتخاب می‌کند که به شما بگوید واقعاً به شما نمی‌آید.

زنان بتا رویکرد ملایم را ترجیح می‌دهند زیرا نمی‌خواهند احساسات دیگران را جریحه‌دار کنند، صرف نظر از اینکه این موضوع در مورد لباس یا موارد جدی‌تر باشد.

با توجه به اینکه خانم‌های بتا دوست دارند بیش از حد به چیزها فکر کنند، می‌توانند صد پاسخ ممکن برای یک سوال داشته باشند. به همین دلیل است که آن‌ها همیشه قبل از گفتن چیزی (یا قبل از تصمیم‌گیری مهم) دو بار فکر می‌کنند. این ویژگی بارز زنان بتا است.

یک زن بتا باعث می‌شود افراد دیگری که کنارش هستند احساس درک و امنیت کنند. دوستان و خانواده او می‌دانند که او هرگز آن‌ها را قضاوت نمی‌کند و این باعث می‌شود که او به یک مخزن اسرار تبدیل شود. دیگران می‌دانند که همیشه او برای گوش دادن به حرفایشان آماده است و بهترین توصیه‌ها را دارد.

وفادار

با توجه به اینکه زنان بتا درونگراهای واقعی هستند، به ندرت تصمیمات عجولانه می‌گیرند. در عوض، قبل از انجام عر کاری فکر می‌کنند، بیش از حد فکر می‌کنند و بیش از حد تحلیل می‌کنند. این باعث می‌شود ماده‌های بتا به هسته وفادار باشند. وقتی کسی را دوست دارند، حاضرند برای او هر کاری انجام دهند. زن بتا همیشه آماده کمک به دیگران بدون توجه به هر چیزی هستند. آن‌ها به دوستان، خانواده و شریک زندگی خود وفادار است.

زنان بتا دوست دارند یک حلقه اجتماعی از دوستان مورد اعتماد و افراد خاص خود داشته باشند. همچنین، آن‌ها در مورد اینکه با چه کسی وقت خود را سپری می‌کنند، حساس هستند.

آن‌ها می‌دانند که زمان با ارزش‌ترین چیز است و آن را عاقلانه (دور از افراد سمی) صرف می‌کنند. با این حال، اگر اعتماد یک خانم بتا را از دست دادید، بهتر است دعا کنید که او به شما فرصتی دوباره بدهد.

این زنان حاضرند جان خود را برای شما بدهند، اما زمانی که به آنها خیانت کنید، بازی تمام می‌شود. مگر اینکه آنها را متقاعد کنید که واقعاً متاسف هستید و هرگز دوباره همان اشتباه را تکرار نخواهید کرد.

اخلاق‌مدار

بر خلاف سایر شخصیت ها، زنان بتا تمایل بیشتری به معنویت و زمینی بودن دارند. این زنان از مجموعه قوانین واضحی پیروی می‌کنند و به سختی از استانداردهای خود را زیر پا می‌گذارند. آن‌ها بر اساس انگیزه عمل نمی‌کنند بلکه از قبل به همه عواقب و نتایج احتمالی فکر می‌کنند.

زنان بتا در روابط

زن بتا

زنان بتا به دنبال عشق‌های قدیمی هستند. آنها از مردان می‌خواهند که آستین ها را بالا بزنند و به خواستگاریشان بیایند. زنان بتا عاشق عاشقانه‌های سنتی هستند و از اعتراف آن خجالت نمی‌کشند. آن‌ها همه حرکات عاشقانه زیبا از دست گرفتن تا بوسه‌های شیرین پیشانی را دوست دارند. خانم‌های بتا انتظارات غیرواقعی ندارند، اما تنها چیزی که می‌خواهند این است که یک مرد با اعمالش محبت خود را به آن‌ها نشان دهد. برخی از بتاها برای نشان دادن کارهای عاشقانه در زندگی واقعی خجالتی هستند بنابراین به دنیای فانتزی کتاب‌ها و فیلم‌های عاشقانه فرار می‌کنند.

آن‌ها یک دنیای خیالی کامل از خواستگاری سنتی ایجاد می‌کنند. رویاپردازی به سرگرمی مورد علاقه آن‌ها تبدیل می‌شود. به خصوص اگر واقعیت هنوز با انتظارات آن‌ها مطابقت نداشته باشد.

آنها به عشق بی قید و شرط و ارزش های سنتی اعتقاد دارند. بتاها همچنین در مورد پیروی از قلب خود صبور هستند زیرا به عاشقانه‌های زودگذر اعتقاد ندارند.

زن امگا کیست؟

امگا به چه معناست؟ اگر به دنبال تعریف زنانه امگا هستید، در اینجا یکی از آنها وجود دارد: زن امگا ماهر، باهوش و همدل است. او می‌تواند از خودش مراقبت کند و اولویت اول زندگیش خودش می‌باشد. زنان امگا بسیار شبیه مردان امگا هستند و با وجود اینکه مهارت‌های اجتماعی محدودی دارند، نیازی به مراقبت ندارند.

آن‌ها از بیان حقیقت خود نمی‌ترسند و شخصیت عجیب و غریب خود را نشان می‌دهند که آن‌ها را گوهرهای واقعی می کند. چنین زنانی تا حد زیادی آرام هستند و از بودن در کنار هم لذت می‌برند.

ویژگی‌های زن امگا

زن امگا

در آخرین بخش مقاله تفاوت بین یک زن آلفا، بتا و امگا به بررسی ویژگی‌های شخصیتی زن امگا می‌پردازیم.

همدل

زنان امگا بزرگترین همدل هستند. اشتباه نکنید این بدان معنا نیست که شما می‌توانید از این زنان سوء استفاده کنید یا هر طور که دوست دارید با آن‌ها بازی کنید. این فقط به این معنی است که آن‌ها بزرگترین همدل در بین همه نوع زنان هستند.

یک زن امگا توانایی درک احساسات و دیدگاه افراد را دارد. او امین است، کسی را هرگز قضاوت نمی‌کند و مردم برای نصیحت نزد او می‌روند. اگر از این دسته هستید، به عنوان صلح‌جو و مادر گروه شناخته می‌شوید. او فردی است که از آنهایی که برایش مهم هستند مراقبت می‌کند و توانایی دوست داشتن بی قید و شرط را دارد.

همین امر در مورد دوستان، اعضای خانواده و شرکای عاشقانه‌اش نیز صدق می‌کند. او فردی که می‌توانید روی او حساب کنید، کسی که می‌دانید هرگز به شما خیانت نمی‌کند. اطرافیان او را صخره، پناهگاه امن می‌دانند.

حتی اگر به عنوان یک فرد مطیع ظاهر شود، اما حقیقت این است که هر دو آلفا و بتا به او وابسته هستند. او کسی است که آن‌ها را به جلو هل می‌دهد، کسی که وقتی تکه تکه می‌شوند آن‌ها را دوباره کنار هم قرار می‌دهد و زمانی که می‌خواهند سقوط کنند آنها را می‌گیرد.

مهارت اجتماعی محدود

زنان امگا ذهنی درونگرا و مهارت‌های اجتماعی محدودی دارند. این یک تفاوت بین زن آلفا و امگا است. البته این بدان معنا نیست که او از انسان‌ها متنفر است بلکه ترجیح می‌دهد زمان خود را تنها بگذراند. او همیشه چیزهای جدید زیادی برای کشف و یادگیری دارد.

وقتی دیگران بیرون می‌روند، می‌توانید او را در حال خواندن کتاب بیابید. مانند یک زن بتا، یک زن امگا نیز معمولاً دایره کوچکی از دوستان دارد که بدون قید و شرط به آن‌ها اعتماد دارد که همیشه می‌تواند به آن‌ها تکیه کند.

او کسی است که داشتن یک یا دو دوست صمیمی که برای او مانند خانواده هستند را به یک پروانه اجتماعی یا داشتن آشنایان متعددی که برای او معنی ندارند ترجیح می‌دهد. در واقع، در جمله قبلی معنای واقعی زن امگا نهفته است.

عدم نیاز به سازگاری

وقتی صحبت از شخصیت زن امگا به میان می‌آید، یکی از ویژگی‌های اصلی این نوع زنان این است که آن‌ها رانده شده اجتماعی هستند. با این حال، این بدان معنا نیست که مردم آن‌ها را دوست ندارند. در عوض، آن‌ها کسانی هستند که هرگز دنباله‌روی نمی‌کنند و سعی نمی‌کنند خود را با دیگران هماهنگ کنند.

اگر به این گروه تعلق دارید، یک فرد منحصر به فرد و خاص هستید و معمولاً فردیت شما به عنوان یک چیز عجیب و غریب اشتباه گرفته می‌شود. افراد زیادی نمی‌توانند شما را به طور کامل درک کنند، اما شما هم به آن‌ها نیاز ندارید. شما قوانین و ارزش‌های اخلاقی خود را دارید که حاضر نیستید برای کسی تغییر دهید.

آخرین کاری که قصد انجامش را دارید این است که وانمود کنید به کسی که نیستید فقط برای اینکه به نظر دیگران دوست داشتنی‌تر باشید. بنابراین اگر کسی می‌خواهد بخشی از زندگی شما باشد، باید شما را همانگونه که هستید بپذیرد و با این واقعیت کنار بیاید که هرگز به خاطر او تغییر نخواهید کرد. کسانی که به شما نزدیک هستند باید شما را در بهترین و بدترین حالت یکسان دوست داشته باشند.

البته، هیچ کدام از اینها به این معنی نیست که شما لجباز هستید. فقط به این معنی است که شما فردی قوی هستید که به راحتی سازگار نیستید و کسی نمی‎تواند شما را تغییر دهد.

آگاه

زنان امگا آگاه هستند. اگر از یک زن امگا بخواهید که یک کار پیچیده را در محل کار حل کند، از انجام آن بسیار خوشحال خواهد شد. این زنان معمولاً از نوع خنثی هستند، به این معنی که آن‌ها همیشه به روز هستند و برای چالش‌های ذهنی زندگی می‌کنند. در حقیقت، زنان امگا ترجیح می‌دهند پروژه‌ها را به تنهایی به پایان برسانند تا با سایر همکاران. همین موضوع در مورد شخصیت مرد امگا نیز صدق می‌کند.

این بدان معنا نیست که وقتی از آن‌ها خواسته می شود مایل به کمک نیستند. این زنان دوست دارند دانش خود را با دیگران به اشتراک بگذارند و در انجام وظایف به آن‌ها کمک کنند. با این حال، به خاطر داشته باشید که یک زن امگا مسائل را برای شما حل نمی‌کند. در عوض، او به شما دستوراتی می‌دهد و اگر سؤالات و کمک بیشتری داشته باشید، در آنجا حضور خواهید داشت. چنین زنانی همه کاره هستند و به حوزه های مختلف زندگی علاقه دارند. آن‌ها همیشه همه چیز را در مورد هر چیزی می دانند زیرا جذب اطلاعات به معنای واقعی کلمه سرگرمی آن‌ها است.

اگر یک چیز وجود داشته باشد که امگا بیش از همه از آن متنفر است، آن صحبت‌های تهی است. آنها نمی‌توانند افرادی را که نمی‌دانند چگونه یک گفتگوی عمیق و معنی‌دار داشته باشند را تحمل کنند. آن‌ها از آن دسته افرادی هستند که ساعت 3 صبح با آن‌ها تماس می‌گیرید و تا سپیده دم با آنها صحبت می کنید. زیرا هرگز نمی‌توانند موضوعات جالبی را که برای “درمان بی خوابی” عالی است، تمام کنند.

آن‌ها افرادی هستند که خنده‌دارترین و عجیب‌ترین میم‌ها را برای شما ارسال می کنند. حس شوخ طبعی این افراد می‌تواند تاریک‌ترین روز را روشن کند و به همین دلیل است که با آن‌ها زندگی تعطیلات به نظر می‌رسد.

قلب کودکان

زنان امگا همه چیز را با صورت خود نشان می‌دهند. شما به راحتی متوجه می‌شوید که او در حال خوردن غذای مورد علاقه‌اش است یا وانمود می‌کند. او نمی‌تواند هیچگاه احساساتش را پنهان کند.

زنان امگا هنوز در قلب بچه هستند. آن‌ها هنوز طوری روی تخت می‌پرند که انگار ترامپولین هستند و نمی‌توانند برای مدت طولانی کینه شخصی را در دل حفظ کنند. او از چیزهای کوچک زندگی مانند یک کتاب خوب، تماشای ستارگان در تابستان، قدم زدن با حیوان خانگی خود، خندیدن در ناخوشایندترین زمان و غیره لذت می‌برد.

معنای واقعی امگا در شخصیت معصوم و سرگرم کننده آن‌ها نهفته است. با این حال، این به این معنی نیست که آن‌ها کودکانه رفتار می‌کنند. بلکه این بدان معنی است که آن‌ها قلبی معصوم دارند. این افراد هنوز می‌دانند که چگونه از چیزهای کوچک خوشحال شوند. آن‌ها هم افراد مسئولیت پذیری هستند و هم قلبی به مهربانی دارند. آنها موفق شدند روحیه کودکی خود را حفظ کنند زیرا نیازی نداشتند که با دیگران سازگار شوند.

آنها نیازی به پیروی کورکورانه از قوانین و هنجارهای اجتماعی ندارند. در عوض، همیشه خارج از چارچوب فکر می‌کنند و به زیبایی تنوع و طرز فکرهای منحصر به فرد اعتقاد دارند.

زنان امگا در روابط

زن امگا

زنان امگا یا در یک رابطه عاشقانه و یا مجرد هستند. اینجا هیچ منطقه خاکستری وجود ندارد. زنان امگا تمایل پنهانی به یک عاشقانه افسانه‌ای دارند. این ارتباط نزدیکی با ویژگی شخصیتی کودکانه‌شان دارد.

زنان امگا ترجیح می‌دهند یاد در یک رابطه عاشقانه باشند یا تا زمانی که فرد خاصی را ملاقات نکردند مجرد بمانند. زنان امگا مفهوم دوستیابی مدرن را دوست ندارند. آنها دوست ندارند محبت خود را در رسانه‌های اجتماعی ابراز کنند، بلکه ترجیح می‌دهند این کار را به صورت حضوری انجام دهند.

آن‌ها به مردی نیاز دارند که بداند چگونه از آنها خواستگاری کند و به احساس خاص بودن بدهد. همچنین، آن‌ها به مردی نیاز دارند که به گفتگوهای عمیق و کاوش در چیزهای عجیب و غریب علاقه‌مند باشد.

بخوانید: “چگونگی بهبود زندگی مشترک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *