انواع نوشیدنی‌های الکلی

آشنایی با انواع نوشیدنی‌های الکلی

تاریخچه مصرف نوشیدنی‌های الکلی

تمایل به نوشیدن الکل و نوشیدنی‌های الکلی بسیار زودتر از آنی شکل گرفته که بتوانید آن‌را حدس زد. براساس تحقیقاتی که اخیرا صورت گرفته‌است در عصر حجر حدود ۹ هزار سال پیش ساکنین دهی در کشور چین نوعی نوشیدنی با ده درصد الکل درست می‌کردند. این نوشیدنی که در انگلیسی به آن مید (Mead) و در آلمانی مت (Met) می‌گویند، ازعسل و آب تهیه می‌شود. گفتنی‌است در آلمانی اصطلاح دیگری هم به کار می‌رود که ترجمه آن “شراب عسل” می‌شود.

محققان از ظروف به جای مانده از آن زمان، ذرات اسید تارتاریک و موم عسل پیدا کرده‌اند. بنابر اطلاعات بدست آمده ظاهرا چینی‌ها در آن دوران با میوه و عسل نوشیدنی‌های الکلی درست می‌کرده‌اند.

علاوه بر این‌ها اخیرا اشکار شده است که چینی‌ها برای ساختن الکل از برنج وحشی هم استفاده می‌کردند. تخمین زده می‌شود که در دوران ماقبل تاریخ، که زمانی که انسان‌ها چیزی از علم شیمی نمی‌دانستند، برنج را می‌جویدند و آن را در دهان خود برای مدتی نگه می‌داشتند تا نشاسته آن توسط بزاق دهان تبدیل به قند مالت شود. بعد برنج جویده شده را به مواد دیگر اضافه می‌کردند.

از نظر محققان الکل به انسانها کمک می‌کرده تا در شرایط سخت آن دوران زندگی راحت‌تری داشته باشند و نقش التیام بخش را ایفا می‌کرده است. به همین خاطر در دوران نوسنگی هم تولید ابتدایی نوشیدنی‌های الکلی در مناطق مختلف دنیا رواج یافت.

درصد الکل نوشیدنی‌های الکلی

همانند  نیکوتین یا هروئین، الکل هم یک ماده مخدر است و به شدت اعتیاد آور می‌باشد. البته الکل مکانیزمی متفاوت از غذا دارد به طوری که غذا برای جذب شدن نخست باید هضم شود اما الکل مستقیم وارد جریان خود فرد می‌شود.

الکلی که در نوشیدنی‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد اتیل الکل یا همان اتانول می‌باشد که میزان درصد استفاده شده از آن براساس نوع نوشیدنی متفاوت است، در زیر تعدادی از درصدهای نوشیدنی‌های الکلی را خواهیم دید:

آبجو: در این نوشیدنی ۴ الی ۶ درصد اتانول وجود دارد.

شراب: این نوع نوشیدنی معمولا بین ۷ الی ۱۵ درصد اتانول دارد.

شامپاین: اتانول موجود در شامپاین تقریبا همانند شراب است و بین ۸ الی ۱۴ درصد اتانول دارد.

دیگر نوشیدنی‌های الکلی  تقطیرشده نیز بین 35 تا 95 درصد اتانول دارند که ودکا، ویسکی، تکیلا و جین را می‌توان نام برد.

انواع نوشیدنی‌های الکلی

نوشیدنی‌های الکلی انواع متفاوتی دارد و دلیل این تفاوت به نوع فرآوری و مواد سازنده آن مربوط است. این نوشیدنی‌ها طیف گسترده‌ای داشته که بعضی از آن‌ها توانسته شهرت جهانی پیدا کند و به برندی بین‌المللی تبدیل شود. در ادامه به معرفی چندین نوشیدنی‌ الکلی می‌پردازیم و با نحوه فرآیند، مواد به‌کار برده شده و نیز تاریخچه آن آشنا می‌شویم.

شراب

انواع نوشیدنی‌های الکلی شراب

این نوع از نوشیدنی‌های الکلی جزو اولین نوشیدنی های باستانی بشر  به شمار می‌رود و سابقه چند هزار ساله دارد. حتی نقل شده که زمان پیدایش آن قبل از چای و قهوه بوده‌است. بعضی‌ها در تاریخ ساخت و کشف شراب را به ایرانیان نسبت می‌دهند و معتقند که این نوشیدنی از ایران به سایر نقاط راه پیدا کرده است. جالب است بدانید اولین کارخانه تولید شراب در نزدیک شهر شیراز و در زمان هخامنشیان بوجود آمده است.  

مطالعات باستانشناسی مشخص کرده شراب سابقه ای بیش از 7000 سال داشته است و تنها تمدن 7000 ساله بر روی کره‌ی زمین نیز تمدن ایران بوده است. این نوع نوشیدنی الکلی تا قرن‌ها تنها نوشیدنی خاصی بوده که استفاده می‌َشده و جزئی از اسباب پذیرایی از میهمانان و ماده اصلی اجرای مراسم و قربانی کردن ها و آئین های مذهبی و جشن‌ها و تفریحات به شمار می‌رفته است. البته بعدها با پیدایش نوشیدنی های متفاوت و ظهور ادیان، نقش شراب کمی کمرنگ تر شد ولی همچنان جزو یکی از پر طرفدارترین نوشیدنی ها در تمامی دنیا به شمار می‌رود.

این نوع نوشیدنی در یک فرایند کاملا طبیعی تولید می‌شود که حاصل فعل و انفعالات شیمیایی و تخمیر دانه های انگور است. هرچند امروزه تولید شراب در کارخانه های صنعتی وبا روش‌های شیمیایی و با کمک مخمرها و مواد خاصی صورت می‌گیرد.

سیدر

انواع نوشیدنی‌های الکلی سیدر

 سیدر یا همان شراب سیب که به آن سیباب یا سایدر (به انگلیسی: Cider) یا سیدر (به فرانسوی: Cidre)  هم گفته می‌شود، شرابی است که از تخمیر آب‌میوه و نوشیدنی‌های الکلی بدست می‌آید. نوع این نوشیدنی الکلی بیشتر و به‌شکل سنتی از آب سیب تولید می‌شود اما گاهی آن‌را با هلو، گلابی و دیگر میوه‌ها نیز می‌پرورند.

آبجو

انواع نوشیدنی‌های الکلی آبجو

از محبوب ترین نوشیدنی‌های الکلی باید به آبجو اشاره کرد. این نوشیدنی پرمصرف‌ترین و قدیمی‌ترین نوشیدنی الکلی و پس از آب و چای محبوب‌ترین نوشیدنی جهان است. این نوشیدنی حاصل تخمیرنشاسته و اساساً انواع دانه غلات است. برای تهیه آبجو همانگونه که از نام آن مشخص است از جو استفاده می‌شود اما گاها از دانه‌های برنج، ذرت و گندم نیز برای تهیه آن بکار برده می‌شود. اگرچه می‌توان گفت که آبجو در برخی موارد طعم‌های دیگری چون سبزیجات و میوه‌ها را نیز شامل می‌شود. قدمت استفاده از آبجو و طرز تهیه آن در برخی متون بسیاری قدیمی قابل یافت است که برای مثال در قانون حمورابی به قوانین سرو آن پرداخته شده است.

ویسکی

انواع نوشیدنی‌های الکلی ,DS;D

 ویسکی نام گروه گسترده‌ای از نوشیدنی‌های الکلی است که از تخمیر دانه‌های غلات حاصل شده و سپس بعد از انجام فرایند تقطیر در بشکه‌هایی از چوب بلوط جا می‌افتد. برای تولید گونه‌های مختلف ویسکی از غلات گوناگونی استفاده می‌شود. از غلات مورد استفاده در تولید ویسکی می‌ـواند به  جو، جوی خیسانده، چاودار، مالت، گندم و ذرت اشاره کرد. به الکل حاصله از تخمیر و تعریق غلات یا مالت که در بشکه چوبی خوابانده می‌شود ویسکی می‌گویند. همانطور که گفته شد ویسکی شامل طیف وسیعی از نوشیدنی‌های الکلی می‌شود که بسته به نوع مواد استفاده شده و محل و فرآیند تولید آن تقسیم بندی می‌َشود.

گفتنی‌است ویسکی‌های ساخت کشوراسکاتلند، آمریکا و ژاپن همیشه به صورت Whisky نوشته می‌شوند؛ و ویسکی‌های تولیدی در ایرلند به صورت Whiskey  نگارش می‌شوند.

از انواع ویسکی می‌توان به اسکاچ، بوربن، ویسکی مخلوط آمریکایی، ویسکی کانادایی، ویسکی ذرت، ویسکی خمیره ترش، ویسکی لوکس، ویسکی استرالیایی، ویسکی ایرلندی، ویسکی مالت،ویسکی آیلا، ویسکی چاودار، ویسکی خالص، ویسکی تنسی اشاره کرد.

ودکا: از هر نوع محصول گیاهی می شود ودکا تهیه کرد، اما معمولاً از سیب زمینی و غلات استفاده می شود. ویژگی ودکا این است که کمترین طعم ماده ای را که از آن گرفته شده، دارد.

ودکا

انواع نوشیدنی‌های الکلی ودکا

این نوشیدنی الکلی نخستین بار توسط یک راهب در مسکو، پایتخت روسیه، معرفی شد. این فرد توانسته بود با استفاده از روش تقطیری از نان، الکل بگیرد و این نوشیدنی را ابداع کند. ودکا به صورت عجیبی در تمام روسیه و کشورهای دیگر فراگیر شد تاجایی که در قرن نوزدهم میلادی، چهل درصد از درآمد دولت روس آن‌‌زمان حاصل از تولید و صادرات ودکا بود که این امر موجب شد تا سرمایه‌گذاری‌ بیشتری روی این نوع نوشیدنی الکلی صورت بگیرد.

گفتنی‌است کشور روسیه تولید کننده بهترین ودکاها در جهان است و این نوشیدنی یکی از نوشیدنی های ملی غیر‌رسمی این کشور به شمار می آید. این‌روزها نوشیدنی ودکا معمولا در کارخانه ها تولید و بسته بندی می شود ولی بعضی افراد نیز آن را در خانه تهیه می کنند که به عرق سگی یا ساماگون هم گفته می‌شود.

شامپاین

انواع نوشیدنی‌های الکلی شامپاین

نام این نوشیدنی‌ الکلی از ناحیه ای در آردن واقع در شمال فرانسه بخاطر داشتن انگورهای سبز با طعم غوره (انگور ترش و نارس) برداشت شدهاست. البته باید دانست که اولین شامپاین توسط انگلیسی‌ها تولید شد. در قرن شانزده میلادی تاجران شراب انگلیسی از شیشه های ضخیم برای انتقال شراب از فرانسه اقدام میکردند و برای آنکه طعم شراب فرانسوی قابل تشخیص باشد لذا از شکر و ملاس سیاه برای شیرین‌تر کردن شراب بهره‌می‌بردند. شیرینی‌ای که در این امر به شراب اضافه می‌َشد باعث تخمیر مجدد آن در شیشه ضخیم شده و حاصل شرابی گازدار بود. امروزه با آن‌که می‌دانیم شامپاین نوعی شراب گازدار است ولی باید دانست که هر شراب گازداری را نمی‌توان شامپاین نامید.

طبق موافقت بین المللی، شامپاین نامی اختصاصی و فقط به شرابی که در ناحیه شامپاین فرانسه تولید میشود اطلاق می‌گردد. بدین ترتیب بقیه تولیدات مشابه نام شراب گازدار را دارند. البته ایالات متحده آمریکا این تعهد را امضا نکرده و به همین دلیل نوشیدنی شامپاین تولید میکند ولی حتی در خود آمریکا نیز شامپاین فرانسه از اهمیت بالایی برخوردار است و ارزانترین شامپاین فرانسه از مشابه آمریکایی آن گرانتر است.

تکیلا

انواع نوشیدنی‌های الکلی تکیلا

تکیلا از نوشیدنی‌های الکلی تقطیری است که در ابتدا در شهر کوچکی با همین نام در یکی از استان‌های کشور مکزیک با نام خادیسکو تهیه شد. این نوشیدنی الکلی از بافت آبدار گیاهی بومی به نام اگاوه به دست می‌آید. همانطور که در بالا گفته شد تکیلا بین ۳۵ تا ۵۵ درصد اتانول دارد.

تکیلا  که به نام خاستگاهش خوانده می‌شود نخستین نوشیدنی‌الکلی است که در قاره امریکا فرآوری شده است. به‌طور کلی، به نوشیدنی‌هایی که از آگاوه به‌دست آمده‌اند مسکال گفته می‌َشود. تولیدکنندگان نوشیدنی‌های الکلی برای استفاده از نام تکیلا، ناچار به پیروی از استانداردهای خاصی هستند. این استانداردها منطقه کاشت آگاوه و ترکیب نوشیدنی را مشخص می‌کنند.

تاریخچه آن این است که تکیلا نخستین بار در سده شانزدهم، در نزدیکی شهری که در آینده به همین نام ساخته شد، تولید شد. آزتک‌ها پیشتر از گیاه آگاوه نوشیدنی تخمیری به‌دست می‌آوردند اما زمانی که اسپانیایز‌ها بر قاره‌ی آمریکا حاکم شدند، نخستین کسانی بودند که این گیاه را تقطیر کردند تا نخستین نوشیدنی تقطیری آمریکای شمالی را پدید آورند. همچنین اولین کارخانه فرآوری انبود تکیلا در کشور مکزیک در سال 1600 میلادی تاسیس شد.

جین

انواع نوشیدنی‌های الکلی

در دنیای نوشیدنی‌های الکلی به ودکای معطر جین گفته می‌شود. هلندی‌های  برای اولین بار این نوشیدنی را برای مداوای سنگ کیسه صفرا و بیماریهای نقرس و گوارشی تهیه کردند و پس از گذشت سال‌ها و تجربیات فراوان به‌ صورت امروزی خود درآمده است. روش تهیه این مشروب چندان مشخص و محرز نیست و در فرمول اضافه کردن مقدار مواد معطر در کلیه کارخانجات تهیه‌کننده ، بسیار محرمانه نگه‌داشته می‌شود. نکته بسیار ظریفی که در مورد جین باید مورد نظر قرارگیرد آن‌ است که این نوشیدنی را نباید با شدت و به‌مدت طولانی هم زد زیرا استرهای طعم و مزه دهنده آن بسیار فرار بوده و با حرکت مداوم و ضربه شدید در هوای آزاد ، به‌راحتی از الکل موجود جدا شده و ازبین می‌رود. دیگر نکته جالب در تهیه این نوشیدنی الکی هم آن‌است که جین بر خلاف بسیاری از نوشیدنی‌ها که نیاز به آمیزه یا همان خواباندن یا دوره استراحت در شیشه را دارند، را نداشته و بلافاصله بعد از تهیه قابل مصرف است.

کوکتل

انواع نوشیدنی‌های الکلی
Colorful cocktails close up

یکی دیگر از انواع نوشیدنی‌های الکلی کوکتل‌ها هستند. این نوع نوشیدنی‌ها معمولاً با آب میوه و ترکیبات دیگر تهیه می‌شوند. زمان سرو کوکتل‌ها بسته به نوع آن معمولاً قبل و یا بعد از شام است. برای مثال کوکتل whisky sour و martini قبل از شام سرو شده و کوکتل‌های شیرین و خامه‌ای مانند انواع فراپه‌ ها بعد از شام سرو می‌شوند. آماده سازی کوکتل‌ها شامل یک روش استاندارد است که در آن آب انواع میوه‌ها به همراه الکل ترکیب می‌شوند.

کوکتل‌های میوه‌ای  معمولاً به‌دلیل ترکیب شدن با الکل دارای مزه تلخ و ترش اند که انواع مختلفی پیدا می‌کنند. از معروف‌ترین آن‌ها می‌تواند به منهتن (Manhattan)، الکساندر (Alexander)، درتی مارتینی (Dirty Martini)، فرنچ کنکشن (French Connection) و گرین راشن (Green Russians) می‌تواند اشاره کرد.

لیکور

انواع نوشیدنی‌های الکلی

یکی دیگر از انواع نوشیدنی‌های الکلی لیکور است. لیکورها از از نوشیدنی‌های تقطیری تهیه شده و برای مزه دادن به آن‌ها از میوه، خامه، گیاهان دارویی، ادویه، گل یا آجیل استفاده شده و به همراه شکر یا دیگر شیرین کننده‌ها در بطری بسته‌بندی می‌شوند. این نوع از نئوشیدنی‌های الکلی معمولا طعم شیرین دارند و اغلب بعد از ترکیب مواد تشکیل دهنده به مانند جین نیاز به آمیزه یا خواباندن ندارند و بلافاصله قابل استفاده‌اند. البته ممکن است که در طول فرآیند تولید لیکور، برای ترکیب مناسب عطر و طعم، آن‌ها را برای مدتی نگه‌داشته یا به اصطلاح استراحت دهند.

مسمویت الکلی

در صورت که یک فرد دچار مسمویت الکی شود نه نـوشیـدن قـهـوه و نه دوش آب سـرد و دیــگر اعمال کارساز نمی بـاشد. تـنها درمان آن زمان است تا الکل بطور کامل از بدن فرد مسموم خارج شود. این زمان معمولا ۱۰ ساعت به‌طول می انجامد. همچنین در صورت مسمومیت شدید حتما بیمار باید به بیمارستان منتقل شود و تحت نظر پزشک قرار گیرد.

الکل چگونه از بدن دفع می‌شود؟

به طور کلی دفع الکل از بدن از ۴ طریق صورت می‌گیرد. کـلیـه ۵ درصـد الـکل را از طریق ادرار از بـدن خارج می کند. شش‌ها نیز 5 درصـد الـکـل را از طـریـق بـاز دم خـارج می کنند. مقدار بسیاراندکی از الکل طریق تعریق دفع می‌گردد، و اما قسمت اعظم الکل توسط آنـزیم‌های کـبد اکسید‌شـده و به اسـیـد استـیـک، دی اکسید کربن و آب‌تبدیل می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.