8 راه رسیدن به آرامش بعد از خیانت

خیانت ؛ 8 راه رسیدن به آرامش بعد از خیانت

شاید یکی از سخت ترین مسائلی که یک زوج در طی دورانی که با هم زندگی می کنند رخ دهد، این باشد که متوجه شوید که به شما خیانت می شود.

در چنین شرایطی اوضاع بسیار سخت و پیچیده می شود و ممکن است با مشکلات روحی و روانی خیلی زیادی رو به رو شوید.

در این مقاله از زردنیوز ما تصمیم گرفتیم تا در مورد 8 راه رسیدن به آرامش بعد از خیانت را به شما بگوییم.

پس در ادامه این مقاله با ما همرا شوید تا در مورد اینکه چطور این دوران را پشت سر بگذاریم و به زندگی عادی بازگردیم را به شما خواهیم گفت.

چگونه متوجه شویم که به ما خیانت می شود؟

طبیعی است که وقتی متوجه می شوید که همسرتان یا پارتنرتان به شما خیانت کرده، به دنبال دلایل این موضوع شوید.

جواب بسیار ساده است و نیازی به گشتن و فهمیدن دلایل این موضوع وجود ندارد. ممکن است در زندگی خود کمی ها و یا کاستی هایی داشته بودید. ممکن است همین امر موجب شده باشد که شریک زندگی شما به کس دیگری رو بیاورد.

ولی پیشنهاد ما به شما این است که هیچ وقت به دنبال دلایل این موضوع نباشید. چرا که ممکن است در ذهن خود به هزاران سوال برسید و این موضوع خیلی بیشتر شما را خسته و نگران کند.

کلا خوب است که در این دوران به احساسات خود غلبه کنید و بتوانید به خوبی با این مشکل کنار بیایید.

این هشت نکته ای که در ادامه برای شما ما آماده کرده ایم، می تواند به شما کمک کند تا با عواقب خیانت کنار بیایید:

8 راه رسیدن به آرامش بعد از خیانت
8 راه رسیدن به آرامش بعد از خیانت

پذیرفتن احساسات

شوک شدن، تحریک شدن، ترس، درد، افسردگی و گیج شدن نسبت به وقایع اخیر در شما کاملا امری است طبیعی! ممکن احتمالاً احساس کنید که در یک دوره خیلی سخت و پیچیده ای قرار بگیرید. درست است که دوران خیلی سختی را تجربه می کنید. هرگز هم نباید انتظار داشته باشید که این روزها به راحتی بگذرد و همه چیز به روال قبل برگردد.

زندگی عادی که شاید تا همین چند ماه پیش داشتید، اکنون دستخوش یکسری تغییرات اساسی شده است که نیازمند این است که شما این دوران را بپذیرید و با احساسات خود کنار بیایید.

فراموش نکنید که در نهایت خود شما هستید که می توانید به خود کمک کنید. به راحتی می توانید روزهای گذشته را به دست فراموشی بسپارید.

کنار گذاشتن انقام جویی

کاملا طبیعی است که این حس که به شما خیانت شده است، بسیار آزار دهنده باشد و ممکن است به دنبال راهی برای جبران باشید.

ممکن است در خود احساس کنید که باید به دنبال گرفتن انتقام باشید و به دنبال راهی باشید که او را اذیت کنید و تا خودتان کمی به آرامش برسید.

شاید هم با انتقام گرفتن برای مدت زمان کوتاهی احساس خوبی داشته باشید ولی فراموش نکنید که این احساس کاملا موقتی است و خیلی سریع دوباره همان احساس به شما بازخواهد گشت.

خوب است که به جای اینکه به دنبال راهی برای انتقام گرفتن باشید، این احساس منفی را از خود دور کنید. باید بتوانید به آرامش درونی خود بیشتر از همان احساس تنفر و انتقام گرفتن فکر کنید.

قبل از اینکه شروع به بدگویی در مورد همسرتان و بلاهایی که به سر شما آورده است بکنید، خوب است که خیلی منطقی و روشن فکرانه به تمامی روزها خوبی که با هم داشتید فکر کنید و هیچ فکر منفی در سر خود نداشته باشید.

خوب است که حتی در سخت ترین شرایط هم جزئیات زندگی شخصی خود را برای خود نگه دارید و حتی به نزدیکترین افراد در کنارتان هم نگویید!

رسیدگی به خودتان

ممکن است به دلیل استرس و ناراحتی خیلی زیادی که دارید، حالت هایی مثل حالت تهوع، اسهال، مشکلات در خواب (خیلی کم یا زیاد خوابیدن)، لرزش، عدم تمرکز، عدم تمایل به غذا خوردن یا پرخوری و برخی از واکنش های بدنی دیگری را در خود احساس کنید.

تمامی این موارد کاملا طبیعی است و هیچ جای تعجبی ندارد که اگر شما با این علائم رو به رو باشید.

خوب است که کمی بعد از اینکه از شک این مشکل عصبی و روحی درآمدید، تمام تلاش خود را برای برگشتن به روال قبلی زندگی خود بکنید.

کمی بیشتر به خودتان و سلامتی تان اهمیت بدهید و شروع به خوردن غذاهای سالم، ورزش روزانه، ساعات خواب منظم، نوشیدن مقدار زیادی آب و صد البته لذت بردن از زیبایی های زندگی را فراموش نکنید!

عدم سرزنش

فراموش نکنید که سرزنش کردن خود  ویا شریک زندگی  و یا هر کسی دیگری که به زندگی شما وارد شده است، هیچ چیزی را تغییر نمی دهد. فقط موجب می شود که زندگی را برای خودتان سخت تر کنید. با این کار وقت و انرژی خود را بیهوده تلف کرده اید و فقط خودتان را آزار می دهید.

با سرزنش کردن خود و یا افراد دیگر تنها کاری که می کنید این است که باعث می شود نسبت به خود احساس ناتوانی و بدتری را داشته باشید.

بچه ها را قاطی نکردن

اگر شما و همسرتان فرزندی دارید و اگر بعد از این ماجرا در پیش شما زندگی می کند، باید تا جایی که می توانید او را از این داستان ها به دور نگه دارید. هیچ وقت بچه های خود را درگیر ماجراهایی که با همسرتان به وجود آمده است نکنید!

این موضوع از اهمیت خیلی بالایی برخوردار است. شما حتی اگر تصمیم گرفته اید که به ازدواج خود پایان دهید و قصد طلاق گرفتن هم دارید، به اشتراک گذاشتن جزئیات رابطه شما با او، می تواند فقط اوضاع را پیچیده تر کند.

با این کار شما تنها زندگی را برای فرزند خود خراب خواهید کرد.

با این کار شما او را در حالت اضطراب قرار خواهید داد و در بین شما و همسرتان قرار خواهد گرفت و نمی تواند تصمیم درستی را بگیرد.

کمک مشاور

هیچ وقت فکر نکنید که به تنها و بدون هیچ کمکی می توانید این بحران را پشت سر بگذارید. خوب است که قبل از اینکه تصمیمات احساسی و خیلی سریع در مورد وقایع اخیر بگیرید، با یک مشاور صحبت کنید.

باید قبل از تصمیم قطعی گرفتن در مورد این موضوع با یک آدم بی طرف صحبت کنید. شما باید تمامی ماجرا و وقایعی که بر شما گذشت را با او مطرح کنید.

کمک گرفتن از یک مشاور و یا درمانگر باتجربه می تواند در برقراری ارتباط بهتر و پردازش احساسات شما و هرچیزی که شما را آزار می دهد کمک دهد. 

اگر قصد جدا شدن از همسرتان را دارید صحبت با یک مشاور می تواند راه کارهای خیلی خوبی را به شما بدهد و زندگی را برای شما آسان تر کند.

وارد عمل شدن

اگر تمامی این مواردی که در بالا گفته شد را رعایت کردید و به این نتیجه رسیدید که طلاق برای شما آخرین گزینه است، اینک زمان آن می رسد که وارد عمل شوید.

باید به دنبال جمع و جور کردن پول های نقد و یا لوازم ضروری زندگی که برای خودتان بوده شوید. اگر فرزندی دارید، با خود کنار بیایید که چه بر سر او خواهد آمد و آیا دوست دارید که او را در کنار خود نگه دارید یا نه.

اگر خیلی مطمئن نیستید که باردار هستید یا نه حتما تست بدهید و هرآنچه که احساس می کنید باید انجام دهید را انجام دهید.

تمام کردن همه چیز

صد در صد خیانت کردن در یک رابطه یکی از سخت ترین چالش های یک زندگی مشترک می باشد. یکی از بدترین شرایطی است که شاید هرکسی نتواند آن را بپذیرد و یا طرفش را ببخشد. ولی خوب گاهی تمام کردن یک رابطه که به شما خیانت شده، شاید بهترین و آخرین گزینه باشد.

فراموش نکنید که طلاق گرفتن پایان یک زندگی نیست و گاهی می تواند یک شروع مجدد برای شما باشد. شاید در ابتدا همه چیز برای شما سخت و غیر قابل تحمل باشد. ولی شک نکنید که این دوران هم مثل تمام دوران سخت دیگر می گذرد و زندگی روی خوشش را به شما نیز نشان خواهد داد.

زردنیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.