صرافی رمزارز

75 صرافی رمز ارز در سال 2020 تعطیل شده اند

نرخ تعطیلی صرافی‌ رمز ارز در سال 2020 با سرعت بیشتری در حال افزایش است و آمار نشان می‌دهد که نزدیک به 75 صرافی کریپتو تاکنون تعطیل شده اند.

تعطیلی این صرافی‌ها اغلب به خاطر هک و کلاهبرداری بوده، اگرچه تعدادی از آن‌ها هم به دلایل نامشخص تعطیل شده اند.

بر اساس گزارش  Crypto Wisser پنج صرافی به عنوان صرافی کلاهبردار و چهار صرافی که Altsbit و Nerae را هم شامل می‌شود، هک شده معرفی شده اند.

در مجموع 31 صرافی به صورت داوطلبانه فعالیت خود را متوقف کرده اند و 34 صرافی هم برچسب «MIA» را به خاطر تعطیلی بدون هیچ توضیحی دریافت کرده اند.

NLexch که یکی از صرافی‌های هلندی است در کنار صرافی Chilebit در شیلی، تنها دو صرافی بوده اند که توسط دولت‌های متبوع در سال 2020 مسدود شده اند.

رشد دی فای (DeFi) و افزایش تعداد تراکنش‌های غیرمتمرکز در سال 2020 میخ آخر را به تابوت کسب و کارها و صرافی‌های کوچک در حوزه رمز ارز زده است.

دلایل ناپدید شدن صرافی رمز ارز

فشار قانون گذاران نیز نسبت به روزهای اولیه ظهور این صنعت رو به افزایش است و بسیاری از این صرافی‌ها نتوانسته اند که خود را با نیازهای آن‌ها وفق دهند.

هک و کلاهبرداری هم دو عاملی هستند که در زمینه تعطیلی صرافی‌ها تأثیر گذار بوده اند.

همچنین دو صرافی BitMex و KuCoin از جمله صرافی‌های بزرگ هستند که آینده نامشخصی دارند و ممکن است به تعطیلی کشیده شوند.

در پی شکایت‌ها از بیت‌مکس (BitMex) که روی قیمت بیت کوین هم تأثیرگذار بوده است، شرکت امنیتی کریپتو (Chainalysis) سایت بیت مکس را در لیست‌ صرافی‌های «پر ریسک» قرار داده است.

این کمپانی امنیتی به بسیاری از مشتریان رده بالای خود که شامل نمایندگان قانونی دولت‌ها، بانک‌ها و صرافی ها هستند، در خصوص معامله در این صرافی‌ها هشدار لازم را داده است.

بسیاری از معامله گران هم از وضعیت فعلی BitMEX ابراز نگرانی کرده اند و حدفاصل 30 سپتامبر تا سوم اکتبر، بر اساس داده های کوین متریک، نزدیک به 500 میلیون دلار از حساب‌های بیت کوین خارج شده است.

علاوه بر ناپدید شدن صرافی‌ها در سال 2020، گزارش های سایت deadcoins.com نشان می‌دهد که تقریبا 2 هزار آلت کوین و توکن در سال 2020 ناپدید شده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *