7-fat-girls-cant-wear-that-rules-totally-and-completely-disproven

7 باور نادرست در رابطه با مدل لباس دخترانی که چاق هستند!

صحبت‌های زیادی در دنیای مد زده می‌شود که به سایز دختران اهمیت زیادی میدهد و نکته‌هایی را برای لباس پوشیدن آنها متذکر میشود؛ نکاتی مانند “دختران سایز لارج(بزرگ) نباید رنگ روشن بپوشند.” “دختران چاق نباید لباس‌هایی بپوشند که ران را بیش از حد نمایان سازد.” و … .

برای من، این قوانین همیشه یک ظلم به دختران با سایز بالا به نظر می رسند، اما با این وجود سال‌ها طبق این نکات لباس خریدم و پوشیدم و با آنها زندگی کردم. خوشبختانه، پس از تعامل با نویسندگان، افراد مختلف، فعالان رسانه ای در  زمینه پذیرش اجتماعی افراد(یک فلسفه شخصی و یا اجتماعی که در آن افزایش وزن شخص مورد انتقاد قرار نمی گیرد، بلکه به عنوان یک هنجار پذیرفته می شود.) احساس اعتماد به نفس تازه ای کردم. اگرچه صحبت کردن در مورد شکستن قوانین بسیار آسان است، اما عملی کردن آن دشواری زیادی دارد.

من دختری هستم که در دسته بندی افراد با سایز لارج قرار میگیرم. در حالی که در گذشته انتقاداتی را از سمت بقیه دریافت کردم که چرا به خودم میگویم چاق؟ باید بگویم که به نظر من، چاق کلمه بدی نیست. “چاق” یک صفت است و هیچ تفاوتی با “نازک” یا “باریک” یا “بلند” یا “کوتاه” ندارد. اما از آنجا که به نظر یک نقد و صفت منفی می‌آید ما از آن ناراحت میشویم.

1- دختران چاق نباید تاپ بالای ناف بپوشند!

تاپ بالای ناف برای دختران چاق

این قانون از ترس ذاتی‌ای که از نمایان شدن شکم به وجود آمده، ایجاد شده است؛ شکم معمولا بیشترین چربی را دارد. نادیا ابولحسن، وبلاگ نویس در زمینه مد، و مدل معروف، می گوید: “من فکر می کنم مردم این عقیده را دارند که زنان چاق نباید نسبت به بدنشان اعتماد به نفس داشته باشند زیرا جامعه آنها را نمی پذیرد. اما بهتر است بدانید لباس بالای ناف در حال حاضر نه تنها برای زنان سایز بزرگ خیلی مد شده بلکه خیلی هم آنها را جذاب میکند. “

2- دختران چاق نباید از لباس های رنگ روشن استفاده کنند!

لباس رنگ روشن برای دختران چاق

اگر ما(دختران چاق) از این قانون پیروی کنیم، رنگ مشکی تنها رنگی خواهد بود که در کمدهایمان خواهیم داشت. در حالت کلی همیشه لباس سیاه و تیره کلاسیک یک بخش اصلی و مهم هر نوع کمد لباسی است. اما فقط محدود بودن به این رنگ‌ها، به ویژه در تابستان، خیلی بی معنی و پوچ است. زرد و سبز و قرمز و نارنجی هم بپوشید لطفا!

3- دختران چاق نباید از لباس‌های طرح‌دار استفاده کنند!

لباس طرح دار برای دختران چاق

لباس‌های گل گلی و طرح‌دار توجه افراد را به بدن جلب می کند؛ بنابراین افراد چون فکر میکنند دختران چاق نباید توجه بقیه را به “نواقص” خود جلب کنند پس لباس طرح دار نپوشند. با توجه به آخرین مطالعاتی که من داشته ام، علم زیبایی شناسی یک افسانه است و جذابیت یک موضوع کاملاً فردی. آنچه را که هستید به بقیه نشان دهید!

4- دختران چاق نباید شلوارک بپوشند!

شلوارک برای دختران چاق

از آنجایی که افراد فکر میکنند سلولیت (cellulite) و چربی اضافی پاهای ما چشم کسانی که زیبایی را درک نمیکند، میزند پس این قانون را ایجاد کرده‌اند. من به عنوان کسی که زیبایی را در شکل کامل تری می بینم، فکر می کنم شلوارک راه بسیار خوبی برای نشان دادن پا است. شلوارک‌‌ها راحت و سکسی جالب هستند.

5- دختران چاق نباید تاپ بپوشند!

پوشیدن تاپ برای دختر چاق

من همیشه از این موضوع که زنان و مردان سایز لارج به چه اندازه، از سایز بازوهایشان شرمنده هستند، تعجب میكنم. مانند همه خجالت زدگی‌های دیگری که این افراد دارند، بازوها سال‌‌ها باعث خجالت زدگی افراد چاق شده است. اما تاپ های بدون آستین برای تابستان لباس‌های ایده آلی هستند. دختران چاق در این نوع لباس های تابستانه اغلب بسیار زیبا به نظر میرسند.

6- دختران چاق نباید دامن‌های بالای زانو بپوشند!

دامن بالای زانو برای دختر چاق

مانند مورد شورت‌های کوتاه، که قبل‌تر در مورد آن بحث شد، این قانون ناشی از عدم تمایل به نشان دادن ران است. اما با این حال، برخی زنان چاق از پوشیدن دامن کوتاه به دلیل سختی پوشیدن آن، لذت نمی برند. برخی از لگ ها معمولاً توسط افراد چاق استفاده میشود تا مشکل دومی که گفته شد را برای زنان حل کند. و در رابطه با مورد اول، شما زیبایی را باید در ناقص بودن بیابید. یعنی کمال زمانی به دست می‌آید که شما زیبایی را در مواردی که معمولاً جزء موارد غیر جذاب دسته بندی می شوند، پیدا کنید این زمان همان زمانی است که شما به مرحله عشق به خود رسیده‌اید.

7- دختران چاق نباید هر لباسی را که شکم آن‌ها را مورد توجه قرار دهد استفاده کنند!

بافت چربی شکم دختر

شكم قسمتی از بدن است كه اكثر مردم در مورد اندازه آن نگران هستند. اما تپل بودن، اغلب کاملاً یک ویژگی جذاب زنانه است(مثل سینه و باسن) و شکم نیز از این قاعده مستثنی نیست. برای من جالب است که زنان از تپل و چاق بودن همه قسمت‌های بدن خود قدردانی می‌کنند اما آرزو می کنند شکم صاف داشته باشند. سینه‌ها (اگر درست در مورد آن فکر کنید) فقط یک بافت از چربی‌هاست و با این وجود بسیاری از زنان که هوس سینه های بزرگتر می کنند دارای مشکل عمیق ریشه ای با همان نوع چربی در شکم خود هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.