توتال وار-تروی

بررسی بازی A Total War Saga: Troy

مشخصات کلی

نام بازیتوتال وار : تروی | A Total War Saga: Troy
پلتفرمPC
توسعه دهندهCreative Assembly
ناشرSega
ژانر:استراتژیک
تاریخ انتشار13 آگوست 2020
دانلود بازیدانلود بازی A Total War Saga: Troy

مقدمه

در طول مجموعه بازی های توتال وار نبرد های خونین زیادی با ژانر معروف و نام آشنای استرتژیک ساخته شده اند. اما تعداد انگشت شماری از این نبرد ها به اندازه نبرد تروجان بدنام اند. جنگی که آخرین نسخه از شرکت Creative Assembly به نام A Total War Saga: Troy با تمرکز بر آن منتشر شده است. این بازی نه تنها ما را به گذشته ای دور تر از آنچه که تاکنون در یک عنوان Total War بوده ایم باز می گرداند، بلکه نشان می دهد از اداوات و تاکتیک های متفاوتی نیز استفاده می شده.

در حالی که استراتژی واقع گرایانه ای که Total War به آن افتخار می کند، هنوز وجود دارد، وجود افسانه های یونان باستان و به خصوص تروی و آشیل نیز شکوه و جلال چند برابری به آن داده اند. بازی توتال وار، تروی را در سلسله مطالب معرفی بازی ها قرار داده‌ایم.

شروع

اول از همه، مکانیک ها و فعالیت های زیادی در این بازی وجود دارد که طرفداران قدیمی بازی به سرعت با آن ها آشنا می شوند. شما قهرمانان خود را به دور نقشه جهان بازی – یونان باستان -منتقل می کنید و در صورت تمایل به فتح آنها با افراد یا شهرهایی درگیر جنگ می شوید. شما فقط می توانید قبل از پایان نوبت خود تعداد مشخصی از کارها را انجام دهید و همه جناح های متخاصم دیگر بر روی نقشه نوبت خود را دارند. وقت خود را صرف شاد کردن شهروندان خود می کنید، شهرک های خود را شکوفا می کنید و ارتش های خود را زنده می کنید تا نفوذ، شهرت و امپراطوری خود را گسترش دهید.

هواداران احساس می کنند در خانه خود هستند اما افراد تازه وارد نیز می توانند انتظار ورود ملایمی را داشته باشند. شما می توانید سطح پشتیبانی مورد نیاز خود را در شروع هر کمپین تنظیم کنید، و تجربه خود را متناسب کنید. راهنما جامعی نیز وجود دارد که پاسخ سوالات شما در آن قرار دارد. و همچنین مشاور شما وجود دارد که شما را در جنبه های مختلف بازی نیز راهنمایی می کند.

توتال وار-تروی
توتال وار-تروی

این پشتیبانی به خوبی اجرا شده است، و این مهم است، زیرا علیرغم داشتن بسیاری از ویژگی های بارز عنوان توتال وار، A Total War Saga: Troy ویژگی های جدید دیگری نیز دارد. اولین چیزی که مشخص می شود این است که تروی اقتصادی وابسته به منابع مختف دارد.

ماموریت ها

شما هنوز هم باید غذا را مدیریت کنید، به طور عمده برای تغذیه مردم و استخدام واحدهای اساسی در ارتش. اما از چوب و سنگ نیز برای ساخت ساختمان در شهرک ها استفاده می شود و از خشت و طلا برای جذب پیشرفته ترین واحدهای نظامی و ساخت ساختمان های ممتاز استفاده می شود. همه استانها دارای یک مرکز هستند که دارای چندین شهرک اطراف است که هرکدام به یک منبع اختصاص داده شده اند.

نبردها نیز  متفاوت می شوند، زیرا تقریباً کاملاً متمرکز بر پیاده نظام هستند، اهمیت جای گیری چیدمان آن ها با توجه به مسطح بودن محل نبرد بیشتر نیز می شود. پیاده نظام از نظر وزن رتبه بندی می شوند و استفاده از آنها در نبرد بر همین اساس تغییر می کند.

به عنوان مثال واحدهای سنگین تر کندتر حرکت می کنند، اما قوی تر هستند و می توانند یک حمله مقدماتی را راحت تر از همتایان سبک انجام دهند. زمین های جدید دارای علفزار، گل و ماسه سرعت و دید حرکت را تحت تأثیر قرار می دهد، که مجدداً شما را مجبور می کند تا در جابجایی نیروهای خود، تجدید نظر کنید. تمایز واحدها در اواسط نبرد هم اکنون به تمرکز بیشتری نیاز دارد.

گیم پلی

یونان باستان همیشه به خاطر افسانه ها و اسطوره هایش مشهور بوده است، به ویژه ایلیاد هومر، که از وقایع و شخصیت های این بازی حکایت می کند. این شخصیت ها فقط انسان نیستند بلکه الهه ها هم وجود دارند و Creative Assembly نیز به خوبی از این پتانسیل ها استفاده کرده است. شما می توانید به خدایان یونانی بی شماری دعا کنید، تا روزی و نعمت دریافت کنید، همچنین معابد بسازید و به احترام آنها قربانی کنید.

اگر به اندازه کافی در پرستش خدایان موفق باشید، می توانید برای ارتشهای خود مزایای خاصی کسب کنید که می تواند نتیجه جنگ ها را به نفع شما رقم بزنند. و همچنین، شما می توانید برخی از واحدهای رازآلود مانند Minotaur افسانه ای را استخدام کنید. شما همچنین می توانید خارج از میدان جنگ نیز نیروهایی استخدام کنید. راهب هایی برای ایجاد شایعه در کشور دشمن و تاجرانی برای کسب اطلاعات از دشمن و ایجاد هرج و مرج در میان مردم.

کیفیت کار

A Total War Saga: Troy احساس تضادی با شکوه رقم می زند. تلاش می کند یک مبارز واقعی، استراتژیک باشد، اما در عین حال ترسی از قرار دادن خدایان و الهه ها در داستان خود ندارد. این نسخه از سایر عناوین توتال وار کوتاه تر است اما ایده ها و مکانیک های جدید این مشکل را جبران می کنند. و اساساً، این عنوان یک بازی سنتی Total War است که بسیار شبیه به مجموعه بازی های گذشته است، اما کمی متفاوت است، کمی سرکش، و مملو از اساطیر و خدایان است.

و در بیشتر بخش های دیگر، واقعاً خوب عمل می کند، ضمن اینکه می تواند با حفظ انتظارات عالی از این فرنچایز فوق العاده، باعث هیجان و سرگرمی شود. نبرد ها به نسبت سطحی شده اند و با توجه به مکانیک های جدید مقداری طول می کشد تا اداره مملکت بر روی روال قرار بگیرد.

اما آنها گزینه های مختلف زیادی را برای حاکمی بی باک ارائه می دهند، که می توانید راهی برای موفقیت پیدا کنید. و شما از این کار لذت خواهید برد، چرا که می بیند تروی با چه جزئیات کوچک و زیادی ساخته شده است و مکانیک های جدید به درستی ایجاد شده اند. بله، کمی متفاوت است، اما ابدا چیز بدی نیست، Creative Assembly کار بسیار خوبی در این فرنچایز دوست داشتنی انجام داده است.

نکات مثبت

  • بازی استراتژیک دوست داشتنی
  • قهرمانانی دوست داشتنی
  • دوره تاریخی جذاب و منحصر به فرد
  • گرافیک و جلوه های بصری چشم نواز
  • سیستم جدید تجارت
  • بسیاری از ایده های جدید که به خوبی اجرا شده اند
  • یک بسته کامل برای هواداران قدیمی

نکات منفی

  • سطحی شدن نبرد های نسبت به عناوین قبلی
  • زمان بر بودن برای جا افتادن در اداره کشور
  • دیپلماسی ضعیف

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.