a-closer-look-at-the-bitcoin-networks-post-halving-hash-rate

نگاهی دقیق تر به هش ریت شبکه بیت کوین پس از هاوینگ

مدتی است که به طور رسمی وارد دوره پاداش استخراج بلاک به میزان 6.25 شده ایم و شمارش معکوس چهارمین هاوینگ شروع شده است. صنعت ارز رمز پایه به تازگی قابل پیش بینی ترین رویداد مربوط به هاوینگ سوم بیت کوین را تجربه کرده است.      

 آخرین بلاک 12.5 بیت کوین توسط F2Pool استخراج شد و به صورت “NYTimes 09/Apr/2020 With $2.3T Injection, Fed’s Plan Far Exceeds 2008 Rescue ” رمز گذاری شد. ادای احترام به ساتوشی ناکاموتو، خالق بیت کوین.  Antpoolخوش شانس بود که توانست اولین بلاک  6.25 بیت کوین را استخراج کند. اولین هاوینگ بیت کوین در نوامبر  2012اتفاق افتاد و توسط Slushpool  استخراج شد، در حالی که دومین هاوینگ در ژوئیه اتفاق افتاد و توسط F2Pool استخراج شد.

در طی استخراج 60 بلاک آخر منتهی به هاوینگ، بازار نوساناتی را تجربه کرده است، با این حال در طول این رویداد، قیمت بیت کوین برای یک بازه 24 ساعته در محدوده 8500 – 9000 دلار باقی ماند.

میانگین زمان تولید بلاک (block time) به ازای هر بلاک در 24 ساعت قبل از هاوینگ، 7.5-8.5 دقیقه بود. و اکنون ما شاهد افزایش زمان تولید بلاک پس از هاوینگ با میانگین زمان 11 دقیقه برای تولید هر بلاک در 12 ساعت پس از هاوینگ هستیم.

با نمونه موجود، با اطمینان می توان گفت که  این شبکه پس از هاوینگ کاهش نرخ هش را تجربه کرده است، همانطور که نشان داده شد زمان تولید بلاک طولانی تر از میانگین زمان تولید بلاک پیش از هاوینگ است.

طبق برآوردهایی که از سختی بیت کوین شده است، سرعت شبکه فعلی، تقریباً 53 بلاک جلوتر از برنامه زمان‌بندی شده است. این مسئله ممکن است به این دلیل باشد که ماینر ها در 24 ساعت منتهی به هاوینگ به تولید بلاک حجوم بردند و آن را تحت فشار قرار دادند. با توجه به تخمین فعلی، تغییر سختی بعدی تقریباً در شش روز با تنظیم صعودی 4% -5% اتفاق می افتد. با این حال، زمان تولید بلاک می تواند ظرف شش روز به طور قابل توجهی تغییر کند زیرا ماینر ها سعی در تنظیم عملکرد خود دارند.

افزایش ناچیز نرخ تراکنش‌ها برای کمک به درآمد ماینرها بدلیل هاوینگ 2020

تعدادی از معاملات بطور مداوم روند صعودی در 24 ساعت منتهی به هاوینگ را نشان می دهند، به طور متوسط ​​1959 معامله در هر بلاک موجود است.

کل هزینه‌های معامله در اطراف هاوینگ حدودا دو برابر شده است، از کسری از بیت کوین به بیش از یک بیت کوین. در نهایت دوباره به سطح قبل از هاوینگ کاهش یافته است.

این شبکه در طول 50 بلاک اخیر، اندک افزایش متوسط ​​هزینه در هر تراکنش را مشاهده کرده است و در 20 بلاک اول پس از هاوینگ، میانگین هزینه ها کاهش یافته و نسبتاً پایدار مانده است.

قبل از هاوینگ، درآمد ماینرها از هزینه تراکنش‌ها، فقط یک رقم واحد از کل درآمدی که دریافت می کردند را به خود اختصاص داده بود. پس از هاوینگ به دلیل نصف شدن پاداش، یک افزایش فوری درآمد ماینرها از طریق هزینه تراکنش‌ها مشاهده شد.

همچنین شایان ذکر است که Slushpool  63000 اَمین بلاک را که تقریباً 18% معاملات را در بر می گیرد و تقریباً   1369بیت کوین هزینه تراکنش آن بود، استخراج کرد. این بلاک بیشترین درآمد ماینرها از هزینه تراکنش‌ها از هاوینگ تاکنون است.

 هاوینگ بیت کوین 2020 مبارک! شمارش معکوس تا هاوینگ 2024

بیت کوین در زمانی که بانک‌ها و صنایع مالی سنتی با آشفتگی روبرو شدند، به وجود آمد. با این حال، بیش از 11 سال است که این صنعت در تلاش است تا صنعت بیت کوین و ارز رمزپایه را به صحنه جهانی برساند.

پارامتر رمزگذاری شده کوین بیس برای بلاک 629999 به صورت زیر می باشد:

” NYTimes 09/Apr/2020 With $2.3T Injection, Fed’s Plan Far Exceeds 2008 Rescue “

کد رمزگذاری شده ساتوشی ناکاموتو برای بلاک 0 به صورت زیر می باشد:

” The Times 03/Jan/2009 Chancellor on brink of second bailout for banks “

آن‌ها به ما یادآوری می کنند که چرا بیت کوین ایجاد شده است، جواب این چرایی این است که بیت کوین بوجود آمده تا بتواند یک سیستم پولی قابل اطمینان را نسبت به بانک‌ها برای افراد تأمین کند.

ما مشتاقانه منتظر آینده هالوینگ بیت کوین در تمام دنیا هستیم. این تازه شروع کار است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *