ادمین؛ کسب و کار اینترنتی پر درآمد

ادمین؛ کسب و کار اینترنتی پر درآمد

کلمه ادمین مخفف  administrator گرفته شده از واژه انگلیسی admin  به معنی مدیر یا گرداننده می‌باشد. این اصطلاح در فضاهای اینترنتی یا شبکه‌های اجتماعی به کسی گفته می‌شود که یک سایت، یا گروه یا کانال را راه‌اندازی و یا مدیریت و هدایت می‌کند.

در ادامه همراه ما باشید تا با این کسب و کار اینترنتی بیشتر آشنا شوید.

کار ادمین پیج چیست؟

کار ادمین پیج مدیریت تمام امور مربوط به پیج است. پس هر شخصی که در یک پیج اینستاگرام تمام امور مربوط به آن پیج را مدیریت می‌کند ادمین پیج است. زمانی ادمینی معنای واقعی خودش را به دست می‌آورد که آن پیج یک پیج تجاری یا به اصطلاح بیزینسی باشد.

در پیج‌هایی که سبک زندگی متفاوتی نسبت به افراد معمولی جامعه را به تصویر می‌کشند مانند افراد مشهور و بیزینس من‌ها، اغلب کارهای پیجشان را به افرادی که مورد اعتمادشان هستند می‌دهند. در واقع این افراد را مدیر قسمتی از کار و حرفه خودشان قرار می‌دهند که به دلیل مشغله زیاد وقت رسیدگی به آن را ندارند. مدیر یک پیج وظایفی بر عهده دارد که در عوض آن از کارفرما که همان صاحب پیج می‌باشد دستمزد می‌گیرد.‌ وظایف آن در اینستاگرام مثل کارهایی است که برای گسترش و توسعه پیج خودتان انجام می‌دهید.

از وظایف این کسب و کار

 • گذاشتن استوری
 • افزایش لایک پست‌ها
 • پاسخ به واکنش‌ها به استوری
 • افزایش فالوور واقعی
 • انتشار و آپلود محتوا مثل عکس و ویدیو
 • نوشتن کپشن یا متن مناسب با محتوا
 • پاسخ به دایرکت‌ها
 • پاسخ به کامنت‌ها
 • حذف کامنت‌های بی‌ادبانه
 • افزایش بازدید ویدیوها و ویو پست‌ها
 • حفظ امنیت پیج
 • تغییرات دوره‌ای در متن بایو و تصویر پروفایل
 • تسلط حدودی به نرم‌افزارهای گرافیکی
 • افزایش سطح تعامل پیج
 • آشنایی با روش‌های متنوع تبلیغات
 • خلاقیت در تولید محتوا

موارد ذکر شده از جمله وظایف یک ادمین پیج است. حقوق یک این کسب و کار هم متناسب با تعداد توانایی مدیر مشخص می‌شود. شاید یک صاحب پیج به همه موارد بالا احتیاج داشته باشد، شاید هم یک پیج فقط تعدادی از موارد فوق را لازم داشته باشد.

ادمین
ادمین

دستمزد ادمین یک پیج اینستاگرامی

دستمزد یک مدیر اینستاگرامی بستگی به شهری که در آن هستند دارد. موقعیت جغرافیایی در میزان حقوق نقش خیلی مهمی دارد. مثلا دستمزد در شهر تهران به میزان قابل توجهی با دیگر شهرها متفاوت است و در تهران حقوق یک ادمین تقریبا دو برابر بقیه شهرها در ایران می‌باشد. البته این در برابر وظایف مشابه ادمین‌ها صدق می‌کند و با توجه به توانایی‌های فرد و خواسته‌ی کارفرما مبلغ متغیر است.

یک ادمین برای گرفتن حداقل حقوق پایه باید وظایف ابتدایی و اولیه گرداندن پیج مانند: آپلود محتوا، پاسخ به پیام‌های دایرکت، نوشتن کپشن ابتدایی و حذف کامنت‌های بی ادبانه را به درستی انجام دهد.

چگونه یک ادمین اینستاگرامی خوب باشیم؟

یک ادمین خوب و حرفه ای باید دارای اطلاعات به روز، تجربه و مهارت باشد. هر چقدر میزان مهارت و تخصص شما در زمینه‌های مختلف بیشتر باشد به یک ادمین اینستایی حرفه‌ای نزدیک‌تر می‌شوید.

از دیگر مهارت‌هایی که یک ادمین حرفه‌ای باید داشته باشد ایجاد روابط صمیمانه با مخاطب است. برا ی جذب مخاطبان بیشتر لازم است تا با آن‌ها در ارتباط باشید، که از طریق لایو و استوری میتوانید این حس را به مخاطب منتقل کنید. بازخورد پست‌ها را با دقت بررسی کرده و هر جا که مشکل یا کوتاهی دیدید آن را برطرف کنید.

یک ادمین پیج موفق برای اینکه صفحه پیج برای مخاطبان جذاب باشد از مدل چینش و تم‌های رنگی و جلوه‌های بصری دیگر که در اینستاگرام کاربرد دارند استفاده می‌کند. همچنین باید آدم صبوری باشد تا پاسخ دایرکت‌ها و سوالات مخاطبان را با بیان خوب بدهد و در برابر انتقادات و توهین آن‌ها بی ادبی نکند.

برای اینکه یک ادمین خوب و حرفه‌ای باشید باید محتواهای مفید، قابل استفاده و کاربردی ارائه دهید و در انتخاب عکس‌ها دقت زیادی داشته باشید تا یک پست باکیفیت و مفید و زیبا برای مخاطبان به نمایش بگذارید.

ادمین
ادمین

راه‌های اضافه کردن ادمین به پیج

برای اضافه کردن ادمین به پیج اینستایی خود دو راه وجود دارد.

راه اول  

ساده‌ترین روش اضافه کردن ادمین به پیج بیزینسی خود دادن نام کاربری و پسورد یا همان رمز عبور به فرد یا افرادی می‌باشد که می‌خواهند به عنوان ادمین در پیجتان فعالیت کنند. پس حتما باید این فرد یا افراد مورد اعتماد شما باشند. در صورت قطع همکاری با هر کدام از ادمین‌ها حتما رمز عبور و اطلاعاتی مانند ایمیل و شماره تماس را تغییر دهید.

راه دوم

اگر هدفتان از اضافه کردن ادمین به پیج اینستاگرامتان فقط برای اضافه کردن پست‌های تکراری و یا منتشر کردن خبرهایی که در کانال‌های مجازی دیگر منتشر می‌شوند است، می‌توانید از ربات‌هایی که برای این کارها درست شده‌اند استفاده کنید. اما حیطه فعالیت این ربات‌ها محدود می‌باشد.

 متشکرم که در این مقاله از زردنیوز ما را همراهی کردید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *