7 نشانه از افراد همیشه ناراضی

افراد همیشه ناراضی؛ 7 نشانه از افراد همیشه ناراضی

این روزها با شیوع هرچه بیشتر ویروس کرونا، مردم هم خوب یا بد دارند زندگی روزمره خود را می‌گذرانند. متاستفانه خیلی از افراد هم بدون اینکه واقعاً به سلامتی عاطفی و روحی خود اهمیت دهند به زندگی خود ادامه می‌دهند. در نتیجه این بسیاری از مردم معمولاً احساس ناراحتی خود را با افسردگی، استرس یا فقط احساس خستگی اشتباه می‌گیرند. در ادامه این مقاله از زردنیوز ما قصد داریم تا 7 نشاته از افراد همیشه ناراضی را با شما به اشتراک بگذاریم و بررسی کنیم که این افراد معمولا چه نشانه‌هایی را دارند.

در ادامه با ما همراه باشید:

تمرکز روی بدترین چیزها

یکی از نشانه های افراد همیشه ناراضی این است که دائماً روی جنبه‌های منفی زندگی تمرکز می‌کنند. این نارضایتی ممکن است که بازتابی از عدم رضایت از زندگی خود باشد. معمولا افرادی که از زندگی خود رضایت دارند و همیشه از همه چیز خوشحال و راضی هستند، معمولا  تمایل به داشتن دیدگاه‌های متعادل و مثبت از زندگی دارند. این دسته از افراد همیشه می توانند جنبه های مثبت و منفی زندگی را یکسان بدانند.

ولی فردی که افراد همیشه ناراضی است همیشه و در همه جا  یک نگاه بدبینانه دارند و به طور کلی همیشه ناراحت هستند و به همه چیز از بدترین جنبه‌ نگاه می کنند.

تمرکز روی بدترین چیزها
تمرکز روی بدترین چیزها

کنترل کردن همه چیز

افرادی که معمولا خوشحال و خوشبخت هستند، از قبل تمامی اهداف زندگی خود را برنامه ریزی می کنند. آنها می دانند که چه موقع باید آرام شوند و كنترل همه چیز را برعهده بگیرند. از طرف دیگر افراد همیشه ناراضی تمایل دارند که تمامی جزئیات زندگی خود را حتی آنهایی را که خیلی جزئی هستند را مدیریت کنند. ولی اگر با کوچکترین مشکل و یا موضوع ناخواسته ای که رو به رو می شوند، خیلی زود ناراحت می شوند و دچار ناراحتی می شوند.

افرادی که این عادت را دارند فقط و فقط خودشان را اذیت می کنند و همین کنترل کردن های مداوم باعث ناراحتی شان می شوند. چرا که کوچکترین مشکل ناخواسته ای می تواند روتین زندگی‌شان را تحت تاثیر قرار دهند.

کنترل کردن همه چیز
کنترل کردن همه چیز

احساس نگرانی و اضطراب

اگر خیلی بی دلیل احساس نگرانی و اضطراب و استرس دارید، ممکن است به خاطر اندوهی باشد که در خود احساس می کنید. افراد همیشه ناراضی اغلب ذهن خود را دچار ترس های بی مورد و افکار ناخواسته می کنند. افرادی که خوشحال هستند به طور کلی از زندگی خود راضی هستند، خیلی راحت می توانند احساسات خود را بهتر از افرادی که خوشحال نیستند کنترل کنند. در حالی که نگرانی یا ترس از آینده امری است کاملا طبیعی. ولی این ناراحتی نباید زندگی شما را به راحتی تحت تاثیر قرار دهد.

احساس نگرانی و اضطراب
احساس نگرانی و اضطراب

قضاوت کردن

افراد همیشه ناراضی همیشه دوست دارند که زندگی خود را با دیگران مقایسه کنند. آنها همیشه خود را به سختی قضاوت می کنند. به نظر می رسد که همیشه آنها فکر می کنند که کسی مانع این میشود که زندگی شادی داشته باشند و کسی دائما در تلاش است که خوشبخت شدن او را تحت تاثیر خود قرار دهند و از او این خوشبختی را می دزدند.

آنها ممکن است که همیشه احساس کنند که کسی مرتب آنها را زیرنظر دارد و رفتارهای او را مو شکافی می کند. آنها همچنین معتقدند که هیج وقت نمی توانند به اندازه کافی خوب باشند و هر چه تلاش می کنند، همه بی ثمر است. افراد ناراضی نمی دانند چگونه از دستاوردهای خود دفاع کنند و  همیشه زندگی خود را با دیگران مقایسه می کنند و تنها با این کار به خودشان آزار می رسانند.

عدم اطمینان

افرادی که همواره در زندگی احساس خوشبختی می کنند، در عین احتیاط به طور کلی به اطرافیان خود همواره اعتماد دارند. این دسته از افراد معمولا با دیگران با روی خوش و با صمیمیت برخورد می کنند. مگر اینکه دلیل خاصی برای انجام این کار نداشته باشند. دیدن جوانب مثبت زندگی معمولا نشانه ای از یک ذهن سالم است. در همین حال افراد همیشه ناراضی دارای مشکلات اعتماد به نفس هستند و همیشه تصور می کنند که به غریبه ها و حتی گاهی اوقات دوستان نزدیک خود هم نمی توانند اعتماد کنند.

این دسته از افراد به خاطر طرز تفکر عجیبی که دارند، خیلی راحت دچار انزوا می شوند و با هیچ کس نمی توانند به راحتی ارتباط برقرار کنند.

عدم اطمینان
عدم اطمینان

خواب دیدن

یکی دیگر از مشکلات افراد همیشه ناراضی این است که خیلی راحت فراموش کرده اند که چگونه خواب ببینند! اگر مدت هاست که نمی توانید خواب ببینید. یا تصور روشنی از آینده ندارید و اصلا به زندگی امیدوار نیستید این است که شما از زندگی خود راضی نیستید.

افراد خوشبخت و مثبت، همواره برای آینده برنامه هایی دارند. همه می دانند که شاید این برنامه هایی که در سر دارند،  ممکن است هرگز عملی نشود.ولی  از نظر آنها زندگی غیرقابل پیش بینی است. هر اتفاق شگفت انگیزی می توانند در هر زمان رخ دهد. اگر ناراضی باشید و نسبت به همه چیز گله داشته باشید، جهان ممکن است برای شما ختسه و کسل کننده و خاکستری به نظر برسد. هیچ چیز خوبی اتفاق نمی افتد و شما نمی توانید منتظر چیزی باشید. در حقیقت ، زندگی بدون امید برای شما تبدیل به یک زندگی خسته کننده و ناامید کننده تبدیل خواهد شد.

زندگی طاقت فرسا

از نظر افراد همیشه ناراضی زندگی امریست کاملا سخت و طاقت فرسا و غیر قابل تحمل!

افراد خوشبخت با نگرشی کنجکاو و مثبت زندگی را سپری می کنند. آنها مسئولیت انتخاب ها و اقدامات خود را به عهده می گیرند و خود را محکوم به زندکی نمی دانند. آنها وقتی با مشکلی روبرو می شوند، سعی می کنند هرچه زودتر در صدد رفع آن باشند.

ولی افراد همیشه ناراضی خود را قربانی شرایط می دانند. آنها با کوچکترین مشکل و یا ناملایمتی خود را تمام شده می بینند.  آنها احساس می کنند که محکوم به زندگی هستند و همه چیز برایشان تمام شده است. آنها هیچ کمکی به خود برای رفع مشکلاتشان نمی کنند و دائماً تصور می کنند زندگی بیرحمانه و سخت است.

حرف آخر

ناراحتی ها مزمن با بیماری ها فلج کننده هیچ تفاوتی ندارد. اگر همیشه از زندگی ناراضی هستید، مهم است که سعی کنید چشم انداز و دید خود را به زندگی کلا تغییر دهید. به فکر آینده ای روشن برای خود باشید. این به شما کمک می کند تا زندگی برای شما از حالت یکنواختی و خسته کننده به یک سفر پر از ماجرا و جذاب تبدیل شود.

فراموش نکنید که وقتی یاد گرفتید که چگونه فارغ از هر چیز و هر مشکلی چگونه رها شویم و خوشبخت شویم/ زندگی همه ی درها را به روی همه چیزهای شگفت انگیز و جدید باز خواهد کرد. همه چیز شکل دیگری را به خود خواهد گرفت.

زرد نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *